Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009, 6x84 + 76x42 min

Skvělé a zajímavé archeologické téma, kdy i skeptičtější diváci musí být ohledně teorie antických návštěv mimozemštany minimálně nalomeni. Tíha důkazů, na kterých je hypotéza postavena, je obrovská. Po více jak 40 letech od vydání knihy si poslechneme ohlasy a komentáře vědců i samotného Danikena. Dominantní částí dokumentu je ale vzrušující a poutavě-zpracovaný pohled na předměty a místa podporující autorovy názory. Komu by se historka s ufouny nelíbila, může sledovat výčet vyspělých technologií, které staré kultury vlastnily, ať už je jejich původ jakýkoliv. Velmi podobným dokumentem stavějícím rovněž na Danikenových knihách jsou Vzpomínky na budoucnost. Alternativa: Chariots of the Gods.(1.4.2010)

• corona

Nakoľko končí majský kalendár a opätovne sa blíži koniec sveta, tak sa naši láskaví mimozemskí učitelia opät (tak ako v minulosti veľa krát) rozhodli, že s cielom eugeniky opätovne vyberú len pár silných jedincov a zvyšok, ehm zničia. Pozor, už sú medzi nami!! Ten vyvolený výber geneticky vylepšia a posunú ľudstvo na vyšší level. Zasa ma nevybrali. Že by som mala urýchlene vyhľadať pomoc psychiatra? Nie, to som len parafrázovala pár ""Faktov"" z tohoto seriálu, ktorý má mimochodom 77%, po čase už len 76% (csfd má povesť intelektuálnej stránky, ktorá každú telenovelu, či súčasný cs seriál znesie pod čiernu zem, a táto kopa hnoja má tak veľa??) Prima ZOOM som mala vždy sa celkom serióznu stanicu a nechápem, že tomuto spolku psychopatov a demagógov dáva vôbec priestor. OK, beriem, je našťastie sloboda prejavu, aj napriek tomu treba rozlišovať medzi faktom, hypotézou a teóriou. Dotyční páni s tým majú zjavný problém.(14.9.2013)

Nebudem písať nijaký obsažný komentár, pretože ten kto pozná Danikena a čítal jeho knihy si tento dokument určite pozrie a ohodnotí rovnako vysoko. Po dlhom čase si vďaka Ancient Aliens znovu prečítam všetky Danikenovky.(23.1.2010)

Videl som diel "Hitler a jeho spolupráce s mimozemšťany". Z neho usudzujem, že ide o zaujmavý seriál hodný vzhliadnutia. Treba, ale dodať, že špekulácia by bol príznačnejši názov. Všetko aj prt v gaťach pripisujú mimozemšťanom. 3*(12.9.2012)

Jasně, za všechno můžou mimozemšťané. Nic proti nim nemám, ale ať si okamžitě odnesou svého poloboha Kalouska a ,,nadboha,, Klause. Proč sakra musejí být jen hmotní a posuzováni z hlediska naší technologie a technokratů. Mnohem víc by mi na ně seděla varianta duchovní ( méně hmotné ) bytosti, působící z jiné dimenze - astrálního světa. Když jim odpustím kupu demagogie, pořád zůstává plno zajímavých informací.(1.11.2012)

• - Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)

• - V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)