Vampireman

Přepjatý vztahový rozkol a následná zpětná syntéza na pozadí Wall Street - spíš limonáda než pokračování staré Wall Street. I Stone je poněkud kýčovitý. Potěšil Wallach (a to je mu 95!), Langella, cameo Charlie Sheena a hlavní song od Byrna&Ena. Slabé 3* ()

FilmFan24

Peníze nikdy nespí! O ně jde především! A taky o Gordona Gekka, který otcovskou lásku klidně dá vniveč kvůli pár (milionům) dolarům! Michael Douglas se vrátil ke své životní Oscarové roli ve volném pokračování známého a ve své době přelomového dramatu Wall Street. Co se změnilo od osmdesátých let ve světě financí? Jednak je tady velká krize a bankéři s burziány jsou ještě větší svině než bývali a tak nějak všichni můžeme za to, jaké to dneska ve světě velkých financí je. Oliver Stone skvěle režíruje drama o penězích a hlavně o těch, kdo tahají za nitky v pozadí všeho toho dění. Film, svojí koncepcí, mě strašně připomněl mého oblíbeného Kmotra. Nevím nakolik to byl režisérův záměr, ale už jenom obsazením Eliho Wallacha jako Julese Steinhardta, který z ústraní všechen ten tok peněz řídí, připomene slavný film právě tím, jak se role novodobého mafiána herecky zhostil, Prostě lahůdka. Ono vůbec herci ve filmu i v těch malých rolích jsou výborní. Ze Shii LaBeoufa nám každým filmem víc a víc roste nepřehlédnutelná osobnost. Tady má velký prostor, kde ukazuje celou bohatou šíři svého herectví. Spolu s Carrey Mulligan v roli Gekkovy dcery se vhodně doplňují. No a Josh Brolin ve výrazné roli toho zlého je rovněž výborný. Šťastně jsou obsazené i vedlejší, ale výrazně scénaristicky propracované role, ve kterých se blýsknou Susan Sarandon a Frank Langella, které je vyloženě radost sledovat na plátně. No a potěší i cameo rolička Michaela Sheena, který právě po rolích ve Stoneových dílech jako Četa a právě první Wall Street měl našlápnuto k filmovým výšinám! Stačilo nezřízené pití a drogy a je rád že je rád... Spokojenost veliká a byla by ještě větší nebýt vyloženě, alespoň pro mě otravných písniček od Davida Byrneho a Briana Ena, které ač mám normálně celkem rád, tak tady mě nesmírně rozčilovaly... ()

salalala

Peníze nikdy nespí rozhodně nejsou zbytečným pokračováním, na druhou stranu kdyby nevznikly, svět se bez nich obejde. První půlka je dynamická, má spád i tempo a skvěle uvádí do děje. Stone volí podobný styl jako v jedničce, což je jedině dobře - opět několik částí obrazovky, zběsilé tempo, padající akcie. Tenhle svět v jeho podání zkrátka uchvátí, i když mu moc nerozumíte. Herci jsou vynikající - Shia si to svoje v pohodě uhraje (možná lepší než Sheen v jedničce), Douglas je sice značně upozaděný, ale taky zvládá (vzhledem k nemoci obdivuhodný výkon), Brolin je ukrutný slizoun, Wallach potěší a Langella je taky fantastický. Jediná mi tam moc nesedla Carey Mulligan. Nějak jí to nesedlo, nedala svojí roli potřebné charisma. V druhé půlce to rázně zpomalí a bohužel se to i rozplizne v rodinné drama, což je škoda, protože ta proměna mi ke Gekkovi moc nesedla. Oproti posledním Stoneovým filmům je to ale zase výš, což je jedině dobře. Čtyři hvězdy dávám s odřenýma ušima kvůli skvělé první polovině, famózním hercům, zábavnému cameu Charlieho Sheena a vyzvánění Shiova mobilu. Rozdíl mězi těmito čtyřmi hvězdami a čtyřmi hvězdami pro první díl činí deset procent a skutečnost, že dvojku už si asi nepustím. Jedničku si dám v pohodě několikrát. 70% ()

higuain

Nenaplnilo očekávání. LaBeouf je fajn a i Douglas si svojí nejslavnější postavu postavu po 20 letech vychutnává. Plus potěšilo Sheenovo cameo, ale to je tak vše. Romantická zápletka se mi zprvu nezdála jako zas tak hrozný nápad, nakonec se ale přeci jen ukázala jako rána vedle. ()

kajas

Prvnímu "Wall Streetu" jsem na chuť nepřišla, druhý mě potěšil více hlavně díky mému oblíbenci Shiovi, který v žádném filmu nemůže nic zkazit, ba naopak. Bez něj by tento film pouze prošel mým vědomím bez povšimnutí. Douglasův výkon je rovněž perfektní, potěší také rolička Charlieho Sheena, hvězdy prvního dílu. Důstojné pokračování. ()

Skip

K tomuto filmu jsem přistupoval trochu s obavami. Však víte, jak to často bývá s dvojkami. Ale nějaký propadák se nekonal, a i když místy dějově trochu kostrbaté, rozhodně to není vůbec špatné pokračování. Snad ten závěr by nemusel být tak sladce ulepený, ale i to se dá zvládnout. ()

Aleee89

Jedničku jsem neviděla, snad to někdy doženu, ale dvojku jsem si nemohla nechat ujít. Je aktuální a chtěla jsem vidět Michaela Douglase, před kterým smekám, byl parádní a točit takový film v situaci, v jaké je, chce potlesk a uznání. Příjemní byli i Shia a Carey, ta je mi sympatická už od An Education. Shiu jsem donedávna měla zafixovaného jako mladíka z Transformers, je příjemné vidět pohledného mladého herce, který profesně i životně zraje. Celkově mě film bavil, vyprávění mělo spád. A k tomu ten krásný New York a manhattanská panoramata! ()

Eldrick

Jedničce se MONEY NEVER SLEEPS nemůže nikdy vyrovnat už jenom proto, že se opakuje. Ono se taky s ničim novym přijít nedalo. Ale přesto se jedná o Stoneův nejlepší film od ANY GIVEN SUNDAY. Takové poklidné rodinné drama s pozadím Wall Street, kde tentokrát rodinné hodnoty hrají prim a prachy druhé housle. Přesto paráda opět vidět Douglase v jeho životní roli Gordona Gekka. Cameo Charlieho Sheena pobavilo a štěk Eli Wallacha jakbysmet. ()

Fanucci

Michael Douglas je v roli Gekka ďábelský! To se musí nechat:-) A film je dlouhou dobu nadprůměrný...Bohužel jsem totálně nepochopil vyznění filmu a rychlý až zkratový myšlenkový postup hl. hrdinů vůči Gekkovi. Ten film vlastně z pohledu těch postav nedává vůbec žádný smysl:-( Jednička taky měla moralizující poselství týkající se hrabivosti korporátní Ameriky, ale také byla jednoznačnější...s tahem na branku. To dvojce trochu chybí. A totálně mne vytočilo že těsně po propuštění se Gekkovi příběh nevěnuje víc! Ten skok o osm let dopředu hned po propuštění (které bylo ve všech trailerech a mě nalákalo:-) mě dost zklamal. 70% P.S. Naprosto odporný soundtrack!!! Kde na tyhle obludnosti Stone chodí...To jsem zapomněl zmínit:-) ()

kinderman

Celý film (a s ním i podstata ekonomického uvažování dneška) je v kostce uložen do repliky S.Sarandonové, která na dobře míněnou radu svého syna, aby se vykašlala na byznys s nemovitostmi a raději se vrátila ke své původní profesi zdravotní sestry, zděšeně praví: "Cože, to jako doopravdy pracovat?" ()

stanny

Příšerná nuda od začátku do konce. Dokoukáno se sebezapřením. Spousta vět, které ve filmu zazněly si zaslouží nominaci do best of totálních sračkoidních blábolů. A ještě navíc dcerka - nesnesitelná ufňukaná blbá nána. ()

rastlinka

Z dobre nakopnutého filmu sa to (ani neviem ako) prehuplo na rodinnú drámu plnú nejasných vzťahov a táto rovina mi teda až tak nesadla... ()

GILLWANDER

Douglas a Carey za jedna. LaBeouf za dva. Hereckými výkonmi, môžem povedať úžasne zahraný film. Dejovo slabšie ako predchádzajúca časť, ale vizuálne je na tom omnoho lepšie dvojka. Nečakal som od tohto filmu veľa. Jednotka ma nenadchla, ale ani nesklamala. K dvojke som pristupoval pesimistickejšie a menej vierohodne. Výsledok. Príjemný malý filmík, ktorý síce neprelomí vaše doterajšie očakávania, ale za to rozhodne poteší. Mal som s ním do polovice dejstva menšie problémy a nezhody, ale druhá polovica to už utíšila. Nie je to za štyri, ale ani za dva. Pekná 3. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Jake Moore (Shia LaBeouf) nosí hodinky značky IWC Portuguese Perpetual Calendar. (dyfur) ()

BoredSeal

Wall Street 1 byl závratnou jízdou o hranicích chamtivosti a morálky. Dvojka tak nějak neví, čím chce být. Film je spletený z jakýchsi menších dějových linií, které nedávají dohromady moc dobrý celek. Centrální děj by měl být návrat Gekka z vězení a pokus získat svou dceru zpátky, to je ale pitomá klišovitá kraťoučká linie. Dodávám, že s tak hrůzostrašným sladkým koncem, že jsem ani nevěřil, že se dívám na film od Olivera Stonea. Pak tu máme pár dalších epizodek, většinou kvůli finanční odbornosti nesrozumitelných (linie s Joshem Brolinem) a střihovou sekvenci "finanční operace", která strhávala v jedničce. Filmu by víc slušela nadsázka, kterou zavání začátek, ale bohužel. Douglas je pořád fajn, ale ve filmu moc není a nedopustí se žádného pořádného zla, což je chyba. Zbytek obsazení včetně ošklivé herečky představující Gekkovu dceru je obyč. Prostě zklamání, scénáristicky naprostej propadák a promarněná šance. 2,5/5. ()

berusche

Zklamání! U jedničky jste se mohli s klidem koukat na to, jak bezpáteřní parchanti obchodují s lidskou důvěrou. Tady se teda moc obchodování nedočkáte. S burzou to má společného jen to, že se to na ní odehrává a že je tam snaha o nějakou zápletku kriminální povahy některých činů. Navíc, jestli tohle je drama, tak proč je to 850x převrácený děj se snahou o romanťák a happy end? Metráž je zbytečně dlouhá, režisér nikdy nepatřil mezi mé oblíbence a dcera hlavního hrdiny je diblík hadr. Od Douglase bych čekala taky větší kalibr. Skoro mám chuť říct, že jde o zbytečný snímek, který když neuvidíte, rozhodně o nic nepřijdete. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina