Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

jokerik

Vandamovka ušitá do dobře padnoucí uniformy. A jak mu to tam sluší a i vtipnej je. Popravdě si to už moc nepamatuju, ale :-) je to film mýho dětství a ikdyž bych takový film dnes odsoudila k záhubě - ve jmenu nostalgie, dávám FIVE. ()

moviefan4

JCVD je v tomto filme velmi dobrý. Dolph nieje tiež zlý. Dej filmu je dobrý a nemá skoro žiadne suché miesta. Vedlajši herci su ešte tiež fajn. Po scénarovej stránke je film tiež dobrý takže mu udelujem 4* ()

martins

Bezesporu nejlepší snímek Van Dammeho a Lungrena, který si zde poprvé vyzkoušel zápornou roli. Slušný akční film, asi nejlepší před příchodem Skály, Con Airu a spol. Bohužel pro něj se dočkal hned několika špatných pokračování... ()

Wulz

Universální voják z malýma koulema...Zbytky jsou nuly. Na svojí dobu dobré Akční-Drama. Dobrý Van Damme který mě jinak nezajímá, a psychopatický Dolph Lundgren. Ne musím přiznat že opravdu dobrý film..a to dost. Nejlepší a jediný Univerzální voják! ()

petrsponar

vynikající klasika univerzální voják jeden z nejlepších filmů s Jean-Claude Van Dammem , Dolph Lundgren byl skvělý .Všechno sedělo akce,scénář příběh to mělo dobrý jako malý jsem tenhle film měl hodně rád protože to na tu dobu co to bylo natočeno skvěle vypadalo. ()

cguio

Super erkový akční A-Béčko. Výprava je skromná, ale "prokreslení" postav to trochu vynahrazuje. Rozhodně nejlepší role Lundgrena, kterej si vymytej zelenej mozek užil, jak se patří. P.S.: Slušelo by trochu méně střihu při soubojích. 75%. ()

chucky

Sice asi jeden z lepších Van Dammův film, ale je to zase jen Jean-Claude. Ale je pravda že na konečném dojmu to moc znát nejde. Asi horší je ale herecký výkon Dolpha Lundgrena. ()

Riker

Mám Van Damma rád a v době kdy jsem viděl Univerzálního vojáka to byla super podívaná. Hodnotím z pohledu kluka na začátku devadesátých let. A navíc Doplh Lundgren v roli záporňáka mi opravdu seděl. ()

Trinculo odpad!

Tohle mě zklamalo. Plytký klon filmů jako je třeba terminátor. No je fakt, že tady uvidíme Zombie s psychologii, které si vyřizují účty z toho jak se postříleli za Vietnamské války. Aspoň že toho Lundgrena na konci rozemelou. ()

cici24

Jeden z nejlepších výkonů Dolpha, za který by mohl být určitě v nominaci na Zlatý glůbus resp. Oskara. Jeho podání "trochu" bláznivýho seržanta je přímo ukázkové, hláška "jsem jedno ucho" je prostě k uvěření...Výborný film, kde Dolph předčil Jeana... ()

redalert21

Da best Van Dammovka, jeste jsem ale nevidel JCVD, tak uvidime jak to zamíchá pořadím...ale toto je rízí zářez!!! Dokonce i Dolph ukázal, že kdysi hrát uměl ()

lisma

Tato akční klasika se ke mně dostala s velkým spožděním o to větší však bylo i moje překvapení jak obstojně mě pobavila. Emmerich v tomto případě nezklamal. ()

Ajay

Béčko na druhou aneb jak Claude potkal Dolpha. Zase jeden filmík kde není nutné zapínat mozek, zábava jak se patří!! V kterém jiném filmu uvidíte teplýho Van Damma, když pominu Dvojitý zásah? Léčil se ledem a zabíralo to jen dočasně. Nakonec se uzdravil a našel si nekrofilní roštěnku, Claude byl sice mrtvej ale ještě se nezačal rozkládat :D Dolph zde byl obdařen velice vysokým IQ ostatně jako ve všech jeho filmech.. ()

brasek

V dobe, keď sa tento film natáčal boli Van Damme a Lungren najžiadanejší herci akčných snímok. Osobne som na chuť tomuto filmu neprišiel. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)