Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Nolanofil

Za daný rozpočet, to asi inak ani spraviť nešlo. Rýchle, jednoduché, krvavé. Výborné akčné sekvencie, pri ktorých sa nešetrí brutalitou a preletí tam aj nejaká cool hláška. Veľmi pekne surová jednohubka, ktorá ma gule a nehanbí sa za ne. ()

Kratoc

Jsem na pochybách jestli pod tou helmou (kterou nesundá ani jednou) je opravdu Karl Urban. A jestli jo, tak mu museli odpreparovat nějaké nervy v obličeji, protože jinak by musel z tak protažené křivky úst dostat po pěti minutách křeč. Ale jinak je to ten starý Dredd jak si ho pamatujeme. Brutální řežba bez nějakého extra hlubokého příběhu (ale ten by nikdo od Dredda nečekal, že ne?), pořádně maniakální nepřítel, drsné hlášky a pohledná parťačka. Co chtít na ukrácení večera více? ()

M1k9

Dredd si zaslouží pochvalu za svoji originalitu a styl. Takový devadesátkový styl. Pro mě osobně vždy příjemná záležitost. Jako většinu, na film mě navedlo obsazení Lenou Headey. Jenže trochu zklamání. Jizva, zuby, vzhled feťačky. Mno. V roce 2012 film prostě vyplňuje něco co tady není, i přesto, že se nejedná o kdoví jak skvělý film. Chyběl buď hlubší příběh nebo nějaký překvapivý twist. Někomu možná ne. 5/10 ()

TheSpearCZ

Jako Dredd je neuvěřitelná kopírka Zátahu, o tom žádná, bohužel si ale z toho tenhle film nevzal skoro nic dobrého, vlastně jen ta krvavá nálož a střelba zůstala, jinak scénář je tu mizernej, hlavní postava vypadá, jak ze špatnýho Marvelu a některé ty slow-motion záběry či co to bylo jsou tu ještě na škodu, protože si pak člověk doslova myslí, že sleduje nějakej céčkovej film. Jednou, a už to v životě nechci vidět. Slabší 3* ()

barteca

Napínavá ultimativní řež. Lena Headey je předurčena krutou linkou rtů, podobně jako v Hře o trůny, pro roli padoušice největší. ()

TaanStari

Urban se sice tváří jak s penisem v análu, a ikdyž se v komiksu tváří stejně, ve filmu to působí směšně, nicméně se na to dá zvyknout, akce je slušná a hlavně je jí dost, ovšem Lena Headey je slabá záporačka, slow-mo scén bylo až moc a "děj" se skoro celý odehrával v jednom baráku, což je asi největší škoda, protože komiksový Dredd má hodně zajímavou mytologii a může nabídnout mnohem víc, než jen Raid ve scifi kulisách. Neříkám, že mě ten film zklamal, bylo to zábavné akční béčko, ale taky by to mohlo jít trochu do hloubky... ()

JoSte

Dredd mě po chvíli úplně pohltil, ani jsem nevěděl jak. Ta pečlivost, s níž je ctěna komiksová předloha, je více než obdivuhodná. Nádhera. Víc takových filmů! ()

joudas

Parádní akční béčko v erkovém podání, s hromadou mrtvol, litry krve a spoustou stylových zpomalovaček (které zde mají své opodstatnění), u kterého bych si dal z fleku další díl. Pro mě určitě jedno z filmových překvapení roku. Jenom škoda, že už jsem letos něco podobného viděl. ()

warrenur

Vyborna jednoducha zabavicka, pripominajuca mi vynikajuci The Raid, odhliadnuc teda od absencie martial arts. Dej ma spad, zaporacka je moja oblubena kocka Lena Headey a drsna zabijacia masina Urban je perfektne doplnany druhou v dvojke, blondatou psycho-babikou Oliviou. Som nesmierne rad, ze zredukovali mnozstvo stupidnych hlasok, ktore vidavame v podobnych kuskoch komixoveho charakteru a vyvarovali sa nejakemu omielaniu scen, ci vykradackam. Takto to nadherne odsypa a clovek sa bavi napriek totalne jednoduchuckemu deju. Naviac vizualne efekty, zvlast po poziti tej fajnej inhalatorskej droge, ale i demolacne a spomalovacky su celkom lubive a tie zvukove tiez vobec nezaostavali. Odporucam. ()

katalog

Za ty úžasně barevný comixový scény 3 hvezdy!!! Ještě ty rotačáky, jinak naprosto průměrný akční film. ()

jorgus

vyborna atmosfera (ve ktere ale naopak bylo az moc zpomalenych zaberu), sympaticka drsna akce a vykradena Indonesie..:)necakl jsem to, ale libilo se mi to:) ()

KOZEL84

Stylová brutální řežba v megabaráku (bo je to v Megacity),do kterého by se mohla nakvartýrovat celá Opava a kde bych kurevsky nechtěl dělat domovníka.Připomene nedávný Zátah a bez škobrtnutí a beze sraní to přímočaře napálí až do finále.Z té pičoviny se Slyem sem viděl kdysi možná 10 minut a nehodlám to ani po tomhle nějak napravovat a o předloze vím asi jen to,že to taky není žádný Spider-man.Pete měl asi omezené zdroje,ale šikovně je nasral do správných míst-Urbana musela tak měsíc bolet huba z toho drsn'áckého mračení a klidně at' to hoší zkusí ještě jednou (nebo spíš dvakrát),páč u mě jde o jeden z nejlepších komiksů minulého roku (to,že je to kurva!!! lepší než tuctový akční film pro osmileté (a níž) jménem Avengers,se budu s místními dementy,milerád hádat do krve!).Jako chápu,že (ne)smysl života stále nenalezen,ale tak dám další film a třeba ho tam konečně najdu,ne?Hodně příjemné překvápko. ()

melloun

Za prvé je strašná škoda, že u nás Dredd nepůjde do kin, a za druhé mi trochu připomíná Max Payne. Jenže Dredd není tak překombinovaný a ví přesně koho chce zaujmout. Proto taky vůbec nešetří trestem smrti a nesnaží se zakrývat, že balancuje na hraně "béčka". Poctivá žánrovka na silných základech. ()

Viperine

Za vizuál a soundtrack... jinak teda fakt nuda.. herecké výkony na bramborovou a stokrát omletý a přitažený scénář pc-game. ()

sNeDy

Old school v novém kabátě, se slušně hláškujícím Urbanem a nádhernou blonckou v roli komparzu (pardon, nováčka v zácviku). Správně špinavé, krvavé, přímočaré i blbé. Pro příznivce Game of Thrones bude hlavní záporák důvod pro další hvězdu. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)