Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

LooLaa

Trochu té nostalgie. Divák si to vyprosil, a tak je to bohužel tu. Riddick opravdu hodně kopíruje Černočernou tmu, což je veskrze škoda. A to to vše začne tak dobře. skvělá úvodní část, plná myšlenek, velkolepé scenérie a poutavý nádech. S příletem lovců jde celá atmosféra do háje. Vytratí se jak napětí, tak nepředvídatelnost. Z filmu se stává honička o tom kdo pronese drsnější hlášku a o tom kdo má vetší ..... Koukáme se na Riddicka, všichni víme, kdo ho má největšího, tak proč sakra tímto směrem. Na konec nesmí chybět trocha filmařského bordelu, hraní si se světýlky a kvanta ektoplazmy. Ať už se mi to líbilo či ne, krajní fanoušky trojka potěší, opět je vtáhne do onoho nehostinného světa, kam se ani bůh neodváží... aspoň na chvíli. ()

Ragnar

Prakticky Pitch Black v novém kabátě. Ale v jakém! Konečně je zpět nepřítel v podobě slizkých nechutných cizáků, místo nagelovaných frajírků. Konečně může Riddick opět dosyta využít svá vyleštěná očka. Sice nám chlapec trochu měkne, ale to se dá odpustit. Od M344/G přeci jen uplynulo deset let. "Návrat" Modrookého ďábla je příjemným zpestřením, ikdyž je bohužel fakt, že od onoho okamžiku se dá celkem lehce předvídat co bdue dál. Ikdyž zase ne s úplnou přesností. Každopádně je Riddick úžasným oživením legendy, která v Kronice temna mírně pokulhávala. Nenechte psance na pokoji! Vypište větší odměny! Chci vidět, jak Richard B. masakruje v grandiozním stylu další bandu žoldáků! ()

Blood311

Přiznám se, předchozí díly jsem neviděl. Ale pokud jde o můj názor pouze na tenhle film, tak nic moc. Nevěděl jsem co od filmu čekat. Začátek celkem slibnej ale šlo do od desítí k pěti. Na konci už jsem se fakt nudil. ()

FairyTejl

Furia je na Orionově p p p pááásu. Ti oškliví Nekromandři s Richiem pěkně vydupali, když ho nakonec vysadili zase na nějaké jiné planetě. Ale on je prostě borec. Už se těším na 4. ()

Slainesk

Pre mňa ako fanúšika Riddicka to bolo trošku sklamanie. Po fantastickej jednotke a dvojke to bolo maličké sklamanie. Bavil som sa, len nie toľko ako som čakal. ()

zimi

Z mého pohledu, lepší než jednička a krapet horší než dvojka, vzalo si to krapet z obou dílů a je to super akční, jen občas pár nelogických věcí, ale je to nářes, kde hlavní hrdina herecky vyčnívá a tak by to mělo být. Já se opět bavil, dobré triky i kamera, paráda. Děkuji a doporučuji!!! ()

Meego82

Slabé 3*** keby Twohy za každým ako ohlasil noveho Riddicka vypotil nejakú solidnu myšlienku ktorú by zapracoval do scenára tak by sme tu mali majstrovské dielo...miesto toho tu je nemastné-neslané sladko-kyslé pokračovanie skvelej jedničky ()

LucieSimi

Za Riddicka, jeho stále suprové triky a jeho dingo dango pejska je to celá hvězdička, jinak film sám o sobě za tři. Je nepřehlédnutelné, že co se příběhu týče, je film až bídně chudý. Celkově žádný drámo, ale jinak jsem ráda, že film natočili. Jedna drobnost na závěr: hudba - sázet na klasiku se občas nevyplácí ;) ()

JohnyTheLime

Od tohohle dílu sem čekal mnohem víc, jedničku mám hodně rád,dvojka se mi taky libí, ale tohle, mě velmi zklamalo. Ani by mi nevadilo, že děj je velmi podobný tomu z jedničky, dokonce jsem se na to těšil, ale jediné co jsem ve filmu našel byly divné hlášky, nic moc efekty a příběhově velmi pomalé a nic moc akce. Zkrátka jsem se nudil a jednu hvězdu jen proto, že Riddickovi nemůžu dát horší hodnocení, než Resident Evil: Odveta! ()

alien128

Prakticky stejné téma jako jednička, takže ani trojka nezklamala. Pevně doufám, že čtyřka naváže na akčnější a výpravnější pojetí, jako dvojka a bude se i po čtvrté opět na co dívat. ()

tragikomik

Tušil jsem trochu co čekat, tak jsme se před filmem lehce nalili, a první třetina si téměř říkala o pět hvězd. Vetřelec co si sežere vlastní střeva, "chceme Riddicka a double pay za mrtvého" a femme fatalle zastřelená v prvním záběru.... a pak jako by se vyměnil scénárista. Dostali jsme tuctovou nesmyslnou sračku, při které divák nevěděl, jestli se má přiopitě smát nebo brečet. Skončilo to u toho, že všem bylo jedno, kdo je kdo, a kdo přežil či ne, hlavně, že se jde spát. A to je dost nedůstojné vyvrcholení černočerné tmy. Otevřený scénář slibuje ledacos, já si přeji hlavně jiného scénáristu a režiséra. ()

pekos

Prvé Riddickove dobrodružstvá v podaní Vin Diesela a jednoduchý príbeh vesmírnych stroskotancov vo filme Čiernočierna tma boli príjemným prekvapením v sci-fi svete. Následné pokračovanie v Kronike temna nastolilo latku nákladovosti veľmi vysoko, no nepredčilo počiatok ságy v žiadnom ohľade. Návrat na planétu Fury v treťom pokračovaní sa vrátilo na začiatok, Riddick opäť kraľuje ako ťažko zničiteľný dobrodruh. Béčkové pokračovanie sci-fi ságy je skvelé akčné dobrodružstvo, no asi nie pre všetkých milovníkov akcie a uzavretého priestoru. ()

bycer

Skvělý Diesel v jeho nejlepší filmové postavě. Vůbec mi nevadila bečkovost, ploché postavy a ani přímočarý děj. Na film jsem se těšíl, první recenze odkazující film do pekel mě zklamaly a já čekal totální shit ala Alien vs predators, cowbows atd. atd. Za mě příjemné překvapení 4/5, ta jedna hvězda navíc je za BSG Karu Thrace ;) ()

Novik

Riddick nám zcivilizoval .. a je to znát i na konečném výsledku filmu. Začátek je velice slibný, vizuálně paráda, prostřední část filmu se táhne a pokulhává, a nakonec závěr kde jsem tedy čekal daleko víc. Nejlepší scéna kdy Riddick šplhá po skále a kosí jednu stvůru za druhou ... to je totiž ten pravý Riddick. ()

Lazy87

Nebudu přehánět, ale tento film se k mému potěšení dostal ze sraček předchozího dílu a navrátil se do tmy a ta tma se mi hodně líbí. ()

Mach Tom

Film dokončuje příběh z druhého dílu což je fajn. Také se musím přiznat, že mě film více bavil dokud byl na té planetě sám a když jich tam bylo víc tak už to nebylo úplně ono, ten sarkastickej přístup tam fakt scházel, ale jinak určitě platí u mě 80% . Tenhle film si na nic nehraje, nejsou tam žádné bombastické efekty a to se cení.100% nedám spíše kvůli tomu závěru, který měl připomínat Černočernou tmu, ty stvůry byli sice fajn, ale zatím co na začátku filmu se chovali velmi inteligentně tak pak šly jak tupá zvěř. ()

milicka1

První půlka filmu byl naprostý mazec, druhá část byla jedna obří vykrádačka. Zachránit to nemohla ani naprosto skvělá Katee Sackhoff které tahle role neskutečně sedla. 3,5/5 ()

sobol1

docela jsem se na tento díl těšil ale jako pokračování druhého dílu mě to vůbec nepřišlo, lovci lidí odměn byly slabý,příšerky vypadali jak poloviční vetřelci a vetřelce mám rád takže dobrý,ale opravdu mě bylo líto toho dingo psíka chudák. Takže malé zklamání mohlo to být trošku hororové a to tam nebylo vůbec škoda ()

Dexies

Jsem zklamán, ať už jde o remake nebo o třetí díl, v podstatě to je jedno, tak tento film je hodně ale hodně slabý ... kam zmizela Riddickova neohroženost, přesné a rychlé smrtící údery? že by odcházel do důchodu? Akce, napětí, příběh, to v tomto filmu nehledejte ... jedna hvězdička za Vin Diesla a druhá za "domácí zvířátko" všechno ostatní je hodně špatné ... ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)