Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

Fredolino odpad!

Tak nevím, když se ohlédnu na předešlé filmy Tima Storyho, nezbývá než dát odpad. A ani mě moc nepřekvapilo, že jednoho ze 4 hrál, jak se to dnes musí psát, už vím, afroameričan, stejně jako ve Star Wars. Pomalu se asi přepíší i historické scénáře, jen aby se tento "fenomén", či standard udržel. ()

Jura1233

Tenhle film mě zaujal ,ale asi po 40 minutách mě přestal bavit!!!! Tento film určitě nedoporučuji. Myslím si že si z koncem tvůrci mohli víc vyhrát a přidat k filmu klidně 30 minut navíc. ()

mine.slayer

Odpadovka to vyloženě není, ale velmi těsně s ní sousedí. Tohle byl fakt omyl, ale naštěstí je tu povedená verze z tohoto století s Jesicou Alba, takže si to vynahradím. ()

xfizif

Původni Fantastická čtyřka, byla mnohem lepší a byla taková...jak bych to řekl?...no prostě byla to zábava, která stála za pozornost s herci, kteří si svou oblibu najdou. ()

Barcica

Tak toto veru nebol veľmi vydarený počin. Jediné, čo ako tak občas ušlo boli vcelku schopné efekty, ale tie herecké výkony a dialógy a celkový dej boli tak na úrovni filmu o lietajúcich žralokoch zabijakoch...hrôza a des Nevydalo. ()

Mr.Lordi

Přepracování jednoho z komixů MARVELovského alternativního vesmíru - kdo se byť jen trochu v této oblasti vyzná, ví, že se mnoho známých superhrdinů vyskytuje v různých realitách a provedeních - tudíž toto pojetí vypadá velmi přívětivě a příznivě. Nicméně valná část filmu je o stavbě a věděckém výzkumu, následuje nepovolený průzkum, který se naprosto průhledně zvrtne, přijde seznamování se schopnostmi a následné vytvoření týmu, složeného více méně z teenagerů. Ať už tedy hledáte cokoliv, toto přepracování vám může přijít fádní a nudné, ale rozhodně nedělá své předloze ostudu. Pro milovníky skrytých fylozofických narážek a hlubokomyslných mouder však není film to rpavé ořechové, nicméně u mne si své místo získla. 65% ()

Pythonator

Velké zklamání. Člověk se těší na dospělejší a temnější verzi této podivné čtveřice, a poté s hrůzou zjistí, že je to ještě horší než ta stará (teď už můžu říct i stará dobrá) Fantastická čtyřka. Což o to, temnější to je a jako blockbuster se to snaží bombastikovat seč může. Jenže když odděláte všechny ty efekty, zjistíte, že je to jen nafouklá sračka bez pořádného děje, bez strhující finální bitvy a hlavně bez charismatických herců. Nejlíp z toho vylezla Kate Mara, která je sympatická, jenže jakkoliv je i hezká, na Jessicu Albu prostě nemá ani náhodou. Ohniváka nám kvůli rasové kvótě vyměnili za dalšího otravného černocha, takže to může těšit jen černochy a členy kukluxklanu, kteří se mohou vyžívat v záběrech na hořícího negra. Gumák je ještě protivnější než ten původní a kameňáka hraje dokonce jakýsi klon trpajzlíka a člověka. Hollywoodu asi docházejí dobří herci. No prostě smutný příběh. ()

michael99

Věta, která nejlépe vystihuje tento film. "To je průser". Jeden a půl hodiny naprosto komického, smyšleného fantas magorického blábolu. Hodinu se ve filmu děje úplný hovno a ve zbylých 30 minutách se objeví kouzelník Pokustón a jeho dva králíci, které očividně sežral, aby přežil 1 rok v jiné dimenzi, kde ho ovládla zelená mlha jako v Letopisech Narnie. No prostě jeden z největších průserů a pokusů o to, udělat comeback dříve oblíbeného filmu v moderní verzi se zcela nesympatickými herci. ()

breebee

"He's stronger than any of us..." "Yeah, he is. But he's not stronger than all of us!" Jakoby.. moc nechápu, proč něco takovýho vůbec vzniklo. Hodina a půl nudy kvůli deseti minutám nic moc akce. Nemluvě o tom, že tam absolutně nic nedávalo smysl. Ale vlastně co s takovýma hrdinama, jejich schopnosti dost k ničemu a jejich osobnosti se tady ani nestihly pořádně projevit (a že na to byla hromada času). Už by to asi s touhle čtyřkou měli jednou provždy vzdát. ()

CheeseFigure

Čakal som katastrofu, niečo ako Ghost Rider 2. Nestalo sa. Dosť mi to pripomínalo verziu z roku 2005. Až na pár detailov. Tak napríklad, verzií z 2005 sa podarilo pekne predstaviť a vykresliť (v rámci možností) všetkých členov superhrdinského kvarteta. Táto verzia nám poriadne predstavila len Reeda a Sue. Johnny je proste týpek, ktorý je rád, že horí a Thing...proste tam je. Potom tu máme Dr. Dooma (lebo Fantastic Four proste nemá iných záporákov, však?), ktorý ma bavil, keď bol človek. Bol zaujímavý a nechápal som, prečo sa na neho tak hejtí. Potom zmutoval, stal sa z neho záporák a pochopil som. Všetko sa jeho mutáciou zahodilo a stal sa z neho ďalší bežný záporák, ktorý chce zničiť svet, aby mal film záporáka. A potom príde niečo, čo má tento film s verziou z 2005 spoločné a to finálový súboj. Aj verzia z 2005 a aj táto ho má strašne rýchli. U tejto verzie je to horšie v tom, že Dr. Doom, keď je nám predstavený na základní, tak má schopnosti, je skoro bohom. A stačí klasická rana do brady, aby ste ho porazili. Ale ako som písal vyššie, bavilo ma to, a ak by bola dvojka, nehneval by som sa. Stačilo by, aby sa lepšie vykreslili Human Torch a Thing a aby záporák nechcel zničiť svet lebo môže a bolo by to dokonalé. ()

Camel91

Nová adaptace je prostě špatná, omlazení kádru bylo asi příslib do budoucna že budou navazovat další tuny příběhů ovšem asi nejsem jediný ale nelíbí se mi jediný herec který byl obsazený do hlavní role, až na Dooma opět (ikdyž původní byl mnohem lepší) a co to jako má být Černý Johny Storm, chápu že by se na film pak nedívala afroamerická populace ale to nemohli udělat černého třeba Thinga který by se pak schoval pod masku ? Human Tourch byl vždy bílý navíc má sněhově bílou sestru Sue, která byla totálně nudná. A hlavní Reed nesympatický a nevěřím mu že je jeden z nejchytřejších lidí ve světě Marvelu... Prostě špatný... Radši kdyby se vrátili k původním hercům. ()

Frank2

No i přes 4 * musím něco vytknout. Mám asi nasazené růžové brýle a proto tento film hodnotím tak vysoko, byl to totiž vánoční dárek. Takže výtky: 1, udělat ze dvou sourozenců černocha a bělošku? Nechápejte mě špatně mně by ani nevadilo, že změnili barvu kůže, ale u sourozenců 1 tak a druhý tak? Jako vím, že byla adoptovaná (v tomto filmu!) ale stejně... 2, Captain Dramatik! Nyní cituji svého kamaráda, který tuto postavu takto trefně pokřtil...Pokud film znáte nemusím říkat o kom mluvím. Vážně, tenhle chlápek v každém dialogu mluví tak, že máte pocit, že byste měli jeho moudra zapsat pro další generace. 3, přijít ke schopnostech o kterých ruku na srdce všichni vědí, že přijdou až v polovině filmu a použít je pořádně až v cca posledních 20ti minutách? A za to dramatické pojmenování skupiny, které přišlo úplně nakonec, abychom neztratili to vnitřní napětí, za to by se nemusel stydět ani již mnou zmiňovaný Captain Dramatik! Vždyť se tak jmenuje film a všichni co na to koukají to jméno znají!!! ()

flyer.nick

Jednou za dekádu se někdo rozhodne udělat novou F4 a vždycky to dopadne nevalně. Ale i tak to zkouší pořád dál a dál. Tohle je takový roztahaný origin, který kdyby přišel po nějakém našlapaném díle F4 byl by asi přijat o poznání líp. Takhle je to jen vznik, ale akce žádná. Možná někdo čekal, že budou další díly, kde se rozmáchne a ono nic. ()

Bohulib

Nepřipadalo mi to o nic horší než verze z roku 2005. Ta byla sice akčnější, ale občas měla trochu díry v logice. Tady zase zbylo málo času na závěrečný souboj, ale to předtím se mi docela líbilo. ()

Jenda1cz

Předchozí ztvárnění jsem viděl před nějakou tou dobou, takže těžko soudit, ale tenhle remake mně přišel rozumnější a celkově lepší. Není to přímo celovečerní film, spíš takový seriál, který si pouštíte v pauzách během odpoledne. ()

Miroslav.Zac

Nechápu dvě věci - jak si mohl někdo myslet, že dokáže natočit lepší verzi, než tu z roku 2005 a taky nechápu, jak jsem tomu mohl dát čtyři hvězdy. Dvě a to jen proto, že jsem fanda komiksů. ()

Solitude odpad!

Myslel som si ze batman a robin bol otras, myslel som si ako velmi menia postavy vo wolverine origins, tiez som si myslel ako catwoman nedava zmysel a tiez som si myslel ze silver surfer je najhorsi film o fantastickej stvorke .... to vsetko som si myslel az kym som nevidel novy remake, ktory vsetko spominane dokazal vtesnat do jedineho filmu. Komiksovky u mna skoncili, vsetko su to uz len na kolene u kavy napisane bludy uz od prveho kapitana s generickymi zaporakmi, pribehom, hrdinami a celkove vsetkym co bolo na tomto filme tak otrasne ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)