Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Larezistance

Přímočaré akční béčko s jednoduchým dějem, který nemá čím překvapit. Na druhou stranu stylové futuristické prostředí, solidní hudba a neustálá akce nabízí slušnou zábavu. Prostě akční jednohubka, která má celkem spád a hezky uběhne, ale do paměti se nevryje na moc dlouho... pro fanoušky žánru to ale není špatná volba. Jako fanoušek žánru dávám 69 %. ()

Dimo

Uff. Dobré, hodně, hodně dobré. Ba co, výborné! Naprosto ultimátní, krvavá, nelítnostná a všezobrazující řežba s pečlivým vizuálem, úžasnými zpomalovačkami a v nich krásnou hudbou. Přidá-li se k tomu nejvíc epická smrt záporné postavy, dostávám akční dílo, jaké se jen tak nevidí. ()

lxbch

Občas mě to štvalo (kam se poděla logika postav? asi se někde po cestě zdržela se smysluplným scénářem), občas jsem se spokojeně usmíval. Celkově průměr. Jo a Urban dobře potrénoval Stalloneho škleby. ()

Ihuj

Velice dobrá, poctivá akce ve stylu 80/90 let. Hlášky by mohly být i vtipnější, ale jinak tomu není moc co vytknout. Kompaktní, žánrově čisté a kulervoucí. Střílečky nemusím, ale Dredda dokážu ocenit. Co si vzpomínám, tak příjemněji mě z akčních filmů potěšila jen Noční hlídka. ()

pepa3rd

Monotónní akční řežba, snažící se zaujmout svou brutalitou a snahou o cool hlášky. Nicméně, nedá se upřít, že to do jisté míry funguje. slušných 60 % ()

Drom

Velice příjemné a náhodné překvapení. Po kratším a slabším úvodu, kde si autoři neodpustili nějakej ten debilní kec, rovnýma nohama do fjúčrpaneláku. Od té chvíle už na blbostí nezbývá čas, kosička, kosička, bum, nějaký to plížení a zas kosička a konec? Z komixových věcí poslední doby, co jsem já viděl, zatím to nejlepší. Snaha o originalitu kamery potěšila a zaujala. Jak je asi patrné z komentáře, uteklo to jako voda, bez zbytečné nudy a velice jsem se pobavil. ()

Critic

Škoda, že se nedávají Oskary zbraním. Soudcovská více-účelovka s hlasovým ovládáním by si jej totiž zasloužila. Mně tenhle remake docela sedl. ()

SamanthaM.M

Zvyčajne ma takéto drsné akčné strieľačky nebavia, ale v tomto prípade ma už len úvod rozpovedaný hlasom Karla Urbana navnadil na šialenú jazdu, pri ktorej mi nezostávalo nič iné, iba si užívať Dreddovu permanentne nasratú čeľusť. Herecké obsadenie je dokonalé, pri každej postave. Často sa mi pri podobných filmoch stáva, že mám pocit, že sú to trápne kraviny, ale pri Dreddovi sa to proste nestalo. Po skončení filmu som sa škerila ako malé decko. Proste spokojnosť. ()

Blowler

Od Dredda jsem vůbec nic nečekal. Musím podotknout, že na původní film se Stallonem si vůbec nepamatuju a komixovou předlohu jsem nikdy nepoznal, proto jsem neměl být z čeho pohoršen. Naopak film mě moc příjemně překvapil. Chudákovi Karlovi není celou dobu vůbec vidět do obličeje, ale jeho skleslé koutky na neoholené tváři mluví za vše. Velké plus musím přiznat hudbě, bez které by byly akční scény o několik úrovní níž. Skutečně parádní. Scény byly příjemně agresivní, uměle krvavé, navíc doplněny o dobře padnoucí "SlowMo" scény. Na Dredda jsem se díval jen kvůli kolonce Kyberpunk, nicméně vyklubal se ze něj překvapivě koukatelný film. Chtěl bych trochu víc ze světa soudců. ()

tranquill

Ta zpomalená kamera byla zajímavá, škoda, že ji využívali především k zobrazení krvavých scén, což bylo samoúčelné. Jinak se jedná o jednoduchou akční sci-fi, kterou mi stačí vidět jednou... ()

phoenixer

Cista Dreddarna. Zatracene tvrdej strazce zakona co nezna soucit. Tohle je presne ta adaptace komixu, ktera by si rozhodne zaslouzila pokracovani.. ()

papaguy

Výborný! Sympatická dvojka Soudců Urban a zelenáče Thirlby, výborná záporačka Headey a hra na kočku a na myš v zamknutém mrakodrapu. ()

geek.ondra

Kasovní propadák a mnohými nenáviděný film... Pro mě však naprosto skvělě vygradovaný, drsný a stylový béčko který si vždy užiju na maximum 7/10 ()

Franc1s

Předešlého Dredda se Stallonem jsem neviděl, tak jsem nevěděl co očekávat,ale jsem na míru spokojen!!!Na tohle bych zašel i do kina.Konečně můžu říct, bych rád viděl film ve 3D.Velice povedený béčkový film, kde se nešetří krví, parádníma spomalovačkama a řádnou brutalitou :D A nesmím zapomenout na bezva hudbu. Dredd je sakra drsnej týpek! :D ()

slidealama

Kazdy si muze nadavat o podobnosti s akcnim hitem RAID jak chce, ale tohle je proste super film. Byl jsem skepticky, cekal jsem podobnou hloupost jako Judge Dredd z 90. let. Nastesti me film velice prekvapil. Karl Urban, at uz je mu helma velka nebo ne, je daleko presvedcivejsi Dredd nez Sly. Film ma paradni atmosferu, dynamicky hudebni podkres a hlavne uzasnou akci. Sice tempo filmu sem tam kolisalo, ale je videt, ze tvurci chteli vytvorit Dredda takoveho, jaky byl v komiksu. Uz jen fakt, ze je nepristupny do patnacti let, vypovida o tom, ze se nesnazili vytvorit dalsi komercni film o (super)hrdinech. Urcite dejte novemu Dreddovi sanci, pokud vas nelaka namet, tak aspon Lena Headey jako dalsi hrozna mrcha. ()

LordMysti

K mému překvapení hodně povedené akční sci-fi béčko kterému nechybí parádní atmosféra. A mohlo to být ještě mnohem lepší nebýt až moc toporného projevu hlavního hrdiny (zato jeho kolegyně byla parádní postava) a také mohl mít film větší spád a dynamiku. I tak určitě stojí za shlédnutí, příjemný večer. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)