Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Darckol

Jaaaaj, svietiace očká Diesla mi nestačili na vyššie hodnotenie - dá sa povedať, že to bola prerábka Čiernočiernej tmy doplnená vyššou mierou ,,survival,, prvkov (prostredie, príšery, postavy, pohnútky takmer totožné). Škoda, že sa vytratilo napätie, no narástla kŕčovitosť v hraní i dialógoch :-/ 4,5/10 ()

Razzor_82

Riddick završuje trilogii a vrací se zpět ke kořenům což navodí drsnou a temnou atmosféru. Diesel sice už není tak sarkastický s ostrými hláškami, přesto stále drží rovinu chladnokrevného zabijáka. Akce trochu padá do průměru ale vše vynahradí zase dobře vykreslený příběh jeho světa. Tak tedy i do třetice čtyři hvězdy. 7/10 ()

kondor77

Vin Diesel je v tomto filmu škaredý a otylý a činí mi skoro fyzickou bolest ho vůbec jen sledovat. Vedlejší postavy naštěstí film zachraňují (už se těším až se mi bude zdát o Katee Sackhoff). Příběhově standard. ()

bono22vox

Už z trailerů jsem viděl snahu přiblížit se co nejvíce k jedničce. A film i tak opravdu dopadl. Jen je to takové zvláštní. Asi je to tím, že mi to celou dobu přišlo jako naprostá zbytečnost koukat se na film, který jsem už vlastně viděl. Jen je to trošku jiné a hlavně slabší jak v atmosféře filmu tak hlavně v podání Riddicka. V jedničce to byl fakt borec. Řeknu vám to asi takto, komu se líbila jednička, bude se líbit i tenhle snímek, ale komu se Riddick nikdy moc nelíbil, tak tohle jeho úsudek rozhodně nezmění, ba naopak... ()

Searison

Komu se líbil první díl, bude se mu líbit i tento Riddick 2013, samozřejmě je zde nadlidskost dotažena až do extrému, ale pobaví to a vizuálně je super :) viděno v kině 80% ()

aLCaP0Ne

Fanúšikovia Riddicka môžu opäť jasať. Je späť v plnej kráse a nadväzuje na predošlé dva filmy. Trojka sa naozaj podobá jednotke ale má čo ponúknuť. Opäť skvelá akcia (hlavne úvodné prežitie v "divočine"), temnota, množstvo zaujímavých hlášok (Dopustil jsem se nejhoršího zločinu ze všech, nechal jsem se zcivilizovat.) a skvelý Vin Diesel.. 80% ()

Kenty

Jedna hvězda pro Diesela, druhá hvězda pro Diesela a třetí pro ty krásný tvorečky. Škoda jen, že rozpočet nebyl o něco větší, protože pokud není někdo milovníkem Riddicka,tak ho to hodně zklame. ()

Jan.Mlynar

Být slabými třemi, nebo silnými dvěmi, to je oč tu běží. Ne, tohle ne, černočernoucíčerná tma byla fajn vymývačka intelektuálních mozkobuněk, tohle je ovšem slabá kopírka, co se zadře na každym pátym listu. Diesel je sice stále cool, ale víc než obvykle je to jeho hraní asi tak originální, jako kůl v bábině zahradě... A to fakt dokáže zanudit, vidět ten jeden samej výraz deset let stále dokola prostě omrzí i lecjakýho Dieslofila a může vás to přes monitor mlátit testosteronem po držce, jak chce... Jinak teda palec hore za sem-tam dobrej nápad a doprovodný kás(trá)ting - jeden amigo vůl, pár amigo opic, s IQ sotva větším než ten písek kolem, oduševnělej melancholickej taťka a na závěr lesba, která si to nechá udělat jen od nejtvrdšího chlapa - béčko jak z učebnice. ()

Azog

Pokračování serie s Riddickem, skvělá akce, skvělá mlátička.....ale ....je to v podstatě to samé, co první díl!!!!! Jen vyměnili potvory ze čtyřnohých za dvounohé a přidali jednu loď navíc !!!! Opět jsou ve stísněném prostoru obléhané potvorami. Opět tam tahají lodní články přes pole plné potvor, opět je Riddick v řetězech. ....slabší 3 hvězdy, protože mám rád tuhle serii. ()

LolopelS

Riddick ako postava u mňa jednoznačne za 5* (aj keď mekgajver sa v ňom nezaprie). Ten hajzel prežije všetko. Príšerky tiež môžem vždy a všade, hlavne ak sú popiči spracované a tečie veľa krvi. Katee Sackhoff je urastená žena, ktorú by som si vybral do mojej top päťky obyčajných smrteľníkov, s ktorými prežijem podobnú pojebanicu. Škoda psíka, mal som ho rád, aj ochočený bol pekne, taký zebrovaný :/ Na jednotku sa to neťahá, asi chybovalo povestné šťastíčko pri nakrúcaní a vo výslednom efekte nedominuje toľko "dark" hmotných scén. Pomľaskal som si na škorpiónikovi pojedajúcom si vnútornosti. A že som tomu dal 3 hviezdy? Nevadí, milerád si pozriem znovu. ()

Franc1s

Já vím, že Riddick je prostě Riddick, ale tohle byl asi jeho brácha nebo nevím. Příběh zbytečně natahovanej, o některých wtf chvilkách, kdy by to každej udělal jinak ani nemluvím a to nezmiňuju ani ty efekty a kulisy, jak kdyby to dělali borci ze střední, chápu, že si to Benzin platil skoro ze svýho, ale čeho je moc... Na jedničku a dvojku tohle nemá. Jako béčko k večernímu odreagování, ale poslouží 6/10 ()

LordMysti

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale u mě je to bohužel jen na dvě. Vláčné, nelogické se strašným americkým hepáčem :( ()

Shaleman

Pamatuji si nehostinou planetu, ultra drsného Vin Diesela a ochočenou mizerně animovanou hyenu... a pak už jsem zachraňoval svět před nadvládou inteligentních zombie k čemuž mě pomáhala nádherná rusovláska a mluvící kocour s robotickými packami. Měli jsme namále a vše směřovalo ke krvavému konci... když jsem se probudil a zjistil, že ta blbost s Dieselem stále běží a po krátkém rozhovoru mezi postavami jsem se rychle dovtípil o čem ten duchaplný filmeček plný mizerných triků, laciné akce a (co zabolelo nejvíce) plytkého scénáře a ještě plytčejší režie byl a že jsem vlastně o nic nepřišel. Ale kamera byla zajímavá, škoda hold těch nezajímavých nápadů a mizérii tvůrců, za což nemůže malý rozpočet, hlavní představitel a ani hlavní postava. ()

Zevon

Ač mi dingo dongo připomíná našeho nevycvičitelného psa, Katy svým gestapáckým ksichtem jednu mou kamarádku z mládí, již jsme na škole dlouho podezřívali z masochistických praktik a Diesel milého debílka, který párá své okolí pohledem z pod obočí a v gatích má přitom naděláno když zaštěká čivava, nebudu si kazit náladu, kdykoliv zavadím o tento připitomělý škvár. Vykonstruovaných situací o nevinných trpitelích a keců "za pět vteřin zemřeš" je všude plno a tento film vůbec o ničem jiném není. Chápu, že degenerovaná generace, shlížející se v depilovaných a různými deriváty upravených figurách po žádných myšlenkových pochodech netouží a tento produkt ani na nic jiného necílí, přesto jej nebudu hodnotit jinak. Taky bych asi těžko hledal důvod, jenž by mi z kapsy vytáhl dvě kila a donutil mne se jít prospat do sinestaru. ()

ER

Hned v úvodu filmu se Riddick "omlouvá" za Kroniku temna a hlásí návrat ke kořenům. A ten se vcelku povedl,byť bez jakýchkoliv ambicí na lepší podívanou. Po prvních 20 minutách ala NatGeo Wild dostaneme slušnou porci akční zábavy s dobře fungujícími,ale otřepanými hláškami. Jen závěr nefunguje až tak, jak v Černočerné tmě (který je mimochodem zcela evidentní kopií) a rádoby srdceryvný konec s "páteřním otcem" filmu nesvědčí (pejsánek bohatě stačil). Nu což, Riddick tuto značku nepozvednul,ale koukat se na to dá. ()

Moiraine

Nový Riddick mi hodně připomněl Černočernou tmu, která byla fajn, takže proč ne? Vždyť vykrádání kdečeho (dokonce i sama sebe) je v Hollywoodu úplně normální a běžná věc. Když se na to k tomu dokonce dá koukat, tak je celkem překvapivá přidaná hodnota. A zrovna filmy o Riddickovi patří mezi skupinu filmů, které sice nepovažuji za žádné skvosty, ale zas se nebudu bránit se na ně někdy podívat. ()

Acrobat odpad!

Aj v prostredí zachovávajúce si len dve farby, kde sú vám nanič adobeRGB monitory, pocítite nutnosť siahnuť žene na muskulatúrne vyvinutý zadok. Síce mám chuť zavrhnúť satiru, nejde to. Pretože dvaja nabúchaný chlapci ospevujú Riddicka, ako je ich málo, ako je on ten najhorší z najhorších...Nepodložené chválospevy, ktoré nahrávajú tým kritikom, ktorý hovoria, že skladba zlých hrdinov je zlá. A aby som posledný klinec do rakvy nehľadal dlho, hneď sa vynorí jeden dobrák citujúci Bibliu. Ako čerešničku na slanej torte netuším, či existuje divák, ktorý by pridelil iný status blondínke v skupine žoldnierov ako rolu radodajnej husičke. Všetko bolo priemerné ba silnel náznak dvojhviezdičkovej akcie, pokiaľ si zachovávala stealth myšlienku, kde sa logicky nevrhnete proti presile. Gentlemanská dohoda však všetko preruší a pripraví nám niečo, s čím podľa jedného „ani Boh nechce mať nič spoločné.“ A čo to je vážení priatelia? Horda nemotorne vyzerajúcich príšer rodiacich sa v Twohyho detskej mysli. Preto všetko špliecha a ja našťastie to v tej černote nevidím. Inak, aby to nebolo len o mužskej akcii bez dialógov a kope nehercov, tak miestami riešime aj sociálnu dramatizáciu. V ziskoch sa nič svetaborné nekonalo, no tuším, že Riddick zase narazí na nejakú planétu. A bude to zasa to isté, stále dookola...Kde tých žoldnierov vlastne klonujú....(videné 08.02.2014, BDrip) ()

lakart

Tento film si vypůjčil řadu prvků z prvního dílu a okořenil řadou nových prvků, které vcelku dobře míchá dohromady. Všechno ovšem kazí neskutečně debilní scénář, který se místy nedá ani poslouchat. Z Riddicka se stal démonický vrah, který vždycky přesně ví kde, kdy a co. Místy je to trochu trapné, ale budiž. Není to špatný film, jenom by to chtělo lepší scénář, nebo příště vypnout zvuk. Ke konci jsem měl dojem, že je to možná i zbytečný díl, který nic neřeší. 70% ()

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson