Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

cmman

Ve své době jsem tento film hodně žral, časopis Cinema, v němž byly fotky jsem si co chvíli prohlížel. Člověk jako nástroj na zabíjení, co víc může pubertálního kluka fascinovat. Ale dnes :-)? ()

MAKITA

jako malej sem se díval u kámoše na vídeu alespoň jednou za půl roku.. jojo teď na to občas vzpomenu, ale nic víc, filmu sem se nabažil až až a víc ho vidět nemusim.. ()

Avventurato

Je to akční film, je to bojový film, je to parádní nápad. Film má spád a není to tuctovka. Hvězdné obsazení udělalo svoje a řekl bych, že je to jejich nejlepší film. ()

Ujo.

Van Damme coby voják zastřelený seržou při ochraně nevinné dívky. Experimentální pokus oživení mrtvé tkáně.....nakonec happy end.....Pěkná akční podívaná se svěma akčnímy hrdiny, co víc si přát? ()

Masinfira

Film, který stojí za shlédnutí. Mě osobně chytl prakticky vším, co v něm bylo. Akcí, dobrým příběhem atd. Naprostá špička to není, ale na slušné 4* je. ()

JARDAHONDA

Dobře vypadající Van Dame,kamená tvář,skvěle vypracované tělo...Role Univerzálního vojáka mu určitě sedla včetně jeho soka Dolpha Lundgrena,který ho ve filmu pronásleduje až do samého konce a to doslova...Musím uznat,že Ralf Moeller co by bývalý kulturista vypadal v některých scénách opravdu nekompromisně i když si zahrál béčkovou roli...Jinak ocenuji dobrý nápad režiséra,jak oživit mrtvé vojáky a udělat z nich nezastavitelné zabijáky...Akčńák,jak má být..**** ()

Cryo13

Omg pamatam si tie obrovske masy ludi pred kinom a na tu dobu velmi slusnu marketingovu reklamu na Univerzalneho Vojaka...Na tu dobu by som ho hodnotil na 10 Hviezdiciek no s odstupom casu hodnotim na 4.Suhlasim z nazorom ze toto bol asi najlepsi film v ktorom hrali Van Damme a Lundgren v ich zivotnej kariere.Emmerich skvela pracicka odhliadnuc na rozpocet. ()

pan Spock

Tohle je opravdová, poctivá a nesmrtelná akční klasika z dob, kdy stěny dětských pokojů zdobyly plakáty hvězd akčních béček a kluci se předháněli, kdo bude mít víc černobílých fotek se svými hrdiny. Tady se nám potkávají dva takřka nejznámější z nich. A je to setkání velmi vydařené. A to od samého začátku. Inu když nám odvážejí oba hlavní hrdiny v černých igelitových pytlích ještě před úvodními titulky, máme se určitě na co těšit. Protože pak už se může dít cokoliv. A že se toho děje opravdu hodně. Akce je dostatek tak na tři filmy, je tu i humor a co je nejdůležitější - ani na vteřinu se nenudíte. I po dvaceti letech nejsou znát téměř žádné známky stárnutí a myslím že strká konkurenci v žánru do kapsy - tu ze své doby a dokonce i většinu dnešní béčkové tvorby. Protože na takzvané 'béčko' má dokonce i něco, co se u těchto kousků vyskytuje zřídkakdy - atmosféru. Abych ele jen nechválil, jedna moucha (pro mě poměrně podstatná) tu je. Nejsem zrovna fanoušek Van Damma. Vždycky jsem fandil Dolphu Lundgrenovi aby kurňa už ty zrádce pochytal a nakopal jim prdel. Ne že by mi právě on visel v pokojíku. Tam bylo obsazeno někým jiným (už sice nevisí na zdi, ale stále ho mám rád). Ale upřímě - nemyslíte že by Dolph našlapal Jeana-Claudea pod kombajn i bez injekce s povzbuzovákem? Ale nechám na každém jak to vidí ze svého pohledu. Spíš to bude věrohodností postav. Zatím co Andrewu Scottovi jeho tažení za dezertérem věřím, Lucu Devereuxovi jeho probuzení emocí a vzpomínek na rodinu moc ne. Na závěr bych chtěl ještě pochválit novou verzi dabingu - Šťastný a Soukup jsou fakt dobří. O hodně lepší než předchozí verze. ()

shakeXL

Trošku to zavání béčkovou produkcí ale celkem dobrá akčňárna s klasikama Lungrenem a van Dammem v nejlepších letech. ()

KubaST

Tak tento film patří mezi mé oblíbené už z jen toho důvodu, že se tam sešli Dolph Lundgren a JCVD. Námět je bezvadný a scénář by mohl být o něco lépe dotažen, ale i tak tento film patří mezi nejlepší v jejich herecké kariéře. ()

neo101

patří to k tomu nejlepšímu co Van damme natočil. Nesmí chybět v žádné videotéce fandy akčních filmů z 80tých a počátku 90tých let. Škoda těch pokračování, ta se nehodí ani komentovat. To platí u dalších jeho filmů, jako Krvavý sport nebo Kickboxer. Oba filmy jsou mimochodem vydařená dílka. univerzální voják má hvězdného záporáka. Lundgren si zahrál přesně 2 takto dokonalé postavy. Scott a Drago. A u nich měl zůstat. mám rád tenhle film a když se najde prázdná chvilka rád si ho pustim . Kdybych měl jmenovat akčňáky JCVD tak jdou dle oblíbenosti za sebou asi takhle : Dvojitý zásah Krvavý sport Kickboxer Univerzální voják Lví srdce první dva povyšuje Bolo Yeung - on je prostě šílenej zabiják ()

pekos

V čase uvedenia do kín (1992) bol tento sci-fi akčný film príjemným prekvapením, ktorý som si bol pozrieť dvakrát. Nápad, vytvoriť armádu neporaziteľných zombie vojakov, bol určite zaujímavý, a keďže ho scenárista rozvinul o "romantické" prvky, nestala sa z filmu klasická akčná vyvražďovačka, ktorú priniesli nasledovné časti Univerzálnych vojakov. Tieto nasilu vytvorené časti sú už len snahou zarobiť na pôvodnom Devlinovom scenári. ()

Danny71

Damme a Lundgren se v roce 1992 zahráli v akční sci-fi, kterou se v Hollywoodu uvedl ambiciózní německý režisér Emmerich. Oba ztělesnili členy tajného zásahového komanda, složeného ve skutečnosti ze stojově oživených těl mrtvých vojáků. U jednoho z těchto kybordů se projeví defekt- začnou se mu vybavovat útržky z minulosti a vypoví poslušnost svým velitelům... ()

diZAXter

Akční nářez a jeden z nejlepších ne-li nejlepší film v kariéře JCVD. Leč pro mě bude ikonou toho snímku jednoznačně Dolph Lundgren, který zahrál šíleného seržanta Scotta naprosto bravůrně. Ve své době byl tento snímek neskutečnej hit. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)