Templář

• Česko Ironclad (více)

harycek

Realistický (až naturalistický) pohled na válčení ve středověku, technicky dobře udělané. Chce to vidět vícekrát, aby divák vstřebal děj, a pochopil dobu. Jen nevím jak název tohoto filmu mohl někdo přeložit jako "Železná KLÁDA" !? ()

heavy66

Podle historické skutečnosti to asi úplně není, ale hlavně, že je to pořádná krvačka a vohrňdíra, a vo tom to je ! ()

Idealista

Je to akční krvavé béčko v historických kulisách, nic víc nic míň. Krásně předvidatelný děj,spousta stále fungujicích klišé, drsní chlapi, špína a brutální scény to jsou lákadla tohoto filmu. Samozřejmě že nebýt skvěle vybraných herců a kvalitní režije tak se na to dvě hodiny nedá dívat. No a tady to vše je.Viděl jsem to v krátké době třikrát a zatím mě to neomrzelo. Ještě by to chtělo otevřenou sexuální scénu a pár černohumorných hlášek a dal bych tomu plný počet bodů. Jo a konečně zas obsadili mého oblíbeného "Vikinga" Vláďu Kulicha ! ()

Muff

Prostinký příběh natažený na dvě hodiny hloupými a bezvýznamnými dialogy a zbytečnými gore scénami. Tohle vlastně není ani béčko, spíš céčko, ve třetině jsem myslel, že to kvůli objemu privitivismu snad ani nedokoukám. Možná to však způsobuje extrémní kontrast s výpravou, dějem, hereckými výkony, hutnými dialogy v Game of Thrones, kterou sleduji souběžně. Proti ní je tenhle film jen slabou parodií. ()

lobo87

Templár je z môjho pohľadu nedotiahnutý. Najlepšiu prácu odviedli tvorcovia pri kastingu, pretože dotiahli celkom zaujímavých hercov. Zvyšok (scenár, kamera...) mi prišiel dosť amatérsky, čo je škoda... 50% ()

Tr3n

Pro mě osobně spíše zklamání. Po Solomonu Kaneovi jsem se těšil na další představení J. Purefoye s železem v ruce. Zde je však naprosto nevýrazný a celé podání je až příliš šablonovité a čitelné. Ničím nepřekvapí a nenadchne. Naopak celkem obstojně se daří maskovat malý rozpočet (až na obléhání hradu skupinkami nepřátel, kde nedostatek komparzistů bije do očí) a ani drastické sekání končetin a půlení protivníků nepůsobí samoúčelně. Za mě tedy dvě a půl hvězdičky, které zaokrouhluji na tři za cholerického Jana Bezzemka v podání P. Giamattiho. ()

Don Kryspin

Tak trochu trapná středověká verze Sedmi statečných aneb jak pár divnejch týpků porazilo skvělou barbarskou armádu. První asi půlhodinu se divák ne a ne zorientovat v tom, kdo je kdo a proč dělá to, co dělá. Pak se film sice ne zrovna vysvětlí, ale aspoň trochu zjednoduší tím, že prostě pár chlápků zůstane zavřených v hradě a nějací jiní chlápci se je snaží dobýt. Líbilo se mi zobrazení středověké obléhací technologie (až na ta prasata -co to mělo být???), ale dojem z filmu to vůbec nezachránilo. STRUČNĚ: KULISY: moc hezký středověk, DĚJ: nudný, divná zápletka, ŽENSKÁ POSTAVA: naprosto zbytečná a protivná, POKUSY O FILOSOFICKÝ PŘESAH: trapné, zbytečné a ubohé, BITVY: časté, detailně nasnímané, dost nevěrohodné a místy nudné, MOTIVY JEDNÁNÍ POSTAV: obvykle nepochopitelné, HERECKÉ VÝKONY: průměrné až ubohé, NELOGIČNOSTI A STUPIDITY: mnoho, DIGITÁLNÍ TRIKY: ne zcela povedené, na první pohled rozpoznatelné (např. pád věže). SHRNUTÍ: film rozhodně nedoporučuji, ztráta času. ()

Achab

Věrnost Bohu, chudoba, poslušnost a ochrana poutníků, čtyři pilíře Templářů, asi jsem čekal něco úplně jiného než potoky krve a množství rozražených hlav. ()

Don Maty

Príšerný strih. Ale podstatné je, že sa sekalo, mlátilo, kričalo, krvácalo, čo na tom že nikto nevie kto, čo, s kým a hlavne z koho. 20 mužov sa ubránilo proti tisícke. Boli neustále napádaní ale pod vedením odvážneho templárskeho rytiera ktorý im dodal odhodlanie zvíťazili. Aááách...Paródia na akýkoľvek film o templároch...2* PS: Ak to mám porovnať so žánrovo podobným Arnom. Dal by som ešte menej... ()

Bumerang

Holky mají své oblíbené "odpočinkové" filmy, kde mozek necháte za dveřmi (např. Mamma Mia, Hříšný tanec), no a pánové taky, že. Templář je přesně jedním z nich. Pokud si chcete oddychnout, podívat se na poctivou středověkou řežbu a vypnout, Templář neuklame. Pokud ale nedej bože začnete jen na chvilinku toho šťourala v hlavě používat, Templář vás tak akorát dožere. Je totiž v podstatě totálně o ničem, logických děr je tady nepočítaně, nemluvě o věrohodnosti postav a jejich jednání (historickou realističnost raději vynechme úplně, to by bylo na moc dlouhé povídání). Takže tak. Já od Templáře nic nechtěl, dvouručák v akci mě bavil a proto ty tři hvězdy dám. Ale vzhledem k rozpočtu a hercům, který produkce sehnala, ve mně jistá mrzutost s výsledku přetrvává. ()

tonton78

dobrá rubanice, v kostce shrnuto, slovy pařmena-celkem dobrá tower defence, kde silnější katapult a nasranější templář vyhrávají... dokonce jsem měl tu čest tento snímek shlédnout v naší TV pod názvem Železná kláda..ta pátá hvězda je tedy za překlad:D ()

pimp

Kdyby na konci všichni padli, dal bych za 4. Ale díky templářovu asi dvojnásobnému zmrtvýchvstání a trapnému happy endu je to bezmála za 2. ()

Max Q.

Pěkná řezničina inspirující se Sedmi statečnými. Krve po kolena. Trochu mi ale vadil titulní hrdina, jehož infantilní moudra mi lezly krkem. Taky mě pobavila montypythonovská scéna, kdy si nechá otevřít hlavní bránu, kterou před chvílí přijel, dlouze a zkoumavě se podívá po okolí a pak řekne: "Chybí tu příkop." ()

gotham

Pro mě absolutně neznámý film, ke kterému jsem se dostal jen díky doporučení kámoše, mě téměř nadchnul. Očekávání jsem neměl žádná, čekal jsem podprůměrnou řezničinu. No řezničina to teda byla, nutno říct, že tvůrci se s tím opravdu nepárali, takže dětem bych to na dobrou noc asi nepouštěl, ale Ironclad měl překvapivě i funkční a kvalitní příběh, byť konec byl trošku předvídatelný. Navíc skvěle zahraná hlavní postava pro mě v podstatě neznámým Jamesem Purefoyem, který strčil do kapsy i taková esa jako Giamatti nebo Cox. No a za shlédnutí jistě stojí i krásná Kate Mara. 80% ()

Sakulnikov

Giamatti, Dance a Mara v jednom filmu? Ano mám tyto herce vepsané pod kůží v jiných rolích, ale prostě je mám rád, i když se tady příliš neukazují. Až na Giamattiho, který je prostě skvělý! Jinak velmi slušná středověká řezničina. Budu si zase muset něco přečíst o anglických dějinách. ()

Mograine

Ironklád jako piča. Banda skládající se z nabouchaného preláta a extempláře, podivné a neustále nadržené princezničky, drzého berserkra se šarmem krtka, upřímného, leč naprosto tupého špekouna, kudrnatého gáye a nevim kdo ještě.... dělají fakt parádní paseku při obraně smradlavé tvrze. Co víc si přát. Děj unylý a trapný a herci jakžtakž (krom pana Džiamatiho, který hraje záporáky jako pán). Fakt nechápu jestli se tohle někomu líbí, nebo to dokonce má i nějaké fanoušky, každopádně příběh o zmrdském králi jsem si představoval podaný trochu v agresivnějším stylu. ()

jokino

Film nie je žiadnym klenotom a nie je ani zďaleka dokonalý, ale vo svojej podstate sa na nič nehrá, nie je tam žiaden digi bordel, proste čistá, poctivá, zručne remeselne odvedená práca. Žiaden zložite urobený scenár, ale krása je v jednoduchosti.. Za mňa spokojnosť. ()