Ničivé tornádo (TV film)

Ničivé tornáda

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2008, 89 min

• Smok

Som si istý, že slovné spojenie "ničivé tornádo" v ušiach stredoeurópana nemá taký zlovestný podtón, ako u amíka. V rámci globálneho otepľovania sa ale možno dočkáme takýchto javov aj u nás a pre mňa to bude mať jedno pozitívum. Potom pochopím aj tento lacnučký televízny filmík.(14.12.2009)

• Tuax

Tohle víc než o tornádech bylo snad o matce, která nevychzí s dcerou, jedná jako bláznivá, honí se za tornády. Samotných tornád je v tom sice vícero, ale to zpracování, možná nejhorší co jsem dosud s tornády viděl. Triky, efekty hodně špatné. K tomu fakt stupidní dialogy a jednání postav, tohle se nepovedlo snad ve všem v čem se to mohlo nepovést. Bez atmosféry napětí, nebo rizika, když při tornádu většina postav ve filmu jen čučí jak se to na ně valí a nebo si lehnou relativně kousek od něj a ono jim nic neudělá. Vtipné, ve špatném smyslu. 1/10(4.8.2013)

• blackrain

April jako malá s bratrem přežila ničivé tornádo, které jí zabilo oba rodiče. Brácha se shlédl v šerivské hvězdě a April se dostalo tornádo do krve. Dívat se na to dalo, ale čekala jsem něco mnohem lepšího, něco u čeho bych měla nervy napnuté jako struny.(14.3.2010)

• Wacoslav1

Jako by tech tornad uz nebylo dost kez by vycucli tvurce techto sracovin(29.9.2012)

• Tommassi3

"To není moc těžký !! I se semaforem je víc srandy než s mojí mámou !! ;) Americký režisér Steven R. Monroe, který zabodoval dost slušnými kousky jako 9 hráčů se smrtí či naposled remakem Plivu na váš hrob, natočil další podprůměrný katastrofický film bez špetky originality, nadhledu i invence, což nejlépe dokumentuje i šlendriánský tuzemský distributor, který se nežinýruje snímek Storm Cell překřtít naprosto stejným českým názvem, jaký přisoudil už jiným třem filmům..;) Kdyby se jednalo alespoň maličko o zábavnou záležitost, jeden by tvůrcům leccos odpustil, leč nestalo se.. On totiž Monroe, který sice patří k těm nejlepším, co se týká budování napětí, potřebuje silnější téma, nezřídka nepohrdne žádnou (s)hitůvkou, a tak se občas nestačím divit, ačkoliv inspiraci pro tuhle ve všech významech katastrofickou záležitost poskytl román Michaela Konyvese, a ten často i jako scénárista dovede překvapit !! Ničivé tornádo vás nevtáhne ani vírem akce či triků, byť pár slušných, kdy tornádo dělá z prázdného domečku kůlničku na dříví, se zde najde, ani třeskutou zábavou, toho se ani v nejmenším nedočkáte, ale spíš svojí smrtící nudou.. Příjemné je sledovat spíše to druhé tornádo rodinného dramatu April Saundersové a její dcery April, která natruc podlehne kouzlu místního grázlíka Ryana, syna starosty v podání Michaela Ironsidea, který se filmem jen dvakrát mihne, aby nakonec našla cestu k matce zpět.. Mohli jsme být svědky nenásilného dramatu, které však v podivně šedém mixu s katastrofickým thrillerem nikoho nezaujme.. Velmi slabý kousek, kde stojí za zmínku snad jen soundtrack Monroeova souputníka Coreyho A. Jacksona !!(4.8.2013)