Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Shredder

Riddick - Navrat ku korenom. Asi nikomu nevadi, ze sa vypustili redudantne sci-fi somarinky z druhej casti. Co mi vsak extremne prekazalo, su CGI. Kedze vacsina filmu sa pravdepodobne natacala pred zelenym platnom, triky na urovni Spy Kids 3D dokazu kompletne znicit dojem. Druha vec, Twohy nie je prilis dobry scenarista. Nielenze v podstate iba okopiroval scenar jednotky, na ktorom sa podielal, ale navyse ma jeho pribeh minimalne 2 velke diery. Povedzme si uprimne, keby to nedrzala pokope charizma Vina Diesela, Riddick by bol tym najobycajnejsim beckom. ()

TSZ

Toužebně očekávaný návrat na počátek selhal již ve stádiu pokusu. Snaha o vyrovnání se originálu je sice evidentní, ale naprosto se míjí účinkem - bez atmosféry, bez napětí, naprosto předvídatelné a Riddickovi přicmrndávači nemají ani špetku charismatu. To otřesné digitální zpracování Vás možná donutí pouvažovat o tom, zda Twohymu nevěnovat nějaké drobné z kapsy, ale nedělejte to... Diesel už stejně nezhubne a strach z něj v téhle roli nepůjde ani v případné čtyřce. ()

Renci

Riddick sa vrátil. Sľuboval, že sa atmosférou vráti ku základom,teda k Pitch Black. V skutočnosti sa mu to však podarilo len na polovicu. Úvodné minúty majú grády, s príchodom lovcov sa to zmení k horšiemu, a finále je niečo medzi tým. Soundtrack a zvuk potešil, main theme sa dá počúvať do nekonečna. Niečo čo sa ale nedá pochváliť, je poňatie filmu, taká digitálna prepálenosť ma rozhodne nepotešila. Kvalita efektov je strašne labilná, niektoré panoramatické zábery sú super, digitálne potvory, alebo iné sci-fi momenty sú príšerné. Chápem, že je to točené za podstatne nižší rozpočet ako digi blockbustery, ale ruku na srdce, naozaj to muselo byť celé takéto? O príbehu škoda hovoriť, logické lapsusy, klasický hnusný heroizmus, ktorý sa snaží ukázať divákom ,,o čom je prežitie, a odvaha,, ...ehm. Akčné scény však stále zaujímavé, hlavne ,že kameru nedržal človek s dyskinetickým syndrómom. (vďaka Bože aspoň za to... ) Pre Vina Diesela je Riddick stále veľmi obľúbená rola, a je to vidieť. Kasting býva v týchto filmoch kameňom úrazu, tu sú však tváre celkom neopozerané a hlavne nie otravné. Áno, priznám sa, hodnotím subjektívne, a mám rád tento žáner a Riddicka, ináč by to bolo horšie, o dosť horšie. ()

windows

Vin Diesel a pes Scooby Doo. Laciné kostýmy, animace zrůd katastrofální. Děj žádný, zápletka nikde... Monstra jak od ASYLUM. Béčkový výkon Vina Nafťáka. ()

speedy7929

Minulé sci-fi som považoval za jedno z najlepších tohto roku. O tomto môžem povedať, že bolo najlepšie. Riddick ma opäť nesklamal. Vin Diesel vie okrem filmov za volantom natáčať filmy aj s nožom v ruke. Najviac ma pobavila scéna s hrnčekom. Určite odporúčam pozrieť tento film. ()

.killer.

Ačkoliv jsem z prvního Riddicka nebyl unešen a dvojku jsem pro jistotu vynechal, trojka mě poměrně oslovila. Je to zdlouhavá hra (nejen) na kočku a myš, která moc příběhu nepobrala, ale dohání to drsnou akcí, poměrně povedenými digitálními potvůrkami a nelítostným Dieselem. Stylově mi to připomělo (rovněž nečekaně povedeného) nového Dredda. Poměrně jsem se bavil, takže mohu jen doporučit. ()

Taffey

Vítězem je ten, kdo dal dvě hvězdičky. Černočerná tma byla, svým způsobem, originální. Dvojka byla sofistikovaná. Ale tato trojka je sprostá kopírka ČČT, stříklá mohutnou dávkou ne zrovna dotažených počítadlových efektů. Z Riddocka udělal scénář nyní již nezničitelného robota. Obzvlášť obludná byla scéna se smrtí bedňáka, obzvlášť přesně kpnutá bedna na jeho useklou hlavu. To snad může vzít vážně jen opravdový dement nebo chlap s malým přirozením, léčící si u filmu své nemalé komplexy. Riddick byl ne nepodobný Vetřelcům versus predátorům dvojce, kdy taky drahná část scén probíhala v naprosté tmě a tak člověk neviděl téměř nic. Kam ta kinematografie spěje, to je neuvěřitelné. A to jsem koukal na 1080p s vysokým bitrate a DTS zvukem. Vůbec si nedovedu představit dívat se na to v rozlišení menším než 720p. Jed to film, který záhy upadne do zapomnění. ()

Faither

Sic to není jednička, ale na Riddickovi si prostě trochu ujíždim, a proto to musí být za 5*!! Na druhou stranu by si určitě tahle postava zasloužila víc.. ()

Alouette

Vin Diesel v pokračování své pouti po jiných světech. Protože je zrazen, uvízne na planetě plné zubatých a jedovatých potvor. Když se trochu zmátoří, najde opuštěnou loď lovců odměn a přiláká na sebe další lovce, aby jejich kosmické dopravní prostředky využil jako taxík a vrátil se konečně domů. Mně osobně se třetí Riddick líbil moc. Mám rád, když si zubaté potvory přidají do svého menu členy cvičených zabijáků. Je pravda, že od druhé půlky to byla vlastně maličko kopírka Černočerné tmy, ale u té jsem si také chrochtal, takže spokojenost. ()

mimozakon

Musím povedať, že takáto jednoduchá scifi kravinka mi pripomenula čiernočiernu tmu. Veľmi dobre sa to pozeralo aj keď to nemalo nejaké extra hodnoty. Katee potešila. ()

Maniik88

Hodne nevyvážený film, chvíľami som krochkal blahom a chvíľami ma to vytáčalo a nudilo. Mne sa ale takýto štýl páči a tretí Riddick rozhodne neurazí, ale ani neprináša nič nové. Taký fajn Sci-Fi priemerný oddychováč. ()

Uter123

Dve veci ktorými nový Riddick zaručene boduje. Prvá, za maló love veľa CGI muziky a druha za Vina ktorý sa konečne po FF stáva rúbačom hláv a končatín ktorá mu toto všetko táto séria ukradlo. Po tých dokonalých dialógoch, kde musel neustale hovoriť aká je rodina a priateľstvo najdvôležitejšie, som mal pocit, že jedinou gradáciou jeho postavy, bola zmena na horu lásky. Ale dosť bolo pozitív. V konečnom dvôsledku mi hafan vôbec nevadil bolo tam toho oveľa viac. Stupídny scenár ma zrazil z nôh. Twohy je magor. Nieže zrecykloval jednotku a predhodil ju mladšej generácií, ktorá by už prvou Pitch black opovrhla. On možno nadobro uzavrel kapitolu o Riddickovi. Neviem či bol dobrý ťah zúžiť už tak masívne vybudované univerzum po kronike, ale budiž low budget nepustí. Ale okrem riddicka tam fakt všetko stálo za hovno. Ako nejakú mini sériu by som si toto rozhodne dal. Ako pokračovanie najväčšie zabijaka galaxie toto určite nestačí. ()

DjangoDoe

Pravdu povediac na 3. pokračovanie som sa celom tešil po geniálnej Pitch Black a celkom dobrej Kronike temna, preto ma trocha zarazilo ako dopadlo ďalšie pokračovanie. Je to asi najmä vizuálom, ktorý skôr pripomína cinema of game ako dobrý sci-fi thriller. Ďalšia dosť krutá chyba bola, že film by sa chcel veľmi podobať jednotke ale zároveň nadväzovať na dvojku, čo sa až tak veľmi nepodarilo a dejová línia sa rozpadla na dva kusy, ktoré sa len blbo prekrývajú. Škoda mohlo to byť lepšie, možno nabudúce.... ()

Wolfinas odpad!

Chtěla jsem dát alespoň jednu hvězdu za tu roztomilou hyenku, ale v té nepřestávající otravě jsem si ani nevšimla co se s ní stalo. Netuším zda to bylo schválně, ale brblá takhle Vin Diesel v každém svém filmu nebo to bylo naschvál? Riddick řekl v celém filmu asi 6 slov, ale bez titulků bych jim sotva rozuměla. Kdo ví, třeba si mysleli, že to bude sexy. ()

Zombiepod

Tretí Riddick sa vizuálnym štýlom aj spracovaním nápadne približuje skôr ku Pitch Black, čo vôbec nie je na zahodenie. Ako dejové napojenie však nestojí takmer za nič - pomerne zbytočne príbeh rozširuje a v podstate sa nikam nepohne. Ako béčko, ktorým film vobec nemal byť, však funguje správne. Twohy si réžiu užíva, rovnako aj Diesel moju najobľúbenejšiu rolu v jeho podaní. Efektovo i atmosfericky niet za čo karhať, a zopárkrát to bolo aj celkom vtipné. Zbytočný diel série, ktorý však fanúšikov Riddicka neurazí, s pravdepodobne najpopcornovejším záverom, aký mohol dostať. ()

Weyden

Velmi milé překvapení. Nedávno jsem viděl Černočernou tmu a přišlo mi to strašné. Tento Riddick má však dle mého soudu při dost nízkém rozpočtu naprosto výborné efekty a hodně mě bavil, především počáteční Riddickovo přežívání na opuštěné a kruté planetě. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)