Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

vikino1

Že já blbec ležel 14 dní v nemocnici ve čtyřicítkách horečkách a hrozných bolestech při zlomenině holení kosti. Přitom o poločasové přestávce stačilo najít dva šutry, kosti trhnutím o šutry vrátit a mohl jsem po přestávce druhých 45 min zápasu za místní FC dohrát. Ale zpět k Riddickovi. Nejvíc mě mrzí že ty jeho vyleštěný bulvy jsou jen na efekt. V Pitch Black to bylo jednak nový a zajímavý, druhak to do té dlouhé noci byla kvalitní výhoda. V Kronice i v tady to nějak ztrácí opodstatnění. První parta žoldáků jsou fakt jen tupí leštiči zbraní (na co slouží Cyclop jsem teda nepřišel), druhá parta je drsnější ale nakonec zjistíte, že Riddika zabít vlastně ani nechcou (a to ho honí přes deset let). Až na zabití šéfa těch leštičů, jsou killy na Riddicka dost odfláklé. Utkvělo mě v paměti jen pár dobrých hlášek, nevyužitej potenciál „kněze“ a Starback. ()

Trendis

Teď asi naštvu většinu fanoušku Vin Diesela a série Rychle a zběsile, ale podle mě Vin je špatný herec. Navíc v sérii Rychle a Zběsile se mi vůbec nehodil, a nehodil se mi ani v jiných filmech kde hrál. Ovšem Riddick je napsaný přímo na něj, on se pro tuto roli narodil. Po Riddick: kronika temná a černočerná tma, vyšla tato věc, kde byly využity všechny jeho rysy včetně jeho hlasu, což se v žádném jeho filmu co jsem viděl zatím nepovedlo. ()

Eventyrer odpad!

Odpad odpadu. Ten Vin musí Riddicka zbožňovať, inak nevidím jediný dôvod prečo by sa stále vracal k tejto dychberúcej sračke. Zrejme je tak preriddicovaný a šesťnásobne rýchly a zbesilý, že ho už nikde nechcú. Len v jeho starých "dobrých" lajnometoch kde si vždy nájde čo na práci. ()

Thrain

Taková recyklace Černočerné tmy. Akorát daleko míň atmosférická a postrádá kouzlo překvapení. Od začátku je totiž úplně jasný co se bude dít, jak to celé skončí a je úplně jedno kolik při tom zemře zrůdiček nebo lovců odměn. Děj je takový nemastný neslaný, ale věřím, že všichni kdo mají rádi riddickovskou sérii si přijdou na své. "Whatever they are, they ain't so hard to kill." 61% ()

Wyrdas

Na Vin Dieselovi jsou vidět přibývající léta, ale jeho postavě to na charismatu ani v nejmenším neubralo! Návrat ke kořenům se podařil velice ladným způsobem, až mě jednoduchost řešení toho přechodu přímo překvapila. První část filmu je lehce utahaná, ale pak jsem pochopil, že to byla nutnost, aby divák pochopil všechny dějové zvraty. Nakonec je to ale zase ten starý dobrý Riddick sám, který film posílá do těch nejfamóznějších výšin. Vtip, akce... survival drsňárna, která se stala kultem! Jediné mínus je za otravnou postavu Katee Sackhoff, která dokáže potrapnit vše, kde hraje... ale jen kvůli ní prasit hodnocení nebudu. ()

gemi

Riddic(ulous)! Fantasy nuda s atrofovaným Vinem Benzenem, která v první půlce vypadala, že snad ani nemá scénář. ()

rublik05

Riddick byl pro mě až donedávna naprosto neznámý pojem, žádné filmy s ním jsem nikdy neviděl, takže tohle, v pořadí již třetí pokračování na mě zpočátku působilo jako takové menší zjevení. Jednak mě zaujal nezvyklý vizuál, který mě ale po chvilce začal neskutečně bavit, ale také jsem byl moc zvědavý na Vina Diesela, jestli zvládne být hlavním tahounem celého filmu. Je jasné, že drtivá většina dění jsou čistě digitální efekty, nejvíce topové byly ty různé digitální potvůrky, akční scény s nimi mají patřičné grády a jsou příjemně drsné, jednoznačně se jedná o ty nejlepší momenty. Z herců nejvíce zaujmou především záporáci, konkrétně Jordi Mollà neskutečně válí, naopak Vin Diesel se zas moc nepředvede, emoce má takřka nulové, chyběly mi od něj nějaké hlášky, i tak mě ale jeho postava drsňáka bavila. Nic jsem předem neočekával, dostal jsem však povedenou nenáročnou podívanou, která sice nepředstavuje nic převratného, ale za shlédnutí rozhodně stojí. 7/10. ()

Nix

Trojka je takový slabší bratr Černočerné tmy. Máte pocit, že už jste to někde viděli. Ani tomu nepřidává ochočení mazlíčka, ale kdo jiný než drsnej Vin by to mohl udělat. Každopádně monstra jsou super, ale na jedno podívání to stačí. Tady už totiž Vin nemůže příjít s ničím novým a ten drsnej pohled už prostě není tak cool jako dřív. Raději první díl. ()

messi@h

Riddicka jsem viděl poprvé až teď po mnoha letech, protože po nepovedené Kronice temna jsem neměl chuť na další příběh o tomhle hrdinovi. Před těmi lety bych ho asi ohodnotil maximálně tak na dvě hvězdy/50%, po všech těch generických Marvelech a nenápaditých akčních filmech ale překvapeně konstatuju, že se mi Riddick vlastně docela líbil. Minimálně z něj je vidět snaha udělat hardcore SF příběh o hardcore hrdinovi a nadšení pro věc. Nejslabší momenty Riddicka jsou ty, které odkazují na druhý díl, nejsilnější naopak ty, co odkazují na první film. Rád zavřu oči nad nelogičnostmi a nedotažeností scénáře, protože souboj Riddicka a lovců hlav byl stylový a zábavný. Takže moje finální hodnocení: Černočerná tma - 73 %, Riddick: Kronika temna - 40 %, Riddick - 60 %. ()

LudkovaLevaRuka

Rádoby drsné hlášky a významné vypjaté pomlky se vlečou jako hlen z vetřelce. Do toho pobíhá digitální ušopes. Přidejte dítě a máte pohromadě všechny klišé. Se svižnějším střihem by to mohl být slibný pilot k seriálu ale na film je to prostě málo. Zklamání roku, které částečně zachraňuje postava Dahl, ne však Katee Sackhoff, která ze svého herectví mohla předvést víc než jedno (!) ňadro (!!). ()

DavidWebb

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že Fan Benzinovi došli prachy, tak hodil reč s nejakým scenáristom pod vplyvom aby pre neho vycucal z prsta ďalšieho Riddicka. Toto dielo je fakticky zbytočné. Až na začiatok, kde sa Benzin skamoší s kojotom je to celé vykrádačka predchádzajúcich častí, kde nie je nič nové ani originálne ani nijako zaujímavé. Smiešne vizuálne efekty (niekedy) a nenechajte sa oklamať ani castingom. A to som si myslel, že dvojka bola zlá. Pitch black bol perfektný, originálny sci-fi, ktorý už nejde prekonať? S postupom času sa výrazne zlepšujú možnosti počítačovej techniky ako hardwérovo tak softwérovo ale nikto nie je schopný napísať dobrý scenár - v tom je problém! Je smutné, keď sa producenti spoliehajú nato, že peniaze im zarobí názov filmu a casting. Jediné plus na tomto Riddickovi je, že to celkom slušne odsejplo - vzhľadom na skoro 2 hodinový film. Celkovo som bol však sklamaný a dúfam, že to bolo posledný krát. ()

RAFT

Konečně třetí díl sice není nejlepší, rozhodně lepší jak předchozí .Koněčně se to vydává jako ve stylu prvního dílu .No co tu budu psát bohatě stačí 3 díly . ()

Dantte..

Riddick nezklamal, to co jsem od filmu očekával, to mi splnil do posledního detailu. A jedno vím jistě, chci víc, mnohem víc a další porci a konečně třeba i legendární Furyi a Nesmír. Velmi potěšíla i Katee, tyhle role jsou pro ni ušité na míru. Riddick je přesně tím filmem, který si rád pustím po nějaké době znovu, když budu chtít vypnout a relaxovat. 80% ()

eagles22

Veskrze velmi podařená akční taškařice, u které jsem se dobře bavil a kterou sráží pouze občasná demence některých aktérů a přehnaná stopáž. Hodně mě potěšila Katee, v roli která jí sedí jako ulitá. Celkově za 75%. PS: Ale že si tam ten Urban teda zahrál, úplnej koncert :) ()

Paviozo

První půlka perfektní, pak to trochu ztrácí štávu, než dojde k očekávanému konci. Ale super film, klasické béčko s pořádným drsnákem, kterého Diesel pořád umí. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)