Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

playboxguest

Béčko o vzniku Frankensteina a celé "death race" reality show, které ze začátku vypadalo, že nabere na spádu, ale nakonec bylo ubito přehnaným kopírováním jedničky, s tím spojenými nelogičnostmi a znatelně nižším rozpočtem, který u takového filmu chybí. Zhruba půlku filmu jsem se pronudila, což se mi s jedničkou nestalo. Škoda. Nemůžu dát víc jak za dva kusy, ačkoli si stále myslím, že v oblasti totálně béčkových pokračování kinohitů je tenhle kousek pořád ještě lehce nad průměrem (čti: stále koukatelný). ()

sheen

Není to Statham ale dobře se na to dívá, hlavní je, že děj rychle ubíhá a pořád je tam nějaká akce. ()

Pilda17

Oproti Deat Race 1 hodně velké béčko, i když herecké obsazení není špatné. Death Race 2 nic nového neukáže a stává se z něj další zbytečné pokračování na vynikající první díl. Typický příklad toho jak se někdo z béčkových režisérů snaží napodobit režiséra áčkového a vymyslet pokračování na předchozí díl. Uznávám, že pan režisér sáhl trošku vedle a nedomyslel to, jak to může dopadnout a máme z toho akční sr*čku bez pořádné akce. Naprosto tragický děj, kamera a střih. Možná 1-2 momenty se dali zvládnout, tak dávám... 2/10 = 20% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +Luke Goss, Robin Shou, Ving Rhames, Sean Bean, Danny Trejo, jinak řečeno: na videofilm hodně slušné obsazení, výborné efekty, akce, příběh, děj, hudba, spád, závěr -snad jen obavy, že třetí díl asi nevznikne/// Neuvěřitelný akční nářez, který dějově pasuje jako matička k šroubku a vytváří živnou půdu pro navazující předchozí díl. Zní to složitě? Tak jednoduše: je to prequel :-) Kdo viděl předchozí film bude vědět a bude se mu to o to víc líbit. Vše do sebe začíná zapadat (vznik soutěže, pravidla, vznik Frankensteina...) a přestože je to film určen jen pro video, svému předchůdci se technickou kvalitou vyrovná a akcí ho možná i předčí. Jsem nesmírně spokojen a překvapen. Tuhle jízdu jsem si užil./// Celkem 89%/// ()

666teen

Vážený pane (doplňte chybějící jméno), pokud budete souhlasit s účastí na mém novém projektu, mohu Vám kromě obligátního honoráře slíbit i vlastní cofee shop v Amsterodamu, který si můžete vyhulit od základů po půdu. V dokonalé úctě Roel "Břídil od větrných mlýnů" Reiné. Je až s podivem, kolik známých ksichtů kývne na nabídku kvalitního hulení, za účast v blábolu. ()

Ruut

Že prý se tu nic neděje? Pche .. během úvodní "nejezdící pětačtyřicetiminutovky několik "death matchůˇ", přesdržkovaná ve věznici, loupež banky atd ... Druhá půlka má tu smůlu, že musí přednavazovat na Death Race 1, takže je celkem křečovitá a bez pořádného konce (něco jako Pomsta Sithů ve Star Wars :-D), ale filmík jako celek je nařachané krvavé a prsaté béčko s prima herci. Doufám a věřím v trojku. ()

mzss1

Na áčkovou jedničku to nemá. Tohle je béčko a je to špatně ? Rozhodně připomínám, že zbožňuju jak áčka tak béčka. Režisér tohoto filmu mě překvapil filmem Smrtící zbraň se Seagalem. Dokázal, že je schopný B-režisér. Toto pokračování předchází jedničku - prequel. Rozpočet 7 mil.USD a já jen zírám, čekal bych tak 13. Technická stránka filmu dobrá. Akční scény - ty závodní jsou skvěle natočeny, ikdyž mohlo být více nápadů. 1/2 filmu neobsahovala závody rallye, což nevadí. Souboje před rally nic extra. Ale aspon mě pobavila honička na začátku filmu, kdy hlavní hrdina uniká před policií. To mi krom závodů pak přišlo jako nejlepší scénou. Příběh dost dobře promyšlen - tu nemám problém. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Hlavní hrdina Luke Goss silně zaujal. Stejně jako charsimatický Ving Rhames nebo záporák Sean Bean. Ještě víc mě zaujal Danny Trejo. Lauren Cohan mě chytla okamžitě. I zbytek hereckého obsazení bez problému. Nyní k záporům. Mohlo bát víc závodů, ale nevadí. Spíš mě vadily spomalené scény, nejen ty akční. To bylo docela divné. Spomalené a ještě takové s efektama. Nejvíce mě zklamal konec filmu, který mi teda přišel dost nedořešený a strhnul mi dost % z filmu, který hodnotím. To je asi tak všechno. Kdyby byl větší rozpočet, nepokazili konec a nebyly spomalené scény, které mi přišly divné a nelíbily se mi, tak bych dal s odř.ušima tu pátou hvězdu. Takhle je to horší. Přesto celkově docela povedený film, který pobaví. Takže vysoký nadprůměr to je. Celkově hodnotím na slušných 77% = **** ()

kingik

Ani dvojka, respektive prequel jedničky, se s tím nemaže a nabízí pekelnou adrenalinovou jízdu, jejíž drive by jí mohla jednička jenom závidět. Carl Lucas (Luke Goss) se po zmrvené bankovní loupeži, kterou si u něj objednal mafián Sean Bean, dostane do vězení Terminal Island, kde na doživotí odsouzení zločinci spolu zápasí na život a na smrt, aby si vybojovali vytouženou svobodu. To však ambiciozní a prohnané mrše September Jones, která tuhle reality show uvádí v televizi, nestačí, a vzhledem ke klesající sledovanosti, vymyslí pro zvrácené diváky ještě zvrácenější podívanou založenou na tom, že vězni si svou svobodu vydobyjí automobilovými závody, které se neřídí absolutně žádnými pravidly. Carl po boku krásné spolujezdkyně Katriny v boji o svobodu neváhá použít nejen mazaných lstí, ale pro dobro věci obětuje i svůj fyzický vzhled, když po havárii ohoří a do závodů se vrátí jako nový jezdec říkající si Frankenstein. Jednička nebyla nepřekonatelná, a stejně tak není nepřekonatelná ani Andersonova režie, která přece jen byla na rozdíl od hravějšího pojetí Roela Reiné trochu méně komunikativní stran divákova zájmu o vývoj v ději. Dvojka má takový spád, že ji nedělá nejmenší problémy vtáhnout diváka do údalostí, jak před zavřením, tak i po zavření ústředního hrdiny do nehostinného vězení a dozvíme se něco víc o vzniku závodu i o zrození legendy závodů skrývající tvář pod maskou. Luke Goss mně nepřišel jako namachrovaná mašina a dalo se mu pro jeho sympatické ztvárnění postavy v pohodě fandit. I v řadách vězňů bylo možno nalézt svého oblíbence. Neztratil se ani záporák Sean Bean a nejednoznačně působící Ving Rhames. Ženské osazenstvo vsadilo na atraktivní vzhled a křivky, kterými Lauren Cohan a Tanit Phoenix disponují. Akční prequel sice používá téměř totožný základ jako měla jednička, ale pracuje s ním poněkud chytlavější a hravější formou, a to mě bavilo snad ještě víc než jednička. 100% ()

Sobis87

Trochu dražší televizák, který opakuje chyby svého předchůdce, ale na rozdíl od něho mu chybí sympatický hrdina a než se začne konečně závodit, musí divák přetrpět bezmála padesát minut nudné vaty. Navíc Roel Reiné svou rutinní režií dost nudí. Jako béčko je Death Race 2 ještě docela tolerovatelné, avšak účast Seana Beana mi je záhadou. Na satirický originál ze 70.let se Andersonův remake nechytal a tohle je ještě o stupeň horší. ()

IQ Tiqe

Víceméně koukatelná napodobenina "jedničky", která s ní nemá kromě prostředí zdánlivě nic společného (ani herce). SPOILER: Ale jen zdánlivě, jedná o film předcházející "jedničce", tak aby ta mohla víceméně logicky navazovat. Mrzela mě nevyvážená dynamika - zvukaři dle potřeby přitvrdily hudbu a basy, ale jakmile něco vybouchlo, hlasitost nebyla ani na úrovni lidské řeči (ne, nemám u systému nic špatně nastaveno), bohužel jsem se s podobným jevem nesetkal poprvé. Škoda, správná detonace má rozvibrovat i zdi v obýváku! ()

Frajer42

Až na pár akčních scén tu bylo všechno špatně. Po povedené jedničce přišel tenhle nesmysl. Celé mi to přišlo takové amatérské. A kdyby zde nehrálo pár známých tváří, asi by to amatérské i bylo. * * za koukatelnou akci a zajímavý nápad. To že je děj naprosto otřesně přetažený za vlasy nemá smysl u béčka ani rozebírat. ()

Kudly4

Statham je Statham. O dva levely horší snad úplně ve všem oproti jedničce. Každopádně blboučká zábava to je + pěkný holky. ()

teutates

Mám Dilema s veľkým "D" (D ako deň D, ha) ako je možne tuna vidieť... nadávať či nenadávať, to je otázka...echm, pri tomto exemplárnom snímku... ja som dobrý synek a preto poviem len... Luke Goss v roli leukemika, chce pred smrťou urobiť pár dobrých skutkov, jeho veľmi dobrý priateľ Sean mu poskytne (nepriamo samozrejme) teplo domova, kde Luke môže uskutočniť svoj sen a stať sa obávaným jazdcom. Medzi tým, stále Luke hej, stretne veľmi priateľského mexikana Dannyho Treja, borec omylom nenosí trikot, myslí si, že každy stoji o jeho mexikanu na jeho mužnej hrudi (no to už je iný príbeh)... do toho cézar-us Ving-us Rhames-us, heeej prečo... je toto vážne potreba?! Peniaze daňových poplatníkov rozflákane po zemi, skopané G(r)ossom aaa... dosť! Jedina cica-mica, ktorá v tomto stojí za zmienku je slečna Lauren Cohan, "eine bose mitze katze", miaau... 1/10 Inak hrala aj Vampire v deníku Vampira, ale už skonala v tom seriali samo... ()

predators

Jako blesk z čistého nebe se přiřítil Death Race 2! Nebo vy jste snad o pokračování věděli? Já asi trochu zaspal a byl trochu překvapen, že se do toho někdo pustil. Ono už totiž všechno důležité slízl Statham v prvním díle, a tak aby byl alespoň nějaký úspěch předurčen, musel někdo přijít s něčím novým. To se vcelku povedlo, dozvídáme se, jak vlastně celá gamesa vznikla, objevují se nové a dokonce i známé tváře a díky tomu všemu máme solidní základ pro bezstarostnou jízdu k několika lepším či horším hodnocením. V průměru to ale nedopadlo vůbec špatně! 60% ()

PetrPan

No teda, já čekal totální sračku a moje očekávání bylo nadmíru splněno, necharismatický nýmand v hlavní roli, pár hezkých holek, unylá akce a nic nového, kdyby to byla jen trochu vydařená kopie jedničky, budiž, ale tohle se jen pokouší kopírovat, ale zřejmě došel inkoust a na povrch leze jen nedomrlá nečitelná slátanina. Hvězdičku ze soucitu k Dannymu Trejovi. ()

klerik

50% Prekvapuje ma, že tí, čo slintali nad jednotkou, teraz otŕčajú nos... Dvojka je prequel a tak polku filmu sledujeme klišé okolo hlavného hrdinu a až potom vznikne Rallye smrti. Preteky sú fajn, dravé, divoké, drsné. Záver ma trochu zaskočil, ale v konečnom dôsledku som presvedčený, že lepšie to skončiť nemohlo... Viac ako plnohodnotné (pred)pokračovanie je to fanúšikovský bonus k prvému filmu... ()

iamek

Naprosto zbytečný prequel. První díl Rallye smrti byla naprosta akční bomba u které se člověk parádně odreagoval. Pokračování je bohužel jedná velká nuda a navíc s mizerným obsazením. Vyjímka je samozřejme Danny Trejo. Škoda, že druhý díl neměl původní sestavu jako jednička. Myslím, že by to vidělalo slušný balík. ()

Chrustyn

V dnešní době je čím dál tím populárnější dělat místo všemožných pokračování raději různé restarty aby diváci věděli, jak vše začalo a ve filmu mohli hledat všemožné odkazy na to co už znají. Nevadí to u filmů jako "Star Wars" ale proč proboha dělat restart béčkového filmu o automobilových závodech v prostředí věznice (ačkoliv se mi původní Rally smrti opravdu líbilo)? Tím jsem ve zkratce popsal o co zde jde a pokud si někdo pamatuje maskovaného fantoma z prvního filmu, tak pokračování je přesně o tom, proč musí skrývat svůj ksicht pod onou, nepříliš stylovou maskou. Standardní béčko, které šlo rovnou na DVD není vyloženě průserem, jen vyloženě zbytečným filmem, který nepřinese nic nového a vše co už bylo viděné, nedokáže ukázat o nic lépe. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra