Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

jonny

Laser zahral velmi dobre a pri jeho vete "Nemam rad lidske bytosti" mi trochu zatrnulo. Nicmene pokud tento film neuvidite, o nic neprijdete. ()

petrik11

Netradičný námet na horor, kazilo mi to pár hlúposti, ako napr. "drezúra" ľudskej stonožky. Záver bez tradičného, zabitý zloduch akosi ožije a poskytne sa námet na "dvojku", hodnotím ako plus tohto filmu, ktorí producentov asi príliš veľa nestál. ()

Romanka89

Naprosto vynikající a nemálo úchylný nápad, Dieter Laser v roli šíleného doktora je božský, tim myslím tak, že potkat tohohle chlápka, tak už jen z jeho vzhledu bych měla noční můry. Jinak mi občas vadily dialogy mezi děvčaty, logika jejich uvažování a stejně tak uvažování policistů. Asi si vyrobim trojpsa :D ()

Tales odpad!

Mám pocit, že tenhle nápad dostal někdo, kdo si zrovna dělal po pulitru vodky prdel z němců a režisérovi to asi přišlo jako super námět na film. Tohle je dobrej nápad tak maximálně na skeč do nějaký úchylácký komedie, ale ne jako horor. Když k tomu přidám ještě to, že to vypadá jak kdyby scénárista a režisér vůbec nic neuměli, tak z toho vznikne tohle nudný hovno. Jako pártkrát jsem se zasmál, ale jinak jsem se málem unudil k smrti. ()

driftm odpad!

Hnus-nejhnusnější film,horor co jse kdy viděl,bylo mi až na zvracení!Taková zvrácenost,ten kdo to točil neměl všech 5 pohromadě!HOROR to určitě neni,tohle je jenom kurevsky nechutná úchylárna!Příběh o ničem,napínavost nikde,film se snažil být vtipný v několika momentech,ale hitlerovský chlap,nemčina,atd.....fuj ostuda první kategorie,hnus jen pro otrnulé! ()

nooly

Relativně slušně natočený exploit snímek, což je možná zároveň problém. Film není tak špatný na to, abych se tomu mohl smát a ani tak dobrý, abych si ho užil. Jeden dobrý nápad na zábavu po 90 minut prostě nestačí. ()

Forsetino

Odporná prasárna! Film, který vsadil na jeden naprosto nechutný a zvrácený nápad. Za to, že mě to šokovalo dávám jednu hvězdičku. Bohužel / bohudík mě ten šok po pár minutách přešel a nic jiného než hnusnou pachuť mi ten film nepřinesl. Občas si na něj vzpomenu, když chci někoho trumfnout hnusnější prasečinou než viděl on. Intimní tajemství je podobně nuchutná blbost.. Jediné, co bych ještě zmínil je, že tento snímek inspiroval tvůrce South Parku a vznikl tak díl "The Human CentiPad". ()

Maw

Tak první dvě hvězdy jsou za ten jedinečně zvrhlý nápad, ta třetí hvězda za Dietera Lasera, jehož vyšinutost a hlavně posedlost mít svou stonožku je až abnormální. Jinak děj filmu je doslova o ničem a závěr o dvojitém ničem. Normálně bych takovému filmu dal maximálně jednu hvězdu, ale za tu zvrhlou myšlenku si zaslouží lepší hodnocení (ale mohlo to být mnohem víc zvrácené než bylo...) ()

arbeit

Dám 4* ale to skôr vlastne hlavne kvôli tomu že tento horor si asi fakt zapamatám. Najnapínavejší je dej ešte pred samotnou "stonožkou" v dome "doktora". Inak čo sa nechutnosti týka tak to nie je nič extra, skôr samotný námet je úchylný vo svojej podstate ale nejaké extra krvavé scény nejak nehrozia. Inak reálne je film tak na 3 max 3.5*...ale je to kurevsky zapamatatelné. ()

Solverino

Originální námět a jak někdo napsal, úžasně zahranej prostřední článek! Asi ten film pustím mému milovanému trojpsu! :) Kam se hrabe SAW. ()

Angel30

Předem musím pochválit, jak Dieter Laser dokonale ztvárnil ne pošahaného, ale megagigabrutálně pošahaného doktora. Na tohle budu ještě dlouho vzpomínat. Ještě teď se mi zvedá žaludek a mám nepříjemný pocit. Fakt síla - nechutnost - zvrácenost - ujetost ... Já asi fakt musim dát ***** už jenom za to, že tohle někdo vůbec vymyslel a za to, jak to doktůrek dostal přímo mezi oči :) ()

Anagram

Jednoduše geniální nápad, přehlídka nechutnosti a šílené fantazie, Dieter Laser je ve své roli skvělý, až by mu to jeden věřil. Nevím, co zdejší osazenstvo elitářů čekalo... ()

frxXx

úchyláci a fekálisti si určite prídu na svoje, film ktorý opäť trošku posunul hranice filmovej zvrátenosti, čo nás čaká nabudúce? ()

maoc

Herci hrají docela obstojně, pokud je co. Bohužel v první třetině z těch americkejch pipek udělal scénář naprosto tupé americké pipky, kterým jsem to, co je čeká, skoro i přál. Oba policajti jsou taky naprosto nemožní, ovšem zase spíš kvůli scénáři, než že by neuměli hrát. Naštěstí doktor Heiter je dokonalý, což vlastně celý film, spolu s notně ujetým nápadem, velmi pozvedá z bahna. Děj je totiž řídký jako kojenecká stolice. Tohle opravdu chtělo krátkometrážní stopáž. Atmosféra taky nic moc, tu zachraňuje až poslední třetina filmu. Co tedy film vyzdvihuje? Asi jeho různorodost. Najdou se v něm chvilky úchylnosti, oběti, studu, pohanění, perverzní krásy, vzdoru a uchování si lidskosti i přes hrůzu, v které se postavy nacházejí. V podstatě jde o silný psychologický a existencionální film, navíc patřičně ujetý k tomu. Pro někoho odpad, pro někoho slast. Já budu asi někde uprostřed. ()

marek29

Horor netradičního zaměření, kterýmu však nechybí nic, co správnej horor má mít.. Napětí, 2 hloupý Američanky co podstupujou zjevný nebezpečí, protože už se těší až umřou :) psychopata co je postupně zmasí a nakonec všichni až na sexy Ashlynn Yennie poeticky chcípnou. Tohle očekávám od hororu! 4 hvězdy, protože ideální horor je u mě Strangers, The ;) ()

Agneszka

Jeden z těch slabších hororů. Když si tak čtu obsah... Ony tam opravdu chtěly dobrovolně přespat? Nebo jim ten pan doktor dal něco do pití! Hm?! A chtěl spojit 2 dívky spolu s dalšími uvězněnými... A kdo byli ti další? Vždyť články byly jen 3. Kdo to psal? Ale k filmu (kdo nechce znát děj, tak dál radši nečtěte :)). Opravdu nechápu jak může mít holka někam přišitou pusu a přitom se ale pusou spokojeně nadechuje? A co samotná zápletka. Bývalý uznávaný chirurg neví, že když mu bude druhý a třetí článek baštit jen bobky prvního článku, že mu nejdéle za 3 dny umřou na dehydrataci? A nakonec tradiční scéna, která mě vždycky pobaví (možná spíš naštve). Přijde policie a? Ten chirurg je oba zabije. No né, vážně. Oba zkušené a cvičené policisty zabije jeden člověk, který umí jen řezat skalpelem. Kdybych to hodnotila jako běžný film, má to tak jednu hvězdičku. Ale na obyčejný béčkový horor, je to zajímavá myšlenka, né neni, ani provedení se mi nelíbí, nebála jsem se ale nudila :(. Je mi líto. ()

ikilledjenny

Vlastně ani nevím, jak mám tohle hodnotit. Šílenej ksicht Dietera Lasera už asi nikdy nevymažu z hlavy. První třetina byla fakt k smíchu a pak... bože. Tom Six a jeho chorá mysl přišla na nápad, jak propojit tři lidi, a udělat tak jedno trávicí ústrojí. Asi jsem masochista, když jsem to dokoukala do konce. ()

Tremono

Těžko se to hodnotí. Nápad je výborný, ale zpracování pokulhává. Šel jsem do toho s vědomím, že že si sice neužiju nijak silnou zápletku, zato dostanu pořádnou dávku hnusu v sytých barvách. Jiného názoru byl zřejmě investor, který zavrhl kupříkladu nákup lepších, fotogeničtějších chirurgických nástrojů - proto některé "zásadní" momenty chybí k titulu hnus roku. Zřejmě je to ale dobře (rozuměj, jsem za to rád), alespoň vyniknou herecké výkony všech "článků" příběhu a především odvaha se něčemu podobnému svolit. Někdo tu psal, že by se zachoval stejně. Já určitě ne - přinejmenším bych se pokusil utrhnout :) ale jeden nikdy neví. ... A teď prosím něco veselého se zvířátky a tak. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013