Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Freemind

Originální nápad, který žel ubila laciná produkce. Neskutečně výživný a nosný koncept přitáhl několik schopných herců - za zmínku stojí tradičně vynikající Elias Koteas a velmi příjemné překvapení v podobě Michaela Kellyho. A tady bohužel musím s chválou skončit. Woody to tentokrát víceméně ustál, horší je to s technickou stránkou, postupně čím dál tím nudnějším a předvídatelnějším dějem a hlavně hnusnou hudební režií. To všechno by ještě vystačilo na solidní tři hvězdičky, jednu jsem ale musel utrhnout za retardovaný závěr. Bylo tu, není tu. ()

Macejko

Obrovské prekvapenie. Čakal som superhrdinskú komédiu a dostal som famózne fungujúcu drámu s decentným, nevtieravým humorom. Ak by takto fungovali "skutočné" komiksové adaptácie, umrel by som blahom (stačilo by Defendorove "improvizované" súboje nahradiť niečím veľkolepejším, a hneď tu máme dokonalý, po všetkých stránkach vyvážený komiksový film). Týmto posielam odkaz pánom z Marvelu: ak budete chcieť svojim hrdinom dať uveriteľný psychologický rozmer, poraďte sa s Peterom Stebbingsom. On vie, ako na to. ()

erased

Od Supermana k Defendorovi. Parodující téma (na první pohled) a vše kolem něj je sice výborně zpracované samo o sobě, ale právě odzbrojující Arthur, který stejně jako jeho vzory přesně ví co chce a nebojí se o to bojovat, povyšuje celý film nad jakoukoli konkurenci. Výbuchy smíchu tak střídají nečekaně silné momenty a to vše podbarvené parádní hudbou dává dohromady prakticky dokonalé drama. ()

SarumanKo

Nič ma nedokáže potešiť viac, ako takto šikovne vydarené "malé" filmy, ktoré sú síce lacné a nie je okolo nich nejaký hype, ale o to silnejší odkaz nesú, sú robené s radosťou a o to tuhšie sa mi zaryjú pod kožu. Defendor je svojim spôsobom geniálne dielo. Woody Harrelson je totiž úžasný herec, v úlohe Defendora jedinečný a nezabudnuteľný. Ostatní herci, slušná réžia, hudba a štylizácia jeho výkon už iba zveľaďujú. Defendor sa navyše bravúrne pohráva so žánrovými pravidlami a pretvára ich k obrazu svojmu. Čakal som komédiu, možno až paródiu, dostal som temnú psychologickú drámu a silný superhrdinský príbeh. A chytilo ma to za srdce okamžite, pretože Defendor JE skutočným hrdinom. Viac takýchto filmov! (100%) ()

ext_

Jeden z filmů, co se pohybuji od odpadu k pěti hvězdám. Film tahá nahoru Harrelson, to je jasný, bez něj by šlo o hodně podprůměrné béčko, i když solidně napsaný. Posledních dvacet minut je přímo skvělých. Zapomenout se nemůže ani na soundtrack, který podporuje superhrdinskou atmosféru a hodně dobře se poslouchá. Vejdělkův Václav meets Batman. ()

Kaluž

Ty vosy mi vyloženě nahnaly hrůzu, tomu říkám superhrdinská výzbroj. Vynikající Woody Harrelson, ale jinak vcelku plytké, dlouho se vám to v hlavě neohřeje. ()

Mikita

Komedie, ani náhodou. Drama s úsměvnými prvky ano. Po trailerech u podobného filmu čekáte trapnou komedii, která se vysmívá člověku s nižším IQ. Osobně jsem ale dostala něco úplně jiného, co potěšilo, zahřálo na srdci a hodně dojalo. Opravdu musíte být trochu šílenec, abyste se postavili bezpráví? ()

italka63

Nejdříve to vypadalo nějak divně, ale říkala jsem si, když většina mých oblíbených uživatelů dala čtyři hvězdy,že na tom musí něco být. A vážně bylo. Woody v roli komiksové postavy Defendora, bojující proti špatnostem všemi možnými způsoby, jen ne zbraněmi, je inteligenčně hluboko dole, ale srdcem tak vysoko, že mu ostatní nesahají po paty.Harrelsonův skutečný herecký koncert za stejné ohodnocení. ()

Falconica

Defendor...bacha spelováno s "o" nikoliv s "e", tak to nespleťte, nebo ho naštvete:-D...je hrdina noci, čestný bojovník, který celý život pátrá po muži jménem Captain Industry, aby ho potrestal za hříchy, kterých se dopustil obchodem s drogami. Ve dne obyčejný chlápek s ustupujícími vlasy a jednoduchou myslí..avšak velkým srdcem. Citové drama, u kterého se zasmějete i zapláčete. Nečekejte šaškárnu, jaká se bezpochyby chystá filmem Kick-Ass, tenhle film nemaluje růžové brýle. Je to jen (ne)obyčejný příhěh jedné (ne)obyčené osoby. Dávám sice pouze 3*, protože spád děje místy neměl dostatečné tempo, ale jinak jde o krásný film. ()

m@rz

Škoda toho dramatu, ale jinak by to asi nemělo takovou atmosféru. Není to jen o superhrdinech - spíš naopak. Film vypráví příběh jednoduchého člověka, který chtěl být něco víc. Fakt doporučuji. ()

hunty

Velké překvapení, o kterém jsem neměl ani potuchy. Woody je pro tuhle roli jako dělanej, možná jen i ta hodina a půl trošku škodila a radši bych viděl převažovat žánr komedie, ale i tak nečekaná spokojenost. ()

grogodil

Síce nelieta (ale len preto, že nenosí plášť), ani nemá žiadne iné superschopnosti, no má citrónovú šťavu a osy...a nebojí sa ich použiť! :-) A hoci v súboji dostáva cez držku, divák v konfrontácii s jeho malým IQ a veľkým dobráckym srdcom nemá šancu. Dojímavejšieho a srdce obmäkčujúceho superhrdinu by ste na poli osamelých bojovníkov proti zločinu len veľmi ťažko hľadali. Čakal som chudobnejší predkrm pred Kick-Ass, dostal som takmer slzivú drámu s hrdinom, ktorý by si zaslúžil pokračovanie viac, než drvivá väčšina "skutočných" superhrdinov. A Woody je bez debát najťažší frajer minulého roku. ()

Skip

Natočit film o lehce retardovaném chlápkovi, který si hraje na superhrdinu, aby to nevyznívalo směšně ani nějak slzopudně, to chtělo hodně odvahy. Peter Stebbings ji měl a za to klobouk dolů. Ale nějaké veledílo, na které se bude dlouho vzpomínat, se mu natočit nepodařilo. Ani není divu s matrošem, jaký měl k dispozici. Pro mě lehce nadprůměrný film, který moc nenudí. ()

fallangell

Kdo by čekal od filmu s retardovaným Woody Harrelsonem(ne že by byl, jen to výborně hraje) hrajícího si na akčního hrdinu komedii, tak by se v tomto případě šeredně mýlil. Defendor je jemné drama o snaze žít dobře a pomáhat druhým a mezitím snad i zbít pár zlých chlápků. Vtipné gagy samozřejmě nechybí ;) ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze