Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Peytl

Jakožto nezvladatelný a nenapravitelný scifolog a scifofil trpící navíc sájfájmánií jsem ochoten si na své neforemné hlavě vytvořit ze zbytků osrstění jeden dred na počest pana soudce. Pravda, vypadal v helmě jak obřezaný kokot v erekci, ale co si budem povídat, Bender si nikdy na krasavce nehrál, ani když šel Mamce popřát jako správný a dobrý mámin robot... Moment... dostal jsem pokyny z režie... ale hovno, není to Bender Bending Rodríguez?? Cože??? Nějakej Urban? Kurva, ten jezdil na saních a kreslí vtipy, ne? No, mám v tom momentálně poněkud bordel podobný chrupu a xichtu hlavní mafiánky. Nešť. Naprosto luxusní béčko se vši, se všema, s vešmi a všudy... mně se zkrátka trefil do nálady, krvavé nálady. Ale hovno, nemám menses, jen bych vraždil. A mrtvolek, mozečků a hajzlů skrze které je vidět je zde požehnaně. Seděl mi i zde hojně poflusaný vizuál a hlavně to, že si film opravdu na nic nehrál, tedy odpouštím tu hromadu blbin, které jsou akčňákům tak nějak přisouzeny na věky a nikdy jinak. A ač jsem neovlivnitelný nějakým poddruhem, neboť nejsem smýkaný svými hormóny a jsem dokonale vyrovnaný, pak krutá rekrutka Lena a její pohled jedním okem pod ofinkou... no, nejmíň čtyřikrát... nejmíň,och... pardon, chtěl jsem napsat čtyři! Čtyři hvězdy. ()

mzss1

To jsem zase jednou naletěl. Absolutní ztráta času. Aspoň, že jsem od filmu nic neočekával a proto nejsem zklamaný. Film ve 3D ? Je to možné, ale jestli jsou tím myšleny ty pitomé spomalené efekty, tak to je síla. Film má příběh, ten ale moc nezaujme a je takový divný. Herecké obsazení vůbec nezaujme, záporáci neuvěřitelně trapný. Hlavní hrdinská dvojice Karl Urban a Olivia Thirlby - no nic moc, také nijak neoslnily. Hudba slabá, nevýrazná. Akční scény zde byly, bylo jich dostatečné množstvá, ani málo, ani moc. ALe byly vůbec k něčemu ? Bohužel ne, jen obyčejné střílení a mimimum soubojů. Strašná nuda po celý film. Žádná atmosféra. Jen něco málo zaujme. Začátek zas tak marně nevypadal - zničení velkého auta se třemi zločinci. Docela drsné scény, někdy přehnaně krvavé. Ve výsledku strašná slátanina. Čekal jsem o dost více. Hodnotím jen na 13% = * ()

liskam

Jasné 4 hvězdy. Když bych měl srovnávat s posledně viděnými akčními filmy byl Dredd jeden z nejlepších. Možná jsem měl jen smůlu na akční filmy. Ale spíš né. Mě se tohle béčko opravdu líbilo. Nenudil jsem se, mělo to spád, rozumnou stopáž a příjemný střih. I dojemných scém jsem byl ušetřen, což mě opravdu potěšilo. Za mě 78% ()

kingik

Vítejte v Mega-City 1.Ve futuristickém městě zmítaném zločinem a kriminálními živly nastoluje pořádek respektovaný a nesmlouvavý soudce Dredd. Při jednom z rutinních drogových zátahů ve výškové budově však narazí na ostřílený gang násilníků a distributorů nového druhu omamné drogy vedených zjizvenou a stejně nelítostnou Ma-Ma stojící na opačné straně zákona. Dredd v doprovodu nováčka - mutanta s blond vlasy - mající parapsychologické schopnosti, padne v budově do pasti, a aby se zachránil, bude se muset prostřílet ven a navíc se bude potýkat se zradou ve vlastních řadách. Dost možná vzdálená variace na Smrtonosnou past, co do uzavřeného prostředí a atmosféry, ale rozhodně mnohem povedenější adaptace stejnojmenného temného comicsu, než ta z roku 1996 se Sylvestrem Stallonem. Předně film koresponduje s drsným až brutálním pojetím předlohy a je dobře, že futuristický soudce v helmě dostal druhou šanci na filmové zpracování. Čekalo se dlouhých 17 let, než jeho postavu dostane do rukou někdo schopný a režisér Pete Travis je mužem na správném místě. Vzhůru do brutálně temné akce a lepší akční zítřky. Klady: od počátku film nasadí přímočaré tempo z kterého nepoleví + obsazení kladných i záporných postav je adekvátní i sympatické + výborně natočená akce +zdařilé maskování těsného rozpočtu + drsná akce prosycená krví + obešlo se to vesměs bez stupidních hlášek + temná atmosféra + efektní práce kamery + efektní zpomalené záběry + hustá atmosféra + přímočarý děj + dostatek akce + respektování zásadních prvků původní comicsové předlohy. Zápory: absence explozivnějšího finále. Mé hodnocení: 100% ()

sochoking

Som presvedčený, že priaznivci filmov si prídu na svoje. Efekty vyzerali akoby z nejakého gýčovitého obrázku s Ježišom Kristom, ktorý ste si mohli kúpiť za komančov, niekde na dedine, na jarmoku z kolotočiarskej maringotky spolu s medovníkom- plné zlatých a iných idiotsky trblietavých farieb! Našťastie potom Mamá (Lena Headey, ktorá miesto toho, aby hrala záporáka, hrala skôr odporáka- vyzerala ako vyfetovaná smažka z Václaváku frčiaca rok na piku!) zatiahla rolety na baráku a trochu tej temnoty, ktorú som tak očakával, sa dostavilo. ( Ja som totiž nevedel, do čoho idem, lebo ten z 95teho so Slayom som nevidel a komixy som nečítal bohužial.) No nudil som sa nahovado, až ma mrle žrali, ale práve je to tá stopáž, kôli ktorej nedávam odpad. P.S.Nenávidím peroxidom odfarbené blondínky s tmavým obočím. To je na porazenie! Idem si teraz pozrieť ten starý movie so Stallonem, ktorý som dal ťahať pred kinom a ak to bude taká istá blbosť, tak sa odstrelím... ()

dr.horrible

No skoro 5*. Paradoxne som to roky odkladal práve kvôli nižším hodnoteniam a výsledok je nakoniec prirovnateľný k Prepadovke. Žrádlo, vážne. ()

InJo

Naštěstí zcela jiný koncept než Slyův SOUDCE DREDD. Bohužel takřka identický jako u nedávné indonéské pecky zvané ZÁTAH. Nad tou ale vítězí Travisův film pouze stylovějším a charismatičtějším hlavním hrdinou (resp. jeho "eastwoodovskou" bradou). Násilí sympatické, "Slo-Mo" scény po čase spíše otravné, akce většinou dobře vymyšlená, ale skoro nikdy kulervoucně zrealizovaná (nejvíc mě to zamrzelo v pasáži s rotačáky, což mohl a měl být nehorázný nářez). A finále je krátké a nevýrazné až běda (a to i bez srovnání s totálně kick-ass závěrem ZÁTAHU). DREDD má vlastně svým pojetím a především kvalitami možná než k onomu malému asijskému zázraku blíže k Bessonově letošní béčkové jednohubce ÚTĚK Z MS-1... 60 - 70 % ()

IQ Tiqe

Přímočará akce, dějem i prostředím se podobá indonéskému Zátahu. Taky připomíná počítačovou hru. Milovníci rozražených mozků a detailních záběrů průstřelů si přijdou na své. Olivia Thirlby mi připomínala Liz Banks. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Sobis87

Střídmý rozpočet, špinavý vizuál (především v HD je to zrno velmi slušivé), přímočarost, absence hollywoodských celebrit a žádné velké scenáristické ambice, to je to, co adaptace Dredda přesně potřebuje. A to je to, co Peta Travise a jeho tým dokopalo k jednomu zatraceně obdivuhodnému výkonu. Dredd je nad očekávání povedené "béčko", zábavné, brutální natolik, že předloze nedělá ostudu, a navíc je to dílo formálně neskutečně opojné (bavíme se tu samozřejmě o estetice hnusu, atd.)..v některých momentech bych neváhal označit ho za dílo lehce avantgardní (či experimentální, aby moje tvrzení neznělo tak odvážně...). Urban jako Dredd je moc fajn, Olivia Thirlby, na jejíž postavě je postavena celá emocionální rovina, je přímo boží a Lena Headey jako hlavní záporná postava hravě strčí do kapsy všechny ty bubáky z obou Expendables (přesně tak, primadona Van Damme se na ni vůbec nechytá).____Celkově velké překvapení a prosil bych dvojku, ve které by si mohl Dredda konečně podat sám Soudce Smrť. ()

HoneyBunny

Fajn akční film, ve kterém se nekecá, ale hned střílí - a to pěkně efektně. Tenhle film šlape, není hloupý, má fajn herce (Lena Headey je správně odporná, Olivia Thirlby rozkošná a čelist Karla Urbana dobře hraje) a je zábavný. Na víc si ani nehraje. Velká spokojenost. ()

Jordan

pre mňa tento film spĺňa parametre dokonalej, štýlovej akčnej sci-fi zábavy rovnej vrcholom tohto žánrového smeru ako robocop či terminátor 2 a je tým pádom hrdým zástupcom tejto vetvy filmovej zábavy a zachraňuje či vyvažuje trápne pokusy ako remake total recallu či iné... chvalabohu tento dredd nie je ani remakeom nepodareného filmu so stallonem z 1995 a zdá sa mi, že (až na prevzatie postáv, mien a faktografie sveta) ani adaptáciou komixu, skôr autonómny film založený na tomto komixe, no vychádzajúci viac z poetiky počítačových hier. má aj správne béčkové momenty ako napríklad karl urban, ktorý pochopil, čo sa od neho vyžaduje a trochu tej správne načasovanej krvi... a na záver ako čerešnička na vrchole 200poschodovej oceľovej torty krásna mladá olivia thirlby chvalabohu bez prilby, ktorú by som zjedol aj s tou jej úchvatnou bradavičkou na hornej pere! a lena headey tiež nie je na zahodenie, pre fajnšmekrov, ktorí to majú radi trochu tvrdšie - a takto na jokera je oveľa krajšia, ako bez jaziev a s dlhými vlasmi... ()

Anderton

Je neoddiskutovateľné, že minuloročný Dredd je niekde úplne inde, ako ten už našťastie dávno zabudnutý so Stallonem. Takže otázkou nie je, či je to znova infantilné, ale či je tá vernosť predlohe a brutalita, ktorú sme očakávali aj dobre natočená a tým pádom účinná. Áno, je to nekompromisné a akcia je super, lenže ja mám menší problém s tým, že som očakával asi trochu väčší film, ktorý sa nebude odohrávať iba v jednom dome a nebude scenáristický takto priamočiary. V tomto smere nás nečaká žiadne prekvapenie a ja by som bol viac spokojný s filmom, ktorý by po hodine skončil tam, kde Dredd skončí v 90tej minúte a potom by sme sa pozreli aj do toho mesta, ktorého panoramatické zábery túto túžbu v divákovi vzbudzujú. Minimálne v pokračovaní. Takže celkový pocit v jednej fráze: Pilot drahého seriálu, ktorý zatiaľ iba navodil atmosféru a predstavil divákovi hlavného hrdinu. ()

Carol Pifková odpad!

Po vyše hodinovom trápení som si konečne slastne vydýchla, že konečne titulky. Predstaviteľovi Dredda museli určite pichnúť niečo na ochabnutie svalov, pretože tá jeho hnusná ovisnutá papuľa, ktorá sa snažila vyzerať Silvestrovsky ma vytáčala. Nemám rada spomalené zábery no a tu ako naschvál ich bol viac než dosť. Jediné čo tu bolo fajn boli tie tri mŕtvoly na začiatku a pár tých mozočkov a čriev ale kvôli tomu teda pridávať na hodnotení nebudem. Film ma nebavil a je mi ukradnuté, že film je dobre hodnotený. Verím tomu, že keby som videla originál aj tak by som na toto nadávala ako chorá vrana, takže je to fuk. Karl Urban, tvoja papuľa je fakt hnusná a bol si nechutný aj keď si mal celý čas kastról na hlave. Máloktorý film z budúcnosti ma ohúri ale pri tomto som čakala, že to bude to lepšie no a nebolo. ()

Frajer42

Film jsem zhlédl v rozmezí asi 5 dnů. Ne, že by to byla až taková sračka, ale vždy jsem byl nějak vyrušen. Tuším, že jsem kdysi viděl tu stařičkou verzi se Sylvesterem, ale už si ji vůbec nepamatuji. Film má moc pěkný jednoduchý soundtrack a pořádné akční tempo. Ústa Karla Urbana se celý snímek tváří děsně nasraně. Trošku více mě zklamala hlavní záporkyně, protože pořezaná kurva se mi zdá velmi pofidérním protivníkem nejúžasnějšímu Dreddovi. Film není ani příliš ukecaný. Dredd občas pronese něco v tom smyslu, že on je zákon, jinak nechává za sebe hovořit výhradně jeho multifunkční zbraň. Vylepšit se také dala spodní část ksichtu Dredda, protože přes ten kýbl byla vidět právě jen ona a pohled to nebyl nejpěknější. Znovu cením minimální ukecanost filmu, protože na poli současných akčních filmů to rozhodně není pravidlem a soudobé filmy mají tendenci kecat mnohem více. Nevidím problém proč nenahodit 3*. ()

AppleCore

Původnim filmem z pětadevadesátýho jsem, ačkoli ho mé pětileté já má za sebou, nedotčen. Nepamatuju si o čem to bylo ani nic, na základě čeho bych měl šanci porovnávat. Co vim ale jistě je, že příběh Silvestrovo fláku asi nebyl z veliký bytovky. Proč je na Dredda tak násilně naroubovaná zápletka z Raidu je nepochopitelný, protože Dredd sám o sobě a svět kde se všechno odehrává je dost zajímavej na to, aby si vysloužil o něco lepší příběh, ale to vem čert (komiks jsem nečet, tak co já vim, jestli se tam něco podobnýho nedělo). Tohle béčko je zdárnej příklad filmu, kdy forma vítězí nad obsahem. Je to brutální, nekompromisní, stylový, zábavný a ač to neni tak dynamický jako zmíněná pecka od indonéských přátel, svůj účel to plní dokonale. ()

Kothy

Dost hnusná verze budoucnosti. Klasická, přelidněná atd. Ale ta společnost? No snad se toho nedožijeme... Jinak pěkná komixová řežba. Karl Urban je jako nekompromisní soudce Dredd výborný a Leně Headey ty záporné role začínají sedět. "Nadešel čas zúčtování." ()

AllShallFall

Ale jo. Nečekal jsem, že se mi to bude líbit. První Dredd se Stallonem nebyl zase takový nášup. ale tohle mělo docela šťávu. Jen likvidování protivníků bylo docela jednoduché a nějaká šlapka Mama... No:-) nic moc záporák. Ale jinak to bylo dobré. Těch 70% hodnocení odpovídá. ()

teutates odpad!

Kdo mi zničil meéeho Dredda?! Pete Travis by zasloužil pověsit i s tím jeho pisálkem. Jsem pobuzený, rozhořčený a nebýt advent nadávám jak pohan. V 95. roce kdy "Judge Dredd" mněl jakýsi děj, pointu a konec konců taky nějak vypadal, Sylvester tam po bezbožnicích řval "Já jsem zákon"! Kde byl odsouzen, vyhnán a znovu navrácen, to byla epopeja, která ve mně tkví dodnes! A né tady ta parodie na teplého Urbana s PC upraveným ksichtem, kde se snaží „zlinšovat“ Lenu Headey (Travis mi zhnusil i jí, královnu z rodu Lannisterů) v jedné budově, kde ona je matka Včela, neskutečný trapas. Vřele doporučuji tím, co tady ujebali víc co i jen 1*, ať se opět podívají na "Judge Dredd", rok. 95 Milánkové a hodnotili nejenom z důvodu, "bo jsem to kdysi viděl a matně si to pamatuji"! děkuji! ()

DwayneJohnson

Naprosto ideální film pro dnešní den. Žádné přemýšlení nebo nedej bože nějaké komplikované dějové zvraty, ale jen čistá a přímočará akce, podobně, jako u snímku Serbuat maut. Solidní trikové záběry, umocněné tu a tam nějakým zpomaleným záběrem a pak už jen prachsprostá střílečka, která má tempo a grády. Milovníci počítačových her nebudou jistě tak lakomí jako já a dají aspoň čtyři hvězdy, já zůstanu u lepší trojky ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)