Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Ombak▼Penari

Tomu říkám poctivé béčko. Film nenudí ani na vteřinu, neplácá se ve stupidním či překombinovaném scénáři. Místo toho po relativně krátkém uvedení do děje najede na akční notu a na té valí až do konce. To vše v kvalitně ztvárněném prostředí apokalyptického města budoucnosti. Brada Karla Urbana se své role zhostila dobře, ale možná i víc zaujala Lena Headey ve své další roli chladnokrevné mrchy. Filmu bych vytkl asi přece jen až přílišnou přímočarost děje, jelikož mezi začátkem a finále plyne akce bez zajímavějšího zvratu, který by filmem výrazněji zatřásl. Ale budiž. Dredda je třeba hodnotit jako prvoplánové béčko a z tohoto pohledu mu nemám nic moc co vytknout. Sequel by určitě neurazil. ()

sadlokan

Rozhodně nekompromisní vybydlování mráčkodrápku!Kolik asi může dostat třeba takovej Urban za ukazování brady? ()

Rokle

Kvituju, že se tvůrci rozhodli jít jiným směrem než jakým tehdy šel Dredd se Stallonem. Ono už by to asi ani nešlo. Dredd si na nic nehraje. Je brutálně zábavný, Karl Urban pod helmou ujde (přesně tak, jak je pro tuto roli potřeba, nic navíc). Co mi chybí, abych mohl dát s klidným svědomím 4* je omezení těch trapných zpomalovaček po požití drogy a pak taky to, že jsem nedávno viděl "The Raid" (Zátah) a ta základní premisa se hodně podobá...a Raid je na tom ve výsledku líp. 70% ()

7ynek

Chytré využití drogy skrze kterou můžeme očima intoxikovaného sledovat zpomalené dění kolem... Při většinové akci se tak nabízí nenásilně vytvořené zpomalené scény. Dvojice Dredd a Andersonová vám ze začátku může připadat klišovitá ale k mému uspokojení, se Olivia Thirlby chová (jako soudce, i když "rookie" a v první zkouškový den) tak jak má a ještě jí to sluší. Za mě spokojenost, stopáž dobrá ale nemůžu se ubránit tomu, že by to sneslo ještě trochu něco zakomponovat do děje. Na druhou stranu konec, kdy přijde Dreddova nadřízená, která se přijela podívat na místo činu, potom, co Dredd ohlásil kód 1024 a ptá se, jak to šlo a Dredd odpovídá, jako by vyplňoval hlášení po téměř rutinním zásahu. Tak si zaskočeně musím uvědomit, že se nám jen podařilo nahlédnout do jednoho běžného Dreddova dne... ;) Kupa mrtvol a Dredd nekompromisní a despotický vykonavatel posledního soudu. Pár detailů by se našlo, třeba s šetřením municí od začátku, nebo nelogičnost tří rotačních kulometů,...to je věc čistě na efekt. [7ynek][80%] ()

fr3ak

Tak tohle bylo velké překvapení! Dredd vypadá jakoby ho někdo natočil někdy kolem roku 1980, ale z nějakého důvodu ho strčil do šuplíku. Pak po nějakých třiceti letech si na něj vzpoměl, doplnil ho o několik zpomalovaček a triků, které dnešního diváka osloví a pustil do oběhu. Výsledek dopadl na výbodnou. Film má výborné tempo, nebojí se krve (škoda že tady se vsadilo spíše na digitální krev) a je setsakramensky zábavný. Obsazení Karla Urbana jsem také zpočátku vnímal jako špatný vtip, ale ve filmu mě přesvědčil, za to jak pojmul Dredda se rozhodně stydět nemusí. Olivii Thirlby jsem vůbec neznal (podle její filmografie se ani nedivím, o moc jsem nepřišel) - ze začátku jsem ji vnímal jen jako takovou ozdobu, později se ukázalo že i ona má ve filmu své místo. Co mne do teď tak trochu zvedá ze židle jsou spíše uživatelé CSFD, kteří si pravděpodobně od nějakého slabomyslného jedince přečetli jisté přirovnání k filmu "Raid" a tak to tady skloňují ve všech pádech i bez ohledu na to že je takové přirovnání naprostá hovadina... ()

aslavey

Tohle je Dredd. Takhle má Dredd vypadat, působit a jednat. Obrovsky působivá smršť božích okamžiků, včetně perfektních slo-mo pádů a výstřelů.. vizuální lahůdka, masakrální podívaná a hlavně.. odpočívárna jak sviňa. A to jsem na ni koukal v pondělí v 7 ráno :) ()

Radek.SCH

Z původního Dredda jsem viděl tak deset minut a jediný co mi zůstalo v hlavě bylo... trapná pič*vina. Nová verze sice nenabídne kdovíjaký zážitek, ale pro fandu sci-fi povinnost. Navíc pár trýznivějších scén, sem tam pěkný vizuál a že je to béčkový vám snad ani nevadí. - 70 % ()

WillyMarks

Vskutku velice příjemné překvapení a velice vydařený remake. Super drsný policajt budoucnosti se s ničím nepáře, jedná okamžitě, jednoduše a pěkně z ostra. Mladičká uchazečka je křehká, krásná a opravdu výjmečná. Lena Headey je pro mě již typickou záporačkou a její role byla na úrovni. Scény ve "Slo-mo" stavu byli pěkně do detailů a cákající krev, létající mozky a končetiny vzduchem doplňovaly už tak pěkně nahoustlou atmosféru, možná až moc připomínající snímek Serbuan maut. Je to jedna budova, bilion šmejdů a jeden Boss, nicméně je to vzato z trošku jiného těsta a jede to moc pěkně! Opravdu příjemná podívaná 79% ()

Ben Nevis

Nenadchl ani neurazil. Posapokalyptické prostředí, kde lidé žijí asi z fotosyntézy a nikdo nejde vystřílet slumy plné přežívačů. Předlohu neznám, ale kdyby mi někdo tvrdil, že je to podle videohry, sežrala bych mu to i s navijákem. Chybělo už jenom naskakování hitpointů po "vyléčení" střelného zranění. :-) Škoda, že filmaři nerozvinuli víc prostředí, protože takto film vypadal opravdu jako střílečka bez možností ovládání. "Ma" byla zajímavá záporňačka a taky se mi líbila droga, i když nechápu, proč by si někdo tu svoji mizérii ještě chtěl zpomalovat. :-) ()

figliar

Ma celkom prekvapilo, že zo slabého Sudcu Dredda z roku 95 sa podaril natočiť celkom dobrý remake. Karl Urban dodáva postave presne to, čo chýbalo Stallonemu. Efekty a atmosféra boli dobré, ideálna dĺžka filmu zabránila hluchým miestam. ()

owwidius

Kvalitne fanusikovske B-cko. A i ked sa to snazili (miestami celkom uspesne) zamaskovat, je vidno ze budget bol riadne obmedzeny. Lubi sa mi ten namet, mam rad taketo apokalypticke scifi, a aj sceny so slo-mo boli fajne, ale na ostatnom sa setrilo. Pribeh este ako tak, berem je to taka jednohubka a aj zopar logickych zadrhelov odpustim, ale podobne, kua dokonca ak nie aj lepsie efekty a priestory robia aj chalani z Corridor Digital na Youtube kazdy tyzden. Za to nadsenie by som dal 7/10 ale inak len lahko nadpriemerne 3 brmbolce, toto nadchne snad iba velkych fanuskov comicsu. [#17/2013] ()

Kolssteyn

V zátiší futuristického paneláku v barvách zaprášeného monetovského obrazu se jistě ztratí i krev několika rozstřelených hlav nehodných hochů a náhodných kolemjdoucích. Co se však nemírně pne do popředí celého barvitého obrazu je Dredd s výrazem vyhřezlého oslího ksichtu, jehož děsivost nezmírní ani sličná rookie Anderson (Olivie), každou chvíli se schovávající za schodištním sloupem nebo v zajetí rodinného Ma-Ma kruhu s atopickým ekzémem na obličeji. Jinými slovy: šlo to, ale... ()

char_t

Přímočaré, prosté, pěkně old-school násilné a dlouhé přesně tak akorát. PS: Helma all-the-time + jediný výraz pro ten čouhající kus obličeje = nejlepší role pro Karla Urbana :-) ()

StropS

Sice jsem si dlouho zvykal na hlavní herečku, nějak mi neseděla, ale nakonec si myslím, že by lidstvo nevymřelo. Krom toho má film spousty much, které jen tak neodletí, ale budou na vás srát celý film, každopádně i přes to všechno, je tam určitá kvalita, která si zaslouží ocenit, ale to už nechám na každém zvlášť, co si vybere... tak či tak, Karl Urban, byť s výrazem Chucka Norrise, ovládá stejně dobře budoucnost naší elitní „zásahovky", jako své Rohirrim. ()

Voloda737

Cakal som nieco minimalne na urovni posledneho filmu o Dreddovi (1995)... vela sa tam toho pokazit nedalo. Ale TOTO??!!! Vacsina hercov ukrutne prehrava svoje role - tie ksichty co hadzu fakt stoja za to! Hlavna zaporacka skor vyzera ako retard nez nebezpecny zlocinec, Dredd krivy hubu o 106, ale vyzera to ze ho to niekedy boli, Andersonova zije vo svojom svete a posobi na mna skor ako cyborg nez clovek... Cely dej sa odohrava vo veeelkom sedom panelaku, takze zaujimavost interierov je minimalna, kostymy ako z cirkusu... zapletka a vykony hercov - o ho*ne. Jedna hviezdicka je za dlzku filmu a sem-tam podarenu hlasku! ()

Rockerman

Moc mě to pobavilo! Tento pesimistický pohled na naši budoucnost má skoro všechno, co má mít. Na své si přijdou milovníci akce, drsných i trikových scén, které tu jsou takřka dokonalé! Přitom se drtivá většina filmu odehrává v jediné, byť obrovské budově. Ozdobou jsou krásné zpomalené záběry. Celkově tedy hodnotím velmi pozitivně, je to krátké, svižné a krvavé. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)