Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

heyda

Jako odpočinkový film naprosto dostačující. Má to šťávu, rychlost, napětí, dobré kulisy, kamera je hodně vychytaná, ale příběh a béčkový scénář zbytečně kazí jinak vcelku dobrou zábavu. Škoda, ale víc jak na 3 hvězdičky to nevytáhnu. PS: Je to celkem krvák, takže kdo má rád sci-fi, ale nesnáší horory, tak ať si tento film radši nepouští. ()

lillien

Já bych tomu dala i tři hvězdy, přísahám, ale kurva, když celej film čekám, až si Dredd s výrazem znázorńujícím první minuty mozkové příhody sundá vercajk z palice, abych se mohla podívat, zda-li je alespoń tříhvězdičkově sexy, tak se samozřejmě nedočkám. Nicméně mě to i tak poměrně slušně bavilo, půl filmu jsem se například zaobírala tím, kde už jsem viděla hrát tu šerednou megeru, co zde dýlovala v paneláku fety, díky nimž už se zase mohla další generace počítačových grafiků seberealizovat. Výtvarně to tedy bylo velice zdařilé, ovšem na tři hvězdy pořád málo. No a ze samé radosti, že jsem nakonec objevila, že megera se producírovala u Thermopyl, tomu prdnu ještě pomyslnou půl hvězdu navíc. ()

Flego

Tak tu máme opäť postapokalyptický svet plný násilia... Príbeh je od počiatku vágny a dokazuje to aj nelogickosť pri prijímaní novej parťáčka sudca Dredda, ale aj málo prekvapujúci a v podstate nudný. Síce spoznáme trestný zákonník mesta, určite sa nič nedozvieme o hlavnej postave ani nikoho iného. Hudba ( ? ) je veľakrát len večne opakujúci sa monotónny zvuk. No a účinkom sa míňajú aj pokusy o umelecké stvárnenie spomalenými zábermi, ktoré sú na pohľad estetické, ale nefunkčné, hlúpe a zbytočné. Dredd je zbytočný film, ktorý si na seba možno zarobí a tvorcovia budú spokojní. Len neviem, či aj diváci. Ja som neočakával nič a to som aj dostal. ()

honajz

Jen bych opakoval, co napsal grizly007. Je tu sice pár dobrých hlášek, ale to kopírování The Raid je hodně vidět, nic nového to nepřináší, a nelogičností je až moc i na béčkový film, kde člověk leccos odpustí. (Mimochodem, ty narkotické zpomalovačky už mi časem pěkně lezly krkem. :-)) Jo, a Ma-ma před jizvami mi připomínala Gondíkovou. :-) ()

Jinny

Dredd má přímočarý děj ve stylu osmdesátých let, násilí je tu nekompromisní a soudce Dredd mašina, která sejme každého poskoka, který mu stojí v cestě ve výkonu práva. Překvapivě zábavný film, který se nesnaží být ničím jiným, než čím skutečně je - mladším bratříčkem akčňáků se Stallonem a Seagalem. ()

Roman.Ticka

Jako by deprese v mrtvém městě(baráku) bylo málo, je třeba ho fetišisticky zdůraznit zpomalenými záběry hnusu, perverzního násilí, kýblů krve, sekané a vůbec postupné (se)bedestrukce tam, kde se ještě někdo hýbal než skončil v pytli na mrtvoly. Opět se zde potvrdilo, že efektní ještě neznamená efektivní. Já jako Zákon bych tentokrát dala okamžitý trest smrti tvůrcům za nekontrolované ujetí úchyláckým směrem. Stejně nekompromisně jak se činil neúplatný soudce Dredd. Jemu za tento jediný účinný postoj vůči lidskému odpadu (zvláště za likvidaci oškubané hydry) dávám slabou hvězdu spolu s nováčkem za inovátorský podnět ke Změně. Tu vítám a respektuji vždycky. ()

rikitiki odpad!

Tupá vyvražďovačka obhajující násilí v rámci "vyššího dobra" - zlý a nebezpečný postoj. Film sám nenabízí nic než střelbu, výbuchy, nějaké mučeníčko a pobíhání i padání z jednoho věžáku. SHRNUTÍ: Nikdy nevěř chlapovi, který ti nedovolí podívat se mu do očí. ()

HellFire

Překvapení roku pro mě je, že Dredd je v červených číslech. A to není žádné potěšení, sledovat tenhle patos, jehož děj se odehrává v jednom baráku a je nudný jako namotávání kabelu na cívku. Navíc věčný nasraný výraz Dredda mi k postavě nesedí. ()

Pítrs85

Je zajímavé, že se Soudci Dreddovi na stříbrném plátně tolik nedaří, nic s tím neudělal Sly a nic s tím neudělá ani drsná brada Karla Urbana (btw z jeho tváře po celý film nic jiného než jen čelist neuvidíme). Ale že by si tento snímek sakra zasloužil větší pozornost! Obávám se však, že jen tak prošumí a na dalších cirka dvacet let se se Soudcem nepotkáme. Ono totiž Dredd since 2012 není podívaná pro každého, je to totiž zatraceně drsnej film, kde si Dredd a jeho kolegyně nebere s nikým absolutně žádné slitování a tak nám krev stříká přímo do ksichtu :) Výborná adaptace dreddovského komiksu, třeba se nakonec stane zázrak a dočkáme se pokračování (což je bohužel velmi nepravděpodobné. Proč? Protože money...). Jen to 3D je fakt rakovina současného filmu, i tady je totiž, jak jinak, naprosto zbytečné... Jinak naprostá spokojenost. ()

Othello

Těžko hledat pro demonstraci technologického pokroku vysokofrekvenčních kamer lepší námět než fašistického vykonavatele, u kterého by se vybodnul na psychologii i takový Almódovar. Což je mimo jiné hezky naznačeno scénou, kdy telepatka prohlásí, že v něm cítí cosi jako-... a ihned je utnuta svou nadřízenou a film se k tomuhle tématu již za celou dobu nevrátí. Kdo to taky chce, když výrazový prostředky Dredda obstarává po celou stopáž jeho věrný ruční kanón, který má v komoře pro střelivo malou černou díru, a tak s jednou příruční multifunkční pistolkou (katalog OBI podzim 2012/zima 2013) vykosí celej barák, což všem obývajícím se slušností státního úředníka před vysvětlí. To pak jeden odpustí i to, že Karlovi Urbanovi je ta helma poněkud velká. Dredd je cinefilní béčko, mazlící se s každým záběrem, efektivitu akčních sekvencích nevytváří střihem, ale rámováním záběru a hlavně film ve kterém využívání efektních slow motion má základ v narativní struktuře, což je prostě revoluční. A Lena Headey šlape tenhle rok na pozici záporačky batmanovskému Banovi krutě na paty. ()

GigaPudding

Haha :) tohle je ten opravdovej návrat toho poctivýho akčního filmu, kde se zbytečně nežvaní a hlavně takhle má vypadat soudce Dredd :). Chceme vidět víc takovýhohle Dredda, když už to teda samo navnadí na víc a trochu to i působí jako pilot pro seriál s Dreddem a tou holkou, která se potřebovala naučit, že se šmejdem se nevyjednává :). ()

Ivoshek

Hoďka a půl plná totálně přepáleného násilí v zavřeném činžáku. Karl Urban je tak drsný, až je úplně nejdrsnější a je to dost velká sranda. Chápu, že to je prostě primitivní béčko podle komiksu, ale já jsem se bavil velice dobře. Takže by to bylo na 4*, ale když beru v potaz i předchozí Stalloneovu trapáckou verzi, dávám pět. ()

MM11

Na jeden zátah uspokojivé, na druhý asi celkem úmorné… Přijatelný výplach, který se snaží přiblížit hráčskému prožitku – několikrát jsem prsty mačkal neexistující tlačítko. Povedl se Karel Urban, protože roli věnoval správnou mechaničnost a nepřístupnost. Nejde pouze o neodmyslitelnou helmu, nýbrž určité tajemství, které kolem sebe Dredd staví. Stallone v podivné staré verzi věnoval Dreddovi sebe sama, čímž tajemství dokonale zrušil. Škoda, že zbytek je poněkud plochý (neříkám, že špatný, je to otázka vděčnosti). Travis by určitě dělal (či dělá?) výborné reklamy – jeho vystižení drogových opojení nemá chybu a hned bych na místě kupříkladu zástupců Pepsi Coly volal a žádal obdobný výkon. V čemsi mi to připomnělo to lepší z Daredevila, tj. prodlužované pózy, líbivý hudební doprovod a velká slova v patetickém podání. S těmi mám trochu problém: Dredd se na jednu stranu nechce nikde příliš zasekávat, vysvětlení svého světa pojme několika větami a hned se vrhá na akci; na druhou stranu opakovaně zastavuje proud násilí a nastavuje klidnější tvář plnou únavných mouder. Akční potenciál byl vytěžen částečně, po loňském Zátahu mám na chlapa obleženého v nepřátelském baráku trochu jiné nároky (i když proti indonéské zemitosti se zde otevřeně hraje zejména na filtry a střihové vychytávky). Potenciál je o několik stupňů dál a celý koncept mi připomínal testující pilot. Tak uvidíme, co na to výplatní pásky... (MFFKV 2013) ()

Janek

Já se nenudil, neduhy odpouštím, protože je to výborně nasnímaný a asi mi chyběla ta stará dobrá nesmlouvavá total-recallovská řezničina. Ale inspirace jasná - Raid. ()

AlfaNumerO

Karl Urban se pro tuto roli snad narodil. Jako sci-fi fanoušek jsem naprosto spokojený. Droga nechající prožit vteřinu jako kdyby šlo o několik hodin taky super nápad. Lena Headey v roli padoucha též super. Škoda jen, že nebude pokračování. 79% ()

=woody=

Pozdravpámbu! Další ze zbytečných 3D. Další z remakeů, který sahá originálu maximálně do pasu. Další tuctový akčák.. Je mi líto psát takové věci, ale zklamání bylo veliké.. Začátek byl slibný, efekty supr béčkové ,hlášky supr béčkové, ale vůbec mi to neodsýpalo.. O scénáři ani nemluvím - to by sepsal desetiletý kluk.. Zlatý loňský Zátah! Nemůžu jej nevzpomenout - to se snad točilo ve stejném baráku, ne?! :-D Mějte se filmově, Woo. ()

Ilicka

Hollywoodská 3D verze The Raid. Jednoduchá, oldschoolová a "erkově" zábavná videohra, která trpí nedůstojnou likvidají hlavního padoucha - zjizvené Cersei Lannisterové. ()

Havenohome

Dobré filmy sa stále točia. Ak ľúbite komixy, ale Avengeri sú pre vás moc spektakulárni a patetickí, a Batmanovský reboot moc prepsychologizovaný, tak siahnite po Dreddovi. Ak ľúbite, keď kamera pred násilím neuhýba, ale naopak ho zobrazuje v celej jeho kráse aj nechutnosti, tak siahnite po Dreddovi. A ak bolo vašou tajnou túžbou vidieť Drsného Harryho likvidovať feťákov v distopickom svete, tak určite siahnite po Dreddovi. Je to v podstate veľmi konzervatívny film, ale v dnešnej ponuke pôsobí nesmierne osviežujúco. ()

Bauer

Pravděpodobně největší překvapení roku 2012! Od nového Dredda jsem nečekal absolutně nic a možná to bylo dobře, poněvadž jsem dostal skvělou zábavu. Kdybych to měl srovnat s Dreddem se Stallonem, tak je tento film minimálně o 50% lepší. Karl Urban je takový mix dvou herců. První je Stallone. Proč? Má stejně hrubý hlas a jeho úvodní proslov mi připomínal proslov z Cobry. Druhý herec je Clint Eastwood, protože Dredd celkem slušně hlasí a je drsný jako Dirty Harry. Určitě je Urban dobrou volbou. Film je krásně brutální (roztřílená hlava - luxus) a krvavý. Lenu Headey moc nemusím. Spíš mi vadí, ale tady mě celkem bavila a věřil jsem jí její výkon. Příběh je celkem prostý. Často přirovnávaný k filmu The Raid. Jenže mě to bavilo, takže je mi celkem fuk, čemu se to podobá a čemu ne! Neviděl jsem to ve 3D. Věřím, že by to musel být celkem dobrý zážitek. Jen mi vadili ty zpomalené scény. Jakoby se tvůrci snažili násilnou formou vnutit 3D a aby si to pořádně divák užil, což má své pro a proti. Docela bych se nezlobil, kdyby vzniklo nějaké další pokračování v podobném stylu a je velká škoda, že tento film se nepodívá do českých kin, protože bych na něj zašel!!! Zasloužené 4* ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)