Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Pitryx

No, nechuťárna to rozhodně je, ale spíše myšlenkou a mluvením, nežli vizuálně. Dokonce bych řekl, že to ani není gore. Dějově to ujde, jen občas se to trošku zasukuje a chvíli je hlucho. Herci dobří v rámci průměru, dobré zvukové pozadí. ()

MartinTerran

Horor o šíleném chirurgovi a jeho šíleném plánu. Nic víc, nic míň. Ke shlédnutí doporučuji jen začínajícím psychiatrům a bláznům. Hodnocení: 38/100. ()

Nathaniell

Tom Six ani žádný jeho příbuzný nejsou stoprocentně autory originálního námětu, jelikož jsem o téhle vrcholově zvrácené teorii cosi slyšel už ve čtrnácti. A to je dobrých patnáct let zpět. Nechme tedy u ledu, kdo, jak a proč neměl nic na práci, když vymyslel tohle a podívejme se na film: O čem to celkově je, jistě netřeba vysvětlovat. SPOILER!! Postavy to svému vězniteli díky nelogickému chování dosti usnadňují, ale na našem místě, kdo by se choval logicky víc? Možná má smysl, ten film vidět, protože je v něm opravdu bizardní teorie. Ovšem pokud v sobě nemáte velmi zvláštní druh zvrácenosti, nemá vám tento snímek vůbec co nabídnout, než jednorázovou a vlastně ani ne dost dopracovanou otázku: "Co kdyby?" ()

adamix

Ľudská dehonestácia spojená s menšou nechutnosťou a doktorovým pátosom obnažená v Sixovom pilote o spájaní ľudí do tzv. ,,ľudskej stonožky''. Napád to jest dobrý, nechýba tu ani tá stupidná naivita, ale všetko to zakryje režisérov skrytý výsmech voči ľudskej populácii. Rozbeh to má pomalší a ku genialite druhej časti mu chýba obrovská porcia zvrátenosti. Je to chujovina, ale až na to máte žalúdok, je tu záruka istej poklony. Plusom je aj to, že narozdiel od iných amerických krvákov pocítite s postavami určitý súcit, pretože zo začiatku je jasné, že sa z tohto problému nevysekajú. U mňa 3*. ()

Bublasaurus

Skvělý nápad skvěle zrozený, ale něco tam chybí... že by žánr horor? Protože tato situace je velice těžce představitelná, šla by využít nadpřirozenou cestou - třeba by se na sebe úplně napojili, mysleli by stejně, pohybovali by se stejným rychlým krokem jako skutečná stonožka. Ale jako dramatický thriller ze super Evropy to ujde. Kam zmizel Sirotčinec (2007) či dokonce dokonalý Faunův labyrint (2006)... ()

honzic

I přes nepovedené ztvárnění zavánějící studentským filmem, je námět velmi zajímavý ač zvrhlý, navíc spojení dalších zvířat nebo připojení dalších lidí do stonožky by bylo dobrým pokračováním, takto to končí dosti trapnou střílečkou, nepovedený začátek a konec zachraňuje jen zajímavý prostředek, žel celkově i přes dobré herecké výkony hlavního protagonisty, je bohužel nedostačující. Hodnocení: 55 % ()

djbarrel

Nejdřív jsem měl pocit, že to bude zase nějaká sračka. No on už název cosi napovídal. Když se film rozběhl a já viděl dvě laciný baby s neskutečným chováním, začal jsem zívat nudou. Ono uznejte. Baby jsou ve městě a při cestě do nočního klubu píchnou. Jak záhy zjistíme, noční klub je asi někde v džungli protože cesta k němu vede odlehlými pustinami kde samozřejmě není signál což frajerka zjistí až když vytočí číslo, ačkoliv před tím 5 minut zírala na displej. Holky měly strach i proto, že se tam zjevil nadržený němčour. Chtěly se dostat pryč, ale jak známo auto s píchlou pneumatikou nejezdí(!!!). A tak slečnám nezbylo než hledat pomoc, ale ne po silnici, ale cestou do hlubokého lesa a v něm pak našli chaloupku .... No prostě NESMYSL . Jenže pak se film rázem promění na cosi úplně jiného. Doktor Frankenstein byl naprosto úžasný. Asi takhle si představuju šílence co na nebohých obětech provádí hrůzné experimenty. Scény v laborce a na sále, scény s výcvikem nebo pokus o útěk, to hned ukázalo film v novém světle. Rozhodně oceňuji zajímavý nápad, jen provedení v některých pasážích filmu trochu pokulhávalo. Kdyby byl film víc "uncensored" asi bych dal 5 hvězd. Je to dost těžko hodnotitelný film, ale v mnoha ohledech překonává podobné filmy opravdu výrazně. 75 % ()

Exanimus

Tento film se ani za horror nedá brát.. Jedinýho čeho jsem se bál je že se udusim smíchem :) Kdyby to bylo od začátku udělaný jako komedie tak dávam plnej počet.. bohužel tvůrce se snažil udělat horror a to se mu opravdu moc nepovedlo.. Kéž by aspoň to bylo aspoň pořádný gore ! a ono houby.. Za originální nápad dávam 2 hvězdy :( ()

Cechyno4

Úkolem těchto filmů je především šokovat. Ukázat samotnou hranici šílenství. To až kam jsou lidé ochotni zajít. A hlavně s čím vším jsou schopni režiséři přijít a co všechno nám ukážou. Human Centipede se rozhodně daří šokovat. A to dost přesvědčivě. Musím napsat, že jsem měl znovu obrovské morální dilema jak tento film ohodnotit. Stejně jako u podobného kousku A Serbian film. Musím ovšem napsat, že tento snímek mi přišel ještě o něco víc nechutnější jako srbský kousek. Tento film ani moc nespadá do žánru exploitation. Moc drsných a krvavých scén tu není. To ovšem vynahrazuje ten hrozný a nechutný pocit, když se díváte na tu lidskou stonožku, kterou rádoby "vědec" vytvořil. Jak už tu bylo napsáno, tak i já si nedokážu představit horší osud, než to co potkalo tyto oběti. Film sám o sobě mě nijak nedostal. Ale ten úchylný a zvrácený nápad společně s tím nepříjemným pocitem, který jsem měl po dobu jeho sledování, musím ohodnotit aspoň třemi hvězdami. Druhý díl si však klidně nechám ujít. PS: Policista, měl velice přesnou mušku na konci filmu :) Dobrý střelec :) ()

Ltblue

Hm,hm to mi celý čas hlavou vŕtalo ked som pozeral tento "zvrácený horor".Nápad 5/10,"zvrácenost" 10/10,strach 0/10. ()

toomm

Hodně nepříjemná záležitost. Ačkoliv film není po filmařské stránce žárným zázračným počinem, spíše naopak, tak věřte, že díky hlavní myšlenkce filmu vás to vůbec nebude zajímat. Ta totiž strčí do kapsy i všude omílaný Srpski film. A to i přes to že žádné sekání hlav neuvidíte.Neuvěřitelně zvrhlý a nechutný snímek, který nemusí každý snadno strávit. Role slizkého doktora sedla Dieteru Laserovi jako na míru šitá. 60% ()

deluxxx

Videl som už mhoho šokujúcich filmov a videí, ale niečo podobné človek len tak ľahko neuvidí. NAOZAJ nechutné a zvrhlé. Asi preto sa tento film zatiaľ vyhýba českej a slovenskej distribúcii a dúfam, že slabšie povahy sa mu oblúkom vyhnú. Film nie je ani tak horor, desivý je skôr v tom úchýlnom nápade chirurgicky spojiť troch ľudí spôsobom, ktorý nebudem radšej rozoberať. Zlý pocit z filmu som mal už len z tých nákresov. Hlavný predstaviteľ šialeného chirurga si zjavne svoju rolu užíval a rozhodne by sa nestratil v hiearchii SS, typujem, že by to dotiahol minimálne na pozíciu Reichsminister. O logickom uvažovaní postáv radšej pomlčím. PS: 3 * dávam už len za ten nápad a srdečne gratulujem tej chorej hlave, ktorá to vymyslela. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013