Templář

• Česko Ironclad (více)

TetherSaw

Neuvěřitelně tupý příběh a nesmyslně brutální středověká řežba zatažená do úplných extrémů. Točeních takovýchhle filmů je zbytečné! JEDINÁ věc, která jde jakž takž vyzdvyhnout jsou dobře ,ale naprosto zbytečně brutálně, natočené bojové scény, jenž jsou očekávaně hlavní náplní filmu. ()

DEMON

Na rozdiel od Cervenaka, ja si myslim, ze scenar uplne marny bol, hlavne v druhej polovici filmu sa to vsetko posuva odnikial nikam, dialogy postav su udesne a je fakt smutne, ze dabingovi herci podali lepsie vykony, ako herci ozajstni. Najvacsim problemom su ale suboje, ktore su sice slusne krvave, ale su zostrihane tak neskutocne zle, ze z nich nic nemate a ked uz aj nahodou nieco vidite, nie je vacsinou mozne urcit, kto koho vlastne prave porcuje. PS: Najviac som sa zasmial nad radostnym vykrikom danskych bojovnikov v zneni "IGEEEEEEEEEEEEN!" :D ()

SKreyn

Na začiatku som bol prekvapený z akčných scén, ktoré boli nepozerateľné, obraz sa triasol a mykal, tak som ani nevidel čo sa tam deje. Vo filme bolo aj zopár "nepodarkov" a celkovo to bol priemerný film, nič extra. ()

Tormentor665

Nejsem moc medieválně založen, ale některé momenty z té doby mě zajímají. Tohle je britské, tak jsem čekal, že tam nebude ten americký prvek dobro vs. zlo. Navíc ta romantika je tam jako železná pěst na sklěněné oko. Zbávý z toho odpočinková a chvílemi i onanovací řežba, což neurazí. ()

windows

Král Jan, jenž si snaží vzít zpět svou zemi a vládnout ji, naverbuje Vikingské hrdlořezy a za pomocí severské síly se snaží dobýt svou vlast zpět. Vikingům za odměnu nechává slib pohanské víry v Dánské zemi. Templáři obývají hrad Rochester, vstupní bránu do jižního Londýna a právě zde se odehraje trochu nelogická scéna (bitva), kdy asi cca tucet křesťanů převálcuje klany severských barbarů... ()

Sinusiridum

Jakože supr, původně jsem měla obavu, že se u toho unudim k smrti, ale vůbec...šlapalo to celou dobu, akce za akcí, no a pár scének mi trochu znechutilo večeři :-) Středověká mela, radost pohledět. ()

Tarhiel

Nikdy ma asi neprestane bavit sledovat filmy, kde mala hrstka "vyvolenych" stoji oproti obrovskej presile. Aj ked som si historicke skutocnosti neoveroval, a Danski bojovnici nadavaju po polsky (?), film ma bavil. ()

Knor

Pro mě velmi sympatická středověká řežba. Příběh jednoduchej a přímočarej, na jedný straně ti hodní hrdinové na druhý straně jedna svině vedle druhý a řežou se o strategicky důležitý hrad, toť vše. Proč se mi to tak líbilo, protože si ten film na víc nehraje, jde rovnou na komoru a celej film je vlastně dost nekompromisní. Pokud si vystačíte s jednoduše podanou historickou událostí plnou nasraných rytířů a velkou dávkou brutality, budete spokojeni, o zábavu je postaráno. ()

celticek

Béčkový středověký TV film, který se odehrává skoro celou dobu na jednom místě. Dobrých herců je tu hodně, ale stejně to dobře nedopadlo. Uškodil tomu konečný happyend. Scénář je jednoduše slabý. Kate Mara je koc. ()

Dž@Dž@

Konečne poriadne znázornenie bitiek v 13. storočí. Takto by mal vyzerať každý historický film v podaní veľkolepej masakry plnej končatín a potokov krvi. ()

Peter-1307

TV inscenácia natočená v exteriéroch. Dej ako taký pokuľháva, postavy sú povrchne vykreslené, celé to zachraňujú herci, "krvavé jatky" a prekvapujúco i dialógy. A teda nikdy som ani len netušil, že Dáni hovoria plynule maďarsky, dokonca hovoria ňou viac ako vlastnou. A že dvadsiatka dokáže odolávať tisícke, no...hrad je hrad. Ale suma sumárum, keď som išiel pozerať, nečakal som veľa. A pravdu povediac, ani veľa som toho nedostal. ()

DJ Kritik

Po dlhej odmlke dobrých historických filmov, je tu momentálne vskutku obdobie dobrých a lepších historických počinov. I tento film sa dá do tejto skupiny smelo zaradiť. Nie je to skvost, ale čas strávený sledovaním tohto filmu prinesie divákovi presne to čo od neho očakáva - zábavu v historickom šate. Historické kulisy a exteriéry sú skutočne vynikajúce. Hudba je zložená z chorálového podfarbenia s kombináciou sláčikov a flautičiek. Dodáva skutočnú historičnosť a vťahuje do deja. Mínusy tohto filmu sú hlavne v jeho veľmi jednoduchý dej, neprehľadné a trochu nedotiahnuté bojové scény. I tak tento mix Pilierov Zeme a Arna je chytľavý. I tu vidno, ako majstrovsky sa dá využiť zopár historických faktov doplnených fikciou. Vtiahnutie do deja: ***** Historičnosť: ***** Realita: ** Hudba: **** Akcia: *** Brutalita: *** ()

Kaszos

Konečne som dopozeral Ironclad. Som viac než spokojný, troška ma sralo to "trhanie" kamerou pri bojových scénach, pobavil som sa na dánskej maďarčine a dostal som to, čo som od začiatku filmu čakal. Teda Purefoy si aj tu vykopol meč do ruky. Neviem ako to sledujete VY, ale spravil to ako rytier Juraj s jedenapolručným mečom, ako Solomon Kane s kordom a aj tu ako templár s obojručákom. A samozrejme, asi jediný film kde sa mi pri brutálnych scénkach fakt dvíhal žalúdok. :-) (75%) ()

kubas369

Krásně temný a krvavý středověk, přesně tak jak to mám rád. Jen kdyby ten scénář nebyla až tak uplná a mockrát proflaklá zhovadilost. Přestože podobný historický bečka docela můžu, tohle mě lákalo především díky Jamesovi, protože toho mužu ještě víc, bohužel tady se zrovna moc nepředvedl pokud nemáchá se svým dvoumetrovým mečem tak se tváří jako by mu někdo narval přesně ten samý meč do prdele a občas to oboje zvládá i na jednou. ()

Jitakai

Očekávala jsem od tohoto filmu něco vypečenějšího, než jen prasata v tunelu, ale nelze jim upřít snahu o nastínění jak vypadá taková skutečná reálná bitka se všemožnými úrazy. ()

Vämpiriüs

Čekal jsem opravdu hodně a takté jsem hodně dostal. Famózní snímek, kde nic není ukryto a má perfektní záběry. Jediné co bych mohl vytknout, tak místy příliš rychlou kameru při soubojích, jinak bezkonkurenčně po hodně dlouhé době řádný snímek. ()