Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Litsarch

I když je začátek naprosto klasicky klišovitý (osobně nechápu proč uprostřed lesa lidi nechodí pro pomoc po silnici, ale ve většině případech si to napálí do lesa kde se, zcela nečekaně, ztratí), tak další děj je velmi originální. Nápad s lidskou stonožkou je zajímavý a zde i dobře zpracovaný. Na jednu stranu se ve filmu "nic moc neděje", jelikož je v celkem poklidném tempu. Na stranu druhou se tam ale děje toho dost. Osobně bych nechtěl být na místě prvního, posledního a už vůbec ne prostředního článku lidské stonožky. Tímto se také hluboce skláním, jako uživatel verbal, před představitelkou právě článku prostředního, jelikož svou roli zahrála naprosto bravurně! Stejně tak herecký výkon Dietera Lasera, alias doktora, byl skvělý! Konec snad již nemohl býti lepší. Nicméně uznávám že pro někoho tento film bude a je nechutný a odsoudí ho. My ostatní ale uznale kýváme hlavou, i když moc dobře víme, že se o nic extra přeborného ve svém žánru zas až tak nejedná a vše táhne jen ta myšlenka lidské stonožky. ()

Avalon820 odpad!

Přinejmenším ubohé. Doufal jsem v kontroverzní podívanou, avšak na skutečnosti, že je Tom Six pravděpodobně zvrácený člověk, nevidím nic kontroverzního. Filmu zřejmě nejvíce uškodil neexistující rozpočet a výsledek tak působí nesmírně amatérsky. Herci jsou vyloženě směšní, příběh je zcela průhledný (ačkoliv musím přiznat, že stupidita závěru mi téměř vyrazila dech), námět zůstal nedotažený, o kvalitě nápadu s lidskou stonožkou nemluvě. A ta kamera. 90 minut nepřetržitých dramatických nájezdů je pro zdravou mysl zřejmě maximum. Opravdu nedovedu pochopit, jak se z něčeho takového mohl stát kult, přijde mi to směšné a smutné zároveň. ()

Hismael

Nechutně jednoduchý nápad s lidskou stonožkou drží při životě celou tuhle lacinou podívanou a tentokrát to opravdu není za málo peněz, hodně muziky. Ten hlavní důvod je provedení a spousta nelogičností, které potápí veškerou snahu tvůrců ke dnu. Navíc když se horor snaží diváka šokovat nebo vyděsit a ve výsledku působí místy komicky, je to hlavní signál, že je něco špatně. ()

Terva

Prvních půl hodiny klídek, pak to začalo. CITÁT - Teď už s jistotou vím, že ty budeš střední článek......... Film má spoustu chyb. Například ve 34 minutě je na dveřích zanechána krvavá šmouha, ale v některých dalších záběrech ji střídavě vidíme nebo tam zase není. Pak je rozporuplná scéna s Jeny, například není vidět jak ji vytáhla po schodech, když s ní měla práci i na obyčejné rovině. CITÁT - Můj milý trojpse......... Čím déle na to koukám, tím větší je to humus. Doktor Heiter (Dieter Laser) mi připomíná karikaturu Lance Henriksena a Arnolda Schwarzeneggera dohromady. Scéna v 57 minutě je na zvracení, bacha na to. Tohle je tak akorát pro nějaký uchyláky, kteří se v tom budou vyžívat. Já to dokoukal z velkým odporem a to jen proto abych zjistil, jak to dopadlo. Příběh má spousty logických chyb a nesrovnalostí, ale je to geniální myšlenka. Ve filmu hraje Ashley C. Williamsová jako Lindsay. ()

PanCitron

No očekával jsme něco mnohem nechutnějšího. Jen z injekcí a divný hadiček v žilách mi bylo trochu divno, ale zbytek poměrně v pohodě. Škoda, že celý divný nápad se stonožkou, už nebyl tak dobře zpracován po stránce scénáře, pokud vůbec nějaký byl. ()

Seabeast

Lidská stonožka byl před pár lety ojedinělý případ, protože nápad na takový námět vyžaduje krapet trochu morbidnější představy. Podobně jako o rok starší a drtivější Srbský film. Tom Six sice dokázal vykreslit totální depku, která z obrazu při sledování dýchá, ale sám o sobě příběh nic moc nenabídne. Jen se nám zatoulají dvě krůty, které rozumu moc nepobraly a ocitnou se v bytě totálního německého psychopata. Dr. Josef Heiter je chirurg k pohledání, kterému to i na staré kolena pěkně pálí a usmyslí si udělat pomocí tří nebožáků svoji "stonožku". Nu a poté jen očekávaná operačka a nějaké to rozuzlení, ale to je prostě šlus. Závěr je sice dusivý, ale působí docela nastavovaně. Krom "nápadu" a strhujícího hyper-nácka Dietera Lasera není moc o co stát. ()

corpsy

Snímku dominuje totálne démonický hlavný záporák, ktorý exceluje po všetkých stránkach. Celkovo nemá film ďaleko do geniality, ale nie po stránke filmovej, ale v tom, že sa vybral ešte extrémnejším smerom ako iné torture horory a podáva nám lahôdkovú podívanú, ktorú si svojim spôsobom užijú nielen úchyláci. ()

Torision

Zklamání. Tenhle film měl těžit ze zvrácenýho nápadu a měl bejt totálně zvrácenej celej, místo toho se režisér bál zabloudit do zákoutí až absurdní zvrácenosti a spoustu těhle scén se neodvážil natočit a když některý jo, tak je cenzuroval. Takže ve finále to nebylo ani moc nechutý a ani strašidelný. Největší devízou filmu je tak hlavní herec, kterej vypadá jako Van Damme trpící anorexií a působí jako úchylák par excellance. Jinak nuda a šeď. ()

ConanVJ

Zajímavej nápad ta lidská stonožka. Doktora bych se i bál potkat ho někde u nějaký samoty :D Nevim, tento film je zvláštní úchylárna a ani nevím jestli se mi to líbilo, nebo ne. :D Za mě zlatá střední cesta 50% ()

F.man

Zajímavá úchylárna které na mě fungovalo naprosto skvěle jako komedie. Bavil jsem od prvních obličejů Dietera Lasera až do konce. Záchvatů jsem chytl nakonec tolik, jako za zhruba deset průměrných hollywodských komedií dohromady. V tomhle teda má u mě Human Centipede úspěch obrovský. Na druhou stranu se trochu obávám, že pan úchyl (odmítám mu prozatím říkat režisér) Tom Six to myslel vážně a chtěl opravdu natočit "horor". To pak selhal na všech frontách. Ono mít takovýhle beze srandy filmově dobrý nápad není vše a je třeba s tím tématem trochu pracovat. Přesto všechno to díky tomu obrovskému WTF faktoru Tomovi prošlo a to docela tak parádně že se Human Centipede pro-hypoval k dalším dvěma pokračováním. Proč ne, i já, který první díl hodnotí takhle se na ně bezesporu podívám. Takže vlastně Who cares a Show must go on! Oh shit! I have to shit! ()

Astaroth12 odpad!

Koho to bol nápad tak ten je šialene hovädo.Lebo normálnemu človeku by takýto zvrátený nápad určite nenapadol.Ked im doktor vysvetľoval čo im ide robiť,tak som neveriacky krútil hlavou .Ked si odmyslím zvrátene šialený námet,tak ani celkové spracovanie nebolo Bohviečo.Chovanie postav bolo dosť primitívne.A keď v o filme zaznelo že odpustite mi ale potrebujem SRAŤ.Tak v tej chvíli ma to neskutočne rozosmialo ale hneď po tom som to chcel vypnúť ale vydržal som.Celkový dojem totálna tupá zaležitosť,nič tu nebolo z kostolným poriadkom. ()

jarkolar

Zvědavost, to byl určitě ten největší faktor při sledování tohoto filmu. Někde to bylo označeno jako jeden z nejnechutnějších filmů, tak právě proto jsem se na to chtěl podívat. No s oním výrokem bych po shlédnutí určitě nesouhlasil. Originální téma se povedlo dobře zpracovat a Dieter Laser v roli zvráceného doktora byl neuvěřitelně bravurně zasazen. Charisma ostatních herců je podle mě víceméně nedůležité, vzhledem k jejich úloze. Trochu byla škoda, že zrovna první článek byl neanglicky mluvící. Kdybych to měl nějak jednotně zhodnotit, určitě bych vyzdvihnul originalitu a prostředí, který je opravdu hezký. Myslím, že tři hvězdy si to zaslouží, ikdyž asi ne každý se na to dokáže dívat s nadhledem. ()

schizmo

V podstatě je to fenomenální nápad, který bohužel značně trpí svý provedením. Musí se nechat, že obsazení hlavní postavy je teda přesný - současný starý Mengele, kterému čouhá germánsko fašistickej sadismus přímo z očí, z každáho pohybu i při každém slově. Zbytek už je nepoměrně slabší, dvojice pornoherecky vypadajících slečen, na kterých je vidět, že buď přehrávají nebo že naopak mají do hereckého talentu hodně daleko, doplňuje afektovaný asiat a všichni svorně kandidují na to nejnelogičtější chování ve filmech za rok 2009. Hlavní ale je, že doktor Bolíto s geniálním nápadem sešít všechny učátstníky zájezdu v jeden fungující celek, má dost chuti a odvahy s takovým materiálem pracovat. Na rozuzlení se musíte už podívat sami, ale pochybuju, že se najde někdo, kdo tuhle obscénní jízdu ještě neviděl. Dávam za 3, ale myslím, že tématicky to má na mnohem více, třeba si nějakej odvážlivec střihne remake. ()

baribal

Většinu filmu jsem si říkal "proč neudala tohle nebo tamto".. Zkrátka z nas reziser chvilemi delal voly. Kdyby ke zvrácenosti stonožky přidal i trochu víc toho děsu a strachu, byl by to dobrý horor. Takhle to je pouze realizovaná úchylná režisérova představa. Je to NECHUTNÉ, ODPORNÉ a i dost FEKÁLNÍ. Jedna hvězda za zvrácený nápad, ty ostatní čtyři nedostal za zpracování, scénář a prostě všechno dohromady. ()

zdepapepa

Doteď přemýšlím, co lidi na tomto filmu tolik děsí. Zřejmě "shock value" co se týče toho, že vám někdo lehce rozoperuje pusu a/nebo zadek a budete mít pak docela omezený pohyb a stravu. Všechno ostatní je jen průměrný film, z kterého mi vyšel nejsympatičtěji ústřední doktor, turistky se chovaly totálně hloupě. Ironicky mi víc bylo líto doktora, když tam vyprávěl, jak po něm všichni chtějí, aby lidi rozděloval, ale nikdy ho nikdy nepožádal, aby dva lidi sešil dohromady. A dle přednášky bylo vidět, že tomu asi skutečně rozumí. Na druhou stranu je ovšem dobře, pokud vás tenhle film znechutil. I mě trochu, a to jsem ani nikdy nezažil na vlastní kůži podobnou operaci. Je dobré vědět, že v nás zůstává lidskost a ne jen apatie k zohavování těl lidských i jiných, byť fiktivně. ()

RasputincZ

Neskutečná úchylárna, která i přes relativně dobrý nápad absolutně neobstála v její realizaci. Jednu hvězdu za přesvědčivě slizký výkon doktora v hlavní roli. Doufám, že na druhý díl nikdy nenarazím. ()

Baronne odpad!

Megakonkurence Antikrista, nechutnější sračku jsem snad ani neviděl. Napíšu něco, co jsem už napsal i u jiných filmů, nechápu, jak se tohle vůbec může dostat do filmografie, a jak to vůbec někdo může natočit. Ještě o to víc nechápu, jak se takový hnusný pí****ny můžou někomu líbit. Jestli tady někdo hovoří o kreativitě, tak pochybuju o jeho uvažování ()

Freemind

Ještě větší maso, než jsme čekali. Zpracování je podprůměrné, nápad naprosto zvrhlý a nesmyslný, vývoj dějové linky i volba postav připomínají béčkové filmy z 50tých let. Přesto to má - nechápu proč - svéráznou atmosféru a díky zmiňované bizarnosti a úchylnosti je vlastně skrz naskrz originální. Určitě nejde o tuctovou produkci, klobouk dolů za odvahu, ale ... Příště by to chtělo okořenit nápaditost technickým umem a inteligencí. ()

lestyna

Dá se říct že tento film je vlastně nehodnotitelný. Hned po shlédnutí jsem mu chtěla dát čtyři hvězdičky a to z důvodu,že jsem z něj byla opravdu vyklepaná a to se musí ocenit.Naštěstí jsem si dala čas na rozmyšlenou a vidím ho aspoň o trošku objektivněji.A rozhodla jsem se pro čistý průměr.Protože je těžké mu nedát odpad! nebo rovnou pět hvězdiček.Je to hlavně o tom jak celý film budete brát a jak se k němu postavíte.Pokud jste šílený masochista určitě se dobře pobavíte,ale pokud ne tak se na to radši vůbec nedívejte.Jediné co musela být fakt zábava,bylo točit to,opravdu bych nechtěla mít celé natáčeni pusu v zadku někoho jiného :D Když to shrnu byla to ujetost prvního kalibru.Ps: Podle mě to k dobru táhl hlavně Dieter Laser,který byl opravdu fantastický. ()

esopesokeso

Ono by si človek myslel, že si tu môže čokoľvek pekne napísať, a že si to ostatní tak radi prečítajú, ale skúsme sa nad tým zamyslieť.Ako tu už auctus spomínal, verbalovi prejde všetko.My ostatní musíme tie jeho úlety už nejako zmlsnúť, lebo ma za sebou veľmi veľa ľudí...428 komentárov..a kde patrím ja?Nuž aspoň ked si ma skoro nikto neprečíta, hreje ma pri srdci, že nejaký nováčik ihned uvidí, čo je verbal zač a na čo sa tak s radosťou díva.Dokonca sa pozeral aj na " Lidská stonožka 2 " ...hovado. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013