Karate Kid

Kostýmy:

Han Feng

Snesitelná aktualizace.(8.2.2012)

• J*A*S*M

Fanoušek původního Karate Kida nejsem. Myslím, že jsem ho nikdy celého neviděl, ani po tom moc natoužím. Na remake jsem se rozhodl podívat pouze ze zvědavosti - film mě vůbec nezajímal, pozitivní recenze (RT 70 %) mě tak zaskočily, že jsem ty dvě hodinky prostě obětoval. Co k tomu teď říct, než že je to řemeslně velmi slušně zvládnutá blbost, která by se mi ve vesmíru, v němž mám rád americké patetická klišovité filmy s dětmi v hlavní roli, velice líbila, a možná by mě i nadchla. Zásadním problém tedy je především fakt, že pokud má osoba něčím není, tak cílovým divákem remaku Karate Kida. PS: Být dialogy pronášeny ještě o stupeň vážnějším tónem, jednalo by se už o parodii. Takhle je to lidem s postojem podobným mému pouze nechtěně směšné.(5.7.2010)

Americká 80.ková trilogie je pro mne filmovým "martial-arts strašákem a zvrhlostí" v jedné podobě. Tu trilogii jsem fakt nesnášel a naprosto nenáviděl. Při představě natáčení remaku mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě a naplňovalo moře naprostého nepochopení ... Přesto však, jako každý jiný, jsem při první možné příležitosti na film koukl... A byl jsem velmi mile překvapen! Tohle není žádný Karate Kid a absolutně s původní trilogií nemá nic společného. Vdyť i ten kluk se neučí žádné karate, ale v Číně kung-fu! Je to docela v pohodě oddychovka, dobře se na to dívá. Vadí tomu dlouhá stopáž, úplně zbytečná. Film tak obsahuje scény a výplň , které opravdu nudí ... Navíc je to pro děcka prostě. Ale pro děcka dobrý, mít syna nebo vnuka, tak bych ho na tohle do kina rozhodně vzal ... Jinak ale žádný zázrak, prostě průměr.(11.7.2010)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $176,591,618Tržby Celosvetovo $359,125,613Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,672,123 //počet predaných kusov 499,381Tržby za predaj DVD v USA $56,248,823 //počet predaných kusov 2,958,315║ Dosť som sa obával tej do očí bijúcej slušnej minutáži a taktiež réžie v podaní Haralda Zwarta, no a našťastie z toho vzišiel dosť dobre zvládnutý projekt, ktorý ma ani na chvíľu nenudil, aj keď ponúka už niekoľko krát prevarený príbeh, spojenie Jackie Chan a Jaden Smith celkom dobre fungovalo, akcia prehľadná, spomaľovačky účinné, Horner s Avatarskými motívmi ušiam ulahodil, CZ dabing ušiel. (plus poteší návrat Jackie Chana za rok 2010 na výslnie, po niekoľkých predošlých rokoch, keď to už tak dobre úderne nekopalo) /videl v kine: 80%/(13.9.2010)

Musi se uznat, ze to Zwartovi slape, coz je hodne prekvapivy, kdyz ma film silenejch 130 minut a trenovat se zacne az po hodine zbytecnyho deje. Navic krome toho treninku a finale tady zadny poradny souboje nejsou. Druhej problem je v Jackiem, jasne, zestarnul, takze kdyz predvede nejaky udery, je videt, ze ho to lehce unavuje, na druhou stranu, neni starej tak, aby delal dedecka kungfacka, takle spis vypada jak vandrak, kterej oblejza okolo skoly a sleduje maly kluky. No a nejvetsi problem je samozrejme Smith, jeho postava je totiz rozmazlenej americkej fakan, kterej si mysli, jak je desne cool a nad veci a Smith to bud tak dobre hraje, nebo takovej proste je, ze mi celou dobu lez silene na nervy. Navic kolikrat ty jeho komba nejsou moc uveritelny a hrat taky moc neumi, spokoji se s nakejma trema vyrazama. Ale tak zase je mu 12, tak ho nemuzu hodnotit jako dospelyho herce. Takze celkove sice docela svizne odsejpajici a prakticky nenudici, na druhou stranu nevhodny obsazeni, minimum bitek a zbytecna delka, takze ty 3* jsou tak akorat.(8.7.2010)

• - Tvůrci měli unikátní možnost natáčet na Velké čínské zdi. Na tuto památku ale nemají dopravní prostředky přístup, a tak byl štáb nucen těžké vybavení přepravit ručně. (darek kartac)

• - Taraju P. Henson její role zaujala, protože jí připomínala vztah s jejím vlastním synem. (darek kartac)

• - Jaden Smith musel podstúpiť náročný výcvik kung-fu. (luksharas)