Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

sirien

Relativně slušnej western, kterej vypadal že k něčemu možná i směřuje. Pak se tam najednou objevili nějaký MZáci a všechno se zvrhlo v tak prvoplánovitě samoúčelnou povrchní pitomost, že... ten film vlastně nakonec jen naplnil ta pesimistická očekávání. Popravdě si už nejsem moc jistej, jestli sem víc koukal na film nebo na Olivii Wilde. ()

Bozvav

Jednoduchá, zábavná filmová blbinka, ve které není nutno hledat žádný vyšší smysl. prostě sranda na jedno kouknutí. Výborné obsazení, ucházející vizuál, hodící se muzika. Za mne 55%. ()

Hapretor

Už samotný název filmu mi napověděl, že mě čeká nějaká slátanina. Nemýlil jsem se. Řeknu to na rovinu - tohle je prostě blábol, paskvil - jako sci-fi naprosto nemožný, jako western, jakože z něj to má jen prostředí, je to nemožný ještě víc, vykradačka Vetřelce, nejen v názvu, Dnu nezávislosti a pak třeba Districtu 9. Na zabití času to je ok. Jako "veledílo" to stojí za prd. Už Iron Man v podání tohoto režiséra mě hodně zklamal a tohle je další jeho patetický teátr. Jak píšu v profilu: Nenávidím načančané, zbytečně drahé a na něco si "hrající" filmy. Tuto moji neoblíbenou kategorii splňuje Favreau na 110%. Podobné sci-fi jako Terminátor nebo Vetřelci aby divák pohledal. Tento film se totiž podle mě bude líbit těm, kterým se nelíbí dříve zmiňované. Jsem moc zvědav s čím dalším příde Favreau. Nějaké nadupané temné sci-fi však od něj nečekám ani osudným omylem. Sebelepší herci/čky mu to nezachrání. (Kdyby tam nehrál H. Ford, ani na to nekouknu). ()

Wolvie

Jasné guilty pleasure roku,kterému jeho vážná tvář propůjčuje větší komičnost,než by to dokázal sebevětší příval hlášek a shazování sebe sama.Ve výsledku až překvapivě chytrý sebereflexivní počin,kterým Favreau příjemně překvapil a Harrison dokázal,že účast v projektech,ve kterých si ze sebe může udělat tak trochu prdel,mu není ani v nejmenším cizí.Naprosto super!!! ()

kostej_

Pokud nepočítám Harryho Pottera, dosud asi nejlepší letošní blockbuster a mezi komiksovými filmy jeden z nejlepších vůbec (což bude asi tím, že dokázal všechna pojítka s komiksovými prvky úspěšně vymazat). Film si udržuje to hlavní, co žánr dobrodružné nadsázky potřebuje – neustálou překvapivost, aniž by na druhou stranu likvidoval pocit konzistence děje. Pokud nemusí, nebere se nijak vážně, s výjimkou nutných dějových posouváků, které většinou obnáší ztrátu blízké osoby či naopak shledání se s ní. Zároveň jde o skvělou poctu (ač slovo "pocta" nenávidím) všem béčkovým šílenostem postaveným na spojení dvou naprosto odlišných světů (vrcholem této roviny je skvěle nadsazená závěrečná bitka). Na film se tak dá nahlížet jako na klasicky béčkový materiál zaobalený do áčkového provedení. Jak nemám rád Kurtzmana a Orziho, stejně jako v novém Star Treku, tak i tady dokázali, že se situační zábavností pracovat umí. ()

FilmWave

Nenáročný výplach. Craig a Ford jsou dokonale drsní a už ani nemusí hláškovat, jen se prostě zašklebí a je to badass-cool. Horší je to ale s vetřelci, kteří jakoby ze Studia Kamarád vypadli. Čím více ke konci, tím větší blamáž. ()

Va55ago

Jako akcni sci-fi komedie vyborne, pokud tedy berete film ktery si dela srandu sam ze sebe diky nelogicnostem a velmi "zajimavym" scenam jako komedii. Pokud to ale nemela byt komedie ... strasny, strasny, strasny. Nastesti videno v orig. zneni s titulkama ( ktere, ackoli v kine, byly strasne .. polovina veci byla prelozena uplne jinak :( ). P.S. ale musim uznat, ze tolik odkazu na jine filmy se jen tak nevidi ( Star Wars, The Dark Knight, Terminator 2, .. ) ()

Ukubumbahoo

Hluchá místa to má, ale i přesto to není úplně nejhorší. Bohatě by stačilo některé vyloženě tupé dialogy proměnit v pravý tvrďácký pohled nemilosrdného desperáta, který promluví opravdu jen když musí. Dávám tři hvězdy, protože předpokládám. že v originále je to únosnější než dabovaná verze na kterou sem nevědomky zašel. ()

Heroine

Nevím proč, ale čekala jsem komedii. Dokonce jsem myslela, že by mohla být i vtipná. Ale potom se ukázalo nejen že to není vtipné, ale že to hlavně ani vtipné být nemělo! Podle názvu "kovbojové a vetřelci" nás napadne, že asi půjde o kombinaci žánrů sci-fi/western. A nic jiného v celém filmu ani nevidíme, prostě kovboje a slizké obludy z vesmíru, za které bych režiséra nejradši nakopala. Ford tu nemá co hrát, Craig ani hrát neumí, a Olivia Wilde je ODPORNÁ zrůdka. A všechny ty kecy o jiných planetách, o pravých chlapech, o odvaze... Samý žvásty. Jednu hvězdičku dám, a to jenom za přehlídku nádherných koní, kterých je tu dost. ()

hEROic

ten pribeh smrdel prusvihem na peknejch par honu, ale stale ve mne hlodala jiskricka zvedavosti... utisil jsem ji a ted potrebuji utesit sam... v tomto filmu neni dobre asi vubec nic, nechutnej plkanec roztahovanyho blabolu bez hlavy a paty... 40% za odvahu a par efektu :-/ ()

hazaba

Pokud se jedná o westernové prostředí, je skvěle vykreslené, jak Daniel Craig tak Harrrison Ford jsou jako kovbojové velmi dobří. Bohužel jakmile se na scéně objeví mimozemšťané, jde to všechno do kytek. Létající talíře v podobě záblesků by člověk ještě zkousl, ale samotná podoba "zlosynů" je neuvěřitelná - režisér resp. kostyméři se nejspíše hodně a rádi dívali na Vetřelce... Hrozně váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Tu třetí hvězdu nakonec dávám za hudbu. ()

Kopi1

Tento film od Jona Favreaua mohl trvat klidne hodinu, natož dvě je ztráta času. Jak už je známo, vetřelci z jiné planety někam přiletěj, někoho zajmou, ti se zas naštvou, zavolaj si sebou drsnýho ,,týpka", jdou je hledat a samozřejmě je zničí a aby nezemřeli všichni, tak se jeden obětuje - takovýhto filmů tu mame dost. Od tvůrce Iron Mana jsem čekal mnohem lepší film. Víc než dvě hvězdy si to nezaslouží. ()

zelda82

Western, ve kterem zaporaci pricestovali opravdu zdaleka jen proto, aby jim zadky nakopala grupa vidlaku na konich:)) ()

Five By Five

Tým zlatom mi pripomenuli filmový prepadák "Bojisko Zem" - tak tadiaľto cesta naozaj nevedie... A zabilo by ich keby sa aspoň v jedinej scéne aspoň jediný obláčik aspoň trošičku hýbal - no áno, sledoval som mraky, taký je toto pútavý film... ... ()

mala_kea

Zdaleka největší problém Kovbojů je v tom, že jsou myšleni až moc vážně, což vůbec ale vůbec nefunguje. V jalovém scénáři plném těch nejlacinějších klišé pak působí téměř všechny dialogy něchtěně komicky a naprosto mimózně. I když se mi Craig zamlouval (v nějakém klasickém westernu si ho rozhodně představit dokážu) a Ford vypadal jak starší verze Hana Sola, který nepotkal princeznu Leiu, tak mi není moc jasné, jak se mohli tomuhle projektu upsat. Ke Kovbojům jsem si prostě nenašel cestu a většinu času jsem se nebavil a spíš úmorně odfukoval. Favreau jasný palec dolů ()

GOREGASM

Již podle názvu bláznivý námět, který si vzal pod křídla Iron Many zocelený Jon Favreau, bohužel nepobaví tak, jak jeho potenciál naznačoval. Nečekaně drsně a typicky westernově špinavý úvod mě minimálně překvapil a nekonečná plejáda mých oblíbených herců v čele s Dannym Craigem rozehrála celou partii v atraktivních kulisách více než zajímavě. Bohužel snímek začne zhruba od poloviny scenáristicky a nakonec i režijně hodně tápat a místy se bere až nečekaně vážně. Zrovna od Jona Faveau jsem čekal zábavu s přímým tahem na bránu a určitou mírou nadsázky. Nebýt Craiga, Forda, Rockwella, Browna, Carradina, Gogginse a Dana (všichni mí oblíbení), nebylo by se na co koukat. Po mozkovém výplachu ve druhé polovině, vše završí triviální finále. Výbuch sem, výbuch tam, nuda kam se podívám... 40% ()

Rokle

Nevěřil jsem, ale opravdu tam není za celou dobu vyloženě nic zajímavého. Pouze odfláknutý šedý průměr. Herci s jedním výrazem a akční dobrodružná sci-fi bez špetky nadhledu. ()

ještěžiju

Den nezávislosti v komornějším stylu mixnutý Unesenými a situovaný do časů divokého západu. Absolutní ptákovina, od začátku je vám jasné, jak to dopadne a nereálnost chování postav v ději je vítána. Zřejmě další blud pro 3D kina a to zaštítěný i herci a tvůrci zvučného kalibru. Chcete vědět, jaké by to bylo, když se spojí kovbojové, zločinci a indiáni, aby čelili hrozbě z vesmíru? Ano, tak plytká je tato story. Opět další filmová rarita do sbírky JIŽ NIKDY VÍCE!!! ()

DETTO1976

Žiadna sláva, komédia sa dá spojiť z každým žánrom, ale western a sci-fi podľa mňa nejdú dokopy aspoň v tomto prípade. ()

agassi68

Luxusný obal, no vnútri ťažko stráviteľná zmeska. Už keď som zbadal Forda v zápornej úlohe, sa mi rozblikala červená kontrolka. Vojna svetov, Indiana Jones, western. Skrátka pomiešali jablká z hruškami. Len mi nejde do hlavy, ako mohli na tento scenár prikývnuť také hviezdy a celé to zaštítil Spielberg s Howardom. To sa už načisto všetci zbláznili?! ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)