Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

WinnJets

Zdaleka né všechny díly jsou na plný počet, ale vzhledem k tomu, že jsem si v již jako malý kluk mnohokrát kladl otázku jak to vlastně s námi všechno je, bylo a bude, a to aniž bych do té doby četl či znal názory E.v.D.(spoustu myšlenek jsme měli téměř totožných) tak prostě nemohu jinak. To co mi v minulosti mnohokrát vrtalo hlavou je zde velmi zdařile převedeno na plátno a rozebráno v podobě otázek a možných odpovědí. ()

Motinski

Tento typ dokumentov treba vždy brať s rezervou. Veľa ľudí splieta teórie ktoré s realitou už moc spoločného nemajú a najväčšou chybou seriálu je aj kvôli tomu prehnaná interpretácia faktov tak aby sedeli s tým čo treba. Votrelci dávnoveku občas hľadajú niečo tam kde to vôbec nemusí byť. Každá časť ale ponúka veci na zamyslenie a dokonca si myslím že aj človek ktorý im neverí by tu našiel niečo čo otvorí nejaké tie otázniky. Erich von Daniken je svojím spôsobom človek ktorý si zaslúži obdiv už len za to že začal rýpať v témach ktoré vedia zaujať. Štruktúrou je každý diel rovnaký, prehľadný a ak nie ste striktne nastavený že ide o blud, určite odporúčam. Treba ale všetko brať s nadhľadom ako hru s hypotézami a nie ako overené fakty. ()

LordSnape

Tak už Däniken má svůj vlastní pořad. Jeho knihy jsem kdysi rád četl, ale dnes už je to pro mě příliš veliké sci-fi, než abych mu to sežral.. ()

farmnf

V Pseudovědově byla konference a na ní se sešli všichni pseudovědci této planety. Mají vyčesané vlasy, jejich angličtina stojí za vyliž prdel a vyvalují oči. Záhady je baví a přináší to spoustu peněz. Celého Danikena jsem ustál. Tvrdí: kladl jsem jen otazníky! Po 20 min: Jsem přesvědčen, že to byli ufouni. V díle o Odinovi rozčepýřený vědátor vykřikuje: To Vikingové nemohli dokázat, měli havrany, ve skutečnosti špionážní družice s autofocusem. Pak jsem tuhle kravinu vypnul a smazal. ()

filmmovier

Naprosto parádní konspirační seriál. Skvělá témata, někdy brána i z jiného úhlu pohledu než jak je všichni znají a havně výborní průvodci, o tom, že tento dokumentární seriál není nijak pochybný, svědčí i účast samotného velkého Ericha von Dänikena a samozřejmě toho nejdůvěryhodnějšího - Georgia A. Tsoukalose... Prostě paráda, strhující zpracování, spoustu zajímavých témat a informací, nenudící koncept a velice často i spoustu nových informací. Pro ufology (a nejen pro ně) jakéhokoliv druhu rozhodně povinnost... 85%. ()

Compadre

Co Erich Von Daniken dělá, dobře dělá...dokument o záhadné minulosti lidstva, která nebude seriozními vědci nikdy uznána je přesně to, co už jsem dlouhou dobu postrádal a teď jsem to konečně našel. To, že výklad je jednostranný, o tom mžu říct snad jen to, že je to prostě věc názoru. Daniken a spol ho vyslovili a je z něj jasně patrné, že tu kdysi bylo něco úplně jinak, než jak se nám to snaží vysvětlit všechny možné chytré knihy a vůbec...UFO na středověkých obrazech (dokonce poměrně častý jev), geoglyfy na planine Nazca, superstaré obrovské stavby...o tom všem se zde dozvíte něco víc. Jak to bylo doopravdy, to se asi nedozvíme, ale je fajn o tom aspon vědět a rozhodnout se, čemu věřit. Doporučuju všema deseti! ()

ghatos

Pěkné záběry a některé podnětné teze stojí za zamyšlení. Mínus vidím v urputném Dänikenovi. Snaží se svým týmem přesvědčit za každou cenu, jenže méně je někdy více. Kritici starodávných mimozemšťanů také nedostali moc prostoru. 63%. ()

AsylumFan odpad!

Dokument? A o čem? Tolik demagogie a nesmyslů na jednom místě se jen tak nevidí. Překrucování i falšování faktů, tendenčnost a spekulace. V seriálu vystupuje pár nedovzdělaných blbečků, co si snad o sobě myslí, že jsou vědci. Tváří se chytře, jako by sežrali všechnu moudrost světa, ale přitom blábolí nesmysly a polopravdy, že by jim Bohouš Sobotků mohl závidět. Vše dělají jenom proto, aby se zviditelnili a diváci kupovali jejich sračkoidní knihy. Hnus. - 0 %. ()

giovanni3

Všechny díly jsem neviděl a možná ani neuvidím, ale je to velmi poutavý dokument. Na Zemi je mnoho míst které člověk jednoduše nechápe jak vůbec mohly vzniknout a zde jsou teorie jak to možná bylo. Kombinace teorií záběrů a nějaké té grafiky jak mohl vznikat ten či onen objekt jsou poutavé, ale za to grafika toho jak "přilétají mimozemšťané" působí opravdu amatérsky a sráží dokument. Možná by stálo zmínit více faktů proti názoru, e za vším jsou mimozemské civilizace. 4z5 ()

Beer Ceps odpad!

- 05.04.15 - Při sledování jsem si vzpomněl na Listerovi slova: Pane Bože, ufouni? Tím vysvětluješ všechno, co je naprosto normální, že jo? Ztratíš klíče - jsou tu ufouni. Ze zdi spadne obraz - jsou to ufouni. A když jsi vypotřeboval celou roli toaleťáku - taky jsi to svedl na mimozemšťany. ()

Dinosaurier

Ano, je to pseudo-věda. Ale já jsem neuvěřitelně ráda, že žijeme v době, kdy toto může vůbec vzniknout jako dokument a hanit veškeré historicko-archeologické teorie. Kdy vás za to někdo nezavře do nějakého mental hausu. Z první série jsem si sedla na zadek. A Giorgio Tsoukalos je nejlepší a chci ho za muže. A vůbec, až nás přijedou kolonizovat mimozemšťani, tak se beztak ukáže, že je to všechno pravda. ()

Andy.

Co takhle Occamova břitva? :-) Raději bez hodnocení, na to jsem viděl moc málo dílů. Ale onu břitvu bych nejednomu z účinkujících doporučil... ()

ryba443

Teorie známé z knih Ericha Von Dänikena zpracovené jako seriál. O dokumentu nemůže být vůbec řeč. Na jednu stranu nám Vetřelci dávnověku ukazují mnoho zajímavých i méně známých velmi pozoruhodných archeologických nálezů, na druhou stranu spřádají šílené konspirační teorie a s fakty a prameny nakládají naprosto pavědecky. Celé to korunuje sugestivní komentář snažící se diváka přesvědčit o předkládaných teoriích. Pro nekritické lidi, co věří každému slovu, co v televizi slyší se jedná o docela nebezpečnou záležitost :) ()

Romario

Pokud vás zajímají knihy Ericha von Dänikena, je tento dokument pro vás tím pravým.Ano, kolem jeho díla je spousta dohadů, skeptici často argumentují ,že vše je jinak, že se jedná o náhody atd., ale jak by tito skeptici vysvětlili například záhadu středověké mapy Piriho Reise, která pochází z roku 1513, objevena byla v roce 1929 a tato mapa obsahuje přesné zakreslení pobřeží Antarktidy (300 let před jejím objevením) a mapa navíc obsahuje kresby území, které leží dnes pod ledovcem a bez ledové pokrývky je bylo možné spatřit naposledy někdy před 4000 lety? ()

Teg

Při čtení názvu dokumentu jsem čekal skandálnější hypotézy o ztracené historii ve stylu jitra kouzelníků. Místo toho snímek znovu opakuje už stokrát slyšené materiály zjeveních v Novém Mexiku... Takže neoslovilo. ()

Ebon

Miluji tenhle seriál a jeho šílené hypotézy... "Rozuměj, za všechno můžou mimozemšťani". Na druhou stranu History opravdu investovala do výpravy, takže člověk vidí skutečnou hromadu zajímavých lokací. Ne všechny hypotézy jsou úplně mimo, chybí mi tam více vyjádření skeptiků, nyní je to tendenční a je tam moc Dänikena. A nejvíce mě fascinuje Tsoukalos, pokud je někdo mimozemšťan, tak určitě on.. :D ()

ThomasCrown

Nebudem písať nijaký obsažný komentár, pretože ten kto pozná Danikena a čítal jeho knihy si tento dokument určite pozrie a ohodnotí rovnako vysoko. Po dlhom čase si vďaka Ancient Aliens znovu prečítam všetky Danikenovky. ()