Templář

• Česko Ironclad (více)

Eco6

Jan začal Rochester obléhat 11. října. Vzbouřenci očekávali posily z Londýna, ale Jan nechal zapálit jedinou cestu z hradu, most přes Medway. Poté královi vojáci postavili obléhací stroje a podařilo se jim zbořit část obranných hradeb. Později se jim podařilo zbořit rohovou věž a postupně, 30. listopadu, i dobýt hrad. Jan chtěl nechat původně všechny obránce popravit, ale jeden z jeho kapitánů, ho přesvědčil, aby popravil pouze jednoho pro výstrahu. Jan zemřel příští rok a tak hrad nechal opravit až jeho následník Jindřich III. (wikipedia)...to sú historické fakty o dobývaní Rochestru ()

Patriarch

Pekny historicky film, ktery zobrazuje v podstate jen dobyvani strategickeho hradu. Sceny a herecke obsazeni je ovsem zdarile a mne se film libil. ()

sajnym

Jak bych to jen stručně popsal? Akční krvavé lázně, které vás dokáži zasunout do sedaček a v napětí čekat jak to vše dopadne. ()

Romanoff

Krev, krev, krev. Čím víc krve tam dáme, tím víc bude divák oslepen a nevšimne si plitkého děje, který provází celý film. Navíc mě v průběhu celého filmu dost nervovaly necitlivé střihy, kterými se snímek skokově posouval ke svému očekávanému cíli. A co mě nejvíc irituje, tak je vykreslení templářského rytíře. Ale to se asi nic jiného nedalo dělat, protože na skutečného templáře by se nedívalo tak pěkně. ()

RonnieR

Veľmi vydarená záležitosť! Odrezané jazyky, useknuté údy, rozťaté hlavy ak tomu very sexi girl Kate Mara. 70%. ()

Layath

Čistě béčková přehlídka historických zbraní, staveb a dobové technologie. Trocha šermu, drsných a špinavých chlápků a hlavně krve. Nízkorozpočťák pro nudné odpoledne, vhodný jako předkrm před zoufalým (leč o dost dražším a výpravnějším) Královstvím nebeským. Jsem však maďar a režisérova představa o "dánštině" mě docela urazila... ()

kazatelSVK

Film sa dal(o tom potom).Najviac ma pobavil obal dvd-čka(Hodnocení CSFD:96%).Haha.Vtipné no nie?Ale film bol až na pár scén v pohode.Historicky natočené béčko o jednom templárovi a obliehaní najmohutného hradu Rochester v rokoch 1215 až 1220. ()

Muad

Ne, tohle prostě nebyl můj šálek čaje. Sice poměrně akční, ale trapně klišovité užvaněné scény, hlavně mezi Purefoyem a Marovou + absence smysluplného děje tento film pohřbívají do šedě lehkého podprůměru. Naturalistické scény se mi sice líbily, ale chaotická kamera prožitek naprosto kazí. Spíše televizní dílko, které bohužel doplácí na typické neduhy této produkce. ()

Eclipsis___

Jeden zo slabších filmov tohto žánru. Áno, krv striekala, všetci boli špinaví a teplár takmer zásadový, ale to nestačí. Aby dvaja, z toho jeden chlapec držali schody proti horde barbarských Dánov, a 20 obyvateľov hradu sa hrdinne bránilo nájazdom...no myslím, že to hovorí za všetko. Dej sa dal stiahnuť na hodinu akčnej sekačky a nie 2 hodiny rozťahaných dialógov. 60% ()

Baerdeller

Aneb jak bránit hrad v deseti lidech a zároveň trochu pomuckat princeznu. Za zmínku stojí asi jen Paul Giamatti, který sice hodně přehrává, ale takovým vhodným komickým způsobem :) Na pomezí 2-3 hvězdiček, ale jelikož mě teď sekání hlav chytlo ve War of the Roses jdu za tři. 3* ()

mara312

Drsný boj, špinavý středověk v celé své kráse. Co jsem, ale nepobral byla rozházená kamera v bojových situacích. Ještě teď mě z toho bolí za krkem, jak jsem kroutil hlavou. ()

Von Kempelen

Jak já mám rád historický filmy... A tenhle se mi vůbec, ale vůbec nelíbil. Scénář je neskutečně primitivní, což někdy nemusí bejt na škodu, protože i ze slaboučký předlohy se dá natočit solidní záležitost. Ale u Ironclad se to prostě a jednoduše nepovedlo. Film nemá žádnej spád, celej působí hrozně dětinsky, včetně těch rádoby masakrů. Historický nesmysly radši neřeším už vůbec. Trochu mi děsí, že se pánové tvůrci chystají k pokračování. Tomu se radši obloukem vyhnu. ()

swater137

Koukat na filmy co verbal ohodnotí 4 hvězdama se prostě vyplatí. Z tohoto snímku se například dozvíte, proč se vyplatí tahat se s obouručním mečem a že krkovicí můžete zbořit hrad. Dávám klidně 5 hvězd. Špína, štětečky, sedm statečných, krev cáká proudem, údy se krátí, český hokejista a mnoho dalšího. ()

abanek

Chtěl jsem si původně pustit Sleepy Hollow ,ale řekl jsem si - taky sekání hlav , zkusím to... Scenář slaboučký,kamera děsná,brutalita ad absurdum,hradní paní OK... Měl jsem si radši pustit Sleepy Hollow... ()

Aimeel

Skvělej film... dostal mě jak sem ho poprvé viděla... Historické filmy mě obzvlášť baví. Takže jako fakt super. Zrovna ta doba kterou film popisuje je dost zajímavá.. Fakt bezva ()

kecal

Pokud nemáte ani ponětí o boji s touto výzbrojí, vedení bitev, čí dobývání hradu, vypnete mozek a budete si jen užívat prachsprosté řezničiny můžete tento film přežít. Jinak vás stupidita scénáře, znechutí natolik, že se na to ani nedodíváte. ()