Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

mira.l

Jeff Bridges v pro něj tak nějak typické roli takového pobudy-alkoholika, tentokrát v pozici poněkud pohaslé hudební star, solidní country muzika s Jeffovým slušným pěveckým výkonem, místy pěkné záběry krajiny, jedno pořádné, i když už poněkud ošuntělé Silverado z konce 70. let, které svému majiteli sedne jak prdel na hrnec a Maggie Gyllenhaal k tomu - výsledkem jsou poctivé čtyři*. Na pět to nedosáhne, přece jen mám mezi hudebními filmy větší favority, ale ty 4 dám rád. ()

ZdenC

Jeff pro mně pohnul světem. Dlouho jsem na tenhle snímek čekal a musím říct, že zklamán rozhodně nejsem... Ale nesmíme zapomenout taky na Meggie - má dobrýho bráchu, je to kočka a ještě umí hrát :) P.S. Souhlas s larelay - o Oscara by nouzi mít neměl :) Těším se na další ()

vojtik

Crazy Heart - název vhodný pro ultimátní country písničku a nebudu vyvracet, že ji tady neuslyšíte. Tento film, i když tak na první pohled vypadá není nějaká životopisná sonda do country prostředí, ale osobní zpověď zlomeného může a jeho cestě ke změně. Celé bych to přirovnal k Wrestlerovi. Máme tu chlápka, který má své nejslavněší dny za sebou. Přežívá jen díky svému kdysi věhlasnému jménu. Žije bez rodiny a tak se utápí v alkoholu. Jediné co my zbývá je kytara, auto a hrstka fanoušků, kteří ho stále obdivují. V jednom zapadákově najde zalíbení v mladé novinářce, která ho spolu se zdánlivě malou nehodou donutí začít pro sebe něco dělat. A těch společných bodů s Wrestlerem bych našel více, ale proč vám kazit děj, už tak jsem tady toho vyslepičil dost. Jediné co tady není podobné je celkové vyznění filmu a v mém případě daleko hlubší prožitek. Děj ubíhá poklidně, herecké výkony jsou výborné - Jeff Bridges a Maggie Gyllenhaal si tu nominaci na Oscara zaslouží. Co napsat na konec, abych odůvodnil plné hodnocení? Stejně jako se hlavní postava zamilovala do mladé novinářky a byla ochotna se změnit. Já jsem se zase na konci zamiloval do tohoto filmu a jsem ochotný dát pět hvězdiček. A jak říká sám Bad Blake - "V nádrži mi zůstalo ještě trochu benzínu". PS: Upozorňuji, že nemusíte být žádný fanoušek country - já sám country zrovna nemusím, o tom ten film vážně není. Nejhlubší moment: omluvná scéna ve dveřích. ()

aik

Ano, je to one-man show Jeffa Bridgese, který si svého Oscara určitě zaslouží. Co mě tak trochu, ale štve je fakt, že celý film je až příliš průhledným tahem na akademii a v podstatě svým zpracováním jen naplňuje a nevybočuje ze zajetých kolejí dramat o životě looserů. Film na jedno podivání, který neurazí, ale pokud jste ještě nevideli Wrestlera určitě bych doporučil spíš ho. 70% ()

Lukaso1

Jeff Bridges je prostě borec, je to pro mě prostě jeden z mála herců u kterého člověk nepozná že je to jen herec, ale že tou rolí prostě žije a ta role žije jím. Na snímku prostě nemohu vytknout absolutně nic, max. to že mohl být ještě o hodinku delší, ty 2 hoďky mě prostě nestačily a ještě bych chtěl se zájmem sledovat tu jeho strastiplnou cestu životem a možná se dočkat nějakého hepáče, ale to už by nemělo to svoje kouzlo který Crazy Heart má. Dejte si sklenku whisky, zapněte nějaký country a zmáčkněte play. ()

stiewe

Nebýt krasojízdy Jeffa Bridgese a kvalitní asistence od Maggie,tak by se Crazy Heart ztratil jako mnoho podobných filmů. Ovšem síla hereckého charismatu a umění zde udělaly své a nám se naskýtá vskutku překrásná podívaná na život jedné country hvězdy jejíž svit dosud nevyhasnul. ()

Šňůra

Ještě pár takových pěkných filmů a ze mě se snad stane milovník country. Jeff Bridges ovšem zraje jako víno a tohle byl v jeho podání vskutku herecký koncert. ()

Nightswimmer

Jeff to opat rozbalil, hra sam seba a robi tak dokonalo. Az tak, ze uz nie je pre mna iba vecnym Dudeom ale uz i Badom, ktory na zaver ukaze, co sa v nom skutocne este skryva. ()

karlee

Nic revolučního, dost předvídatelné, ale mám rád Bridgese i country (ne, couontry skutečně není to, co občas vysílá TV Šlágr). ()

touchud

Herecké výkony bez chyby, akorát jsem měl pocit, že na délku filmu ubíhá velmi velmi pomalu. Hudba bez chybky. ()

topi80

Řekl jsem si, že je načase udělat si pár večerů s filmy, kde se to tak trochu točí kolem americké country. Crazy Heart je takový obyčejný film o jednom obyčejném chlápkovi, který dělí svůj čas mezi vystupování v zaplivaných pajzlech pro hrstku lidí vzpomínajících na jeho dřívější slávu a mezi nezřízené chlastání a ničení svého organismu životním stylem, který není zrovna ukázkou optimismu či fitness. Některý koncert ujde, jiný je pěkný vopruz. Film rozhodně mohu doporučit každému muzikantovi, je tam mnoho zajímavých momentů. SPOJLER: V každém městě čeká jiná doprovodná kapela, někdy lepší jindy horší, dilema muzikantské hrdosti, zda přijmout či nepřijmout předskakování někomu, kdo hrál kdysi ve vaší kapele (samozřejmě, přes všechny silácké a hrdé řeči, že přijmout). Celkově se ale ve filmu nic moc neděje, ani ta romantická linie mě nijak nevtáhla. Je to dobře nebo špatně? Asi dobře. Co by se také v obyčejném filmu o obyčejném chlápkovi potloukajícím se po jižních USA mělo dít? Dovedu si představit od lidí všechna možná hodnocení tohto filmu. Od jedné hvězdičky po pět. A všichni budou mít pravdu. Já bych dal tři, ale za ten bonus, který ocení asi výhradně muzikanti, navyšuji. ()

papadoce

Vcelku smutný film o tom, že ak dodrbete osobný život, tak si na vás po päťdesiatke nik nespomenie a môžete zostarnúť ako vyhasnutá hviezda a alkoholik v jednom. Jeffovi táto rola sadla a v podstate mi jeho postavy bolo ľúto, no každý sme si strojcami vlastného šťastia, že áno. Bad Blake bol štyrikrát ženatý a svojho jediného syna videl naposledy pred dvadsiatimi štyrmi rokmi. Pije hneď od rána keď otvorí oči a keď ma lepší deň, dohraje koncert bez toho, aby sa povracal na stejdži. Stretne ale babenku s podobným osudom v súkromnom živote a vďaka tomu nachádza nový zmysel svojho bytia. No starým jazvám proste neutečiete. Country hudba sprevádza celý film a je vcelku príjemná. Film je výborne obsadený, i keď Bobby Duvall a Colin Farrell nedostali veľa priestoru. Od Scotta Coopera som videl lepšie veci, ale na to, že toto je jeho prvotina, celkom zvládol réžiu takých hviezd ako sú Bridges, Farrell, či Duvall. Mám rád hudobné filmy. Tento je príjemný svojou pozitivitou, že aj keď ste mega prúserár, ktorý si to nezaslúži, tak pri troche snahy viete svojim pričinením nájsť rovnováhu aj po tom najtvrdšom páde. Dám štyri a vidím to na takých 70% a štyri preto, lebo sme sa vyhli sladkému koncu, no pozitívny pocit ostal. Jeff bol výborný. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)