Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Wacoslav1

Ok k čertu s kverulováním. Samozřejmě, že i dnes mám určité výtky k tomu filmu a pocit, že potenciál tu nebyl zcela naplněn vzhledem k možnostem, které se nabízely, ale i tak musím objektivně konstatovat, že neexistuje ekvivalent podobného akčňáku ve kterém by se sešly dvě dobové akční hvězdy na vrcholu sil. Film už určitě navždy zůstane nejlepším počinem Rolanda Emmericha a asi i největším kino zářezem v kariéře obou hlavních protagonistů, byť Dolph mě tu vždycky jednoznačně bavil víc a je jasný komu jsem fandil i když jsem předem věděl jak to dopadne. Takže po letech už nebudu tolik kritickej a ty pěkný zaokrouhlený 4* tam dám. Docela fajn vzpomínka na starý dobrý akční devadesátky.75% ()

Davies182

Mírně nadprůměrný béčkový akční film. Za vyzdvihnutí stojí především podařená závěrečná bitka dvou ikon. ()

pepo

po živom terči najlepší vandamme,najlepší lundgren a mám taký pocit že aj najlepší emmerich.kvalitná akcia a chvalabohu humorný nadhľad.super ()

Xmilden

V roce 92 si po úspěšném Dvojitém zásahu odskočil JCVD z Hongkongu do Států a stal se Universálním vojákem. Dnes již legendární podívaná, která dává logice notně na frak. Nicméně co se odpárat nedá, obsažený humor funguje stále na jedničku. Lundgren je neskutečně nahláškovaný "Jsem jedno ucho." V pidiroli na začátku filmu Michael Jai White. Pro WHS jsem tehdy okamžitě musel letět do videopůjčovny a tuhle novou Van Dammovku s Dolfem jsem musel prostě mít za každou cenu. Pokud byl Dvojitý zásah hit. Tohle v mých očích bylo tehdy ještě o něco výše. Dneska už samozřejmě dokáži vidět, jak moc Emmerich koukal vedle k panu Cameronovi a jak akční scény, kromě autobusové honičky a závěrečného fajtu stojí za starou bačkoru. Úvodní akce ve vodní elektrárně je těžce o ničem. Další díly Universálních vojáků už potom nestály nikdy za nic. 60% ()

darkrobyk

Přiznám se bez mučení, že při hodnocení jsem zabředl v dávné minulosti. Tehdy v kině to prostě byla ta pravá akční jízda. Na jedně straně švédský sběratel ušních boltců, na straně druhé mrňavý svalovec z Belgie, který dělá roznožky na počkání. Jistě, ve srovnání se Zastav a nepřežiješ! to pomalejší je. Leč pokud někdo zrovna nevypouští duši, či neletí cosi hřmotně do vzduchu, dočkáme se i chvilky romantiky či roztomilého prkenného humoru hlavního hrdiny. Například sledovaním jeho apetitu hrozí, že člověk začne nekontrolovatelně slintat, což, jak uznáte, je v takovém kině krajně nepříjemné...tedy v kině začátku 90.let - bez nafouklé kukuřice a coly. Některé mordy jsou natolik kruťácké, že naši němečtí sousedi je raději z filmu vystříhali. Ještě že u nás tenhle druh cenzury nepěstujeme... ()

cheyene

Ujde to. Dolph Lungren předvedl svůj nejlepší herecký výkon. Role Scotta mu sedí. Dobré hlášky, dobré souboje....není to špatné, koukatelné. ()

LiVentura

Hodně povedený snímek s dvěma dobře vypracovanými "muži činu" a ten konec, úžasný! Akčňárna první kategorie!!! ()

Fiftis

Jeden zo slabších filmov kde si zahral Van Damme. Nie je to síce žiadna bomba a akčných scén pokojne mohlo byť viac ale aj tak je to zo začiatku vcelku slušná akčná porcia. Postupne sa to však dosť kazilo, pritom začiatok vyzeral sľubne, potom ale sa z deju stávalo trápne a veľké B. Herecké výkony sú hrozné, Lundgren ma naozaj neprekvapil, ale Van Dammov zlý výkon ma dostal. Nechápem, ako na tento film mohli vzniknúť pokračovania, ktoré podľa hodnotenia sú ešte blbšie, než toto. ()

Shakers

Akčné sci-fi kde si to rozdáva Van Damme proti Lundgrenovi a pozerá sa na to naozaj fajn.Dej je dobrý, scenár ujde a Lundgren ako záporák ešte lepší.Rozhodne jeden s tých lepších filmov od Van Dammeho, Lundgrena či Emmericha. 80% - 4* ()

Indiana

Film je sice řadu nechtěně vtipných scén či řadu nelogičnostích, ale jako akční oddychovka je to docela good. Dobrý je i Van Damme, který to jako vždy ze začátku schytává a nakonec se vzchopí a nakope padouchovi prdel. A Lundgren, ten obrovskej Švéd mi přišel ještě lepší, chvíli mi připadal i jako Marlon Brando z Apokalypsy. ()

sheen

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Van Dammem. Ve filmu se potkají dva "giganti" své doby Van Damme vs Lundgren, paráda. ()

Stegr

80% - Až na občasnou, nejspíš nechtěnou sebeparodii nemám tomuhle filmu co vytknout. Prostě čistá akce... ()

salahadin

Jean - Claude "rozbiju ti hubu" Van Dammovi tyhle role vždycky seděly a Emmerich možná v té době ještě německej patriot. Lundgren je excelentní psycho a tenhle film je excelentní vystřihovánka - tak říkám filmům, které vzniknou tak, že režisér vystřihne z jiného filmu tu postavu, tu scénu, tu část děje nebo scénáře a pěkně to poskládá do své vlastní koláže. Ale bohužel, tyhle filmy běží na stejném principu: "Buch!" "Au", ozve se nato. A dál to pokračuje: "Buch!" "Au!" "Bác." "Buch!" "Au!" "Buch!" "Au!" Bác." "Buch!" "Au!" "Buch!" "Au!" "Buch!" "Au!" "Bác." ()

Disk

Ale jo, byla to fajn béčková zábava, byť scénář je řídký jak přesnídávka a akce není kdovíjak úžasná. Cameo Gene Davis zajímavé a JCVD bez šatů příjemné překvapení. Na Emmericha snesitelná záležitost. 6/10 ()

Ruut

Update 2018: Ale jako jo, je to dobrej flák ------ Ne tak dobré jak jsem si po opětovném zhlédnutí po letech přál. Jo když se sejdou v jednom filmu dva nemluvové se zavilým pohledem, nemusí to dobře dopadnout. ()

HAL

První Emmerichův pokus o velký film aneb převedení (=vykradení) Terminátora do Béčkového hávu se spoustou "macho" svalovců drsně koulících očima.... a kupodivu je toto parazitování nadmíru zábavné - nic ve filmu se nesnaží tvářit moc vážně a i patetičnost proslovů Van Damma je tvrdě zatlačována do pozadí jeho dosti vtipnými hláškami a gagy. Spolu s Lundgrenem vytvořil tu správnou dvojici "sadistický padouch - hodný geroj", která pro mě z poměrně slušně natočeného Béčka dělá velice milé guilty pleasure, za které se ve své DVD sbírce nemusím stydět. 7/10 ()

Satan

Společně s Predátorem, Terminátorem a Demolition Manem akční sci-fi, na kterém jsem vyrůstal. Je to vtipné, je to svižné a je to efektně natočené. Jen někdy to až příliš volá po vietnamském syndromu a ani ten závěr nemá pořádnou šťávu. ()

mzss1

Tak tohle je třetí nejlepší film s Van Dammem pro mě. Ve filmu všechno téměř funguje. Skvělý nápad s univ.vojáky. Skvělý záporák Lundgren, který zde předvádí svoji klasickou šílenou stránku povahy. Akce tu je, souboje. Takže 93% = ***** ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)