poster

Spravedlivý Bohumil (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 42 min

 • darkrobyk
  *

  Těžce televizní pohádka pro malé děti. Předloha podle B.Němcové byla sice původně určena dospělým, autoři ji však přizpůsobili dětskému publiku. Chtěl bych v tom hledat Vij i Bibli, ale Němcová tuhle pohádku (stejně jako ostatní) vzala z lidové slovesnosti. A to má na kontě daleko větší horrory, jako je třeba Zlá matka, Vlkodlak nebo Lilie. Snad kdyby se režie chopil J.Herz, vznikla by působivá atmosférická pohádka. V režii Z.Zemánkové (ženy zkrátka strašidelné horrory točit neumí, promiň, Mary, točit, ne psát, tvůj Frankenstein je skvostný) vznikla jen další vyprávěnka na víkendové odpoledne.(26.2.2015)

 • Eruwen
  ****

  Poněkud morbidní pohádka, řekněme, takový dětský hororový snímek. Plno mrtvol a děsivých scén. Navzdory tomu, děti mají děsivé příběhy rády, ačkoli si rodiče myslí, že pro děti jsou nejlepší pohádky s bílými králíčky a koťátky a tak.. Já jsem tuhle pohádku jako malá milovala právě pro tu děsivost, která v pohádkách moc nebývá - snad kromě "Aničky s lískovými oříšky", kde má dotyčná příšernou masku ovčí hlavy a to je teda o dost děsivější než mrtvá princezna v rakvi.. Každopádně všechno dobře dopadne a to je hlavní.. :)(11.2.2012)

 • blackrain
  ***

  Tak tohle je pohádka, které jsem se jako malá bála a nemohla z ní v noci usnout. Malým dětem bych ji nepouštěla. Mohlo by se přihodit, že ráno nebudou po nějakou dobu pyžámka suchá. Nemám z té pohádky dobré pocity ani teď a to má dobrý konec. Ten to prostě nezachrání. Jitka Schneiderová vypadala skutečně příšerně. Nechtěla bych ji potkat po setmění na ulici.(15.11.2016)

 • evson
  ****

  Jako malá jsem měla z této pohádky dlouho noční děsy. Po shlédnutí o mnoho let později stále zůstává takový ten divný pocit..(22.7.2015)

 • Detektiv-2
  **

  Když jsem se podíval na pohádku po letech, tak už mi tak strašidelná nepřipadá. Nicméně jako dítě - byla to pro mě nejděsivější pohádka, kterou jsem viděl. Opravdu nic moc pro děti. I po těch letech si říkám, že to s pohádkou nemá nic společného, až na ten dobrý konec.(30.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace