Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009, 6x84 + 76x42 min

• MM_Ramone

Pseudo dokumentárny seriál plný nezmyslov, nepodložených dohadov, konšpiračných teórií, zavádzajúcich vysvetlení, dobre vykalkulovaných klamstiev, účelových poloprávd, bláznivých fantázií a neviem čoho všetkého ešte možného. Má to poslúžiť ku tomu, aby presvedčili nevzdelaného diváka, že za celý vývoj ľudskej civilizácie sú zodpovední mimozemšťania. Od Egyptských piramíd až po slobodomurárov. Autori tohto projektu ignorujú všetky seriózne archeologické štúdie a výskumy. Presvedčivo a vytrvalo melú dokola to isté: Bytosti z vesmíru sú s nami neustále v kontakte. Bez nich by sme žili ešte v jaskyniach. Smiešne, ale celkom dobre spracované. **(3.2.2014)

Každý diel je rozdelený na dokumentárnu časť, ktorá ukazuje rôzne archeologické a historické nálezy, pamiatky, vykopávky, ale aj fyzikálne záhady, a konšpiračnú časť, kde k týmto veciam pridávajú svoje teórie archeoastronauti. Tí snáď ku každému zatiaľ vedecky nevysvetlenému javu, legende, či mýtu, pripisujú mimozemskú spoluúčasť. Verím tak 40% z toho. Napriek tomu 4*, je to proste zaujímavé.(28.5.2011)

• AsylumFan

Dokument? A o čem? Tolik demagogie a nesmyslů na jednom místě se jen tak nevidí. Překrucování i falšování faktů, tendenčnost a spekulace. V seriálu vystupuje pár nedovzdělaných blbečků, co si snad o sobě myslí, že jsou vědci. Tváří se chytře, jako by sežrali všechnu moudrost světa, ale přitom blábolí nesmysly a polopravdy, že by jim Bohouš Sobotků mohl závidět. Vše dělají jenom proto, aby se zviditelnili a diváci kupovali jejich sračkoidní knihy. Hnus. - 0 %.(1.11.2012)

Je to opravdu zajímavý seriál a něco na tom je. Nikdo vám necpe konspirační teorie, jen dává fakta a naznačuje.(23.6.2012)

Tento dokument Vám důkazy o ufounech servíruje v takovém množství, že se vám z toho roztočí hlava. I když spoustu nadšených odborníků (na cokoliv), kteří účinkují v pořadu nazvete blázny, pořád nebudete schopni vysvětlit celou řadu kreseb, záznamů, mega staveb a dalších věcí ze starověku a ještě před ním... řada z těch věcí pochází z doby, kdy lid byl zalezlý v jeskyních, ženy žvýkaly kůže a muži se venku snažili klacky umlátit nějaké to nebohé zviřátko... Samozřejmě všechno se dá nějak interpretovat, ale pokud bych připustil, že na každém šprochu je pravdy trochu.. tak té pravdy je v součtu nějak zatraceně moc... Doufám, že až jednou zase ti hoši přiletí, odpustí mi, že jsem v mládí pařil na kompu: XCOM - UFO Enemy unknown... :-) Jdu si pustit film Paul. * * *(22.2.2013)