Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

misterz

Riddick ako remeň. Ja som nadmieru spokojný. Dostala sa mi slušná porcia akcie, atmosféry a riddikovštiny. Komu sa páčila Čiernočierna tma, tak nebude sklamaný ani s týmto kúskom. Vin Diesel celý film válal ostošesť, má neuveriteľnú charizmu pre takéto úlohy, a to nielen fyzickú ale najmä hlasovú, ten chraplák sa mu proste hodí. Tých pár nelogickostí vo filme som neriešil, hlavne že bola zábava, a to teda bola :) Len mi prišlo ľúto toho psíka, ale chápem to, asi by s ním nemohol ďalej cestovať. ()

liskam

Čistokrevný Riddick! Co víc, si jako fanoušek mohu přát..? Asi takhle, když vám znásilní dceru a zabije syna nějaká ta utlačovaná česká menšina. A tenhle člověk " http://www.csfd.cz/film/321928-punisher-dirty-laundry-the/ " nemá bohužel čas. Vemte si loď, mrkněte na vaše hvězdné mapy, najděte tu naprosto nejhorší planetu pro život lidské bytosti a vyražte hledat Riddicka. Zbraně si brát nemusíte, jsou vám stejně k ničemu. Až přistanete na té planetě, předejte loď Riddickovy a zeptejte se ho, jestli by za tu vaši loď, co mu dáte nemohl rozporcovat rozšlapat a utlouct další dvacítku lidí. Pokud bude souhlasit, můžete na té posrané planetě v klidu umřít, protože Riddick své slovo drží! Za mě 5 sluncí a 90% ()

mzss1

|80%| Tak a mám toto dílko za sebou. Musím říci, že jsem teda spokojen. Dostal jsem opravdu hodně, není to samozřejmě žádná velká pecka, ale mě to bavilo od začátku do konce, takže žádnou velkou výraznou chybu to nemělo. Abych se pravdu přiznal, tak teprve nedávno jsem se rozhodl zkompletovat si tuto, již tímto filmem trilogii. Tyto filmy mi dlouhou dobu unikaly. Je neuvěřitelné množství filmů, takže je někdy nesnadné vše stíhat. Abych se vyjádřil k předchozím dílům tohoto filmu, tak první díl nesoucí název Černočerná tma z roku 2000 mě opravdu bavil. Neříkám, že to byla totální pecka pro mě, ale k nejvyšší dokonalosti moc nechybělo. Skvělá atmosféra, hororové prvky, herci, hlášky, sci-fi nádech atd. Druhý díl, který má název: Riddick: Kronika temna z roku 2004 - no, to se mi teda vůbec nelíbilo. Absolutně mi to nesedlo. Takový laciný nádech hvězdných válek nebo tak. Jedině Riddickova postava mě tam bavila, takže kvůli němu a k tomu jak se mi líbila jednička jsem dal slabé 2*-30%. No a přichází tento třetí díl s obyčejným názvem: Riddick. Byl jsem trošku v rozpacích, první díl, solidní 4*, druhý díl slabé 2*, víceméně jsem čekal průměr. A dostal jsem teda opravdu hodně. Téměř by se to vyrovnalo jedničce, chybělo málo, ale nevadí. Objetivně je jasné, že tak prostý a jednoduchý příběh to má, takže hodně závisí na Riddikcově postavě, která tahá celý tento snímek. A mě to vůbec nevadilo. Trochu to chtělo rozšířit více a lépe příběh, ale spíš zde mohlo být delší a napínavější finále, to mi zde trochu vadilo + ten příběh nějak vylepšit, ale to jen píši, páč jsem si přál nejvyšší dokonalost, přesto jsem dostal hodně. V jednoduchosti je síla. Nechci aby to vypadalo, že se tu opakuji, ale Riddickova postava se fakt povedla. Drsnák se spoustou hlášek, nic ho nezastaví, prostě není co dodat. Vin Diesel to opět zahrál skvěle. Takže krom Dominica Toretta je tohle má druhá jeho oblíbená postava. Abych charakterizoval zkráceně tento třetí díl. Takové temné sci-fi s obyčejnou atmosférou, kde jde hodně i o hlášky a tak dále. Provedení planety je sice jednoduché, ale celkem zajímavé. I ty příšery, monstra - to vše je perfektní, třeba boj, kdy Riddick bojuje s těmito tvory atd. Herecké obsazení se mi líbilo, snad i víc jak v jedničce. Každý měl svoji roli dobře zahranou. Hudba mě zde dost bavila, jednoduchá, ale svůj motiv z předchozích filmů měla, takže pohoda. Co se týče akce. Upozornuju, že toto není film o akci, zde ji je tak akorát. Ikdyž záleží jak slovo akce divák pochopí. Zde je střílecí akce hodně ke konci, na začátku - akce taková, kdy se bojuje spíše proti nestvůrám, nějaká ta menší pranice se najde. A menší masakrování vojáků taky. Rko je takové normální, někdy správně drsné, někdy obyčejné. Nic výrazného mě ve filmu nezklamalo, ani nenaštvalo. Já jsem se bavil velmi dobře. Byl bych rád aby vznikl aspon ještě jeden díl. Taková jednoduchost, příběh primitivní a jak se to povedlo. Nedá se to nějak popisovat. Tento typ filmu se musí vidět. Čisté 4* dávám. Nemám už co bych dodával. () (méně) (více)

kingik

Zpátky na stromy! I když na pusté planetě, vlastně ani žádné nejsou. Je to dost možná nejnehostinnější místo v celém vesmíru. A neohrožený muž a uprchlý trestanec Richard B.Riddick, obklopený všemožnou masožravou havětí, si rozhodně nepřipadá jako vítaný host, a už vůbec se nechce smířit s tím, že by v neúprosném potravním řetězci plnil funkci vydatné večeře pro svoje nepřátele. Navíc, na odlehlou planetu zavítá početná skupinka žoldáků, pro něž je Riddick hlavním soustem, a jeho hlava na menu lovců hlav figuruje jako hlavní chod. Nabušený hrdina se světélkujícími oči s tváří Vina Diesela se vrací po 9 leté pauze. A Diesel coby producent snímku sebou přináší hodně muziky, respektive (scifi) akce a speciálních efektů, za relativně nízké náklady. Režie se i do třetice všeho akčního ujal David Twohy, který tentokrát stranou odsunul originální příběh a sofistikovanou invenci a před diváka rozprostřel poměrně jednoduše vedenou story opatřenou poutavým a vychytaným vizuálem. Přece jen od Twohyho jsem čekal větší rozvinutí Riddickova osudu, ale to bych chtěl asi moc. Náš svalnatý hrdina se spřátelí se štěnětem dingo donga psa, které nějak zázračně rychle dospělo, a komentujíc svůj osud, nejdříve planetu vyplení od jedovatého neřádu, což se mu nepodaří a pak se rozjede to hlavní ve filmu a sice vražedný souboj se žoldáky. Zpočátku jsou karty rozdané dobře a film odsýpal, ale spíše pomalejší tempo, a občas nějakou tu obstojnou hlášku, kazila celková rozvleklost. Charismatický Diesel a spol. nejednou mohli spolu svést mega souboj, ale něco pořádného přišlo v podstatě až v závěrečné třetině, kdy došlo k nejvýraznějšímu rozpohybování filmu, nikoliv děje, ale bohužel ve tmě. Bitek mohlo být víc a hlavně nebyly stoprocentně přehledné. Atmosféra příjemně vypjatá, i když o napínavosti nemůže být řeč. Triky adekvátní k rozpočtu. Při soubojích "face to face" s monstry bylo znát, že do obrazu byla přidána až později. Herec totiž zíral do "prázdna". Nejsem spokojený ani se závěrem filmu. Byl příliš smířlivý a neadekvátní k tomu, co se před ním odehrávalo. David Twohy potvrdil jeden nemilý fakt. Není zdatným režisérem pro kina. Svoje nezávislé malé filmíky určené pro dvd trh utáhnout dokáže, ale jakmile má točit film pro kino, je zle a nestíhá. Vin Diesel, záporáci a dobré využití nízkého rozpočtu, spolu s porcičkou nápadů, dělají dohromady film, ze kterého je cítit nevyužitý potenciál. Shledání po letech to však nebylo úplně marné. Mé hodnocení: 60% ()

Jordan

riddick je hustý charakter, dahl je hustá domina a planéta "not fury-a" má celkom hustú púštnu atmosféru, ale je to iba priemerný a príliš dlhý sci-fi film, ktorý nefunguje bez znalosti samotného charakteru a predošlách dvoch filmov a kombinuje rôzne klišé aj tejto "série" aj iných filmov podobného žánru; ()

Anderton

Riddick je absolútne zbytočný film. Twohyho vesmír nikam neposúva, ponúka iba stokrát videný príbeh z iných scifi béčok a scifi sérií. Každému je hneď jasné, že tu prítomná lezba je variácia, respektíve kópia Vasquezovej a celé osadenstvo tak trochu pripomína Votrelcov. Mám pocit, že filmy s Vinom Dieselom sa točia ako jeho reklama, ako séria cool záberov na jeho drsné ksichty a vypracované telo. Tu taktiež nerobí nič iné, iba machruje. Ale predsa len akoby si to tak nejak všetci uvedomovali, že takáto je jeho pozícia na trhu a adolescenti presne takéto zábery potrebujú rozoberať cez prestávky na stredných školách. Riddick na mňa pôsobí ako nejaký stratený film Rolanda Emmericha z 80. rokov, ktorý sa náhodou našiel a bohvie prečo išiel do kín. Čiže ak ho berieme čisto ako béčkovú poctu starším klasikám, dá sa pri ňom slušne pobaviť. ()

Socrates

Ani pořádně nevím, proč toho Nafťáka zrovna dvakrát nemusím. Tohle by bylo úplně suprový, kdyby hlavní roli hrál nějakej větší sympaťák... třeba já. ()

Kothy

Nebylo to špatné, ale možná jsem od toho čekal víc. Ale za ty peníze celkem slušné. Začátek je trochu pomalejší, ale pak se to pěkně rozjede. Riddick je tam kosí jednoho po druhém. Je pořád ve formě. Jeho pes byl celkem sympatický. I ty potvory byly dost originální. Ty motorky mi dost připomínaly Star Wars. A Karl Urban tam byl opravdu jenom chvíli... ()

Geralt z Rivie

Tohle je ten starý dobrý Roddick z Černočerné tmy. Pro fanoušky Riddicka jasná volba. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $38 / 98 / 60 milionů / 56 dní < 2,57 > násobek rozpočtu. ()

predators

Asi jsem jeden z mála, kterému se Riddick nelíbí, ale je to tak. Divná kamera, divné prostředí i atmosféra, modré plátno kam se podíváš. Prostě mi celá série moc nesedla. 20% ()

Zodd

Tento film ve mě probudil otrlého diváka a narozdíl od Kroniky temna jsem se u toho bavil jako u nechtěné parodie na první díl. Efekty a místy až Alien atmosféra tomu daly pravou šťávu. Jestli vznikl film podle schématu počítačové hry (o ně jsem se nikdy dřív nezajímal), nejspíš to omrknu. ()

PetrPan

Pitch Black s větším balíkem prachů, ale naštěstí bez kronikářského überfantasy smradu, který si po pravdě zas až tak nepamatuju, protože často větrám mozek a mám ho tedy patřičně zvětralý. Twohy se moc nesral s nějakým sofistikovaným scénářem a tak Vin Diesel zase filetuje vetřelcoidní emzáky, inteligence lovců odměn nepřekročí aritmetický průměr kvocientů běžného skinheada a subjektu jeho nevraživosti a celý příběh by se dal shrnout třemi slovy : Zmrdi, sejmu vás. A všechno tohle mi dokonale sedlo a drobně mě nasral jen "páteřní konec", jsem totiž tvor zlomyslný. ()

cukorek

Výborná a myslím, že veľmi prospešná bola zmena pre Vin Diesela, vycúvať z nekonečného pokračovania Rýchle a zbesile a postaviť sa zoči voči nespútanému príbehu. Navyše, takáto forma sci-fi žánru mi vyhovuje, kde sa netočí všetko len vo vesmíre a kde filmom neoplýva prevažne umelá inteligencia a lesk vesmírnych lodí. Všetko dobre doplnili aj zvolené efekty a výzor jednotlivých živočíchov na vyprahnutej planéte. Celé to má aj skryté myšlienky ako napríklad verné priateľstvo psa a človeka, či pravdivý odkaz pre zatrpknutého otca. Jediným zaváhaním bolo obsadenie do týmu lovcov odmien mladého ašpiranta teológie, ktorý sa správal ako vyliahnuté kuriatko, ktoré o svete nič nevie a hrabe tam kde nemá. D.Twohy dokázal znovu zovrieť režisérsku päsť a rozpútať boj o život, v ktorom je každé rozhodnutie a moment nesmierne dôležité, presne tak ako vo filme Dokonalý únik. Mať doma dingo-donga, tak verím tomu, že ma nikto nevykradne : ) 80% ()

Claw

"Somewhere along the way, I lost a step. I got sloppy. Dulled my own edge. Maybe I went and did the worst crime of all... I got civilized." Riddick je postava, která je takový ten "like" 70.kový "japan řezník", který nemá absolutně konkurenci, nic ho nedostane, nade vším a nad každým vyzraje jak silou, tak speciální schopností, tak intrikami a neuvěřitelnou inteligencí a houževnatostí. Riddick nespěchá, ale jde si za svým cílem naprosto nekompromisně a nesmlouvavě drsně. Nakonec vyjebe se všemi... s příšerami na hnusné planetě, s dvojí posádkou zabijáků a s celou hnusnou planetou vlastně navrch definitivně, protože se mu tam prostě nelíbí "jenom" nelíbí... Je to filmová machrovinka a za mě jednoznačně nejlepší díl série. Hned od prvních záběrů si Riddick získal mé divácké srdce a patří mu tak zasloužené místo v mých nejoblíbenějších filmech na světě. /100% + FILM ROKU + TOP 10/ ()

klerik

Riddick je frajer, ale toto je len také nezáväzné intermezzo, ktoré pri svojej celovečernej podobe nedokáže dorovnať ani animák RIDDICK: TEMNÁ HROZBA. Napriek tomu má filmík atmosféru a solídne postavy (nie je to len kópia ČIERNOČIERNEJ TMY ako to z trailerov vyzeralo...). Vin na začiatku hovorí, že má obrúsené hrany, že potrebje nájsť svoje zvieracie ja. V tomto filme ho ale nenašiel (ide o najmäkšieho Riddicka), ale aj tak si ho rád niekedy pozriem ešte raz... ()

dopitak

Jak byl dobrej v letadle když jsem neměl nic jinýho... vizální porno, které si ale ani na 6´´ displeji moc neužijete. Obsahově je to ultrasračka, které ani odhalená ňadra (wtf, co to má v tomhle filmu co dělat) nevytrhnou. Vin vypadá dobře všude, uvidíme jak mu to dlouho vydrží. ()

korbitch22

Nejočekávanější film roku se pro mě stal hořkým zklamáním, po jehož vytouženém, vysněném a nadrženém zhlédnutí trpím stále po 24 hodinách zármutkem a špatnou náladou.Trailer sem viděl snad stokrát, každej měsíc sem si aspoň dvakrát pouštěl první dva díly a těšil se na trojku s až infantilní radostí.Začátek byl výtečný, já sladce slintal nad pokračováním osudů mojí nejoblíbenější filmové postavy a doslova si užíval každé políčko filmu.První třicetiminutovka byla famózní, zrada, vysvětlení ve snech co se Riddickovi stalo, pokračování milované Kroniky, následné Riddickovo znovunalezení, jeho znovuzrození, trénink, ochočování pesa, seznamování s planetou a likvidace dobře udělaných monster ve mě živila naději, to trvalo prvních 30 minut.Potom Riddick zmizí z plátna, na scénu přichazí dva týmy lovců.Spustí se kolotoč dialogů o ničem, občasných dost vtipných hlášek a několika úmrtí mimo záběr.Potom přijde mizerná lest, tlachání, pár skvělých hlášek a totálně ubohé finále, které mi jedině dokázalo, že Dieselovi opět došla pokora a nahradilo jí do sebe zahleděné ego.Nevím co víc ke svému snad největšímu zklamání od dob dvojky Postradatelných ještě napsat.Jako fanda prvního dílu se musím trojce smát, jelikož je to takový její neatmosferický plagiát bez tempa, švihu, napětí, či nějaké pořádné akce a jako milovník dvojky brečet, nad pouho pouhým 5 minutovým rozuzlením Riddickova osudu.Co k tomu dodat, trailer sliboval nadupanou akční, atmosferickou pecku a místo toho jsem dostal žvatlání které se vleče, nemá žádný tah na branku a konec je doslova dementní a že použiju někdy slovo dementní, ve spojení se slovem Riddick jsem nevěřil ani v těch nejčernějších snech.To, co dělalo Riddicka Riddickem je pryč, to co zůstalo stačí na hodně, hodně přepálené 3* a moje zklamání je větší, než Dieselovo ego....obrovské.59%.Aspoň že ta Katee Sackhoff je kurefsky sexy. ()

Chrustyn

Když v roce 2000 vznikl kvalitní sci-fi horor "Černočerná tma" zrodil se s ní novodobý antihrdina Riddick. Tato postava přišla tvůrcům natolik zajímavá, že se rozhodli jí věnovat vlastní trilogii a po nemastném a neslaném Riddickovi z roku 2004, přichází ještě slabší třetí a doufám, že závěrečný díl. Vin Diesel už sice není nejmladší, ale stále se snaží a je tím nejlepším co snímek nabízí. Jinak se jedná o podprůměrné scífko plné mizerných triků a ještě mizernější akce. ()

rollman1

Kdo moc nečeká, není pak zbytečně zklamán že ? Já moc nečekal a film jsem si jakžtakž do jisté míry užil. Rozdělil bych ho do 3 třech částí. 1. část, kde se seznámíme s planetou a samotným Riddickem je zvládnutá výtečně. Zbytečně se nemluví a zabijí se jen příšery, taky je zde výborný Dingo-dango, který byl jedna z nejsympatičtějších postav a užil jsem si s ním mnoho srandy. 2. část začíná příletem dvou skupin žoldáků a to začíná nuda, nehorázná nuda, kde se nic neděje, postavy jsou hnusné nesympatické až na Katee Sackhoff ( Zabořil bych jí ho tam až po koule ) . 3. a poslední část začíná Zpoutáním RiDycka a taky je to nejlepší část, masakr žoldáků, hlášky lítaj z Ridicka jako na běžícím páse. Nebýt té druhé nudné části bylo by hodnocení o třídu vyšší. ()

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson