Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

MMR

Neřekl bych, že ty související filmy s tím souvisí, opravdu dost málo toho mají společného... Jinak to beru jako průměr, nebylo to špatné, ale celkem sem se nudil... ()

Davies182

... a poslední hvězdičku Defendor získává za konec, který má rozhodně koule a neutápí celý snímek ve zbytečně přeslazeném moři. Protože těch několik posledních minut mne skutečně zaujalo, a já si uvědomil, že bez takové pointy by do toho Harrelson nejspíše ani nešel. A u Woodyho ještě chvíli zůstanu, protože ten chlapík stihnul v roce 2009 zazářit ve čtyřech docela odlišných filmech (a pouze Messengera jsem zatím neviděl). Jako herec má očividně kreativity na rozdávání, a v jeho případě je to jedině dobře. No a jinak? Jinak je tento snímek mírně nadprůměrnou komedií o tom, když se někdo "nezletilý" příliš kouká na Kick-Ass - komedií, která se nebojí zahrát i na dramatické struny. A tak, i když jsem se během toho asi 10x podíval na hodinky, jsem spokojen. Velmi. ()

petero

Fajn zmena v rámci komixových hrdinov, Woody Harrelson stúpa a stúpa a Peter Stebbings na seba upozorňuje. V žiadnom prípade komédia. Dráma a dosť originálna. ()

gogo76

Defendor je prvý film, ktorý som sledoval na inak pre mňa nepotrebnej stanici WAU. Neviem ako si tam ten film našiel cestu, zvlášť keď ho vysielali neskoro večer a navyše v pôvodnom znení s titulkami! W. Harelson je v úlohe nie celkom chytrého komiksového pomstiteľa výborný, ale film ako celok postráda buď väčšiu prepracovanosť a hĺbku alebo ešte väčší nadhľad a humor. U mňa iba na jedno pozretie. 60%. ()

pepo

Scenár je fajn, miestami je to celkom originálne a Harrelson je po dlhej dobe úžasný. Ale celý čas som sa nevedel zbaviť dojmu, že sa pozerám na rozpočtovo, kreatívne aj emočne podvýživený spin off Kick Ass. Skôr zaujímavý než skutočne skvelý film. Ale vidieť ho určite nie je na škodu 7/10 ()

Xmilden

Vyšší hodnocení mi nedovolí udělit malý počet gradujících scén, nedá se moc říct že by si film budoval nějaké rychlejší tempo nebo popřípadě chystal půdu pro překvapivý konec. Defendor nepostrádá skvělý nosný nápad a lehce mi přivodil mírné pousmání (hlavně neprůstřelný Defendog na palubní desce), není to ovšem film pro široké publikum. Spíše se jedná o nějakou psychologickou studii jednoho obyčejného človíčka, který si usmyslel že je Superhrdina. ()

FlyBoy

Jak neočakávané a odvážne zlúčenie. Jednému až nebere ako tomu udať vymedzené mantinely aby sa to nevymklo kontrole a nováčik Stebbings túto syntézu dotuje takou krehkosťou, že ju niet čim ohraničovať. Nač by krotil niečo, čo si priam žiada byť neskrotené. Skrátim to, parodizovanie má vynovený akcelerátor, ktorý poľahčujúcemu striafaniu sa do vyzývavých cieľov (preoblečený nesmrteľníci, netrvanlivé/sílené celebritky, poverenci z ľudu-záchranci našej i inej planetárnej sústavy) vstrekuje nedostižný výkon, je ním sám "Defendor" čo by ďalší záchranca nízkorozpočtových produkcií. Silnejšie 4*. ()

Phobia

Kde "Kick-ass" rozjel akční smršť a prakticky v závěru popřel svou první polovinu, tam "Defendor" ukazuje spíše lidskou psýchu a brnká na strunu dojetí. Zkrátka "Kick-ass" pro dospělé: nezasahuje sice tak široké spektrum žánrů, nicméně lehce zpomalený Arthur Poppington, alias Defendor, trefil moji duši hlouběji, jeho příběh byl opravdovější, lidštější a jeho ryze nesobecká snaha zbavit svět šmejdů nesmírně sympatická. Chvíli se smějete, chvíli zadumaně mlčíte, nakonec vám dost možná něco padne do oka a na řadu přijde kapesník... Woody odvedl svůj vysoký standard a ještě něco navíc, k ostatním hercům rovněž nemám výhrady. Osmdesátkově hrdinský hudební doprovod ději dodává správnou šťávu. Pátou hvězdici hodit nemůžu, cosi jsem v tom filmu přece jen postrádala a zřídka (leč přece) se fakt úplně malinko nudila. 80% ()

paascha

Ač sám veliký fanda komiksu, nesdílím všeobecné nadšení nad tímto kouskem. Parodie je sice pro tento subžánr celkem běžnou formou, tady ale působí trochu rušivě. Místo abych s Woodym sympatizoval, byl mi většinou protivný, místy jsem ho litoval, a občas mu to i přál. Ostatní postavy byly značně nevěrohodné, ploché a leckdy zbytečné. Škoda, pro mě celkem slabota. Zkusím to ještě jednou, jestli to nebude lepší, ale nevím, nevím:-) ()

nunka

Harrelson má jednoducho ksicht na takúto postavičku. Skĺbenie serióznosti s vtipom a ešte spôsobom, aby to celé divácky fungovalo, to sa zasa až tak často nevidí. Defendor alá "mentálny atlét", ktorý sa púšťa do podsvetia zbraňami typu za hrsť hracích guličiek a vypustenim včiel...proste tiekli mi slzy od smiechu. Toto som nečakala:) ()

Jacinda

Nejvíc na celém filmu se mi líbila scéna se sprejerem, který zvěčnil svůj vděk. Myslím, že by si náš svět zasloužil také superhrdiny. Škoda že se toho nechce nikdo zhostit. Měli by mojí podporu ()

Ketri

Hned na začátku tohoto filmu jsem nemohla nevzpomenout na podobný skvost z korejské dílny "Syupomaeniottdeon sanai". Začínám mít pocit, že k tomu, aby byl člověk spravedlivý, ohleduplný a slabším pomáhající, musí být totálně na hlavu. A to nejen v dnešní době. Doufám, že mě teď místní pravověrní neupálí, ale během studií jsem došla k "překvapivému" závěru, že lidé, kteří se jali pomáhat druhým a přiklonili se buď k Bohu nebo prostě jen k Dobru obecně, učinili tak po nějaké tragické události v jejich životě a nebo byli poněkud "jiného" smýšlení. Za tu druhou kategorii buďme všichni vděčni. ()

666teen

Kdyby Forrest Gump vyrůstal s dědou, který mu odkáže svůj trench club z První války a místo slabikáře používá superhrdinské komiksy, vyroste z něj nejspíš taky DEFENDOR, jako z chudáka Athura Poppingtona. Tenhle hrdina je prostě super. ()

Ruut

Vedle Batmana nejlepší a nejsympatičtější superhrdina posledních let - k čertu s namachrovancem Wolverinem, teploušky z Fantastic Four, nagelovaným svítícím Lanternem ... přichází DefenDooR ! :-) ()

misterz

V prvom rade by som tento film neporovnával s Kick-Assom (2010), jediné čo majú spoločné je nápad superhrdiny, ktorý vlastne nie je superhrdina. Narozdiel od Kick-Assu je Defendor viac drámou ako komédiou. Áno, nájdu sa aj tu vtipné scénky, niekedy som sa i celkom slušne pobavil, ale nad všetkým kraľuje čistokrvná emotívna dráma s príjemným melancholickým nádychom, ktorá sa odvíja hlavne od psychológie jednotlivých postáv. Len škoda, že kým bolo ponorenie do duše Defendora absolútne bravúrne zvládnuté, troška sa zanedbala postava Kat Dennings. Emotívny náboj, hlavne na konci, tak mohol byť ešte väčší. W. Harrelson podal famózny výkon, Defendor je podľa mňa jedna z jeho najlepších postáv akú kedy hral. Preto každému jeho fanúšikovi odporúčam, nenechajte si ho v tomto filme ujsť. Herecká virtuozita na jednotku. 89/100 ()

HAL

Woody Harrelson je génius a jeho mentálně zastalý idealista, který se před svou prostoduchostí ukrývá do kostýmku superhrdiny Defendora bojujícího se vším co vypadá jako zločin, je jedním z nejlépe a nejuvěřitelněji zahraných bláznů jakého jsem viděl přinejmenším od Rain mana... a to zcela bez nadsázky, protože film jako propracovaná (a pro znalce comics žánru i nadmíru zábavná) psychologická studie prostě funguje. Trochu méně už bohužel film funguje v rovině klasicky superhrdinsky-kriminální, protože jak je známo, hrdina není ničím bez svých nepřátel - a kriminální podhoubí ze kterého Defendor vzešel je tu bohužel zredukováno na pouhou zjednodušenou črtu, která se svým stylem trochu snaží evokovat hříšné město ve stylu Vrány či Sin-City, ale bohužel je jednak zoufale nepropracované a zaplněné jen pár karikovanými postavičkami, ale hlavně postrádá jakoukoli špetku uvěřitelnosti, což samozřejmě kontrastuje s reálnou postavou Woodyho superhrdiny. Ovšem i tak je ale toto jen drobnou vadou na kráse jinak vynikajícího "malého" filmu. 8/10 ()

Vančura

Zvláštní film. Který mě nakonec dostal - svou netradiční a silnou atmosférou, kreativní variací superhrdinského námětu, výbornou kamerou a hudbou, a v neposlední řadě i fantastickým hereckým výkonem Woodyho Harrelsona. Trochu mi tenhle film připomněl jiné snímky "Kick-Ass" a "Svět podle Prota", a jistě by se podobných filmů našlo ještě více, pokud bych se déle zamyslel. Ostatně, celkový můj dojem je takový, že tenhle film je tak trochu nedoceněný a inspiruje k řadě úvah, na témata typu "jak se proměňuje v průběhu času filmové zpracování superhrdinů" či "proč lidé milují určitý typ outsiderů, novodobých Davidů s pomyslným prakem v ruce". ()

liskam

Lidi, já vůbec netuším jak napsat, proč se mi tenhle film tak líbil. Asi začnu herci..:) Woody Harrleson je bez debat velice solidní herec, který tady naprosto přesně věděl co hrát. Plus když se k tomu přidá kvalitní scénář a hudba, film který si člověk užije je na světě. Navíc je prostoupen atmosférou, jak to popsat... lidství/slušností a naděje.. Píšu tenhle komentář, a nějak se mi v hlavě objevilo jméno filmu "Pošli to dál". Film je sice celkově úplně jiný, ale ty pozitivní lidské atmosféry jsou si nějak podobné Za mě 80% ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze