Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

floppy4

Thriller jak cez kopirak jak kazdy iny taky lepsi americky. Dobra kamera, Denzel standardne dobry, dokonca sa tu zaobijdeme az bez klasickych zanrovych cliche. Ale vcelku nadstandardna zanrova zalezitost, ktora serviruje napatie pekne po davkach, aj ked je dej predvidatelny, pribeh vie dobre vtiahnut a clovek sa tu hodinu a pol urcite nenudi. Nechapem vsak ze v Pensylvanii v takej zaludnenej oblasti ma ich hlavny zeleznicny tah len jednu kolaj :D ()

WiLLsTeiN

Jeden z mála filmů, kde si rádi odmyslíte nesmyslnost děje, dobrovolně se necháte přikovat k židli a za stálého polévání adrenalinem se oddáte 100 minutám neskutečné akce a napětí. ()

XpointCZ

Jedna hvezdicka pro Denzela* a jedna hvezda pro zvukove efekty* a tim to konci. Akcni film roku? No to snad nee ;). Predvidatelny pribeh s omackou typu: " ja jsem zarlivec a neverim Ti v smskach, ale ty mi odpustis, protoze ze mne bude hrdina". A trapne dojemny konec nemastne a neslane Jessy Schram. Miluju Denzela a mam rad T. Scotta (joo Muz v Ohni-to je jina) , ale tohle je slaby prumer! ()

onevoice

Skvelé herecké obsadenie, kvalitný režisér a príbeh sú dosť často podkladom aby vznikol výborný film a Nezastaviteľný takýmto filmom určite je. Nenudil ani na chvílu. Washington ako ostrieľaný rušnovodič vládne celým filmom, ktorému ale veľmi dobre sekunduje Chris Pine. Fantastická kamera posunula film do inej dimenzie a zaradila ho ku skvostom žánru. Jednoznačne plný počet. ()

Bender0

Klasická americká vypatlanost.....Nelze pominout nesrovnalosti v logice filmu,člověk je musí brát v úvahu jestliže se připravuje na sledování filmu tohoto kalibru,mno ale toto?Občas to vypadalo jako že pouze 2 lidé z celé ameriky umí přemýšlet......Jestliže jde o napětí v "Nezastavitelném" tak od samého začátku jsem nejen já věděl že nakonec zastaví a co a v jakém pořadí bude následovat.Nakonec toto nebyl zdaleka nejhorší film a tato klišojidní akce si zaslouží alespoň 3*!Opět jsem zděšen hodnocením ČSFD :D ()

PouPou 5

Držel mě dosti v napětí, povedený film. Jen s efekty si moc nevyhráli. Upřímně jsem čekal, že akční film s vlaky bude stát za starou belu, ale u tohoto filmu tomu tak opravdu není. Herecká dvojice vybrána opravdu skvěle. Pěkný film. ()

Fanysek21

Akce, během které nedokážete jen tak snadno sedět na jednom místě. Na začátku velmi reálně natočený všudypřítomný lidský šlendrián - nepozornost, rutinka, to známe - tak, co?, telefony na pracovišti,... atd. což vytvoří výborný startovní blok pro další stupňování adrenalinu v krvi. Téměř synchronně, jak se pootáčely páky v lokomotivách. A že ty americké kousky jsou fakt macci. Kamera si také dala záležet, nebyla nouze o zajímavé záběry, takže spolu s prostorovým zvukem fakt akční nášup. škoda snad jen toho již klasického "amerického" konce.... ;-) Denzelbyl v roli jako doma - ten profík a kliďas v jedné osobě mu opravdu sedl a užíval si to, to bylo cítit. Vůbec byl výběr herců hodně dobrý. Fakt si ten film užijete ()

hanzikk

Za mne jasných 5. Film ve mne zanechal opravdu skvělý pocit. Konečně jsem se zavrtal do židle a sledoval obrazovku tak napjatě, že jsem ani nedýchal a do poslední chvíle jsem nevěděl jak to dopadne (ne celý film, ale různé momenty). Denzela mám rád a když ke starému strojvedoucímu "veteránovi" přidělí mladého zelenáče, tak to je super kombinace. ()

Daviidesek

dlouho jsem zkouknutí tohoto filmu odkládala,protože mi přišlo,že to bude podle děje jednoduchoučké a vyplněné hodně vatou,ale omyl,naproto luxusní adrenalínový akčnáček.Skvělé obsazení bez komentář tomu jen dodalo korunu a od začátku do poslení minuty mě to udržovalo v napnelismu jak strunu,dlouho jsem si film tohoto žánru tak neužila!A bavila jsem se královsky nad kamerou i zpracováním.Víc takovýhle kvalitních filmečků by se mi líbilo ()

Fixa

V podstatě se chovají všichni jak idioti a specialisti jsou nahovno.Např. jsem nepochopil válečného 22letého veterána-proč ho nespustili až nad kabinou a musel viset nad vlakem několik kilometrů - trochu škodolibě jsem se pak pobavil výsledkem. Kolonu policejních aut, který jenom překážely. Proč toho ví nejvíc "náhodný kolemjdoucí", když by to podle mně měla hlavně vědět ta pizduch "šéfová", která navíc nesla zodpovědnost za toho debila, kvůli kterýmu všechno vzniklo. Pak ještě kritizuje činy nadřízeného a když za ní udělá práci někdo jinej, dokazuje jak je dobrá. Rádoby srdcervoucí vyblití obou "hrdinů" je taky zoufalý, atd. Na druhou stranu, já nejsem specialista a nevím, jak bych se zachoval v dané situaci, jen si prostě myslím, že vlak by byl už dávno zastavený, nebýt tolika náhodných předramatizovaných scén a skupin antitalentů. Nakonec bych vše chtěl shrnout asi takto: Co se týče příběhu a logičnosti, trochu film trpí, ale na to ostatní se dobře dívá a taky se člověk pobaví, tam kde to asi není vůbec zamýšleno... ()

RADX1

Zkráce bych to ohodnotil zjednodušeným přirovnáním. Horolezci mají Cliffhanger a vláčkaři Unstoppable. :-) ()

ciapok

miestami to malo gule, no skôr vyšiel do popredia overený recept Bruca Wilisa na znovuzískanie manželky... zachránte minimalne pár tisíc ľudí a so slzami v očiach sa vám hodí do náručia. Samozrejme v priamom prenose v správach. A navyše, zastavený vláčik može fungovať aj ako príma zoznamka (mimochodom, je pozoruhodné že krásna snedá tridsiatnička pracuje ako bezpečák v železničnej spoločnosti - správne, rovnosť príležitostí :) ()

MovieSpotter

Fajnový akční drama, co dodat. Denzel Washington klasik, Chris Pine ukazuje, že umí. Když jsem to viděla poprvé, málem jsem si nervozitou okousala nehty a čekala, že Will propadne mezi spoji a Frank mezerou mezi vagony, když je přeskakoval, popř. že celej vlak vybuchne někde mimo město a dva hrdinové pak vylezou z trosek :D Nic z toho se samozřejmě nestalo a i když už vím, jak to skončí, pustím si tenhle film kdykoli znovu. ()

nihiliste

Podobný scénář už jsme jednou viděli ve "Splašeném vlaku" z roku 1981, ale přesto je to jeden z nejlepších akčních snímků v tomto žánru. "Nezastavitelný" nabídne solidní dávku adrenalinu a napětí, obzvláště pak v poslední půlhodince filmu a Pine s Washingtonem to zvládli na jedničku. ()

hujerita

Skvelé, nadupané a napínavé do konca tohto filmu. A ani neviem ako rýchlo my to ušlo, ake myslím asi tak rýchlo ako Danzelovi vo filme. Čistá zábava a je mi veľmi ľúto, že Tony už nič nenatočí. ()

Ejvi

Ale jo :) Denzel Washington tak, jak jej všichni známe. Skvěle natočena adrenalinová podívaná, klasická vizitka Tonyho Scotta. ()

brixner

"No tak, lásko..." Teprve teď si to čubkoidní, kysličníkové stvoření uvědomilo, že někde je její partner? Co ještě musí chlap udělat, aby ho žena, když ne k smrti milovala, tak aspoň respektovala?? To musí hlavou dřít koleje někde v Pennsylvánii, samozřejmě on-line za doprovodu vrtulníku, který by se takhle blízko k jedoucímu vlaku dostat stejně nedokázal? Nebo hustě ignorantská dcerka, která by mi zapomněla přinést i hambáč v momentě, kdy se její tatík objeví v televizi coby zachraňující mašinfíra? Nedostat svůj kus žvance nebo drink kvůli tomuhle-já bych jí hnal!! Tato klišé, hojně používaná v americké produkci, jinak super filmy doslova przní a mělo by jich být méně. Ale být to natočeno v Rusku, nejspíš by si někdo, jakoby automaticky a přirozenou cestou, vzpomněl na Lenina, takže člověk si nevybere...Film je to ale dobrý a to z několika důvodů:především pro minimum(absenci) různých efektů typu ILM, vše je velice realistické a uvěřitelné ,v ne moc okoukaném prostředí vlaků a všeho kolem nich. Ta autentičnost je hlavní devízou celého filmu, i ty barvy a okolí, je tak nějak uvěřitelné a přirozené, zajímavý je i reálný pohled na industriální část Ameriky. Velmi dobře natočená akční jízda, i ta třaslavá kamera a rychlý střih, přidávají ději na dynamičnosti, takže po této stránce téměř bez chyb. Hlavní role byly obsazeny dobře-jako vždy velice spolehlivý Denzel, kterého vidět v kokpitu nějaké silné, železniční potvory, tak uvěřím, že tam patří. Jen ten Chris Pine...no, pro mně nemá téměř žádné větší charisma, možná by se hodil do jiného typu role, anebo prostě(zatím) neumí tak dobře hrát, ale jistě se od Denzela leccos přiučil, příležitostí k tomu měl habaděj. Velice mě potěšil výkon Rosario Dawson, má veliké charisma a je zkrátka hóóódně pěkná! I přes jasně předvídatelný děj, vlastně bez zápletky s pouhou jednou pointou-kdy to kdo zastaví-film v posledních minutách graduje a je se prostě na co koukat. Lze ho tedy doporučit, jako oddechovku s přáním-nikdy se ve vlaku za takové situace, raději neobjevit:-) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)