Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

greghouse

Já jsem se bavil, opravdu to byl trochu dost remake raidu ale povedený. a navíc zajímalo by mě jak dlouho cvičil Karl Urban úšklebek ala Sly:-) ()

Wade

Jeden mrakodrap + jeden Mama klan + jeden a půl soudce = jeden jednoduchý přímočarý akční film, který dokáže zabavit. Jasně mohlo z toho vzniknou něco extra a nevzniklo i tak jsem se, ale bavil a nakonec u mě za 4*.  70% --- 7/10 IMDb ()

hroubek

Na nového Dreda jsem se začal těšit po parádních ukázkách.Ukázkách, ve kterých se nešetřilo násilím a akcí.A takový je taky film.Nekompromisní a hlavně jdoucí si pevně za svým.Což spoustě lidem udělá radost a stejnému množství lidí to bude vadit.Dredd totiž není žádná složitá podívaná.Příběh je jednoduchý, postavy jednorozměrové, ale to je Vám ve výsledku jedno pokud přistoupíte na hru tvůrců.Tvůrci prostě natočili podívanou, která se nestydí za to, že je to béčko.A taky ,tak k filmu přistupují.Naštěstí mají dost rozumu a nedělají z diváků hlupáky.Akce je hodně fajnová a její dostatečně dost na to, aby se člověk nezačal nudit.Můj jediný výrazný problém je s hlavní postavou.Ne že by jí Karl Urban zahrál špatně, ale ten jeho drsňácký výraz se během půlhodiny okouká, a pak začne působit směšně.Jinak hláškovat Urbanovi nedělá vůbec žádný problém.Olivia Thirlby a Lena Headey odvádí dobrý výkon a pomáhají navodit správnou atmosféru.Dredd je fajnové béčko, které si je toho vědomo, a proto nám taky dává to, co chceme, ale přesto z nás nedělá blbce. ()

Yoda sama

Multižánrové malovanie stien jedného urbanistického paneláka plného všivákov. Rovnaké prekvapenie ako aj nedávny Zátah, naviac Dredd má suverénnu réžiu plnú nápadov a nebojím sa idei na druhý diel. 7/10 ()

drake31

(The Raid 2.0.) Zábavné, priamočiare, krvavé. Slyeovho Dredda som nevidel, ale po takejto jazde ani nemám záujem. Čo na tom že to postráda väčší zmysel, silnejší príbeh, postavy ktoré sa vylievajú zo svojich citov a odhaľujú divákovi svoju minulosť, a pochybujem že tvorcovia usilovali o niečo takéto. Je to nadupaná akčná jazda, ktorá si bez zbytočnej pretvárky razí cestu cez diváka a nestará sa či sa mu to páči alebo nie. Dredd si ide svoje, a je len na nás - divákoch aby sme si užili to čo ponúka. Pre mňa veľké prekvapenie. P.S. SLO-MO efekty waw, skvelé využitie P.P.S. Olivia Thirlby ♥ ()

yeniczek

Sakra jo! Jen víc takových filmů. Teď už jen Loba a bude to :) Je to Béčko, ale nikdy se nesnaží být ničím víc, proto to nemůže ani urazit. Mám z toho takovej nadšenej pocit, jako jsem měl po MS-1, ale tohle je ještě k tomu jasně lepší film. 7/10 ()

Trustme

Raději mít jeden dred, než desítky spidermanů ve střevech. Chodící a hláškující helma s "anonymní" půltváří drsného muže, který si celý říká Dredd. Krásná idea o rychlém soudu a výkonu trestu, jenž od sebe dělí pár vteřin (zatím jen v představách komiksových tvůrců, nutné však pro blízkou konfliktní budoucnost světa). Dredd je komiksový, ale vážný. Smrtelně. Spolu s Punisherem je mým oblíbeným vykonavatelem, kterým odpouštím jejich komiksový původ, jsou-li zpracováni ve filmu náležitě krvavě. Zde je krve dosti, ale její barva je přece jen opatrně světlá, tak, aby nebyl film úplně amorální. Příběh je zasazen do dvouset patrového činžáku, kde na schodoch čosi šramotí a neón tu nesvieti, kdosi čosi vrta v paneloch, což je už ohraná písnička a nás, co jsme bydleli v panelovém sídlišti moc nepřekvapí. Tolik využívaná kombinace smíšeného páru pochůzkářů u naší městské policie funguje i zde. A světe div se - ani nedojde mezi nimi k žádným citům a souloži. To je profesionální přístup a ve filmech hodně vzácný. Několik scén je velmi impresivních (Slo-Mo vize a průstřely skrze měkké tkáně, pavlačová střelba Trio Minigun a Dreddova bouchačka, která udělá co se jí řekne). Zvuk má skvělý prostor a mix. Děkuji Cassandře Anderson (parádní Olivia Thirlby), že se o nic nepokusila na soudci Dreddovi. ()

JohnSmith

Dalo by se říct, že je to remake filmu Raid. Sice původnímu filmu dle mého nesahá po kotníky, je to mnohem lepší zpracování než Soudce Dredd se Stallonem. Ve 3D to musí být o něco větší zážitek, ale jinak se bohužel jedná jen o nadprůměrnou sc-fi. K dobru přispěla i větší realističnost výpravy. ()

Terzeus

Dám ruku na srdce. Myslel som si, že Dredd bude kolosálna hovadina, doslova. Pôvodný originál z roku 1995 som nevidel, komiks nepoznám a toto vyzeralo skrátka neschopne. Odkedy sa ale rozľahol z reproduktora chrapľavý hlas Karla Urbana a uplynulo prvých 15 minút, všetky možné pochybnosti o tom či to skutočne bude tak super ako sa to javí sa vytratili a (vďaka Bohu) sa neobjavili už vôbec. Príbehovo je to vcelku klasickejší a okukaný nápad o post apokalyptickej civilizácii (skoro ako Total Recall ale kvalitatívne je to o méty vyššie). Ak sa posunieme ďalej, je to už zaujímavejšie. Jediný zdroj zákona v Mega City 1 sú Sudcovia s povolením vykonávať okamžité rozsudky. Práve sudca Dredd (Karl Urban) so zelenáčom Andersonovou (Olivia Thirlby) vykonávajú svoju prácu v podobe záťahu na drogových dílerov v jednom z mega obytných mrakodrapov keď sa ich rozhodne v budove uzavrieť klan Ma-Ma a rozstrieľať ich na maderu. Inými slovami, jednoduchý námet sa v tej chvíli mení na mega štýlovú akciu so závratnými hodnotami hláškovania v scenári. Cítite za tým ľahko nadpriemernú akciu, ktorá ľahko nadchne a vyfučí? Nuž, sekli ste sa. Dredd ide, ako som písal, o méty vyššie. Za na prvý pohľad jednoduchým scenárom sa skrýva premyslená logika diania, vynikajúco zahrané aj psychologicky stvárnené postavy (casting sa v tomto smere podaril výborne takisto). No a čo k takejto zreteľne akčnej kombinácii treba aby to bolo pre cieľovú skupinu ako aj pre nováčikov do univerza super? Zručnú réžiu, skvelú akciu a s ňou ruka v ruke idúci strih, kamera a napätie. Plus osobitý punc štýlovosti dosiahnutý farebnosťou, krásnym nasvietením aj zvolenou hudbou reflektujúcou v divákovi videohry, čo podfarbuje aj samotné ladenie akcie v kombinácii s tónom filmu. To všetko Dredd má. Navrch ešte pridáva skutočne viditeľné premýšľanie tvorcov nad tým, čo vlastne ukazujú a ako to celé funguje. Nezabudlo sa ani na gradovanie tempa, využitie načrtnutých motívov a skvelé vyvrcholenie, presne v duchu celého filmu a verné povahám postáv, hlavne Dredda. Ak by sa udeľovali ocenenia za najfrajerskejších hrdinov, Dredd by víťazil. Jasné, film má aj muchy. Je tu však ALE. Celý film sa odohráva v podstate na jednom mieste a celé zosobnenie sci-fi sveta je jasne ohraničené finančnými možnosťami (tých cca 50 miliónov dolárov je v dnešnej dobe na sci-fi spektákel dosť málo). V rámci toho, čo ale tvorci mohli spraviť využili potenciál na Maximum... a TO sa cení. Teším sa na druhé pozretie a snáď sa niekedy dočkáme aj pokračovania, hoci momentálne je nepravdepodobné. 87% ()

Brain-D

Strašně se mi líbí povaha Dredda, kterou jsem si opravdu oblíbil. Udělá snad cokoliv, co by jste chtěli aby v tu chvíli udělal. Přestřelky jsou drsné a krvevé jak to má být. Když přijdou na řadu zkorumpovaní soudci, tak je to špica. Štvaly mě akorát drogové zpomalováky a hlavní zloduch v podobě ženské. Abych to zhrnul je to béčko, které je nabité akcí a lepší rekonstrukcí předešlého Dredda. ()

Pump

Jedním slovem masakr! Tohle je akční příjemná jízda plná cákajících mozků, hektolitrů krve, nadupaného Karla Urbana a andělskou Olivií Thirlby. Dnes je opravdu možné natočit cokoli, ale stojí to prachy... 50 milionů dolarů je sakra vidět. soudce DREDD, který by se nám výborně hodil už dnes.... Další a další shlédnutí a pořád špička a hudba! Nádherná záležitost. ()

Mishqo

Jednoducho parádna žánrovka - mala to spád, brutality nie je iba za maku, hlášky vtipné a úderné, hudba sadla jak riť na šerbeľ a ono to celkovo všetko do seba zapadlo a fungovalo ako po masle. Rozhodne to netreba prirovnávať k nejakým intelektuálnym a zmysluplnejším filmom - nie, Dredd bol vytvorený pre iný účel a ten aj splnil. ()

VanTom

Ano, přesně takhle jsem si Dredda z komiksů představoval. Špinavý, drsný a nelítostný svět Mega-City One (né tedy, že bychom z něj viděli víc než jeden obří mrakodrap), který sice nevypadá zrovna futuristicky, ale zato funkčně a uvěřitelně. A hlavní postavy (soudci, nováček Andersonová i záporačka Ma-Ma) jako by vypadly přímo ze stránek sešitů. Samotný příběh pak těžko mohl být jednodušší, ale svůj účel plní. Opravdu velká škoda, že film nevydělal, pokračování ve stejném duchu bych vyhlížel velmi nedočkavě. ()

Beatle

Jako sledovat někoho hrát počítačovou hru - v tu chvíli dobré. Ale jinak? Ani mračící se Dredd tomu hodnocení nezvýší... ()

Timak

Not bad at all ... Musím přiznat, že Karl se mi zde opravdu hodně líbil a Olivia byla důstojný parťák. 75% ()

Aven

Dredd je přesně taková ultra rádoby drsňácká a hláškami napěchovaná řezničina, jakou trailer sliboval. Navíc Urbanovy koutky stažené až ke kolenům jsou absolutně priceless:) ()

Danny F.

Hlavně chválím akci, která je po celou dobu filmu. Avšak tohle je snad jediné co se povedlo. Netvrdím že to bylo špatné, ale rozhodně bych čekal trochu víc. No na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůř. Já se bavil. 70% ()

Emerelle

Nemůžu si pomoct, ale strašně mi to připomíná film Zátah...a děj je takový...nudný..samá akce...no 3* si to zaslouží. ()

VasaX

Dredd jsem považoval za další neúspěšný pokus, ale byl jsem mile překvapen. Střídmá stopáž, zaměřeno na atmosféru a akci, a té je vlastně 4/5 celého filmu. Dobré obsazení - Urban jako Dredd je fajn, Thirlby k němu skvěle sedí a i roli, kterou má, ztělesňuje velmi dobře. Headley jako hlavní záporačka (ze začátku bych ji skoro nepoznal, jen s takovým tím pocitem že ji sakra odněkud znám) je také fér, a celý to má prostě Dreddovský koule. Chtělo by to možná trochu více suchého černého humoru, ale i přes to že děj je stará klasika my nebo oni, aka Raid Redemption policie chycená v kleštích gangu, urbanistiicko-futuristicky-industriální prostředí je velmi sympatické a povedené, a dokážu si představit, že bych se na to možná někdy podíval i znovu (jak zpomalovačky nemám rád, tak tady byly za A) poutavé a za B) opodstatněné a zasazené do děje, a to mě velmi potěšilo). Dredd není blockbusterová špička, ale jako nadupaný akční film, dávám jednoznačně ano. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)