Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

gemi

Opravdu, ale opravdu výživné gore scény (až se mi o tom zdálo) a pár zajímavých hrátek s kamerou ve filmu, na který se rychle zapomíná. ()

pemap

Co mělo znamenat to SLO-MO, pěkně otravné, jinak zbytek celkem ucházející. Mega City 1 ovládá pořádná psychopatka, které se nebojí jen Dredd. A ten to řeže hlava nehlava a v zápalu boje si ošetří jediný zásah gelem po bodnutí hmyzu… Při tom všem ještě stihne utrousit pár dobrých hlášek a je konec... ()

0L0V0

Po dlhej dobe sci-fi pri ktorej som sa nenechal rušiť ničím. Akcia je tam neskutočná všetko ide v dobrom tempe, DREDD a jeho naštvaný výraz mi neskutočne sedí a baví. Dokonca ma to viac bavilo ako The Reid. ()

RajAthen

Jak poetické a náruživě originální, kdy se akční film nesnaží diváka ohromit ultimátní hrozbou a na nic si nehraje. Zkrátka přestřelka v domě s několika vhodně užitými elementy. Karl je navíc takový drsoň, že si tu helmu nesundá celý film z hlavy. Více takových. ()

Eventyrer

Až nečakane podarené. Huba Karla Urbana stále zvraštená do emotikona :( bola blbá, rovnako ako jeho prilba a oblepená motorka čiernym plastom. To je však jediné čo na tom filme bolo zlé. Ako Dredda mohli vybrať hocijakého iného herca, pretože tam o hraní vlastne nie je ani reči ale tak, keď sa odosobním od negatívnych prvkov, ktorých zas nebolo až tak veľa ako som podľa traileru očakávala, bolo to pozerateľné, scenár sa vydaril a nezaznamenala som jedinú scénu kde by som sa nudila. ()

netWoor

Korejský Zátah ve sci-fi dreddovském hávu. Dredda jsem si chvílema plet s robocopem a přemýšlel, jakou izolepou Urbanovi stáhli ty koutky dolu. Jediný, co mě jakžtakž pobavilo byla prostřelená zeď s dírou velikosti tenisáku, kterou Dredd na svém těle bleskově zalátal zubní pastou ... ()

Psycho.R

Dlouho jsem tento film odkládal, ale nakonec jsem se mile bavil. Urban to zvládl. Bohužel příběh je jako vystřižen z komiksového dílů, který počítá s že nemusí být zase tak originální. Pro film bych čekal víc. Ale v žádném pripade to neurazí. ()

lakart

Jedním slovem vynikající. Neuvěřitelná zábava plná originálních scén a akčních přestřelek. Při zobrazení násilí, závislosti na drogách a touze po moci se film nebojí překročit určitou hranici vhodnosti. Díky tomu vše působí extrémě a bizarně a více vás to pohltí. Je to prostě nadupaná jízda, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek akčních sfi-fi. 90% ()

Demonic189

Niečo tak dobre by po prvých fotkach/traileroch čakal asi iba malokto, vratane mňa. O to viac potešil výsledný film, ktorý je dychberúci od A po Z. Urban na hrad! ()

Ceberus

Meh, slabší tři hvězdy, standardní přestřelovaná, s pár zajímavými psychologickými okamžiky média. Lena "Cersei" Headey ani ostatní postavy tady nemají moc co hrát. ()

Maximilianus

Hlavnú postavu mohol hrať ktokoľvek, pretože sa jedná o úplne bezcharekternú postavu a tým, že si Karl Urban ani nedá dole prilbu a navyše má ústa vykrivené podobne ako Sylvester Stallone. Príbeh je celkom jednoduchý a už aj viackrát v rôznych variantoch videný. Akcia bola fajn, aj keď nič extra, avšak páčilo sa mi, že to bolo celkom surové a krvavé. Aspoň to dodávalo filmu správnu atmosféru špinavosti a zločinu. 6,8/10. ()

Wyrdas

Nenapadá mě lepší srovnání, než s Total Recallem. Dredd je přesně to pojetí, kterým kdyby se vydal nový TR, mohl uspět. Kromě Urbanovi spodní čelisti, která je té Stallonově fakt podobná, je to zkrátka nový film. Takové volné pokračování. Nic nevykrádá a vlastně si ani nijak extra na nic nehraje. I kdyby tu nebyla tuna akce, za kterou by se ani Sly nestyděl, je tu fakt rajcovní Olivia, takže vždy je nad čím slintat. I když děj byl dost plochý, prostředí světa bylo uděláno bravurně a jsem rád, že to nedopadlo lobotomií kreativity jako v případě nových Batmanů. Stopáž je příjemná a rychle to odsejpá - i kdyby jste byli na slow inhalátorech pro těžké astmatiky. Reálně jsem film považoval za nedlouhé pokračování Dredda jak skončil v původní verzi a to cením. Litoval jsem jen toho, že jsem z megaměsta neviděl víc, ale to samé bych mohl říct u Krychle a jiných podobných filmů. Co ale sráží hvězdu tohoto akčního popcornu je absence hlášek, kterých byl původní Dredd plný až po okraj a tak nějak to k němu prostě patří. ()

rublik05

Zábavná akční jednohubka, která přes svůj velmi jednoduchý námět nabízí místy dost drsnou a stylovou podívanou, kde krev teče po hektolitrech, zločinci padají jeden za druhým a celé to má takovou povedenou postapokalyptickou atmosféru a působivou výpravu. Obsazení spíše průměrné, nejvíc mě bavila Lena Headey svým výstředním hereckým projevem. Naopak Karl Urban je spíše takový průměrný, chybělo mi u něj mnohem větší charisma. Akčními scénami je film doslova narvaný k prasknutí, jsou docela dobře natočené, přesto mi na nich vadily ty šílené zpomalené záběry a nekvalitní efekty. Nebýt těchto věcí, byl by to perfektní akční nářez. 6/10. ()

kukkik

Po dlouhé době mě film oslovil po všech směrech. Myšlenkou, atmosférou, potenciálem na pokračování, logikou postav, obsazením atd. Důležitým bodem pro mě je skutečnost, že po prvním zhlédnutí bych se na film klidně podíval znovu a že v ději jsem nenašel žádné rušivé nelogičnosti a díry v příběhu, což se rozhodně často nestává. Zkrátka po všech stránkách skvělá sci-fi akce, která mě až překvapivě nadchla. Snad se někdy dočkáme pokračování z tohoto zajímavého universa. 5/5 ()

Nix

Skvěla pocta originálu, která originál předčila. Tady se Karl vyšvihl, má to i skvélý hlášky, scény jsou taky super, tímhle akčňákem člověk nic nezkazí. ()

samkko

Komiksových filmů kde bych měl 5 hvězd je asi tak 7 a Dredd mezi ně hrdě patří. Od samotného filmu jsem nic nečekal a nic jsem si o něm dopředu nezjišťoval (což se moc často nestává) a šel jsem do toho  s tím, že se bude jednat o klasický béčkový akčňák, jak tomu i odpovídá zdejší hodnocení. Ale ne, snímek Dredd je naprosto skvělý a lehce i originální akční film který je svou vizáží zařaditelný to éry cyberpunk (což 2x nemusím) a stylem točení je to v lehce Tarantinovském ražení. Skvělý Karl Urban, kterého jsme sice neměli možnost vidět bez helmy (což je super) si tuhle tu roli vyloženě užívá. Samotná postava Dredd lehce připomíná takového budoucího a násilnějšího Batmana. Ale hlavním lákadlem tohoto filmu je přece AKCE, která vypadá skvěle, krvavě a násilně. A ačkoliv nejsem velkým zastáncem konců tohohle typu, zde byl konec bezchybný a k tomu dopomohla i  skvělá hudba. Dredda jsem si moc užil a je mi líto, že zde má takto malé hodnocení, určitě si zaslouží víc! Hodnocení: UNDERRATED: 8,5/10 ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)