Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Flipnic

Nečekal jsem vůbec nic, Riddicka jako takovýho nemusím a Diesel taky nepatří mezi mé vyloženě oblíbené akční bouchače.Ovšem dostal sem ...wow!! Že jsem fakt čuměl!! Riddick je postava, která je takovej ten "like" 70.kovej "japan řezník", kterej nemá absolutně konkurenci, nic ho nedostane, nade vším a nad každým vyzraje jak silou, tak speciální schopností, tak intrikami a neuvěřitelnou inteligencí a houževnatostí. Riddick nespěchá, ale jde si za svým cílem naprosto nekompromisně a nesmlouvavě drsně. Nakonec vyjebe se všema ... s příšerama na hnusný planetě, s dvojí posádkou zabijáků a s celou hnusnou planetou vlastně navrch definitivně, protože se mu tam prostě nelíbí "jenom" nelíbí ... Pro mě geniální, obrovský překvapení ... ()

Jara.Cimrman.jr

Návrat bystrozrakého holohlavce neproběhl podle mých představ. Zejména úvodní půlhodinka, při které si hrál na honěnou s všelijakými potvorami, mne spolehlivě unudila. Od chvíle, kdy si na pustou planetu přivolal dva taxíky, se sice situace o hodně zlepšila, ale mé procitání z počáteční hybernace bylo příliš pozvolné na to, abych si to užil na víc než dvě hvězdy. ()

H34D

Vin Diesel prý není žádný génius, ovšem podepsat se pod takto obludný scénář a zkurvit jednu z jeho nejvíc cool rolí vyžadovalo pěknou dávku demence. Postavy patří mezi tu nejidiotštější sebranku, jaká se kdy na filmovém plátně sešla. K tomu místo, aby je pan Twohy vybavil dialogy, sestavil spíše jen sekvenci tvrdých hlášek, kterými se loutky střídavě častují. V podstatě cokoli, co postavičky ve filmu dělají, nedává smysl. Tedy kromě erektivní vojandy Katee Sackhoff, jenže film nakonec nezachrání ani její sideboob... Zakomponování humoru do úvodní části k filmu absolutně nesedí a okamžitě zabíjí návaznost na vcelku fajnovou atmosféru Kroniky temna. Vůbec nechápu, proč se fantasy svět, načrtnutý druhým dílem, absolutně nerozvíjí, ba naopak, proč se vyloženě zazdil. Při vypnutém mozku si můžete užít alespoň ty akční scény... 5/10 ()

gudaulin

Kronika temna se po překvapivém úspěchu Černočerné tmy nesetkala s žádoucím ohlasem publika, a tak se David Twohy rozhodl pokorně vrátit k tomu, co kdysi zafungovalo, ale s větším rozpočtem a ambicemi. Takže Riddick opakuje schéma Černočerné tmy se všemi plusy i mínusy. Jen si nejsem jistý, jestli logické lapsy a z každého záběru čišící béčkovitost někdejší fanoušci prvního dílu ocení. Přece jen zestárli a konkurence je veliká. Nebavila mě jednička, a tudíž jsem si nenašel vztah ani k závěrečnému dílu trilogie. Nicméně charaktery členů dvou konkurujících si žoldnéřských tlup byly docela zajímavé a kdyby nebylo těch pro mě tak směšných žánrových klišé rutinních akčních sci-fi filmů, hodnotil bych přes četné nedostatky i třemi hvězdičkami. Celkový dojem: 40 %. ()

Segrestor

Furiant je zpátky a s ním armáda mimozemských raptorů lačnících po lidském mase. Místo dětí s PMS má k dispozici partičku po čertech drsných žoldáků, další horkem vysoušenou planetu, pár pastiček, několik akciček a alespoň dvě kůůl hlášky. Ale co, tohle heroic sci-fi jiné ambice ani nemá. V daném žánru je to krásných pět hvězd Orionova pásu, i když cítím, že to místy mohlo být krapet lepší, víc tzv. epic. Za vynikající považuji převážně obsazení, v čele s Mattem Nable a Jordi Moliem. Samozřejmě Vin Diesel jako Riddick! Pro mě nejlepší jeho role. ()

Gilmour93

Třetí seanci vesmírného rebela Richarda B.Riddicka lze rozdělit na tři sekce sestupné kvality. Neandrtálský, animální úvod sžívání se s planetou a její faunou dokáže upoutat pouze obrazem, působivou výpravou, či designem monster. Prostřední část bych označil jako machistické „dick measuring“, s tím, že pravítko samozřejmě ukáže nejvyšší číslo u nádobíčka zbroušené rohovky a hned na druhém místě je překvapivě objekt, který ani nemá co měřit. No a pak přišlo vyvrcholení, co mě otrávilo stejnými jedy, jako první rozhodně ne bílá tma (absence dějové gradace, směšný heroismus, digitální bordel). Pokud se však ten amatérský kynolog a profesionální vrah vydá s Twohym znova do akce, chci být u toho.. ()

Tuxedo

Úvod vynikající. Totálně sežvejkanej Riddick se ocitá na nehostinné planetě plné monster a k přežití kromě svalů používá svou schopnost adaptovat se cizímu prostředí a využívat místních zdrojů k výrobě zbraní a příbytku. V této části filmu se prakticky nemluví a vyprávění o přežívajícím divochu připomíná to nejlepší z Barbara Conana. S nástupem námezdních lovců přestává být třetí Riddick v rámci sci-fi béček tak znamenitým kouskem, ale pořád je to slušná podívaná. Pryč je bohužel hororová atmosféra z jedničky a s ním i jedinečnost monster, která jsou ve filmu spíše tak nějak z povinnosti a zabírají místo lepšímu prokreslení lovců, kteří jsou z větší části zaměnitelní a jednotlivé mordy jsou na Twohyho až nezvykle rutinní. Vin Diesel se ale naštěstí v roli pořád cítí jako doma, takže vlastně ke spokojenosti stačí, aby dával všem kolem najevo svou fyzickou i psychickou nadřazenost nebo jen sexuálně obtěžoval pořád velmi hot Katee Sackhoff. ()

TeeAge

|| Scenár: David Twohy / Charaktery: Jim Wheat, Ken Wheat | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: Vin Diesel, Ted Field, Samantha Vincent | Distribúcia: Universal Pictures, Entertainment One | Štúdio: Radar Pictures, One Race Films | Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 98,337,295 $ || V prvej polovici vizuálne pútavá sci-fi oddychovka, ktorú robí výnimočnou sametový bass-bariton Diesela. Druhá pólka schematická, a z dôvodu skromného rozpočtu sa vypracované exteriéri premenia v nočnú tmu. Raz vidieť neurazí, hlavne keď človek nevidel predchádzajúce diely. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný dobrodružný sci-fi film s Vinom Dieselom, ktorý je už tretím dielom tejto vydarenej série. Má veľmi dobrý príbeh o Riddickovi, ktorý sa síce stal právoplatným vládcom, no to sa moc nepáčilo mnohým jeho podriadeným a tak ho zradili a skončil sám na nehostinnej planéte. Tu je opäť nútený dostať zo seba úplné maximum, no keď si uvedomí, že sa blíži nezvládnuteľné nebezpečie v podobe početného živočíšneho druhu, dá o sebe vedieť a prichádzajú dve skupiny žoldnierov, ktoré urobia všetko preto, aby ho dostali. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce možno trochu zamrzí, že tento diel už prakticky neprináša vôbec nič nového a iba využíva jednotlivé výrazné prvky z predchádzajúcich dvoch filmov, ale keďže ma tie prvky bavia a podobne kvalitné sú aj tu, nemôžem si výraznejšie sťažovať. Film je rozdelený na tri úplne odlišné fázy, prvá dobrodružná, v ktorej si Riddick vystačí prakticky úplne sám sa na moje prekvapenie až mimoriadne vydarila, na čom má podiel aj zaujímavý mimozemský pes a navyše tu majú priestor aj flashbacky, z ktorých sa dá zistiť, ako a prečo sa sem Riddick dostal. Druhá so skupinami žoldnierov svoj potenciál využíva zo všetkých najmenej, hlavne by som ocenil viac likvidácií, ale stále je veľmi dobrá a zvyšok filmu presne v štýle Čiernočiernej tmy tiež. Takže som veľmi spokojný, dej je po celý čas výborný, je tu množstvo perfektných situácií, no hlavne to celé povyšuje samotný Riddick. Len ma trochu mrzí ten úplný záver, ktorý síce je sám o sebe dobrý, ale trochu degraduje práve samotného Riddicka. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tentoraz sa tu už nenájdu rôzne dlhé akčné sekvencie, ako v predchádzajúcom diely, prípadne napínavé scény ako v tom prvom, skôr sa jedná o rôzne maličkosti, ale tie sa vydarili prakticky všetky. Či už Riddickove strety s dravými mimozemšťanmi alebo rôzne likvidácie ľudí, všetko sa mi páčilo a vrcholom je v rámci celého kontextu rozhodne scéna s mačetou, to sa mimoriadne vydarilo. Herecké obsadenie je výborné, Vin Diesel už síce má svoj vek, ale tu je výborný a jeho Riddick sa definitívne stáva jednou z mojich najobľúbenejších filmových postáv vôbec, v každej svojej scéne je perfektný, pričom aj tá aura dokonalosti, ktorá okolo neho vyžaruje mi skvelo sedí a je skutočne radosť pozerať na ten jeho prehľad, keď je vždy o krok pred všetkými a stále nechýbajú ani dobré hlášky. Ale chválim aj zloženie skupín žoldnierov, hlavne Jordi Mollà a Matt Nable ako velitelia, ale aj Katee Sackhoff a Dave Bautista, no nie je tu nikto, kto by prekážal. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, vizuálna stránka mohla byť o niečo kvalitnejšia a tiež napätie mohlo fungovať o trochu lepšie, ale v rámci filmu je to všetko úplne zanedbateľné, výborne mi sadlo aj toto prevedenie. Takže tento diel je z celej série kvôli neoriginalite najslabší, no aj tak som stále veľmi spokojný, postavu Riddicka mám veľmi rád a dúfam, že toto nebolo jeho posledné filmové dobrodružstvo. 79% ()

genetique

Postapokalyptický, steroidmi nasypaný Bear Grylls v prvej polovici sa mení na vykrádačku prvej časti trilógie, naviaže na seba kus humánnosti v podobe vzťahu so zmutovaným psom - a mne sa to ku*evsky páči! Nečakal som takýto jednoduchý scenár, po desiatich rokoch by človek povedal, že zápletka bude o čosi príťažlivejšia. Na oplátku však z tej jednoduchosti tvorcovia vyťažili maximum. Je to špinavé, krvavé, nekompromisné - jednoducho tá správna adrenalínová jazda. Akciou nabitá druhá polovica dokonale nahradila nemastný-neslaný boj o prežitie, efekty na tak nízky rozpočet na vysokej úrovni, výber zlosynov na jednotku a herecky som sa na to tiež nepozeral len cez prsty. Fandím tomuto anti-hrdinovi, kiežby si ešte v štúdiách vydupal aspoň jedno pokračovanie. 85%. ()

Botič

Back to Basics! Twohy splachuje mytologický přesah, nalajnovaný druhou částí, jedním dobře mířeným flashbackem a pak už si hraje s monstry jako zamlada. Příjemný návrat, i když trošku zbytečný. ()

3DD!3

Tu postavu prostě musíte milovat. Jinak si s tím filmem rozumět nebudete. Riddick byl vždycky svéráznou kombinací Conana a Star Wars a ani teď tomu není jinak. Lehce naťuklou linii z předchozího dílu opustíme hned ve výborném úvodu, kdy se R usadí na opuštěné planetě (s příšerama) a pořídí si psa. Pokračujeme v lehce obměněném duchu Černočerné tmy. Teče tu hodně slizu, krve a dočkáme se dvou full frontálů (no i když... Katee Sackhoff ukáže jenom jedno). Obludy připomínají našeho oblíbeného xenomorfa tak akorát a Dieselův chraplák to celé jistí. Příjemně stratené dvě hodinky. Určitě chci pokračování a vidět Furyii. ()

Kaka

V podstatě restart série. S jedničkou to má společné skoro všechno. Úzkou partu lidí, survival styl - tedy minimum rozmáchlého děje, žádná mytologie, nedozvíme se nic navíc. Scénář těží pouze z toho, jak různorodé postavy jsou a jak moc silná je motivace jednotlivých členů přežít. Nic moc jiného tu nenajdete. Možná tak digitálního psa a pár luxusně udělaných nestvůr. Chemie mezi postavami celkem funguje a tak je tady ve finále i několik slušných hlášek a vtipmých situací. Není to úplně hloupé ani úplně špatné, jen to bude zklamání pro ty, co čekají pokračování druhého dílu. Tohle je jen a pouze o tom, že Riddick je natolik zajímavá filmová postava, že se z ní dá vždycky nějaká ta koruna na lístkách do kina vytřískat. ()

Spiker01

Riddick je po tolika letech zpět a opět v dobrém rozpoložení. Vin Diesel je ve skvělé formě, ovšem oproti Kronice Temna se tento díl vydal po stopách Černočerné tmy, tedy typického hunting filmu a Riddick tak nemá prostor se pořádně porvat s armádou lidských protivníků. Řekl bych, že je to taková jednička s vyšším rozpočtem, ale co fungovalo tehdy, tak samozřejmě na někoho nemusí fungovat teď...70%...[06.09.2013_Cinestar_Plzeň] ()

castor

Tyhle atmosférické výlety charismatického tvrďáka Vina Diesela mumlajícího hlášky do béčkových vod jsem dosud prakticky ignoroval, jeho poslední pouť mě ale v prvních desítkách minut sakra bavila. Tahle komorní zručně natočená záležitost po příjezdu namachrovaných chlapáků slibuje sci-fi řežbu, která se hodně inspiruje jinde. A ta přijde. Nakonec pro diváka jenom dobře, že se u ní hodně řadí z trojky na čtyřku, i když nutno přiznat, že často zbytečně podřazuje až někam na dvojku. Může za to šablonovité pojetí, které toho ve své druhé polovině pro diváka nakonec příliš nemá. ()

Rex Mundi

Riddick je moja srdcovka a tu sa vrátil presne v duchu Čiernočiernej tmy. Návrat ku koreňom nie je iba kópiou prvého filmu, lebo do zápletky zakomponoval aj silené Kroniky a nejaké drobné osvieženia. No, proste, v tomto filme sa vrátili všetky dobré veci z riddickovskej tradície, vrátane pozvoľnej gradácie, hry na mačku a myš aj na prefíkanejší prežije - tie som si fakt užívala. Mňamka. ()

*CARNIFEX*

Skupinka žoldnierov túži po finančnej odmene za hlavu Riddicka. Najväčším nepriateľom však bude niekto úplne iný. Síce o trošku drsnejšia, no zároveň rozprávkovejšia remake verzia Riddicka, ktorá nič prevratného nepriniesla. Pár pekných záberov pribudlo, niekoľko efektov pobavilo (ten prach okolo "motoriek", jak z atari v 92'). Na unudený večer nie najhoršia voľba. Vidieť raz - a zabudnúť. ()

kulyk

No co to kurva.... jo takhle! Už jsem chtěl proklít onoho globetrottera, co nasmažil na share Černočernou tmou pod názvem trojky. Pouštět od prostředka se nevyplácí. Má gyrifikace nebyla sto pobrat, že by se v kompletně odlišné globuli mezihvězdné hmoty ustavil totožný genofond. Genre sci-fi je má srdcovka, dalo by se říci, že jsem prakticky gourmet, proto po gastroentitickém druhém díle sice gratuluji, ale vertigo mě kvůli tomu na gluteus neposadilo. Jak již stojí v komentáři, který vygeneroval kolega alchac - chvilka plazení, tréninková montage a následuje zbytek, podobný si s filmem z dvoutisícého roku jako gemini. Nevadí, alespoň jsem mohl provětrat tzv. šádvelovo slovník naučný, který se mi zásadně otevírá pouze v místech, kde od mala (marně) zkouším nalézt význam bodu Gé. ()

Spooner

Ucházející sci-fi béčko, kterému paradoxně nejvíc škodí jeho titulní postava. Ne tedy, že by Riddick nebyl stále hodně zajímavým charakterem. Jenže Vin Diesel už postavu s tou svojí přehnanou drsností, kdy si ochočí vesmírného čokla a všechny za každé situace s drsným výrazem ochčije, dostává až za hranu nechtěné směšnosti a trapnosti. Nemluvě o neskutečně příšerných tricích a tak dementním scénáři, že ani klasická omluva "dyť je to sci-fi béčko" zde neobstojí. Linie se žoldáky ovšem jakž takž drží diváka při životě a pár povedenějších pasáží se zde přeci jen najde. Diesel by se už ale měl na tuto svou vysněnou sérii radši už vážně vykašlat.50% ()

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson