Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

ještěžiju

Tak to jsem asi viděl jinou verzi než ti vychvalovači zde. Když jsem se podíval do medailónku režiséra, tak se mi ihned rozsvítilo. Pardon, ale 'Ma-Ma' ani na chvíli nepůsobila odporně ani psychopaticky. Trapná jizva i tetování. Herecké výkony tristní. Serálové herectví takovému filmu uškodí. Nebýt těch pár povedených fatalit, tak sem tam nakliknul odpad raz dva. Proč nenechali ten dům na konci fimu vybouchnout? Tím by si mě získali o trochu víc. ()

Krchy

Tak tohle je akční filmové béčko, jak ho mám rád - žádné zbytečné kecy, překonávání pochyb a moralizování, prostě tu máš černou, tu máš bílou, na nic se neptej a per to do nich. Jen ty scény na drogách mě tam lehce rušily, i když byly opodstatněné. ()

John8

Drsná přímočará akce která ví co chce a jde přesně za cílem, ale nemůžu si pomoct, pořád na mě působí psíš jako první díl seriálu. A ten seriál bych moc rád sledoval :D ()

Slava4

Nasraný Karl Urban s multifunkčním high-tech kvérem v ruce a neméně high-tech helnou na hlavě, snažící se zbavit dvousetpatrovou high-tech bytovku kriminálního živlu. příběh, který (až na to high-tech) jakoby z oka vypadl indoneskému "Serbuan Maut". A právě ve srovnání s "Serbuan Maut" pro mě v "Dreddovi" akční scény nejsou dost akční, přestřelky o poznání slabší a příběh nijak zvlášť nepřekvapí. Stejně jako v "Serbuan Maut", při zátahu na činžák měli v týmu nováčka, kterého zaučovali, i tady zaučuje Dredd pohlednou Cassandru Anderson, která mimochodem naštěstí mírně zvedá laťku. Na druhou stranu se mi docela líbil nápad se "spomalovačem" Slo-mo. To si museli "skokani" jejich lety z nejvyšších pater pěkně dlouho užívat! :)) ()

FilmWave

Jako demo počítačové hry ok. Zápletka vykradená z "The Raid" moc nevyužívá zajímavého uzavřeného prostoru a stylyzace á la "Mad Max" je místy spíš úsměvná. Karla Urbana mám rád, ale jeho pokus o drsňáka připomíná Balea snažícího se mluvit hlubokým hlasem v Batmanovi. Na druhou stranu, je to hezky krvavé, pár dobrých vtípků se tam taky najde a není to dlouhé. ()

hEROic

neni to spatne, problem mam spis v tom, ze je to jen kopie Zátahu... na druhou stranu proc ne :) ... hlavni rizek se mi vic libil v Útěku z MS-1, hlavne co se hlasek tyce... no proste lehce nadprumernej akcnak, kterymu by sluselo min barvicek... necelych 65% ()

Anduril

Myšlienka je super (ale tá pochádza z komiksu), spracovanie je tiež fajn, efekty klobúk dole, poriadna dávka akcie. Ale to je asi tak všetko. Nepresvedčili ma herecké výkony, teda aspoň Karla (na Silvestra sa vôbec nechytá), Olívii sa to podarilo viacej. Škoda, že príbeh nebol kľukatejší. Pri exteriéroch sa tvorcovia veľa nenatrápili. A taktiež sa mi zdalo že zbytočne a samoúčelne použili stovky litrov umelej krvi. Nehľadajte tam žiadnu myšlienku, iba veľa nábojov, prúd akcie a priamočiary príbeh. Som sklamaný, ale na zmenu myšlienok stačí. ()

Hubis_

Parádní sci-fi,které mě chytlo už od první minuty.Skvělé zpomalené záběry a výborné akční scény.To jsem si zase jednou pochutnal :) ()

animario

Tvůrci si hodně usnadnili práci omezením prostoru na jeden ,opravdu obří, panelák, což je na jednu stranu zajímavý,na druhou dost omezený hlavně co se příběhu týče. Dobře je to proto,že se film nesnaží být komiksovým blockbusterem a přitáhnout široký popcornový publikum,který nemá o komiksový předloze ani tucha, navíc by se v takovým případě dalo i dost pos*at,víme, na druhou stranu by bylo fajn udělat z Dredda ultimátnější řež přesahující 4 stěny a zapojit i nějaký tradiční záporáky z komiksu (mýho oblíbence Mean "šecko-co-přípomíná-soudce-dostane-palicí-do-držky" Machina,kterej byl skvěle udělanej ve verzi z roku 95',ač měl pohříchu málo prostoru či soudce Ssssmrtě..). Takhle je to snesitelná jednohubka s celkem fajn atmosférou, dobře zvolenou Olivií Thirlby aka Andersonovou, Urban ušel, i když pro tuhle roli jeden nemusí bejt zrovna premiant Shakesperovskýho divadla (Stallone byl ale větší autorita s dreddovštějšíma koulema.."Já jsem zákon!") a pěkným vizuálem (především slow-mo). Akce mohla být víc akčnější. Ale Dredda mám rád,takže s touhle komornější verzí nemám problém,3,5*. ()

Pavelpi

Hodně slabý odvar Soudce Dredda se Silvestrem.Vypadá to,že jsou tam přimíchány ještě další filmy.Radši jsem po tom ani nepátral.Dvě hvězdičky dávám jenom kvůli předloze ()

HDeer

Veľmi zaujímavo natočená akčná jedno-hubka. Dredd potvrdzuje, že aj film s jednoduchou dejovou líniou môže zaručiť napätie a zábavu počas celej svojej dĺžky. Z Karla Urbana síce moc nevidíme, no tým nestráca autenticitu - čo vysloví, to hláška, ktorú s obdivom prijmete. Lena Headey je rovnako skvelá v roli flegmatickej maniačky, jej hlas taktiež vypustí niekoľko perličiek. Tak isto si myslím, že zažiarila aj Olivia Thrilby, aj keď jej psychické možnosti by zrejme potrebovali nejakú bližšiu definíciu. Určite treba pochváliť aj soundtrack - vynikajúco pokryl všetky pasáže z filmu ()

Páně

Rozhodně příjemné překvapení neboť má očekávání nebyla valná. Nakonec jsem si ale tuhle svým způsobem minimalistickou jízdu užil. A hlavním důvodem onoho pozitivního pocitu byla ta skutečnost, že jsem ani chvíli necítil nic nepatřičného a byl uspokojen pocitem že Dredd si na nic nehraje, že je to jen syrová jízda s prakticky nulovým dějem ve velmi chytlavém hávu. Ta Urbanova asketická a věčně do obráceného U protažená ústa mi budou hrát ještě dlouho. ()

Toka

Z tohohle "světa" se dá vyždímat mnohem víc, skutečně škoda, že není pokračování. Působí to tak nějak uvěřitelně, má to parádně vybudovanou atmosféru, čemuž určitě napomáhý barevné zpracování a dokonalá hudba. Brutální řezačka s krásnou blondýnou a ultradrsným hlavním hrdinou, co si přát víc. ()

MickeyStuma

Druhý pokus o zfilmování komiksu 'Soudce Dredd' se povedl na celé čáře. Snímek mu je věrný po všech stránkách. Temné Mega City One, drsný děj, temná atmosféra, dramatičnost a napětí, které by se dalo krájet, což i výborně podporuje dobře zvolená hudba. Výprava a kostýmy úžasné. 3D efekt využit do nejmenšího detailu. Zpomalené záběry přímo připomínají komiksová okýnka. A přiznám se, že mě i překvapily drsné krvavé scény, přesně podle komiksových obrázků. A co hlavně: Dredd po celou dobu nesundá helmu. Proč? A už jsem se zmínil o věrnosti komiksu? Tam jeho podobu také nikdo nezná. To jen Sylvester Stallone musel svoji verzi zprasit pouze kvůli své hvězdné povýšenosti. On je hvězda a diváci jdou do kina aby ho viděli, tak proč by se měl schovávat za helmou. Jeho popkornová slátanina tak vzala za své. Toto je však jiné kafe. Hodnotím nejvýše a chválím Karla Urbana za jeho výkon. Jeho Dredd je (už po několikáté) tak věrný komiksu, že to doslova tají dech. Kdo komiks nezná, nepochopí. (A už dost s tím komiksem) ()

Eeuanmainyaq

Strieľačka, mlátička, minimum času a priestoru pre vytvorenie akéhokoľvek vzťahu medzi divákom a postavami (z ktorých hlavnému protagonistovi nevidno viac, než ústa skrútené grimasou). Živé farby a spomalený čas sú svieži dotyk individuality a celkovo, zdalo sa mi, že film takéhoto nenásilne násilného charakteru chcel režisér dosiahnuť a podľa môjho názoru uspel. ()

Ydrosten

Kdyby se ve filmu všechny zpomalené scény pustily běžnou rychlostí, měl by film o 20 minut kratší stopáž ( nebo to byl jen můj pocit, že tam těch zpomalovaček bylo přespříliš ? ) Jinak to hodně připomínalo nedávný ZÁTAH ( jak bylo přeloženo ) což zase ale ničemu zásadně nevadí. Dal bych 2 slušné hvězdy. Olivia Thirlby je šikovná holčina, to musí uznat asi každý. Vybouchaly to tam řádně a já byl spokojenej. Na 2 - 3 trochu nudnější scény jsem se dokázal dívat bez přerušení na celý film ( což se poslední dobou nestává moc často ) DODATEK : Karl Urban, tady nebyl poznat ( fakt nesundá helmu ), takže musím věřit titulkům že tam opravdu hrál on :-) ()

Filipus Muff

Skvělý efekty, postavy i námět s dějem. Bohužel jsem nečetl předlohu, tak nevím do jaké míry si to s ní protiřečí a vylamuje už daná pravidla, ale z pohledu člověka, který se s Dreddem setkal poprvé to bylo nadmíru dobrý. // 75% ()

Faila

Z Karla Urbana toho sice moc vidět nebylo, ale i tak svou postavu solidně "uhrál". A Lenu Headey žeru čím dál víc. "Původního" Soudce Dredda jsem neviděla, tak nemůžu srovnávat, každopádně tohle byla dost zajímavá a vtipná a barevná a drsná akční podívaná. ()

Wallis3

Takovej prostoduchoučkej příběh, kde se to vše nahrazuje akcí a surovostí. Mě se to líbilo, včetně věčně nasrané držky Dredda a rekrutka taky vůbec nebyla k zahození. Super! ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)