Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Milole

Chcel som tomu dať 2.5 hviezdičiek, ale to nejde... Každopádne, dokázal som ten film dopozerať dokonca, a ten riddick-ovský štýl ma stále niečim dostane... takže: také slabé 3. ()

Naby

Zajimavej scifi pribeh plnej akce, napeti. Pekna planeta, kde se pribeh odehrava :-). Scifi fandum, kterym nevadi vetsi davka brutalnejsich scen urcite k doporuceni. Celkem 3,6* ()

Terminator666

Myslím, že to není špatný snímek. Hlavní hrdina má své osobité kouzlo a je to efektivní zabiják. Je pravda, že tento díl se od předchozích trochu liší, ale myslím, že fanoušky Riddicka nezklame. ()

Kanty

Po sľubnom prvom filme Čiernočierna tma slabšom pokračovaní je trojka jednoznačne najslabšia. Škoda. 55 % ()

Hannynko

Videné na Blu-ray a maximálna spokojnosť :) Starý dobrý Riddick ten komu sa predošlé diely páčili bude isto spokojný :) ()

Ananas462

Kdo si říkal jestli někdy vijde Riddick 3 tak je tady a pro věrné fanoušky to nebude ale i možna trochu zklamání . Ne že by byl nějak odfláknuty ale podle mě tomu něco chybělo , jo sice tam sa pejska kterýho bych bral hned dom ale nevím jestli je to tak dobrý bonus no každopádně se těším na další díl tohoto super filmu a snad mi spadne čelist . ()

Vsacan

no,... Je to lepší napodobenina Černočerne tmy. Hrát to někdo jiný než Vin Diesel tak to ma max 1-2 hvězdy. ()

malyLibor

Tento díl se mi líbil nejvíc. První dva dobrý, nic proti, ale něco mi tam chybělo. Tenhle byl ale určitě nejmíň na 80%... a protože u scifíček přidávám, tak dávám 5*. Jo, kdyby byl jen trošku jiný konec, nebo řekněme tak 8 minut před koncem, dal bych 5* bez mrknutí oka. No, co už, nic není dokonalé, tak já tedy mrknu ;-) ()

Pythonator

Dutý nabušenec potřetí ve své životní roli. A tentokrát to zkusil Twohy jinak. Vysral se na pokusy o epickou ságu a vrátil se do komorní Černé pítče. Stejně jako tehdy, tu stojí vrahoun proti potvorám a snaží se dostat z hnusné zavšivené planety pryč. Nic nového, ale stejně to potěšilo. Potvory pěkné, efekty lepší i když stále levné, ochočená hyena perfektní a namachrované cool scény stále k popukání. Obzvláště ta, kdy Riddick odkopne mačetu nohou a donutí ji porušit několik fyzikálních zákonů (to jako mysleli vážně?), aby dostál svého slibu a nechal hlavu spadnout do bedny. Tomu jsem se opravdu musel zasmát. Když u filmu vypnete mozek, nežerete panu Nafťákovi ty jeho drsňácké pózy a berete ho spíš jako komickou figurku, tak tu máte docela slušné komorní sci-fi. ()

gezko

Riddick is ridiculous, pretože som teda vôbec nečakal, že vo filme uvidím nahé prsia a budem počuť hlášku: "A tebe ho tam vrazím až po gule a ešte ma o to budeš prosiť." A keďže Riddick plní svoje sľuby, tak som čakal....a čakal...a čakal...a nič. Takže okrem tohto zostalo z filmu len otrepané klišé a klasické vyraďovanie. ()

90125

Bol som a vlastne este stale som fanusikom "jednicky", co bol vydareny scifi horor, s dobre gradovanym napatim a zaujmavou optikou. Kupodivu aj dvojka, ktora uz vseobecne nebola tak vysoko cenena, mi fungovala a ten pribeh som celkom zozral. Tento film na pribeh uplne rezignoval a snazi sa len zufalo kopirovat original. Bohuzial s dost malou uspesnostou, hlavne co sa tyka budovania napatia a vytvorenia charakterov nejakych postav. Nielen zapletka, ale prakticky vsetko v tomto filme, je len velmi malo variovana recyklacia jednicky. Viac to pripomina nepodareny western plny velkohubych kecov, ako scifi. Ani specialne efekty podla mna niesu nic moc. Nie ze by som mal kdovieako vysoke ocakavania, ale tento film je sklamanie na vsetkych frontoch. Vlastne by som si prial aby ho radsej nikdy nenatocili. 54 % ()

slavikzbojni

Nič nového pokiaľ ide o nápady a námet- ale Vin Diesel je chlap, ktorý vie dať filmu strhujúce tempo a šťavu. Dialógy sú krátke a ľúbivé, čo sa estétom iste nepozdáva- nuž ale preto sú to estéti. Riddickova filmová osobnosť je z veľkej časti originálna- i keď je je poskladaná sčasti z predošlých a osvedčených zložiek- avšak Diesel priniesol aj dačo nového. Príbeh je až lakonicky jednoduchý- a hlavný hrdina ako sa zdá je ideálny komiksový herec. Je to vlastne vedeckofantastická filmová rýchlobežná štvorkolka.... a dá sa pozerať a zažiť. ()

Gridd

Jestli se potřebujete odpočinout a nemáte 2 hodiny co dělat, tak si z peněženky vyndejte 150 kačáků a šup do kina na třetí díl Riddicka. Jelikož jsem nečekal žádný filmový skvost, tak jsem nadmíru spokojený. Vin Diesel a jeho monotoní hlas(když už teda začne mluvit) je vostrej. Už to sice není ten vražednej Furian, ale "sranda s vlastní vyrobenou sekerou" vypadá dobře. Není to rychlej a zběsilej akčňák, takže nečekejte od začátku hordy mrtvol žoldáků nebo alijenů(na ně čas přijde). Zkusilo se tomu hodit nějakej ten, no řekněme, příběh a nakonec trošku těch alijenů a dopadlo to dobře. Nenáročný, jednoduchý a uklidňující film, u kterého opravdu nemusíte o ničem přemýšlet. Stačí zírat na plátno, cpát se popkornem a zalejvat to koka kolou. ()

w31rd0

Riddick opustil vody drahejch rozmachlejch produkci a vraci se k tomu, co mu slo nejlip - zabijeni lidi a priserek na nehostinnejch planetach. Mne se prvni survival dvacetiminutovka naopak libila, pak prijde klasicka beckova vesmirna vyvrazdovacka s zoldakama, je tu vsak nekolik ale. Ma to Diesela, proti kterymu je Bear Grylls rozmazlenej fracek, ma to zoldaky, ktery sou sice neskutecne sablonovity, ale vynahrazujou to ostrovtipem. No a pak se vyklopi rampa z vesmirny lode, vybehne z ni Starbuck a zacne klit jak pohan, rozdavat direkty a pak ukaze bradavku. Nuff said. ()

agiba

Akčnější, nadupanější a dá se říct, že i vtipnější dvojka černočerné tmy (tu filmograficky druhou, příšernou kroniku, vůbec nepočítám), která od začátku až do konce stála jen a jen na Dieselovi. Drsnej, hláškující, nabušenej!! Co si budem povídat, když přichází ve zpomaleném záběru na scénu, jak jinak než za zvuku hromů, plášt odhazující v dál… myslím, že zaplesá srdíčko nejen dívčí části publika, ale i nejednomu sci:fi nadšenci. Bohužel díky tomu byly scény, které se netočily kolem něj, nudné a vleklé jako slizké bahno místních příšerek. A že jich nebylo málo! Rádoby drsní lovci odměn, kteří si při prvním zařvání příšerek nadělaj do kalhot, opravdu v ničem nepřekvapili. Nezachránila to ani luxusní Dahl (chci ji domů!) a ani Lassí, která se opravdu vždy vracela domů. Možná i díky těmto hluchým místům jsem začala dumat nad tím, jaký to má vše smysl a kde je pointa? Proč se tak moc Riddick snaží přežít a rvát se až do úplnýho konce? Trochu sem postrádala ten jeho přístup „Co je tak užásnýho na tvým životě, že se bojíš smrti ?“ a „Kůli vám tu rozhodně nechcípnu.“ Taky mi vrtá hlavou, proč je vždy tak charakterní, i když ví, že s ním stejně všichni chtějí vyjebat? No, aspoň že *spoiler* ho ten Johns nevzal na konci na ramena*konec spoileru*. 80%, ale jen díky nostalgickým vzpomínkám k ČČT, u které jsem v dětství usínala a protože Dahl na konci sladce poprosila. ()

Sshania11

Skoda toho nevyuziteho potencialu, rozhodne to mohlo byt lepsie a ani neviem ako velmi.. lebo z pozicie kde sa film nachadza teraz sa zda byt "room to improve" priam nekonecny. Jedini, kto to tam cele tahali, bol Riddick , ten dingo dongo hafan, nehostinne prostredie a Bad guy no.1 (Jordi Mollà), zbytok (lezba so svojimi kamosmi vratane opozitneho tymu retardov) to tahalo cele dolu. Rejza aj s bandou scenaristou si potrpeli iba na konci, ktory im krasne vydlazdil cestu k pokracovaniu, co ma (podla mojho nazoru) naznacovat, ze tento 1,5 hodinovy epilog je predvojom niecoho megalomanisticky originalne cooloveho, co nas este len caka. I hope so. Very deeply. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)