Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Vichry zimy (S06E10)

(epizoda)
  • USA The Winds of Winter
Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

Daenerys se chystá na cestu do Západozemí. Jon a Sansa sjednocují sever a Jaime se vrací domů. (KajusaK)

Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

Anderton

Nakoniec si záverečná epizóda plné hodnotenie zaslúži. Je samozrejme "doklepnutím" výsostne akčnej deviatej časti, ale na toto sme si už v GoT zvykli. Podstatnejšie sú vyvrcholenia jednotlivých dejových línií v rámci toho, čo poskytuje ukončenie sezóny seriálu, ktorý má ešte čo-to pred sebou a to sa tu podarilo možno najlepšie doteraz. Emócie fungujú, ide o to, ku ktorej postave prechovávate sympatie, respektíve antipatie. No a myslím, že najdôležitejšie je to, že minimálne záverečné dve epizódy zdvihli aj úroveň celej série, ktorú takto môžeme brať s pokojným svedomím ako vydarenú. ()

FLVEKK

Husina po celém těle ! Tohle byla opravdu skvělá finální epizoda 6. série, která je možná o něco malinko lepší než Battle of the Bastards a to jsem si myslel, že lepší už to být nemůže. Fantastický díl doprovázený skvělou hudbou..Sakra, tak rychle to uteklo a teď zase rok čekat :( SPOILER : O původu Jona jsem si to opravdu myslel, protože všichni přece víme, kdo Lyannu Stark miloval a co se muselo přihodit, takže vítej, Targaryene ( King in the North !! ). Arya netřeba slov, Daenerys je konečně o dům dál a bude to hodně zajímavé ! A Cersei to s korunkou sluší, zase mám o důvod víc ji nenávidět ! ()

strelenka

Seděla jsem pohodlně v křesle a těšila se na závěr série oblíbeného seriálu, nic netušíc. A následně jsem pohodlně už neseděla, byla jsem naplno zmítána emocemi. To trvalo celých 56 minut, kdy jsem si již pošesté řekla: "To si ze mě děláte srandu. Přece po mě nikdo nemůže chtít, abych po tomto závěru čekala rok na další pokračování. Damn it!" Každopádně tento díl byl nadupaný,perfektní, se skvělou hudbou a dějem, který šlapal jako po másle. Těším se na další sérii - Winter is here! ()

Milky.

Pět hvězdiček za emotivní prožitek. Díl měl sviňské koule a stálo to za to, zvraty a všechno bylo emotivní a pořádné. Na druhou stranu je z toho čímdál víc cítit, že bez vedení knihou a Martinem to ztrácí punc kvality, čímdál víc se z toho stává klasická televizní produkce, mizí logika a postavy se beze studu teleportují přes půl světa. ()

LukH

Game over by Cersei! Jediná epizoda, kterou hodnotím samostatně, a to zejména kvůli úvodním 22 minutám - zatímco rudá svatba (tři série zpátky) mě šokovala svým šíleným obsahem, "soudu se Cersei" se podařilo mě dostat nejen obsahem, ale i fantastickou formou podpořenou nejlepším hudebním podkresem od začátku seriálu. ()

• Epizóda bola dovtedy najdlhšia v histórii seriálu (68 minút). (Arsenal83)
  • Sept Baleora bol zastúpený reálnym natáčaním v meste Girona v Katalánsku a jej slávnej katedrály. (Arsenal83)