Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

panvasik

Když jsem se dostal k původnímu filmu se Stallonem, tak jsem se docela těšil, pak jsem pěkně narazil na brutálně průměrný snímek, který mě nebavil. Před pár týdny jsem se dozvěděl, že to nebyl jediný pokus. Stallone byl nahrazen Urbanem a upřímně mi do té role sedl mnohem více. Konečně jsem dostal toho Dredda, kterého jsem chtěl. Film se rozjede a 90 minut vás nenechá vydechnout. Je to taková Smrtonosná past, ale konečně byl pořádně využit potenciál Dredda, který se v původním filmu úplně odflákl. Konečně nám někdo ukázal víc možností a schopností, které soudci mají a přijde mi, že by měli dostat šanci na další film. Kamera mi přišla taková "typická" pro takový film. Sprostými slovy se nešetřilo a já jsem jenom rád.. Šílená akčňárna, kterou někdy musím vidět znova 9/10 ()

dandislav1991

Docela koukám po Total Recall v novém kabátu tu mám Dredda v novém a nevím proč, ale zase se mi to líbí, dřív jsem si myslel, že to bude zbytečnej film co obleče starou dobrou klasiku do nového, ale jsem rád, že jsem mílil, mě se to fakt líbilo. a jen mě trochu mrzí, že to má víc procent jak starej Dreddík :) ()

n3uro

Komiks jsem nečetl a stejně tak jsem neviděl ani Judge Dredd (pokuď je tam nějaká spojitost), ale řekl bych že to je spíše dobře. Jinak film je propečená drsnota politá hektolitry krve a opepřená vybuchujícími částmi těl, ale hlavně je to kvalitní drsnota. Nejsem si jistej zda to bude někdy kultovní ale potenciál to má. Jinak škoda že se to odehrávalo většinou jen v jedné budově, mně tohle zrovna nesedí a taky mi to připomíná nedávnej Serbuan Maut. Což ale nevadí, drsnota stříkající z každé vteřiny to přebije. Jo a taky doporučuju na to koukat minimálně v HD - některý chvilky za to fakt stojí. ()

darkreider

Toto nie je vyjednávanie, rozsudok je smrť. A preto sa Dredd nevykecáva, ale len stoicky melie póvl, ktorý si prostoducho dovolí ho konfrontovať. Ak sa zžijete s faktom, že Dredd je nesmrteľný ubermasér, tak na vlne "judgement time" dofrčíte až do finálneho plachtenia cez 200 poschodí. Ak nie, tak sa pozastavíte nad jednou nemalou dierou, ktorá zamieša každým tráviacim ústrojenstvom a žiadny git by ju len tak nezacelil. Reštarty klasík sa málo kedy stretnú s nadšenením, ale tu sa to vcelku podarilo. Iba mi hlava neberie ako neprierazný štít, ktorý vydrží vojnu, podľahne trom gatlingom a jednej výbušnej strele z ručnej zbrane. ()

bararich8

Vypněte mozek a užijte si tuhle jízdu. Ono se ani nic jiného dělat nedá, ale pokud je tohle váš šálek čajek, tak si to vskutku užijete. 4* ()

Torgal

Pekný (digitálny) mäsokombinát. Tomuto filmu som veľmi neveril, ale on rozstrieľal všetko moje pochybnosti na krvavú kašu. Dredd je nezastaviteľný megadrsný stroj na hlášky, ktorý ani na okamih nevypadne z tejto svojej polohy, jeho partnerka nováčik pridáva trocha potrebného citu a emócii (navyše sa na ňu sakra dobre pozerá) a Ma-Ma je skvelým vyšinutým záporákom. Pekné vizuálne nápady (hoci tie spomalovačky by som skrátil, bolo to dosť za hranicou) a fajnová hudba dokonale podfarbujúca dianie na obrazovke. Príbeh je primitívne jednoduchý, ale v tomto prípade je to k prospechu veci, nakoľko tvorcovia neoperovali s ktovieakým rozpočtom. 7+/10 ()

Kingjiri

Původní film byla dobrá béčková komiksárna, takže jsem byl zvědavej na Dredda v novym hávu. Je určitě fajn, že se nešlo cestou remaku, ale vzniknul úplně novej snímek (i když mě několikrát napadlo, že jde o vykrádačku bezvadnýho Zátahu). Každopádě mi ve scénáři chybělo víc nadsázky a vtipu oproti starší verzi - občas se mi zdálo, že se novej Dredd bere dost vážně. Používaný barevný filtry mě příliš nezaujaly a zpomalovačky svym množstvim už spíše otravovaly. Vcelku zkalamala strohá výprava, avšak chápu, že se na ní hodně podepsal skromnej rozpočet. Plus dávám za slušný efekty a hudbu. Nejsem ani nadšenej, ale vlastně ani nijak zklamanej, jde prostě o obstojnej žánrovej průměr na jedno zkouknutí. ()

Petyas

Původní Dredd je pro mně jiná třída. Jak vizuálně, tak příběhově. Ze začátku to vypadalo na solidní řežbu, ale pak to sklouzlo do přílišného stereotypu. Hlavně díky prostředí. Díky uzavření do jednoho domu, kde všechny místa vypadají úplně stejně, jsem si chvíli připadal jak v nějaké Doomovce. Neřád - prásk, neřád - prásk, a tak stále dokola. Příběh defacto žádný. Dredd pouze v jedné poloze, chyběly mi tam v jeho podání jakékoliv emoce, stejně jako v původním Dreddovi. Mnoho věcí, které byly převzaty z původního Dredda, pak přišly nevyužité a nechápu, proč je do "scénáře" vůbec umisťovali. Jako např. fotka s rodiči. Ta měla původně pro Dredda zásadní význam v celém filmu. Tady je použit u Dreddovy parťačky a ještě bez jakéhokoliv významu. "Zákonodárce" soudce Dredda není vůbec popsán/vysvětlen, a kdo neviděl původní film ani nepochopí, proč ten neřád bouchnul. Vizuální zpracování taky působilo příliš lacině viz. např motorky soudců. WTF? Jak zpátky v 80-kách. Nevím jestli byl záměr se vizuálně přiblížit Blade Runneru, ale chvílemi mi to tak přišlo. Prostě 80-ky. Za 50 melounů si dovedu představit jiný vizuál. Při pohledu na Dredda musím ale uznat, že má hodně blízko, tou skřivenou držkou, k Slyovi. Chvílemi mi připadal jak velmi věrná kopie. Vážně škoda toho, opravdu jsem se těšil na tenhle remake. Slabých 50% ()

Charlie84

Nekompromisní. Ve všech směrech. Karl Urban má tutéž intonaci hlasu celý film, přičemž přináší repliky, které si nezadají s anglickým humorem Monty Pythonů. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet, je to ultimátní, obávám se ale, že i v situacích, kdy se to příliš nehodí. Uznale pokývávám hlavou za takhle uvědomělou prezentaci takové debility. Nebo klasiky? To už asi záleží na úhlu pohledu... ()

PEZ

Judge Dredd is the Law. Karl Urban is Judge Dredd. Neskutocne priamociara a fungujuca zanrovka, ktora presne vystihuje duch komiksu. A to sme si mysleli, ze takehoto sfilmovaneho Dredda sa uz nikdy nedockame (a po prepadnuti v kinach sa uz ani dalsieho dielu bohuzial nedockame). Trailer vyzeral strasne tuctovo a odstrasujuco, ale Alex Garland to (zas raz) dokazal. Skvely Dredd, skvela Andersonova, skvele hlasky, skvele lietajuce kusky tiel. :) Tlieskam a pridavam do zbierky svojich najoblubenejsich filmov. A nabadam fanusikov kupovat originalne Bluray v takom pocte, ze sa stane zazrak a dvojka sa natoci (asi taky sen, ako ked si kriminalnik v Mega City 1 mysli, ze ujde Dreddovi). PS: Kto mi zozenie Slo-Mo, ma u mna bodik navyse. ;) ()

ortoncz

Dredd s nováčkem prostě přišli vyšetřit vraždu a byla z toho dlouhá party s jedním gangem vedeným prostitutkou. Je to dobrý film , klasická popcornová zábava , ale nic víc. Karel to umí osolit a ani děvče s psychickýma schopnostma není špatná. 70% ()

longercz

No, to siláctví působilo trochu nuceně, ale super na tomhle filmu je, že mě za celou hodinu a půl ani minutu nenudil, a to se moc často nestává. ()

NiaWolf

A jeje, někdo viděl Temného rytíře v akci, tak si řekl, že by to mohl zkusit zopakovat. Bohužel film Dredd je velké zklamání pro komiksové fanoušky a své starší verzi nesahá ani po kotníky. Jediné, co si z komiksu film vzal bylo jméno a helmu. Zbytek byl jen o pobíhání po paneláku a rádoby drsné střílení feťáku. Neustále zpomalené efekty začnou po chvíli být velmi otravné a jinak film nemá co nabídnout. ()

Stíba

Čekal sem něco velkolepého ale ona z toho vyplynula poměrně komorní řežba s jednoduchoučkým příběhem bez nějakých složitostí. Příjemn artovka, která jako jednohubka dobře poslouží. ()

figliar

Ma celkom prekvapilo, že zo slabého Sudcu Dredda z roku 95 sa podaril natočiť celkom dobrý remake. Karl Urban dodáva postave presne to, čo chýbalo Stallonemu. Efekty a atmosféra boli dobré, ideálna dĺžka filmu zabránila hluchým miestam. ()

Jakubik

90 minut dlouhá reklama na drsnost. Dredd je od začátku stejně přímočarej jako jeho předchůdce což ve finále ani nevadí. Lineární vyvražďovačka která začíná v přízemí a končí ve dvoustým patře. Hlavní záporák je tu nevýrazná ženská a k žádnému brutálnímu závěrečnému „fajtu“ tu nedojde. Celkem příjemně je tu použito i kravavého násilí které je tu použito v přípustné míře (né že bych byl nějakej pacifista, ale občas to člověk prostě přepískne). Co mi vadilo je nepříjemný zpomalování které se sem absolutně nehodilo a vypadalo tu směšně. Dredd stál deset korun a prakticky se z něj vymáčklo maximum. Přesně proto dávám tři hvězdy… ()

Rockerman

Moc mě to pobavilo! Tento pesimistický pohled na naši budoucnost má skoro všechno, co má mít. Na své si přijdou milovníci akce, drsných i trikových scén, které tu jsou takřka dokonalé! Přitom se drtivá většina filmu odehrává v jediné, byť obrovské budově. Ozdobou jsou krásné zpomalené záběry. Celkově tedy hodnotím velmi pozitivně, je to krátké, svižné a krvavé. ()

Ondr@932

Prvního dredda se Silvestrem Stallonem jsem neviděl, ale tento komiksový film mě příliš nezaujal a doslova chvílemi i nudil. A přitom hodně komiksových filmu mám velmi rád. Tak tento to v žádném případě není. 40% ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)