kacudzde

Skvělá rodinná komedie o partě nevycválaných školáků a řešení jednoho velkého problému. Výborné dětské herecké výkony v čele s nezapomenutelným Kryšpínem. ()

kokesh

Tuhle geniální knihu nelze převést na plátno, řekl bych si ještě před nedávnem. Ale ono to jde! Mlátím se smíchy stejně jako u milované knihy! Fakt mě to moc potěšilo! ()

J!b

K porovnání s českými luhy a háji sečtěte Bylo nás pět a Obecnou školu, přidejte trochu francouzské potrhlosti a máte skvělou rodinnou komedii. ()

Stinger78

Ufff, dopadlo to dobře, předloha byla zpracována velmi obstojně. Jen mi chyběl příběh, jak tatínci hráli fotbal :-)) ()

davidbray

Knihu jsem četl jako malý a zfilmování jsem se trochu obával. Nedokázal jsem si představit jak natočit krátké povídky jako celovečerní film. Obavy se naštěstí nevyplnili a já se od začátku až do konce skvěle bavil. Hlavně scéna s Celestýnem a oční prohlídkou :D ()

SpeedyL

V rámci žánru "rodinných komedií" jsem již dlouho neviděl něco tak milého, vtipného a příjemného. Navíc je film podepřen perfektními hereckými výkony dětských protagonistů a rozpačitě milými hereckými výkony rodičů Mikuláše a potažmo všech ostatních herců. Příjemných 91 minut, a proto nejde hodnotit jinak než 5*. Plus za originální úvodní představení herců v podobě vystříhaných pohyblivých obrázků z papíru - super nápad! 85%. ()

johaniste

Neskutečně příjemná a pohodová komedie. Dlouho jsem se takto upřímně nepobavil. Výborné herecké výkony. Veliký palec nahoru. ()

surprise

Velmi vkusně převedená literární předloha, ale přece jenom bavila o něco méně než kniha s typickými karikaturami. ()

Stoupa07

Mám snad všechny knížky s malým Mikulášem. Od prvních z dob socialismu až po ty novější. Hrozně jsem se bál, aby mi nezkazili dojem z knížek. Myslel jsem si, že toto je předloha, podle které se nedá hraný film natočit. Říkla jsem si, že snad animák a to ještě nevím... Film mne mile překvapil. Lepší už to snad ani nemohlo být. Od vtipné scénky jak zbohatl Augustýnův tatínek (o které si myslím, že ani v předloze není, ale perfekteně tam zapadla) až po klasické, pocházející z knížek. Je to film, který si zařadím do těch, co si pouštím více jak jednou za rok... ()

pájap

knížka je lepší než film.to platí i u tohoto filmu........ale to jsem čekal..jinak super......nejlepší je pan durda a polívka...... ()

Sergii

Vtipné, inteligentní a decentní. Lehce to na mně ale působilo jako natažený díl kresleného seriálu Le Petit Nicolas (který neexistuje). Jakobych měl zítra zapnout televizi a bavit se tím, jakou lumpárnu zase Nicolas a jeho kamarádi provedli. Na čemž ale není nic špatného. Velmi příjemné. ()

doogiemus

Fakt to bol rodinný film a komédia. Toto by som sa skutočne nebál pozrieť ani s malými deťmi. Detská jednoduchosť, príjemný humor, spomienky na vlastnú bujnú fantáziu a domýšľavosť, pekný pohľad do detskej duše. Pri niektorých scénach som sa fakt musel chytať za brucho. Super. Odporúčam. ()

ssarka

myslím,že kdo vyrůstal na knížce a miluje ji dodnes-což já jo-tak pochopí celou krásu a humor filmu..je to hodně podařený film slepený z různých příhod...do pěti hvězd mi schází jen jedna příhoda a to je jak Mikuláš kupoval květiny,filmová verze se mi nelíbila,knížní je daleko lepší..jinak žádná jiná výtka není a kluci byly k sežrání..hlavně Celestýn a Kryšpín ()

Kivis

Velmi milé překvapení. Knížky o Mikulášovi jsem v dětství vždy zhltnul téměř na jeden zátah. A víte jak to chodí, když někdo zfilmuje nějakou vaši oblíbenou knihu. Film jsem si pouštěl s lehkými pochybnostmi. Ty však rychle vzaly za své. Ukázkové převedení knihy do filmové podoby. Popravdě si za ty roky už vůbec nepamatuji knižní zápletky, ale spíš jen jejich atmosféru a právě tato atmosféra je cítit i z filmových Mikulášových patálií. K tomu oceňuji vynikající výběr herců - jak do dětských, tak dospěláckých rolí. Mikulášovy patálie si jako oddychovku určitě zase někdy pustím rád znovu. ()

P@\/EL

Výborná francouzská komedie se spoustou humorných situacích od začátku až do konce. Charaktery hlavních dětských hrdinů jsou hodně komicky ztvárněné. Hlavně scény ze školního prostředí byly obzvláště vydařené. Mimo to se mi velice líbil i vypravěčský styl a všeho všudy i celý příběh, který je odvyprávěn nejen vtipně, ale i s velkou lehkostí a přirozeností. ()

pepinouno

Co se v tomto filmu nejvíce nepovedlo nebo spíše nezdařilo bylo to; že dokonalé ilustrace Sempého, které mají spolupodíl na veleúspěchu celé knihy, se bohužel nedočkaly výrazného ztvárnění. Ta něha toho drsného světa malých školáků tak bohužel nebyla zcela vyjádřena a mě tam velmi chyběla... Jinak to je ale velmi pěkné! Nechybí nadhled, humor, šmrnc; pravda, ve filmu jsou i slabší místa, ale komediální vylíčení všech charakterů do posledního detailu celku velmi prospívá. Za mě doporučuji! ()