Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

draggo

Pokud sérii Saw milujete, bude se vám líbit i tohle. Pokud ne, tak Saw 3D budete nenávidět stejně jako posledních 5 dílů. Já patřím díkybohu do té první skupiny, takže jsem byl celkem spokojen. Pasti byly hezky vymyšlené a hodně brutální (na Chestera budu dlouho vzpomínat :)). Příběhová stránka byla taky zajímavá, ať už Bobby Dagen a jeho "cesta ke znovuzrození" nebo soupeření mezi Jill a Hoffmanem. Finále se již tradičně povedlo, prostě zase twister jak má být. 3D efekty jsou velice dobře zpracované a přidávají další plusové body. Saw 3D by bylo výborné jako jedno z pokračování, ale jakožto finální díl mě trochu zklamalo. Bylo slíbeno, že všechny nejasnosti budou osvětleny, ale mě přišlo že nic moc objasněno nebylo. I samotný Jigsaw měl v tomto díle minimum prostoru, což je škoda, protože Tobin Bell je výborný herec a jeho výstupy jsou nezapomenutelné. Nu což - bylo to dobré, ale mohlo to být ještě trochu lepší. /viděno v kině(3D): 70% a 4*/ ()

Kryton

Oproti předchozím dílům (od SAW4) kvalitativní zlepšení. Past střídá past, krev stříká a dokonce se objeví i napětí. Jen mě hlavní záporák (ten santův zlý elf co pak rád bodá nože do brad) si tak krapet hraje na Bronsona a vše kosí stylem ¨Přání pomsty¨. Chyb je film plný (např. chování policie) jako ementál děr a konečná pointa dává pěstí (záporným způsobem) celé sérii. Pokud si tvůrci vytvořili něco jako berličku pro pokračování ať jdou do háje. Za chvíli budou vraždit i šmoulové a to rovnou 3D. Na to jak série začala a pro mě skončila stále kvalitní trojkou. Pozor spoileroidní otázka: Jak mohl mít napsaná čísla ve svých zubech, když si je poprvé vytrhl on sám? ()

FFilipCZ

Důstojné zakončení série. Začátek sice překvapující, ale neméně zajímavý. Bohužel jsem neviděl ve 3D, proto jen 3*. Troufám si říci, že kdybych film viděl ve 3D, jednu * bych ještě přidal. ()

schizmo

Nemůžu si pomoct, ale atmosférou lehce odlišný od předchozích dílů s konečným zvratem pochopitelně udělaným tak, aby mohla série pokračovat, i když 7. díl měl být poslední. ()

maddy

Priznám sa, že som čakal viac. Nie som síce "hard-core fanúšik" tejto série, ale prvý, druhý a tretí diel považujem za skvelé, potom prišla štvorka a päťka, ktoré u mňa absolútne nezabodovali a považujem ich za poriadne podpriemerné filmy, nasledovná šestka ma však opätovne prekvapila v tom pozitívnom zmysle a stala sa u mňa najobľúbenejšou časťou hneď po prvom Saw. Možno práve preto som od siedmej (ehm, "záverečnej") časti očakával rovnaký nárez ako minule, bohužiaľ nestalo sa. Keďže šestka si u mňa vybojovala 4*, tak u sedmičky musím jednoducho ísť o hviezdu dole, pretože dokým si predošlé časti udržiavali určitú komplexnosť v príbehu, tu to už je pri niektorých scénach len samoúčlená akcia. Je tu síce hlavná dejová línia s chlapíkom (spisovateľom), ktorý chodí podobne ako poisťovák v šestke po budove a nachádza v pascách svojich známych, zároveň sa príbeh strieda s policajným vyšetrovaním, no do toho sa vždy ukáže scéna typu - bum nové doposiaľ nevidené postavy, ktoré nemajú nič spoločné s predošlými dielami a dokonca nijako nezasahujú do príbehu tohto dielu sú uveznené v pasci, všetci (alebo prevažná väčšina) v pasci zomrie a bum dej sa vracia k príbehovej línii spisovateľa alebo k policajnému vyšetrovaniu. Akokoľvek sú tieto úmrtia zábavné a brutálne (dokonca ešte brutálnejšie ako v predošlých dieloch), tak to pôsobí neskutočne samoúčelne. Veľkolepé finále, na ktoré divákov lákali tvorcovia sa taktiež nekoná, uzavrú a dovysvetlia sa síce niektoré dejové línie, ale za záver série by som to ani pri najmenšom nepovažoval. Stavím sa s kýmkoľvek, že do jedného/dvoch rokov tu bude ďalší Saw, pretože nebude žiaden problém nadviazať na túto dejovú líniu a pokračovať v nej ďalej (sám si dokážem predstaviť ďalšie smerovanie príbehu). Dokonca ani 3D na mňa veľmi nezabralo, občas síce vnútornosti a krv striekajú "von z plátna", no videl som už oveľa lepšie 3D efekty (napríklad pri nedávnom Resident Evil Afterlife). Možno môj komentár vyznie dosť negatívne, také zle to zase nebolo, zábavnosť si udžal aj tento diel, v kine to ubehlo rýchlo, len som od toho po vynikajúcej šestke čakal o dosť viac. ()

Zayl

Jakže dopadl již sedmý zářez pily do horkého masa? Tuhle sérii jsem již považoval za notně vyčpělou, ale poslední puzzle skládačky zapadlo bez zbytečně vypadlých zubů. Ač jde stále o tentýž koncept, závěrečný díl vyplul na hladinu krvavé lázně konečné odpovědi, ukázal bizarní gore a završil obstojným game overem. Konečně se série vrátila ke svým kořenům a dá se říct, že jak dobře začala, tak dobře byla zakončena. __Viděno ve 3D projekci. ()

baribal

Tak další mega série co mám za sebou. Mr Puzzle se snad už nikdy nevrátí a tenhle splatter shit je doufejme na vždy pohřben. Litry krve už na upoutání mé pozornosti nestačí. ()

Vxxx

Hmmm slabé. Ale furt lepší než druhý díl, který byl pro mě zatím ze série Saw ten nejslabší. Obrázek jak slečně v peci slejzaj vlasy mi zůstane na mysli ještě asi hodně dlouho :D 2* ()

mysiak

Série Saw je kolísavá..po solídnej šestke sa zviezli Lionsgate na 3D módnej vlne a preniesli pasti a príbeh do 3D..čo znamená, že efekty sú fajn a scenár je jednoduchý, ale pritom komplikovaný pre tých, ktorí nevidel ostatné Saw (čím viac nevidené, tým horšie)..škoda zlého hereckého výberu - neskutočné prehrávajúci herci vs. už zabehnutí herci...Greutert je solídny fachman, ktorý ovláda svoju robotu čo robí so Saw 7 na svoje číslo vynikajúci film a dodáva skvelú bodku za asi najlepšiou hororovou sériou, ktorá bola aj bude... ()

Soundtrack

Jediné "pozitivum" v roztahanosti téhle série vidím v tom, že tvůrci nestihli spadnout na úplný dno.. Po neuvěřitelné jedničce to šlo od desíti k pěti a dost mě mrzí, že James Wan už žádný jiný díl nenatočil, protože nic z jeho tvorby mě nezaujalo tak moc, jako práve první díl Pily. Nuže, ostatní díly, včetně tohohle, těží tak maximálně z povedené hudby a sem tam povedeného zvrat(k)u.. ()

sta odpad!

Saw 3D je jako jít po sedmé v životě do téhož domu hrůzy, kde jste se původně báli, ale postupně odsud odstěhovali jednu atrakci za druhou a jediné co zbylo je červený nápis BUBUBU... chapu, ze si z toho asi nekdo kákne a jsem ochoten podobnym lidem venovat dohromady jednu plinku, kterou si budou moci pujcovat, takze vy s temi peti hvezdami (ale fajn i se ctyrmi a tremi, at jsem rovnej) me klidne kontaktujte ()

GodComplex

Tak uz si snad konecne daji pokoj. Serie, ktera mela skoncit prvnim dilem si to po mnoha zbytecnych pokracovanich protrpela do finale. 7cka je jeden z tech slabsich dilu - priserni herci, trapny, omlety a nicim nezajimavy scenar, ale pocit z konce, par chutovek a hudba Charlieho Clousera, ktera tahla celou Saw serii mi nedovoli jit pod 2*. 3/10 ()

fremy

Toto si nezaslouží připodobňovat k výborné sérii SAW. Závěrečné 3D pojetí nemá žádnou atmosféru, ano připomíná jigsaw pasti, sledoval jsem jej od začátku do konce, ale celé to není ono a navenek umělé. Oceňuji jen zobrazení starého oblíbeného Jigsawa ve scéně při popisu knihy a známou hudbu. Horší závěr si nalinkovat nemohli. ()

Riddick77

Vytratil se smysl celé "hry" a začalo úřadovat bezmyšlenkovité násilí, které je zabaleno do jakéhosi televizního hávu. Hovadina, která nemá s původním "Saw - Hra o přežití" nic společného. 2/10! ()

MikO_NR_1909

Podľa môjho názoru slušne zakončená dlhočízna sága brutality a to aj napriek 7 pokračovaniu v 3D dokonca. Je to stále iba interiérová hra nehra, ale ruku na srdce. Tobin Bell je nenahraditeľný majster. Z jeho výrazu cítiť jemný sarkazmus ovenčený ale psychologickým myslením, všemohúcnosťou a náchylnosťou pre mučenie, síce v neskutočnej béčkovej rovine, ale keď v tom nič iné nehľadáte, nesklame vás to veľmi. Začiatok a rovnako interiérové bludisko má masívnu atmosféru (samozrejme v štádiu nezáväzných jatiek). ()

Ghostface2

Poslední díl slavné série je spolu se čtyrkou nejhorším dílem série. jediné co mě opravdu potěšilo byli originální pasti a vraždy. V tomto díle se scénáristé snaží objasnit některé nelogičnosti z minulých dílů a moc se jim to nepovedlo. Spousta nelogičností, hrozní herci a neuvěřitelný chaos. Tato série měla podle mě skončit šestkou. ()

Freemind odpad!

Jsem idiot. Sérii považuju za největší žánrový průser a podfuk dekády a přesto se dívám na sto padesátý odvar debilní první části. Vemte mě někdo naplocho mečem. ()

Compote

..aneb, když pošahaní perverzáci píší scénář. Příběh je vedlejší nebo spíše tak nezajímavý, že se odsouvá kamsi do pozadí. V hlavní roli tu jsou bizarní zabíječky, které ale film sami neutáhnou. Je to zhruba takto: blabla... jatka.. blablabla .. jatka.. bla.. ten z Linkin park.. jatka.. nic.. jatka.. jatka.. blabla. 20% ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D