Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Hudakfilms

Film je zaujímavý i keď sa časťami podobá prvému dielu. Mal som miestami také malé Dejavú. Lovci hľadajú utečenca Riddicka a on ich zas postupne po jedno zabíja. Scenár priemerný, ľahko predvídateľný koniec. Herecké obsadenie bolo dobré. Hlava v debne je top! Pozrieť si v posteli tento film s frajerkou so silným žalúdkom sa dá! ()

onevoice

Som spokojný. To čo som od filmu očákaval som aj dostal. Príšerky veľmi dobre zvládnuté. Riddickova hyena tiež veľmi dobre zapadla do deja. Riddick je skrátka moja obľúbená séria. ()

BStone

Tak takhle asi ne.Pro mne film maximálně tak snesitelný,na jedno podívání.Nulová atmosféra,možná jedna trochu atmosférická scéna,triky otřesné.Planeta vypadá docela obstojně,ovšem ten pes,nebo co to bylo,patří co se týče triků tak možná do filmu Cesta do pravěku.Místy nuda,semtam dost hloupé,různé přešlapy.Např.říkají:Vemte si nesmrtící munici,a poté co jí vypráší do nějakého těla,řeknou:tak jsme ho zabili....What?Tato série má jednoznačně sestupnou tendenci 40% ()

gustaw

Nevím jestli jsem měl nějakou připojebanou verzi nebo je to tím že mne bolí mandle alecca v půlce jsem se nějak ztratil a nechápu když uviděl bouřku s tou svou hyenou tak najednou byl střih a ridiick colal skrz nouzový maják a to i pokazilo dojem z celkovýho dobrýho filmovýho zážitku! ()

MAsakRA

Paráda! Pěkně zpracovaná planeta Not-Furya a zejména ty bahenní bestie. A překvapivě i dost vtipu. P.S.: A narozdíl od spousty "áčkových" filmů jsem zvrat ze závěru nečekal. ()

Podhorsky

Než přiletí první loď tak to pěkně odsýpalo a líbilo se mi to. Potom se to trochu zadrhlo, jak to sklouzlo ke schématu z prvího dílu. ()

devatnik23

Séria Riddick je ako na húsenkovej dráhe. Jednotka ušla, dvojka paráda a trojka zas len ušla. Z Riddika sa pritom stáva dobrák čo chová pudlíkov a aj slzičku by vyronil. No neviem neviem či sa štvorka spametá. ()

violik

Zpočátku solidní Riddick, který jede svou lajnou a na nic si nehraje. Roztomilé nestvůrky a dingo s dobráckým srdcem. V momentě co se sletí ty týpci už bylo v podstatě všechno předvídatelné. Asi nejhorší ze serie. ()

SJS

Šok. Sračka na entou, která nemá absolutně nic společného s úrovní předcházejících filmů. Jediné, co se mi na filmu líbilo, je Vinova ála Srstka vztah k ubohým zvířátkům. Triky jak v začátcích Startreku, dialogy a zápletka naprosto nelogické, ubohé, nudné, bez šmrncu předchozích dílů. Vin se sice snaží, ale ubohost výkonů ostatních herců, no.... Tak jsem slintal, co brutálního všem Riddick v tomto díle provede, tady se spíš bojím o jeho nahnuté zdraví, aby vůbec přežil do konce filmu. Zklamání. ()

Spek1978

Je to odpad. Nedá se na to koukat. Sračka. Dvě hvězdy dávám jen proto ze mám rád Diesla. Jinak nikomu nedoporučuji . Budete litovat dvou hodin strávených u televize. ()

Major776

Obsazení může být jaké chce, ale hodnotu filmu nedělají známé či oblíbené tváře. Subjektivně hodnotit tedy nelze a tento sci-fi film má blízko k odpadu. Bohužel. ()

tiwanaku

Zatímco první polovina filmu se tváří jako docela zábavné b-čko, druhá polovina se vymyká jakékoliv škále abecedního hodnocení, a to zejména díky stupidním dialogům typu "zachovej si svou rovnou páteř". Jo a Vin Diesel zde obrací lesby na hetero nymfy. Navzdory tomu, pro fanoušky Battlestar Galacticy nutnost! ()

Vonter

V téhle recenzi nebude žádné tuli tuli, Proč? Riddick se vrátil. A já ždímám už třetí kapesník. Co to? No protože nemůžu dát pětku. Jak já byl natěšen a zároveň se bál. A splnilo se obojí. Riddick je opět Riddick, žádná změna směrem k vyměklosti nenastala a Diesel by mohl z fleku dělat fernetářům předsedu. Rovněž Riddickovský svět je k zulíbání. Fauna, flora, prostředí, vohozy, styl, stavby, stroje, to všechno je na podtrženou a dvakrát červeně obtáhlou jedničku. Před tlačítkem s nápisem -5 hvězd- však leží menší kupička hnoje, která zapáchá a nedovoluje se k čudlajzu přiblížit. A ta kupička má název charakter vedlejších postav. Nekrouši se tu jen mihnou a místo nich tu máme žoldáky. A to je ten problém? Jo, to je ten problém. Když vzpomenu na předchozí díly, tak tam žoldáci taky byli. Ale byla to po čertech charismatická a dobře vykreslená sebranka. A tady? Bezbarvý kolektiv nic neříkajících, snadno zapomenutelných postav. Některé z nich jsou tady opravdu jen do počtu a jejich existence je až zarážející. Jakoby všichni měli něco zajímavého říkat, něco fakt důležitýho udělat, ale v průběhu natáčení už na to nezbyl čas, nebo se na to zapomělo. A to je obrovská škoda. To je to cosi, co filmu chybí a degraduje ho minimálně o stupeň dolů. Tři nebo čtyři. Já, jako Riddickův věrný hooligan se přikláním na čtyřkovou stranu. ()

LUCCKE odpad!

Velmi uprimne vam poviem, ze som uz dlho nevidel taku sracku. Najhorsie je ze ta sracka sa chce tvarit ze je torta. Ne ne ne, mna neoblbne. Beckove (velmi beckove) sci-fi, bez hlbsieho vyznamu ci zmysluplneho pribehu alebo nebodaj pointy. Chcel som dat aspon 1* za toho Dízlaka ale naozaj nemozem, nejde to :( ()

Aresko123

Bol som fanusik Riddicka ale tento je strasne jalovy a lacny. V dnesnej dobe niekto natoci scificko tak ako pre 25 rokmi? Tie zabery ako leteli na troch lietajucich motorkach po planete vyzerali ako spred doby digitalnych efektov! Motorky boli akoby vystrihnute pred ostatnu sceneriu (trocha to pripominalo zabery z Colomba z pred 40 rokov ked sedel v aute a spoza skla premietali pohybujucu sa ulicu). A toto sa v dnesnej dobe NESMIE stat. Inak nic sa cely cas nedialo. A nelogickosti az az aj na desat filmov. P.S. preco asi Riddick v uvode vytrcil spoza skaly svoju ruku s nozom? Asi preto aby ho vedel ten zabujak lepsie najst? Asi........ ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)