Ničivé tornádo (TV film)

Ničivé tornáda

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2008, 89 min

• golfista

Tak konečně jsem se "dočkal" .... Po čtyřech letech se mi podařilo shlédnout filmové dílo, které přesně pasuje do kategorie filmového odpadu. Nejstupidnější klišé akčního a thrillerového žánru vhozená do nejlevnějšího mixeru pana režiséra a "dílo" je na světě .... Někdy si říkám, kam až TV Nova dokáže klesnout a vždy má něco v záloze, čím dokáže překvapit ....(28.2.2011)

• Wacoslav1

Jako by tech tornad uz nebylo dost kez by vycucli tvurce techto sracovin(29.9.2012)

• Tommassi3

"To není moc těžký !! I se semaforem je víc srandy než s mojí mámou !! ;) Americký režisér Steven R. Monroe, který zabodoval dost slušnými kousky jako 9 hráčů se smrtí či naposled remakem Plivu na váš hrob, natočil další podprůměrný katastrofický film bez špetky originality, nadhledu i invence, což nejlépe dokumentuje i šlendriánský tuzemský distributor, který se nežinýruje snímek Storm Cell překřtít naprosto stejným českým názvem, jaký přisoudil už jiným třem filmům..;) Kdyby se jednalo alespoň maličko o zábavnou záležitost, jeden by tvůrcům leccos odpustil, leč nestalo se.. On totiž Monroe, který sice patří k těm nejlepším, co se týká budování napětí, potřebuje silnější téma, nezřídka nepohrdne žádnou (s)hitůvkou, a tak se občas nestačím divit, ačkoliv inspiraci pro tuhle ve všech významech katastrofickou záležitost poskytl román Michaela Konyvese, a ten často i jako scénárista dovede překvapit !! Ničivé tornádo vás nevtáhne ani vírem akce či triků, byť pár slušných, kdy tornádo dělá z prázdného domečku kůlničku na dříví, se zde najde, ani třeskutou zábavou, toho se ani v nejmenším nedočkáte, ale spíš svojí smrtící nudou.. Příjemné je sledovat spíše to druhé tornádo rodinného dramatu April Saundersové a její dcery April, která natruc podlehne kouzlu místního grázlíka Ryana, syna starosty v podání Michaela Ironsidea, který se filmem jen dvakrát mihne, aby nakonec našla cestu k matce zpět.. Mohli jsme být svědky nenásilného dramatu, které však v podivně šedém mixu s katastrofickým thrillerem nikoho nezaujme.. Velmi slabý kousek, kde stojí za zmínku snad jen soundtrack Monroeova souputníka Coreyho A. Jacksona !!(4.8.2013)

• Orlau32

Děs !!! Ne , že by to bylo tak napínavé, bylo to tak stupidní.(18.11.2012)

• blackrain

April jako malá s bratrem přežila ničivé tornádo, které jí zabilo oba rodiče. Brácha se shlédl v šerivské hvězdě a April se dostalo tornádo do krve. Dívat se na to dalo, ale čekala jsem něco mnohem lepšího, něco u čeho bych měla nervy napnuté jako struny.(14.3.2010)