Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009, 6x84 + 76x42 min

Pěkné záběry a některé podnětné teze stojí za zamyšlení. Mínus vidím v urputném Dänikenovi. Snaží se svým týmem přesvědčit za každou cenu, jenže méně je někdy více. Kritici starodávných mimozemšťanů také nedostali moc prostoru. 63%.(21.9.2010)

Tenhle dokument se nese v podobným duchu jako o čtyřicet let starší Vzpomínky na budoucnost. S tím rozdílem, že ale plyne v pomalejším tempu a obsahuje méně informací a analogií, takže je pro neznalce Danikenova díla stravitelnější, protože má člověk víc času si to v hlavě trochu přebrat. Jednotlivé teorie jsou prokládány vstupy s Erikem von Danikenem, zastnci jeho teorií a stejně tak odpůrci, tzv. "pýejžďáky", jak jsme je s kámošem nazvali. Nemůžu se zbavit dojmu, že páni doktoři až na výjimky nic pořádnýho neřekli a nebyli schopý nějaký pořádnější argumentace (na druhou stranu je možný, že to byl záměr a že jejich výstupy byly sestříhány tak, aby vypadali jako paka - nejvíc se to povedlo u toho brejlouna s mohavkem na hlavě:-)).(3.12.2009)

Některé díly mě moc nechytly,ale většina mě teda dokázala zabavit ne hodně dlouho.Tady vám pár milých vědátorů vysvětlí,že za vše mohou ufoni,pak se tomu začnete smát(já sice ne) a když se smějete,tak najednou páni vědátoři začnou říkat velice rozumné důvody,proč to byli ufoni.Některé díly mě zaujalo hlavně proto,že tam byli případy,které jsem už objevil na internetu.(2.9.2013)

Schlédnul jsem díl o podzemních mimozemštanech a nesmírně poučné. Doporučuji knihu Stan Hall: Archivy Atlantidy - Zlato Tayoů(25.5.2012)

Co Erich Von Daniken dělá, dobře dělá...dokument o záhadné minulosti lidstva, která nebude seriozními vědci nikdy uznána je přesně to, co už jsem dlouhou dobu postrádal a teď jsem to konečně našel. To, že výklad je jednostranný, o tom mžu říct snad jen to, že je to prostě věc názoru. Daniken a spol ho vyslovili a je z něj jasně patrné, že tu kdysi bylo něco úplně jinak, než jak se nám to snaží vysvětlit všechny možné chytré knihy a vůbec...UFO na středověkých obrazech (dokonce poměrně častý jev), geoglyfy na planine Nazca, superstaré obrovské stavby...o tom všem se zde dozvíte něco víc. Jak to bylo doopravdy, to se asi nedozvíme, ale je fajn o tom aspon vědět a rozhodnout se, čemu věřit. Doporučuju všema deseti!(11.1.2012)

• - V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)

• - Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)