Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Dexter1

Žiaden béčkový ultimátny masaker sa nekoná. Chybou celého filmu je, že sa od začiatku až do konca berie neskutočne vážne. Od takejto témy by som očakával viac nadhľadu a väčšie tlačenie na pílu minimálne po absurdnej stránke. Na druhej strane, ako popkornový blockbuster je to celkom stráviteľné. Ústredná dvojka, Craig a Ford, by boli schopní potiahnuť slušný western bez "sajrajtu z vesmíru". ()

fmash

Slyšel jsem opakující se názor, že Cowboys & Aliens se svým vydáním smolně trefili do období, kdy klesá divácká poptávka po filmech s podobnou tematikou, proto bylo jejich přijetí spíše chladné. Mě to téma naopak velmi zaujalo, takže jsem vyrazil do kina v náladě přímo smířlivé. A musím být spravedlivý — žádné omrzení tématem se nekoná. Ten film se prostě jenom nepovedl, a jestli zároveň existuje nějaký širší posun v žánrových trendech, je to souvislost čistě náhodná.            Úvod poskytuje přesně to, co si divák po zhlédnutí nesčetných trailerů představoval, tj. westernovou akci, drsného týpka s ocelovým pohledem, jehož tvrdý úder předčí už jen jeho odvaha a nervy z ocele. Pohled do očí štíhlé Olivie Wilde s koltem u pasu by rozehřál i chladnokrevného vraha. Skvělá krajina, kamera... western. Pak se ovšem objeví hlavní lákadlo v podobě emzáků, kterýžto zvrat režisér se scénáristou bohužel neukočírovali. S mimozemšťany se totiž zjevilo nečekané množství patetických řečí, dlouhých smutných pohledů, výchovných keců, prostě to morální Poselství; jednoduše všechno šlo do kelu. K tomu tak nějak obvyklá totální nevyváženost tuhosti supersilných nepřátel, jež jednou nezastřelíte pomalu ani kanónem, ale podruhé je v zájmu jediné laciné scény umlátíte klackem... Postupná ztráta nálady a otrava. Totální béčko především v druhé polovině, a to je škoda. S přihlédnutím k slušnému začátku a k faktu, že jsem se na ten film šel jenom vyřádit, dávám trojku. Jinak sotva za dvě. ()

kalap

Ťažká naivna hlúposť, až sa mi rozum zastavoval ako mohli J.Bond a Lovec krišťalových lebiek skočiť do takej sračky. Škoda love za blu ray. ()

dee-key

Takže emzáci přiletěli na Zemi, aby tu kutali zlato a zřídili příležitostnou márnici. Hurá, máme práci pro zamlklého Craiga. Jen mu musíme do hrozivé cesty pomsty za ztracenou paměť přihodit pár dalších záporáků. Šerifa, statkáře, indiány, bandity... teď už opravdu chybí jen kuchař, věštec a debil. Vážně, když jsem to viděl v kině jako ukázku, tak jsem nevěděl, co to pořádně bude. Bylo to hodně slanbé, to to bylo. U sledování jsem se tedy docela místama nudil. Nenudil jsem se, když jsem kroutil hlavou nad nelogickými momenty, jako když na marťany jede všeho všude třicet koní, během bitvy jich čtyřicet pochcípá a nakonec odcválá padesát ořů, spokojeně si mnoucí kopyta. A to si toho normálně nevšímám, jenže když není na co jiného koukat... Ne fakt, tady končí sranda. Nejsem náročný, ale tohle mě nechytlo. Tři za originální (i když dost debilní) nápad a za snahu. ()

Parlay

Snímek, od kterého divák nemůže čekat zázraky. Snímek, který nepřepisuje filmové dějiny. Snímek, který je nenáročnou oddychovou podívanou s mizerným scénářem plného klišoidních replik, odskočivší si logikou a přestřelenou stopáží (druhá polovina snímku má chvílemi až nebezpečně blízko k nudě). Snímek, který navzdory štědrému rozpočtu a atraktivnímu námětu působí až k neuvěření mdlým dojmem a postrádá jakoukoli zapamatování hodnou scénu. Snímek, za jehož jediné klady lze označit po technické stránce umě zpracované emzáky a neměnný, ale za to řádně drsňácký výraz Daniela Craiga. To jest „Kovbojové vetřelci“. Nabízí toho opravdu tak málo? Na dvě hvězdičky toho nabízí tak akorát. P. S. Snímek, který upřímně řečeno stojí za starou belu :-) ()

Huntelaar

Jedno obrovské WTF! S tím konceptem crossoveru problémy nemám a i ztvárnění divokého západu bych se nebál pochválit, to samé platí i o alienech, ale dohromady a především díky chatrným dialogům to stojí za starou bačkoru. Kde platí, čím víc času uběhne, tím víc je to debilní. Před koncem mě napadlo, jestli i herci, kteří se tvářili extrémně vážne, chápou, jak hloupě přitom vypadají. ()

Pirabin

Největší problém tohohle filmu spočívá v marketingu. Film se snaží vypadat jako akční popcornová zábava jako kupříkladu Machete. Ale jedná se o pomalý old school western a mimozemskou zápletkou, což nikdo moc nečekal. Jedná se o povedený film, ovšem úplně jiného druhu, než se od něj očekávalo a ten plátna kin nezaplní. Jak řekl Samuel L. Jackson: "Daváci šli do kina na jiný film." ()

berusche

S filmem je to jako s knihou. V případě knihy pro mě platí zlaté pravidlo: pokud mě do sté stránky cca ze 300 a výš nezaujme, je něco špatně. V případě snímku bych to stáhla na 20 minut. A vítej na světě tragédie (teda tohle byla samozřejmě spíš komedie, ale tragédií pro mě byl ten zážitek). Takže, zpět na začátek. Po 20 minutách mě to nenadchlo, tak jsem to vypnula. To už je teda ale vážně hodně špatný, tak protože jsem se styděla, tak jsem se k tomu včera vrátila. A dopadlo to tak, jak to dopadlo. Musím se přiznat, že nejen, že mě zklamali hlavní hrdinové, zklamal mě děj, scénář a upřímně ani režie není teda něčím, na co bych musela nezbytně vynaložit svůj volný čas znovu. Nemluvě o tom, že je to nebetyčná blbost. ()

maverick10

Po uspechu Ironmana, kterym se Favreau dostal do smetanky, si k projektu Cowboys & Aliens sebou mohl vzit ta najlepsi jmena, Craig, Ford, Rockwell, Wilde. Asi by lepe udelal, kdyby obetoval dve hvezdy na ukor jednoho kvalitniho scenaristy. Mozna snad mel vzit sebou i dr. House, ten by emzaky zlikvidoval ibalginem. Bylo by to rozhodne smysluplnejsi vyusteni pribehu, nez pateticke klisoidni sceny libajicich se indianu a cowboyu, kteri hekticky zlikviduji ufouny sipama a koltama sestiranakama. Te druhe pulky je opravdu skoda, protoze rozjezd byl fakt solidni. Atmosfera, postavy a Craig (snad az na Olivii v pyzamu s opaskem) to vse vypadalo lakave. Jakmile se ale emzaci rozlezli zacalo se to cele hroutit a vse dovrsil zaverecny hromadny patos hodny Emericha. ()

SonG

Z látky, která by mohla být převratná ( Cowboys x Aliens), se vyklubalo řadové sci-fi, které není ovšem na podívání vůbec špatné. ()

kagemush

Sem tam mě něco votráví. Třeba tendlecten Špílberkův producentský náhled: ,,když krvák,tak přístupný i pro mimina,jinak na to Já ani můj méďa prachy nedáme!" Pro mimina možná dobrý,pro mě na hovno.Dostat to s takovým rozpočtem třeba Wes Craven (samozřejmě v pozici rejži i produkčního) ,to by teprve obludy zažili noční můru a já (možná) prima biják. ()

ilemas odpad!

Ikdyž jsem věděl, že to bude neskutečná kravina už podle názvu a nikdy to nechtěl vidět, přesto ze zvědavosti jsem cca 10 min v tv zhlédl a to mi stačilo. ODPAD!!!! ()

Jango_Fett

Od začátku jsem od toho čekal zábavné Bčko a to jsem taky dostal. Rozhodně velice zajímavá kombinace western/sci-fi. Zatím co westernová část jede na jedničku u sci-fi se člověk nesmí moc hlouběji patlat v mimozemšťanech, jejich vzhledu a technologii, jinak by jste si celkem zavařili mozkové závity :). Co se triků týče, tak ILM opět odvedlo dobrou práci, z vetřelců jde celkem strach a když dojde na bitky a podobně, není ani moc cenzura - proto do teď nedokážu pochopit proč šel u nás film do kin s dabingem, protože rozhodně není žádná záležitost pro děti. Hudba taky nebyla špatná. Já osobně jsem se celkem bavil (možná to je ale taky tím že na westerny moc nekoukám, takže to prostředí pro mě nebylo zase tak ohrané). ()

lekr

Vydařený žánrový crossover, který dokonale splňuje parametry popcornového blockbusteru. Jon Favreau udělal co mohl, aby prapodivnou zápletku předělal na co pro diváky nejpřijatelnější podívanou, a minimálně v mých očích uspěl. Film má skvělou atmosféru, neztrácí tempo a servíruje divákovi dokonalou vizuální show s velkou porcí oldschoolových akčních scén s parádním hereckých obsazením. S celkovou koncepcí filmu taky nemám problém, naopak oceňuji, že tvůrci přenesli klasické klišé o invazi mimozemšťanů do originálního prostředí. V některých místech snímek působí trochu přehnaně, i tak ale zůstává nenáročnou zábavou, která se sice nedá brát moc vážně, ale člověk se u ní naopak výborně odreaguje. Jen je škoda, že většina diváků si tento fakt neuvědomila a díky své počáteční skepsi a nemístnému racionalismu v podstatě nedala filmu šanci. ()

M.i.k.e

pokud Kovbojům a vetřelcům něco láme vaz,pak nevyrovnanost a nepříliš dotažený a v některých chvílich naopak hodně přetažený příběh.To,co ze začátku vypadalo velmi slibně je pak postupem času dobré až nakonec sklouzne k průměru.Vzhledem k dobrému obsazení a velmi slušnému technickému zpracování je to nakonec lehčí zklamání.Lehčí je tentokrát na místě,protože po všech těch nepříliš kladných reakcích jsem čekal mnohem větší průser...60% ()

Hennes

Po všech těch kritikách jsem čekal nějaký děs, ale musím uznat, že mě snímek, zas až tolik nezklamal. Vrhnout se na plátno s nápadem souboje kovbojů a vetřelců, chce opravdu odvahu. Odmyslím si obsah filmu, trošku přimhouřím oči nad tím, že vidím Indiana Jonese a zaměřím se na efekty, hudbu a akční scény, pak se mohu v klidu podívat na sc-fi, které očekávám jen jako blockbuster. ()

Joe321

Konečně potvrzení, na které jsem čekal delší dobu, že Favreau neumí točit a s prvním Iron Manem měl jen štěstí (se scénářem a obsazením). Jeho herecké 'I am cool' výkony jsou další věc. Zpět k filmu. Příběhová žumpa, kterou drží nad vodou herci a efekty. Tohle téma je sakra zajímavý a celkem vybočuje z dnešní hrdinské poptávky po komiksových filmech. Lituju i herců, protože v téhle sestavě, s takovou předlohou a hlavně s jiným režisérem tohle mohla být moc příjemná zábava. -"I told you not to look into the light." -"Yeah, right." ()

rakovnik

Název zavání odpadem a celý film jsem přemýšlel o tom, proč je vsazen děj do tohoto prostředí a kde jinde by tedy nevyzněl tak podivně. Protože si rozhodně nemyslím, že tento film měl nést poslání o tom, kterak je potřeba spojit síly (rudoši i běloši, dobří se zlými, muži se ženami, doktoři s barmany a tak) proti zlu, které nám chce ukrást naši zlatou planetu. Čili ti byl pěkný úlet. Zde bych chtěl vyzdvihnout slovo pěkný, protože se jedná opravdu o parádní oddychovku. Děj je nelogický, postavy jednají naprosto nepochopitelně, emzáci cestující mezi světy nejsou štonc zabít indiána s lukem, ale já jsem se bavil. Efekty jsou pěkné, obsazení luxusní (chtěl bych v sedmdesáti skákat jako Harrison a mít svaly jako Craig) a děj uspokojivě klopýtá ke konci, že film uteče jako nic. Ne, že bych se chtěl podívat znovu, ale hned po shlédnutí jsou moje pocity na 4*...díky zábavě. A ponaučení na konec? Když líbáte ženu, tak nemyslete - spasíte tím svět, ale něco vám upadne a tu ženu pak ztratíte (což bylo hlavnímu hrdinovi dost jedno) :-) ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)