Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

pcarogers

Nu tak já nevím - asi tři a půl. Jednu věc musím říct - jsem rád, že to nesklouzlo k mnou očekávanému sestupnému tempu typu - výborný začátek s výborným nápadem a pak už není co říct, takže to jen dorazit do konce. Takových filmu už jsem viděl přehršel a dost jsem se bál. Leč po silném začátku, přišly slabší chvilky, ale ke konci jsem se brnění v zádech ba snad ani slzy v oku neubránil a to značí, že příběh se konal a příběh se vyvíjel a příběh měl konec, tak jak se u slušného příběhu sluší a patří. Jo a nesmím zapomenout, že polovinu celého dojmu nedělá nic jiného než skvělá hudba. Takže - tři a půl, OK, dobře, že jsem viděl, ve zlatém fondu to mít nebudu. Toť vše. ()

confuoco

Filmy o superhrdinoch sú mi na sto míľ vzdialené, avšak Defendor s jeho guličkami a rojom cvičených os ma bavil oveľa viac ako jeho komiksoví kolegovia. Bohužiaľ som mal celý film pocit, že z látky sa dalo vyťažiť ešte viac a hlavne psychologické vykreslenie hrdinu mi pripadalo trochu ploché a nepresvedčivé, akoby si režisér žánrovou rozkošatenosťou naložil až príliš veľké sústo. Záver filmu, napriek tomu, že bol predvídateľný, bol ale až prekvapivo skutočný a dojímavý (a to som pomerne otrlý). Skvelou správou do budúcna je, že tu máme režiséra-nováčika, ktorý ukázal ako originálne sa vie pozrieť na vec. Hviezdička plus za bezchybný výkon Woodyho Harrelsona. ()

morwen

Velice ale velice zajímavý pohled na superhrdinu.Čekal jsem něco ve stylu Spidermana avšak to co se mi dostalo mě mile překvapilo.Arthur Poppington (hlavní hrdina) je trochu zpomalený nemá žádné super schopnosti , není ničím výjmečný ale přes večer pomáhá jako maskovaný hrdina lidem ikdyž občas dostane nakládačku.Woody Harrelson se do hlavní role výborně hodil.Nedá se toho už moct dodat , jsem spokojen. ()

wray

rozhodne velmi dobra zalezitost, premyslam ci nie az 4*, ale zatial to necham takto. cakal som (podobne asi ako ostatni) nejaku vacsiu komediu/parodiu v style kick ass, ale v defendore bolo aj cosi viac. mozno menej akcie, menej zabavy ale vyvazuje to "normalnejsi" pribeh, viac materialu "na zamyslenie", vyborny woody harrelson, a ani par ostatnych postav nie je zlych... velmi pekne je tiez sledovat ako sa film z komedie meni na dramu az tragediu - no zhrniem to tak ze ma to zaujalo :) zatial 3*, ale mozno to casom zaradim az k mojim top 100 filmom ()

SelfishMan

Další pomyslný bratříček a přírůstek do rodiny superhrdinů bez superschopností. V poslední době je to takový malý babyboom v tomto žánru. Dítko režiséra Stebbingse je to ovšem značně svérázné a jiné než kde kdo mohl čekat. Těch co čekali že bude Defendor takový jaký je (pokud si nepřečetli komentáře) asi moc nebylo a kde kdo (tak jako já) spíše předpokládal trošku trhlejší parodii či komediální jízdu nebo film ve stylu Kick-Ass. Ta se ale nekonala a místo toho se nám na svět dostal poměrně inteligentní film ( o né úplně nejinteligentnějším chlápkovi ). Musím říct, že bohu díky ( spíše teda Stebbingsovi díky) za toto, protože jsme aspoň během 2 let dostali 2 skvělé a dostatečně odlišné pohledy na to komiksové hrdinství (Kick-Ass u mě stejně vítězí). Taková dá se říci vážnost, trošku forma psychologického dramatu v kombinaci s opravdu lehkými komediálními prvky či úsměvnými momenty ( žádné výbuchy smíchu neočekávejte) filmu sluší skvěle, ovšem tím co ho opravdu vyšperkovalo byl skvělý Woody Harrelson, který dokázal člověka dojmout, pobavit i donutit přemýšlet. (a navic je poslední dobou snad všude kam se podívám). 85% ()

Alfonso198

Woody byl skvělej a ten film dělá on, proto 4*, scénář už tak převratnej nebyl. Nicméně nebudu mít někdy v budoucnu problém s opakovaným shlédnutím...:-) za mě 75%... ()

skaza

Výborné znázornenie "detského" sveta v kontraste s krutou realitou...skvelý výber hlavného hrdinu...doposiaľ neznámy herec Woody Harrelson na mňa urobil dojem **** ()

Dr.Abe

Hrdina beze strachu (kkdyž už měl to pončo mohl mít pod ním nějaké brnění jako Clin Eastwood, skutečně by se kulky odrazily-jediná chyba na příběhu. Jinak super.....Souhlas s jonyyy koment. ()

Marty_cihi

Dalo by se to trochu přirovnat ke kick ass. Ale neni to až taková veselohra, spíš se tento film zaměřil více na duševní stránku hrdiny. Woody Harrelson to výborně zahrál, že jsem mu to věřil celý film. A konec byl taky smutnější.... ()

awastrman

čim více je to bohuže lreálné, tím více to postrádá prvky humoru, právě takového díky kterému je KICKASS film na který nezapomenete......... ()

Ervum

Tak trochu jiný super-hrdina, který nosí na hrudi svůj znak "D" tvořící znak ze známé PVC pásky, kterou si zapůjčil od MacGyvera. Vcelku povedený a hlavně odlišný snímek a co vás určitě zaujme jsou jeho tajné zbraně, které jako správný hrdina má u sebe a použije proti svým protivníkům. ()

joxerveliky

Nad tímto filmem jsem musel po shlédnutí ještě dlouhou dobu přemýšlet. Ten film má totiž úžasnou hloubku, kterou mu dává právě hlavní hrdina - Arthur. Film není žádnej velkolepej biják, není o promakaném příběhu, děs nahánějícím padouchovi, špičkových dialozích, či dech beroucím poselstvím. Na tenhle film se musíte totiž dívat právě očima Arthura. Je to pohled do duše hocha s naprosto čistým srdcem, který se snaží bojovat za dobro tak jak dokáže a jak mu vlastní inteligence dítěte dovolí. Přitom bojuje se vší čestností a role Defendora mu dodává odvahy a zároveň hrdosti na své poslání. Woody Harrelson tuto postavu ztvárnil tak, jako by to byl skutečně on sám. Dojalo mě to, dojala mě ta čistota Arthurova srdce (nikoliv naivita). Nemohu hodnotit jinak než plným počtem. ()

Sympy

Tak tohle jsem od toho opravdu nečekal úžasně zahraný snímek,který přestavuje muže který není zrovna z největších myslitelů avšak věří tomu že je superhrdina a každým svým krokem když zrovna nepracuje u silnice se to snaží dokazovat. Ne vždy má v boji úspěch ale o toho je jeho pohled zajímavější. Chlápek který se s nikým nesere a neuznává palné zbraně. Snímek je mírně úsměvný,dojímavý prokládaný akcí a parádním sountrackem. ()

Desmi

Woody hraje nesympatického retarda, který se honí za něčím, co neexistuje. Ono by to vlastně vůbec nevadilo, kdyby tvůrci film prošpikovaly pár hláškami či zábavnými momenty. Ve finále je to mnohem více drama než komedie a to mě dost nudilo, přitom by se z toho dalo vytlouct mnohem více. Podobných filmů jako Kick-Ass je málo a Defendor mu bohužel nesahá ani po kotníky. ()

tomino28

Zapomeňte na všechny současné superhrdiny, kteří jsou součástí nejrůznějších seskupení, lig a podivných oddílů! Je tady Defendor, hrdina ze staré školy jaksepatří, který si vše, co používá, vyrábí ve své dílně prakticky na koleni. Jeho hlavní zbraní jsou skleněné kuličky a především odzbrojující upřímnost smíchaná s tolik potřebnou naivitou. Jo a neříkejte mu Defender, nemá to rád. ()

XI-XAO

Tuhle roli si Woody dal se vší parádou. Výborný námět a stejně zdařilé zpracování sociálního dramatu o Batmanovi z Jedličkova ústavu. Defendor bohužel nezdědil obří jmění po rodičích, kteří se mu domů nevrátili z divadla, jako Bruce Wayne, ale dokázal si poradit i s low budgetem a jeho arsenál udělátek mě rozhodně bavil víc jak batmobil a všechno to pozlátko, co měl netopýří muž ve sklepě. Nemluvě o tom, že v sobě měl více dobra a charakteru, než celá Liga spravedlivých i výjimečných dohromady. ()

Aechato6

Po naprosto chybném označení 'komedie' jsem čekal "superhrdinský" film ve stylu Kick-ass nebo Hanckok Willa Smithe. Dostal jsem ale drama soustředící se na mentálně lehce zpomaleného muže, který právě ve svých cca 40ti prožívá Walkerovu příslovečnou Těžkou hodinu. Rozhodně se zbavit své město, svůj svět, zločinu. I přes své obrovské odhodlání zažívá těžké chvíle a film vyobrazuje naprosto realistický souboj jednoho muže, podsvětí a společenského mínění, které je ve filmu zastoupeno krátkými útržky z rádia a psycholožkou. Film nás tedy dovede různými kratšími sekvencemi (některé z nich se mohou zdát nezáživné a nudné, ale po konci usednou přesně tam kam mají) až do konce, který je naprosto úžasný a já sám jsem z něj byl naprosto omráčen. Woody Harrelson stvarnil svou postavu naprosto bravurně a s přehledem a já mu věřil naprosto každý drobný pohyb co udělal. V pozadí nezůstávají ani další herci hlavních vedlejších rolí a zvládají vše bravurně. Jedna z nejlepších rolí Harrelson zároveň jeden z těch lepších superhrdinských filmů. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze