Templář

• Česko Ironclad (více)

Xmarc

Tak to byla slušná řezničina. Asi největší, co jsem doposud v historických filmech viděl, až jsem musel zrak chvílemi odvracet. Pro představu, co vše se může dít při primitivních krutostech lidské rasy, hodně efektní. Škoda, že hlavní hrdina nám nehezky vyměkl a šel do toho vcelku zbytečného románku, který samozřejmě nikdo nečekal (kdyby k tomu nedošlo, byla by většina diváků asi opravdu překvapena). Taky mi trošku překážela chvílemi opravdu přehnaná odolnost našeho borce, zejména v závěru. Narozdíl od úvodní hutné akce tří templářů proti značné přesile dánů, kdy se dva obětovali pro záchranu mnicha - tohle bylo cool. Jinak měl film spád a ani na chvíli jsem se nenudil. ()

Dymnik

Na tento film jsem dostal před lety tip, že prý by se mi mohl líbit a líbil. Hlavně z důvodu, že věnuje spoustu času obléhání. Nejsilnější scéna a nejlepší herecký výkon co se vryje do paměti je "Tato země je má, Albany. Boží vůle je v mých rukou. Tento hrad patří mě!" kdy během krátké chvíle vidíme proměnu od zdánlivého klidu po nepříčetnost. ()

redme

Až na ty zbytečné kydy o teplářově znechucení nad mordováním a smyslu života, je to hodně slušná řezničina. ()

kojtas

naprosté pošušňání.. tomuhle filmu nechybí vlastně nic.. je tam výstavní hudba, krásné chorály, které umně dokreslují středověkou atmosféru.. výprava a všechno okolo ní suprová.. vynikající rubátor číslo jedna Purefoy v hlavní roli, co jiného si přát a nechrochtat blahem.. krásná Kate Mara tomu všemu dodává korunku.. sice je to možná smyšlené a vévoda z Pembroke byl oddaný služebník krále Jana Bezzemka, ale stejně.. co tomu vytknout..? možná až velká brutalita, ale středověk byl brutální a pan režisér se s tím nepáral.. další příjemné překvapení letošního roku :) ()

Sekon

Tento film ve mě vyvolal podstivé dojmy středověku. A jak už tu bylo řečeno, řezničina to byla fajnová. Vizuální stránka se mi líbila. Nemám moc co bych řekl. Za 4 hvězdy. Na 5 to nebylo a 3 je asi málo. No, 3-4 aaale, tak teda 4 ()

Perdol

Není to marný film, herecké výkony dobré a to tělo rozetnuté vejpůl je pěkný bonus. Navíc prostředí jemi blízké. Přesto jsem se během filmu celkem nudil a žádný z charakterů mne neoslovil. ()

dogzila

Severania hovoria po maďarsky bože ako hlboko sme klesli, nostalgia a pátos všade, nezmyselná akože erotika a hrdinstvo jak v USA. Ale kráľ John pekne prskal, herci mali blombované zuby a páni tvorcovia ukázali aj ženské vnady, tak neváham:))) Fuj velebnosti 1*za 158,25 L krvi a lietajúcich francúzov ktorý hneď po vyjednávaní dofrčali (celá armáda) do južného Anglicka. ()

misiacik

Béčko silných stonov, čo ľudí tnú ako salámy deťom na desiatu do školy. Chlapík odoláva vábeniu ženského tela ako správny fáterník, čomu vôbec nefandím a v tomto svete kedy je hormonálny pretlak silnejší ako tlak v plynovej bombe vôbec nezdieľam jeho odhodlanie vydržať. Týmto sa tento film u mňa zapísal ako absolútna .... Proste nie, toto nie. ()

madline24

Po dlouhé době kvalitně natočený, výživný středověký krvák. Poctivě dávkuje akci, náležitou porci krve (té ve filmu tvůrci opravdu nešetřili) a naturalistický pohled na temný a (velmi) špinavý středověk. Nelíbilo se mi ale, že reálie byly lehce kulisoidní :( Jinak velké plus na P.Giamattiho v roli krále Jana - chuťovka. ()

jobina

Poněkud rozporuplné pocity. Náznak historických událostí naprosto překrývá brutalita a surovost snímku, opět se vyžívání ve vykreslení rozpůlených těl a odsekaných částí končetin. Samotný příběh postav bohužel je zastíněn jedinou událostí, jedinou bitvou. ()

soulless

Vynikající historický akční film, zasazený do dob vrcholného středověku, se špetkou historického propojení, ale především výborných syrových a adekvátně brutální propojením. Pár chlapů bránících hrad ještě není nic extra, když se k tomu však přidá pár chlapů bránících hrad, co navíc umí máchat mečem a Kate Mara, má volba je poměrně jasná. Žádné zbytečné okecávačky a srdceryvné dialogy, 2 hodiny solidní akce, bláta a usekanách končetin .... správně zamíchaných a nakořeněných .... jsem spokojen . 8/10 ()

quintes

Prekvapujúce... Možno mi chýbala dobrá hudba, možno mi chýbal pestrejší dej, možno mi chýbala trocha príjemnejšia ženská hrdinka,, ale na jedno pozretie to všetko, čo tam bolo, úplne postačovalo na to, aby som o tom filme premýšľal aspoň hodinu... btw, tej krvi bolo tak akurát ako sa na tento žáner hodí :-) ()

Darriel

Ne že by to byla nuda, ale ani to ničím výrazným neosloví. Hlavní hrdina je sympaťák, který se vydá z posledního, jen aby ušetřil svého koně, což může svědčit o hrdinství nebo o hlouposti. Hrstka brání pevnost a vzdorují králi a Dánům, ale mám pocit, že s pár dalšími ohnivými koulemi z katapultů by celá chrabrá společnost musela chtě nechtě opustit ten nedobytný hrad. Konec byl takový nemastný neslaný, další film, který upadne v zapomnění... ()

Diwebrain

Z bitev se až člověku dělá špatně. Né z krve a násilí, ale ze střihu. Zvlášť v té uplně první, kde záběry jen problikávají a všechno se to ještě tak divně houpe. Proto jen tak poměrně malé ohodnocení ***. Jinak se mi ale Ironclad líbil a nezklamal. ()

Majushko_za

Skvelí herci,dej a záver filmu.Bojové a krvavé scény stoja naozaj za pozretie.Film je okrem iného aj náučný z oblasti dejín,pretože sa odohráva krátko po križiackych výpravách. ()

onevoice

Na to že sa tu stretla slušná skupinka hercov na čele s Purefoyom je to dosť priemerný film. Je to príliš krvavé a chaotické. Král Jan je tu vykreslený ako totálny psychopat. Bitky sú natočené otrasne. Na to aká to bola známa historická udalosť v dejinách anglicka zaslužilo by si to viac. ()

smrd

Jsem zatížený na ,jak píšete rubačky,tak nebudu zdlouhavě hodnotit.Jen ke steskům- skvělé kostýmy...špinavý zašlý templář,super detaily jak bojové tak jiné( údržba meče kroužkovou kuklou), jinak v té době byla nejčastější zbraň "pěšáka" bojová sekyra a dobývání hradu mohlo trvat měsíce a meč kterým se rozpůlil téměř nechráněný dobyvatel hradu,ten k tomu byl stvořen :-), pokud se to někomu zdá brutální ..věřte bylo to horší a useknutí končetin oproti rafinovanějším způsobům mučení bylo ještě lidské. Skvělému králi chyběla jen pěna u huby. Minusy : maďarský ryk :-) a jejich téměř stejnokroje, sřih bojových scén, a modrý viking na konci mi vyloudil úsměv, ale jinak skvělá " rubačka". ()