Sázka dvou bohatých gentlemanů zamává se životem spokojeného, chudého ale poctivého mladíka v centru Londýna. Dokáže milionová bankovka změnit jeho společenské postavení? Jistě! Ale dokáže to bez toho, aby byla byť jen z části utracena? A dokáže zažehnout i lásku? (Chegi)

Tamdydam

Tak trochu blboučký film. Ale jako pohádka pro děti je vcelku použitelný. Coby malému děcku se mi kdysi docela líbil ()

DANAT

Nemecky nazov: Sein grösster Bluff. Dalej je to uvadzane aj ako: The Million Pound Note | Big Money - Die Macht des Geldes. ()

migele

Takové experimentální filmy mě docela zajímají. Ačkoli mě moc neoslovuje způsob hraní, dá se na to koukat a 90minut uběhne jako voda. Zde bych se ztotožnil s příspěvkem Golfisty. ()

George.Camel

Když máte peníze, otvírají vám dveře, nemusíte nic platit hned, klanějí se před vámi až k zemi. Ale jakmile na povrch vypluje jen minimální podezření, že jste švorc, vše se obrací a všichni chějí zaplatit, berou vám dodané zboží a málem krachuje burza. Je to stejné i po více než padesáti letech a tato komedie má stále co říci. ()

route60

Nádherný film natočený podle povídky marka Twaina se skvělým (jako vždy) Gregory Peckem, do té doby neznámí režisér Roland Neame natočil Milionovou bankovku s elegancí a to je také jeden s důvodu proč tento film nikdy nezestárne, 100% jinak nemohu ()

TomekR

Miliónová bankovka (1953) s původním dabingem ČST Praha 1967, Spal, Kopecký, Kačírková...... výborná předloha, díky Marku Twaine ! ()

harycek

Viděl jsem to ještě v černobílé televizi a tento snímek se mi velmi líbil , po letech jsem byl napjat zda se mi bude ještě líbit, bohudíky jsem nebyl zklamán!!!!!! ()

sydney

Předlohou tohoto filmu je satirická povídka Marka Twaina. Henry Adams, americký námořník (Gregory Peck), který nemá ani vindru, bloumá bez cíle po ulici, když ho osloví dva bohatí gentlemani s žádostí, aby jim pomohl vyřešit jejich spor, týkající se milionové bankovky. Jde o to, zda je člověk schopen žít jeden měsíc s milionovou bankovkou v kapse, aniž by z ní utratil jediný halíř ( penny, sorry). Adams na to přistoupí a zjišťuje, že ať projeví zájem zakoupit nebo podniknout cokoliv, v okamžiku, kdy chce platit milionovou bankovku, je v restauracích, obchodech, hotelech a nakonec i ve společnosti zahrnován nejen až královskými poctami, ale všechno, na co si jen vzpomenene, dostává zdarma. Nakonec, když Adams málem ztratí svoji důstojnost a dívku, kterou miluje, se ukáže, že peníze způsobují víc problémů, než jakou mají hodnotu. ()

Ajay

Velice zdařilá komedie o tom jak se k Vám chovají lidé v případě vidiny , že jste milionář, a v podání Gregory Pecka to byla trefa do černého :) ()

brasek

Komédie nemám veľmi rád... ale tento snímok je výnimka a vlastne tieto staré veci sú pre mňa veľmi pozoruhodné a zaujímavé. ()

jessic

Vtipný přepis Twainovy povídky o muži, který dokázal přežít měsíc bez jediné pence s charismatickým Gregory Peckem. Kdysi vysílala československá televize dvakrát ročně, tak mám k filmu už trochu odpor. ()

LencaN

A takhle to dopadne, když lidé ucítí pach/vůni peněz :) dva boháči z dobrého rozmaru a dlouhé chvíle uzavřou sázku o tom, jak se lidé budou chovat v přítomnosti milionové bankovky. A opravdu se děly věci. Pověst o americkém milionáři se šířila, jemu se kopily výhody a to všechno aniž by měl jedinou vlastní libru v kapse. Gregory Peck je sympaťák, slečna Porscha mi strašně připomínala Emily Bluntovou, akorát jí nadabovali úplně šíleným pisklavým hlasem. Bylo to vtipné, vkusné, poučné. Místy jsem se sice lehce nudila, ale pak to vždycky vyvážil podařený malý zvrat v ději. ()

Signore

Roztomilá pohádka, vyprávějící příběh, který nám má i dnes stále co říci, a navíc je i neodolatelně zábavná, na čemž má svůj velký podíl - samozřejmě - Gregory Peck. ()

tata22

Trochu jsem se bál, říkal jsem si tak starý film. Nicméně byl jsem mile překvapen, okouzlující podívaná, krásné zpracování notoricky známého příběhu ... ()

Dr.dogous

Pohádka o pohádkovém zbohatnutí. Roztomilý myšlenkový experiment, co se stane, když vám někdo svěří velkou bankovku a udělá z vás milionáře. Co pro nás znamenají natištěné papírky, bankovky, zvláště pokud má bankovka 6 nul? Vlastník této bankovky, Gregory Peck, získává rázem na společenské postavení a na vážnosti. Peněz není nikdy dost, navíc se snadno rozkutalejí. To by člověk nevěřil, kolik se náhle objeví charitativních nadací. Peníze kazí lidí, pokud je nemají tak podvádějí a kradou, hlavní hrdina . Lehce nabyl, kupodivu nepozbyl. 70% ()

Chlo0opek

Hodně slibný začátek, ke konci již ne tak zábavné. Rozhodně šlo z tohoto dobrého námětu získat víc. Ale rozhodně ani propadák to není. ()

skok01

Jedním slovem KLASIKA (film i hudba). Stojí za to, si jednou za čas udělat pěknou chvilku u milého filmu, který Vás potěší. Film vyniká svou originalitou, svým pojetím celého záměru i tím jak je tvořivý v zápletkách a jak si vyhrává v nejmenších detailech (oblečení, chování osob, šíření fám...). ()

Feacher

Určitě pěkný film, ale oproti jiným z této doby mě tedy bavil výrazně méně. Ano, bylo tu více prvků komedie než jsem z této doby zvyklý, nicméně zas film zas tak nevtáhl. Jinak ale dobře a zajímavě napsané a také dobře zahrané, takže u mě na 4* bohatě stačí! ()