Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

HEED

Jako malý jsem film doslova žral. Když dostanu chuť na akční film, napadne mě jako jeden z mnoha na který bych se díval. Je to vlastně taková typická Hollywoodská akce. Oživování mrtvých vojáků? Sběratel ušních lalůčků? Posilovač svalů..Dobrou noc h***le. -:) Stejně by se měl Emmrich držet katastrofických kino-trháků. To je taky zábavné. ()

konysua

Klasiky nemají ty se nedostávají do topky, ale často se na ně dívám raději než ty pětihvězdičkové bomby. 6/10 ()

helrohir

Pre mňa je tento film tak trochu sklamaním. Samozrejme, že som nečakal nejaký päť hviezdičkový nášup, ale aj tak. To, že hlavné postavy sú v podstate mizerný herci je jasné, ale na úlohy "mŕtvych" vojakov bez emócií to v tomto prípade stačilo. Avšak Van Dammova citová premena, ktorá sa stala zo sekundy na sekundu mi prišla dosť divná. Keď k tomu pridám pár ďalších dier v scenári a otravnú novinárku, vychádza mi len podpriemerný akčný film. Od Emmericha som čakal naozaj niečo lepšie. ()

kubilov

Pár vtipů, trocha dobré akce, fajn Lundgren, slabší Jean-Claude. Klasické béčko s pozůstatky osmdesátých let, které mě jako podobné filmy nechává chladným. Navíc s fakt střeleným scénářem. ()

64B

Dokonalý Lundgren jako záporák, Van Damme působí jako malé dítě, co se bojí. Rozhodně nejlepší ze série US. Kamera a scénář super. Nemám proč nedát plnej počet. ()

anyonecek

Žádná pecka, ale ani žádné zklamání, takovej doslova průměrnej akčňák, kterej zaujme originálním námětem, ale vše co se v něm děje už je známá věc. Akce je tu docela dost, ale chybí nějaký pořádný fight, což je veliká škoda, když tam účinkoval Van Damme a Lundgren. Jako vždy se dočkámé pěkné holky co pomáhá hlavnímu hrdinovi a hlavní hrdina ji naopak chrání. Ale jo, docela jsem si to užil a těch pár minut uběhlo jako nic. ()

Havala

Jeden z ikonických akčních filmů našeho mládí. Na mě to bylo ne moc atraktivní už pro van Damme, kterého fakt nemusím. ()

Patches1984

Vlastně celkem průměrný akční film s Van Dammem, který ale nad průměr zvedají dvě věci: sci-fi nástavba a hlavně Dolph Lundgren. Van Damme taky není v úplně špatné formě, ale bez Dolphiho by tenhle film byl poloviční. Téma ztracených pětadvaceti let života dodává zajímavý podtext pro ty, kdo si u akčního filmu chtějí zapřemýšlet (což teda asi moc lidí nedělá, ale stejně), a hláškování a těch pár komických scén taky pořád ještě funguje. Zkrátka nestárnoucí klasika žánru. 8/10 ()

Guran

Emmerich to teda pěkně zpackal. Stereotypní příběh, Terminátor podání v podobě Dolpha Lundgrena. John Connor v podání Van Dammea. Přitom začátek vypadal slibně, pak ale se z děje stávalo trapné a velké B. Herecké výkony jsou hrozný, Lundgren mě opravdu nepřekvapil, ale Van Dammeův děsný výkon mě dostal. Nechápu, jak na tenhle film mohly vzniknout pokračování, které podle hodnocení jsou ještě blbější, než tohle. To byla ztráta času. Rozhodně jsem čekal víc. ()

pekas

Ve své době naprostá pecka. Po 24 letech už je to samosebou slabší akce, ale Dolphův psychouš je skvělej. A Claude byl taky na vrcholu. I dnes tomu dávám 78%. ()

horor2

SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST, kterou umocní původní VHS dabing. To jest: Libor Hruška - Dolph Lundgren (Andrew Scott / GR13), Martin Velda - Jean-Claude Van Damme (Luc Deveraux / GR44) !!! Závěrečná bitka v dešti mezi Van Dammem a Lundgrenem mám tolikrát přehranou, že ji znám i pozpátku :-) "KDYŽ TI ŘEKNU SKOČ!... TAK SE ZEPTÁŠ JAK VYSOKO!" ... "ŘEKNI DOBROU NOC, HAJZLE!" - "DOBROU NOC, HAJZLE!" - "VÁLKA SKONČILA!" - "PRO MĚ NE, VOJÍNE!" ... "PROČ DO TOHO ZATAHOVAT CHUDÁKY RODIČE?" :-) ()

Blazkowicz

Na první shlédnutí to ujde, na druhé už nudí. Průměrné až lehce podprůměrné béčko. Za řeč stojí jen hlavní dvojka, zbytek je o ničem. Budu ale hodnotit, jako kdybych to viděl poprvé. 3-* ()

cinema_cz

Příběh se skládá ze "zaručených" prvků, mnohokrát použitých a osvědčených. Příběh je originální pramálo, ale to zjevně tvůrcům v nejmenším nevadí. Bezostyšně smíchali svůj dějový guláš a připravili z něj produkt sice více méně stravitelný (řemeslně slušný, s jistou dávkou napětí), ale v podstatě zbytečný. 60 % (Iva Hejlíčková, Ci 11/1992, str. 8) ()

Eraser

Viděno znovu po mnoha a mnoha letech. A užil jsem si to. Možná víc, než když jsem to viděl kdysi poprvé. Asi nejúspěšnější pokus Van Damma a Lundgrena přiblížit se klasické áčkové produkci. Zvyšuju hodnocení ze 3 hvězdiček na 4. ()

JasonV

Keď máte dvanásť a vidíte Van Damma a Lundgrena v jednom filme navyše stojacich proti sebe nemôžete hodnotiť inak :) ()

sirrgulo

Původní univerzální voják je skvělá akční klasika s Van Dammem ve skvělé formě. Oba dva hlavní vojáci jsou fajn. A úvodní akce komanda univerzálních vojáků u přehrady je dokonalá. ()

jokerik

Vandamovka ušitá do dobře padnoucí uniformy. A jak mu to tam sluší a i vtipnej je. Popravdě si to už moc nepamatuju, ale :-) je to film mýho dětství a ikdyž bych takový film dnes odsoudila k záhubě - ve jmenu nostalgie, dávám FIVE. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)