Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Deywid

Navzdory neskutočne zaujímavému námetu sú Kovboji a votrelci neskutočne nezaujímavým a nezáživným filmom....Do scény "prvého kontaktu" to vyzerá veľmi nádejne....potom sa to všetko pokazí a vďaka blbému scénaru a najma neskutočne rutinnej Favreauovej réžii už nasleduje len nuda a šeď....A ja mám len dve otázky: 1. Koho preboha napadlo koncipovať stret kovbojov a mimozemšťanov ako vážny western ??!!! a 2. Čo na tomto preboha stálo 160 miliónov dolárov ??!!! ()

Meteorista

Vím, že nyní už se všem klišé přejedlo, ale jednou za rok minimálně, si já tedy jedno takové líbit nechám. No a Kovbojové a vetřelci mi k tomuto účelu posloužili výtečně! Zezačátku to vypadalo dost zmateně, ale pak se z tohoto mnohými až příliš křivděnému snímku (zda-li to tak mohu říct...) stal typický romanticko-dramatický sci-fi western! Zní to divně? Mělo by, zezačátku to bylo fakt divný. Postupem času si k němu však někteří určitě cestu najdou. Nakonec, zase tak špatné to nebylo (a efekty byly podle mého na úrovni, skřípaly jen zezačátku); když už nic jiného, tak to bylo alespoň zajímavě hravé. ()

jerenymo

Tak na to jaké to mělo ambice na začátku a jaké hvězdné obsazení nás provádělo nesmyslným dějem, je to hrůza. Konečná přestřelka kdy 20 kovbojů a 20 indiánů bojuje asi 15 minut s mimozemštani při kadenci co 5 vteřin to jeden mrtvej člověk (a přeci se udrželi) je nudná až nesmyslná...je to jít jako proti nasranýmu medvědovi se školní flusačkou. ()

Lachvos

No, to je...řekl bych, že...zajímavé na tom je...hm, já vážně nevím :) Nerad to přiznávám, a to ti kdo mě znají, jen znalecky přikyvují, mi u tohoto snímku došla slova...Ne úžasem na tím či oním, jen nad tím, co do této recenze vlastné napsat. Já vážně nevím, mohl bych zde popsat herce, příběh, kostýmy, produkci, plynulost, originalitu, akci, ale nebudu se přidávat vodu do studny (komentář k ostatním kolegům na této stránce) a nechám vás rozhodnout za sebe...no tak, přeji skvělou zábavu ;) ()

masiko

Mozna kdyby to vzal Favreau s humorem a ne vazne, mozna kdyby Lonergan hral nekdo, komu lze tvrdackou pozu uverit, a ne ten trapnej pozer Craig... A Olivia by radsi nemela jezdit na koni :) ()

majo_svk

Spojiť nespojiteľné (kovbojov a votrelcov) mohol len úplný šialenec. To, že vznikne niekedy niečo podobné, by ma nenapadlo ani vo sne. Nakoniec však vzniklo a je to aj pozerateľné (len pre ozajstných fanúšikov sci-fi) a zábavné. ()

Illy

Největší problém je že se film bere tak strašně vážně. Jediné co je k smíchu jsou dialogy a vývoj vztahů a postav během dvou hodin. I když spíše než k smíchu nutí k ublinknutí. S tímhle námětem si dokážu představit dobrou akční komedii, ale šest scénáristů mělo jiný názor. ()

Echelon1

Film určený čisto pre zábavu...A tak ten film aj funguje. Postavy občas nejaký ten charakter prejavia, efekty celkom na úrovni (až na pár výnimiek), známy herci, (pod)priemerná akcia. No, vypnite mozog a bavte sa. Hodnotenie: 4/10. ()

M1k9

Ubohost živená miliony dolarů. Nechápu proč se výborný Craig a krásná Olivia topí v takové sračce. Za sebe si dávám facku, že jsem se na to dodíval. Tvůrce námětu a scénáře nabádám k tomu samému. Znuděnost & zoufalství. 2/10 ()

Hepy13

Jon Favreau má na svém režisérském kontě už pár dobrých filmů. Řekl bych že se mu pod ruku dostávají pozoruhodné scénáře, ale netušim jestli spojení kovbojů a mimozemšťanů bude fungovat. Přeci jen jsme všichni zvyklí že návštěvníci z vesmíru bombardují Manhattan atp. Takže když někdo zaůtočí na westernové městečko, nevim jestli to ještě někoho vůbec vzruší. Každopádně Craiga a Forda můžu, takže s chutí do toho. Čekal jsem ještě něco horšího, ale jelikož jsem si během filmu otevřel lahvinku červenýho a dal nějakou tu dobrotu, tak na konci jsem byl docela spokojenej. ()

Blue.Shark

Nenáročná jednohubka s pěknými triky. To je ale všechno. Film neobsahuje ani jednu zapamatováníhodnou scénku a vlastně ani zapamatováníhodnou hlášku. Námět dobrý, ale provedení prostě pokulhává ve všech směrech kromě toho animačního. ()

Nolanofil

Ten film skončil dobrým nápadom. Absolútne minimálne ma to prestalo zaujímať cca po 20 minútach... hanba Favreauovi, úplne si týmto filmom zbrzdil kariéru režiséra .... Po skončení filmu som mal pocit, ako keby sa mi Steven Spielberg vysral rovno do ksichtu a chcel za to ešte zaplatiť... a jebnutý verbal dal tomu 4*, no zbohom. ()

newmant

Překvapující podívaná, která mi ukázala , jak bídně může film vypdat. Vydržet u toho téměř dvě hodiny je téměř nadlidský výkon. ()

lukano

Pohádka o kovbojích a sci-fi vetřelcích, která se ani nemohla dostat do červených čísel, protože oba tyto žánry se navzájem degradují. ()

Flopik

No aj napriek zlému hodnoteniu som sa fakt kvalitne bavil.Neviem čím to je , ale mne sa to proste páčilo.Daniela mám v poslednej dobe celkom rád no a keď tam bol aj Harrison super.Čakal som hovadinu a nakoniec som dostal no dnes po prvom dojme si trúfnem povedať že film ktorý si zapamätám.Nápad to bol dobrý , sklamanie bolo akurát z efektov ktoré som čakal väčšie.Streľba sa mi zdala trápna.Inak to bolo akčná jazda ktorá na seba nenechala ani dlho čakať keď tam neboli ufóni tak to Daniel nakladal každému kto sa naňho krivo pozrel a to bolo super.Pre mňa 5* a 100%. ()

Thomm

Míra zbytečnosti natočení a následně zhlédnutí tohohle filmu se dá jen těžko vystihnout slovy. Pobavily a zároveň nehorázně iritovaly mě indiánský tanečky kolem ohně, u kterých Čerokíjové vydávali zvuky, co se dají svojí zábavností přirovnat k tomu, když priest v Age of Empires 1 konvertoval nepřátelskou jednotku. Za to je ta jedna hvězdička. ()

kamil.i

Som jeden z mála ľudí, ktorým neprekáža tento absurdný námet. Od Kovbojov a Votrelcov som čakal spektakulárnu akciu a komediálny nadhľad. Žiaľ, akcia nebola to pravé orechové a komediálnosť takmer úplne absentovala. Najväčší prúser je, že film sa berie neskutočne vážne. Škoda, lebo s takým hereckým obsadením a kreatívnym teamom by sa dalo vytvoriť čosi zaujímavejšie. ()

IvcaSammet

U tohoto filmu jsem opravdu velmi dlouho uvažovala, jaké mu dám hodnocení. I přes to, že námět je to opravdu geniální, jeho příběh byl naopak spíš slabší ... Musím se přiznat, že jsem od filmu čekala něco víc. Daniel Craig i Harrison Ford byli skvělí, navíc mě příjemně překvapilo obsazení Sama Rockwella a jeho miloučká role. Proti "kovbojům" nemůžu říct špatného slova snad kromě postavy Emmeta, která mě vyloženě štvala, a "vetřelci" se bohužel taky zrovna moc nepovedli. Zpracování bylo sice opravdu povedené, ale celkově mě přišlo, jako kdyby se tvůrci snažili spojit hvězdné války s Jamesem Bondem a Indiana Jonesem dohromady ... Ve filmu se navíc zase objevily scény, které mi přišly až moc přehnané a proto jsem se nakonec rozhodla, že film ohodnotím průměrem. K filmu se ale ještě určitě vrátím a možná hodnocení i o hvězdičku zvýším ... ()

Blueeyes

Díky tomuto filmu jsem konečně pochopila, co myslí moje tchýně tvrzením o sousedovic buldočkovi "on je tak ošklivej, až je krásnej, no podívej". Nikdy mi to nedávalo smysl, až teď. Tento film je totiž tak nemožnej, až je to vlastně fakt dobrý. Asi to neumím dost dobře popsat, ale ono už vlastně z principu to musí být slátanina, ostatně upřímně jako většina sci-fi filmů. Takže když do toho divák jde s tím informovaným souhlasem, že si záměrně a dobrovolně na dobu 114 minut sníží mozkový výkon na polovinu (vlastně jak kdo, někdo víc a jiný míň), tak si to docela užije. Je tam zkrátka všecko, klaďas i záporák, krásná Olivia, emzáci, i nějaké to překvápko. Já jsem s tím naprosto v pohodě :-) ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)