Templář

• Česko Ironclad (více)

Jeremiasz

Stredoveka reznicina s Vladou Kulichem ktera me velmi prijemne prekvapila. Historicke souvislosti jsou ramcove spravne, coz take potesilo (ikdyz podle filmu to vypadalo, ze magna charta timto skoncila, coz neni pravda stejne tak jako ze kral Jan zemrel v podstate na uteku z teto bitvy, na druhou stranu vpad francouzu na pozvani baronu je pravdivy) Ale film je (jen) o dobyvani hradu a v podstate o tom, jaka zraneni si bylo mozne opatrit pri poradne stredoveke bitce, takze pokud jste na toto zvedavi, film je presne pro vas a troufam si rict, ze surovejsi a zaroven dobre natocenou rubacku ve filmech nenajdete. 5* za to, ze si film nehraje na to co neni a nemuze byt, za zpracovani a ze je presne tim, cim chtel byt. ()

tartan

Ďalší "malý" historický film, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Z toho zbesilého strihu akčných scén sa mi ešte doteraz pretáčajú oči a miera ukázaného násilia sa mi zdá zbytočne vysoká (ale chápem, že niekomu sa to môže tak páčiť a že sa tvorcovia potrebovali niečím vytiahnuť). Maďarský "Dáni" sú najväčším WTF filmu - od ich rodnej reči až po ich celkovú prítomnosť a motív, pre ktorý boli v žolde kráľa Jána. Najväčším plusom tohto filmu s názvom, ktorý odkazuje skôr na obrnené parou poháňané vojnové lode 19. stor., tak zostáva najmä brutálna akcia a primerane "špinavá" realita anglického stredoveku, a samozrejme excelujúci Paul Giamatii, ktorý si toho kráľa Jána vyslovene užíva. Neprehliadnuteľná je aj postava dánskeho náčelníka, ktorá si sem odskočila z rovnakého partu rovno z filmu Vikingovia (r. J.McTiernan) - žeby to bolo tým, že ho hrá jeden a ten istý herec a to úplne takisto ;-) Mimochodom, v obsahu filmu je omylom zamenené meno hlavnej postavy - William Marshal, vojvoda z Pembroke, najväčší rytier svojich čias, verne slúžil štyrom kráľom (vrátane Jána Bezzemka), a teda nemohol byť ako templársky rytier v čele rebelských obrancov hradu Rochester. Ak si dobre pamätám, Purefoyova postava sa volala Thomas Marshal. ()

WolfIssen

1/ Poboření hradu podkopáním tunelu a následným zapálením prasat mi přišlo trošku přehnané. 2/ VIKINGOVÉ NEPOUŽÍVALI DVOJBŘITÉ SEKERY!!!!!! 3/ Nejedná se o přesné zfilmování historických fakt. Jinak perfektní snímek z Doby temna, skvělý příběh i souboje + výborná hudba. ()

Pochtli

Zajímavé porovnání bitek se nabízí s filmem 13 zabijáků - v obou hrstka kosí hordy, v obou zvítězí, jen v zobrazení zabíjení je značný rozdíl - Japonci se tak nevyžívají v krvavých detailech. PS: Dokáže konečně někdo natočit historický film bez toho, aby do něj cpali (mnohdy násilně) jakoukoliv romantiku? ()

intro

Hodně vydařený drsný snímek. 2 hodiny utekli jako nic. Napětí, herci, bojové scény, prostředí, prostě vše u Ironclad funguje na jedničku. Můžu jen doporučit. ()

vieriX

James Purefoy se po Solomonu Kaneovi pustil opět do historického filmu a končetiny a vnitřnosti létají opět vzduchem. Je to poctivá řezničina, které rytíře 13.století popisuje hodně drsně rozhodně rukavičky se tu nenosí. Skoro celý film se tu snaží dobýt hrad žoldácká družina krále Johna hrad, který bráni parta rytířů. Je to fest drsný až sem byl chvílemi překvapen. Jo a po dlouhé době jsem viděl Vladimíra Kulicha opět jako válečníka tentokrát ne jako vikinga, ale jako vůdce dánských žoldáků. ()

Soubi

Narozdíl od Arneho, jehož jsem viděl nedávno, mi Ironclad přišel nepříjemně béčkoidní...snaha udělat velkolepé bitevní scény s omezeným rozpočtem, je patrná a filmu podle mého názoru škodí...pokud by to režisér odhadl střízlivě a natočil komornější film, mohl udělat lépe. ()

RoninNiro

Ironclad si zaslúži prekročiť 70%tnu hranicu, je to to pravé orechove stredoveké. Film z obdobia stredoveku musí byť drsný a Ironclad to je masaker motorovou pílou na Artušov spôsob. Nie však tak, aby to bolo neúnosné (aj keď to závisí od povahy diváka). Naposledy som sa tak pobavil pri dobíjaní hradu v "Královstve nebeskom", pálenie svíň však prekonalo aj impozantné dobíjacie techniky Saladina. Všetko to ešte podtrhne úžasný výkon Paula Giamattiho. O hviezdu prišiel len a len kôli zalúbeným scénam, ktoré sú zrejme pri filmoch z obdobia stredoveku povinnosťou, ktorú ja pretáčam. Odkaz milovníkom stredoveku, tento film je povinný ;). ()

Mes-siah

Nelogický scenár, kde je viac skratiek ako samotných ciest deja. Jediny kto sa aspon tváry, že hrá film z lepšej spoločnosti je James Purefoy. ()

gicous

Tohle je béčko ve své ryzí podobě. Primitivní děj, jednoduché postavy, nepřehledné souboje, malý rozpočet, slabé triky a dialogy k smíchu. Co tenhle film posouvá v mých očích k průměru jsou krvavé, ale tím myslím fakt krvavé, brutální a syrové bitvy muže proti muži. Přirovnal bych to k Centurionovi, kdy krev, kosti a ostatní části lidských těl litají vzduchem. Tady to je ještě brutálnější. Celkem mě překvapili kvalitní herci. Čert ví, co je na tomhle lákalo. Nejvíce se mi líbil Paul Giamatti a jeho psychopatický výstup v závěru, kdy čtvrtí své nepřátele. ()

miki68cz

Velice slušná zábava na dvě hodiny, masakr dle tehdejších regulí, dobré herecké výkony, jen hlavní ženská role mne štvala, protože svým chtíčem nabourávala morálku obránců hradu;-) Tento film doporučuji nejen fanouškům historických filmů. ()

jafuska

Historický film , na můj vkus tento film byl až moc barbarský, hromadné krveprolití, a rozhodně tento film není pro děti, je zde až moc násilí, a některé pasáže by rozhodně děti neměli vidět i pro dospělé jsou některé momenty jen pro otrlé, pro mě ani tak zklamání, ale toto zrovna není můj šálek kávy a přitom historické filmy mám ráda. ()

Nalimator

Je tady snaha ukázat středověk špinavý a drsný, ale s tou brutalitou to v tomto snímku dost přehánějí. Nicméně sadisté si užijí. Pro mne je tam ještě osobní prvek, z Rochesteru pochází moje manželka, takže hrad důvěrně znám. ()

kolik27

Z prvu sem myslel, že aspoň tři hvězdy dám, ale po zvážení nedokonalé kamery při akci, příběhu bez šmrncu a ne až tak dobrých hereckých výkonů, jsou to pro mě slabší dvě. ()

unrocker

Hodně namakaný snímek s velkým potenciálem. Škoda jen že to má zase tak špatné hodnocení. Drsná anglická sekaninka s když se objevil můj oblíbenec z Vikingů byl jsem nadšen. ()

Romeroo

Slušný počin , ikdyž mi bylo jasné kdo přežije a jak to bude a co se stane, přesto mě to bavilo a nenudil jsem se...pár useknutých končetin, cákanců krve, odporný král a jeho hitlerovský přednes....za templáře slabší 4hvězdy. ()

Mykhaluu

Tak Drahá... Bylo to díky naprosto beskrupulózní dementně pojaté a zoufale zpracované (romantické?!?) linii s postavou záhadně vymydlené a učesané Isabel Cornhill pouze na tři hvězdičky! Ale s ohledem na vyjímečně "dokumentární" středověký počin, provedl jsem jsem "spectacor´s cut" (všem doporučuji trvá cca 107 min), který je kromě poslední scény loučení u hradu romantického humusu prost! Tedy můžeme tento kousek považovat za poctivý čtyřhvězdičkový krvavý steak! Zvláště, když už víme, kde nehrál Bran Cox, že Drahá? :) Té řezničiny tam bylo skutečně krutě dosti! A jestli tam mluvili maďarsky, nebo kroutili dějinami? Kdo by u toho měl čas myslet na drobnosti?!? :) ()

helrohir

Parádny krvavý nášup, ktorý sa na nič nehrá a ukazuje stredovek v celej svojej špinavosti. Je až prekvapujúce, že sa do tohto filmu dalo zlákať tak veľa známych hercov, ale v každom prípade to podstatne zvyšuje kvalitu filmu. Pre fanúšikov historických vojnových filmov vrelo odporúčam. 70%. ()

HEED

Středověk, papež, templáři, Bůh. To všechno v jednom filmovém balíčku, plného neskutečně brutálního násilí. Aneb co všechno je schopen udělat pro vládu a moc pro kus půdy. Je tu jeden templář, který přišel na scestí, potom tu máme jednoto krutovládce, který se dopouští násilí na druhých za záštitou Boha. Na jedno shlédnutí bylo až dost krutosti. 3 hvězdičky dávám. ()