Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

SaNcHeZ_cz

Kohoutí vývar aneb vaříme z vody. Zvučné jména v obsazení prachsprosté tupé kopie původního death race. Tvůrce nezachránila ani sázka na několik soundtrackových jistot. Závěrečné uvědomění, že je třeba navázat, již předešlou hodinku a půl nezachrání ani omylem. ()

mysiak

Všeobecne pokračovania sú horšie, jednoduchšie..a špeciálne pri D2D filmov..ale Death Race 2 je iný..prequel k vynikajúcej jednotke je opät vynikajúci aj keď z iného hľadiska...ani nízky rozpočet (14 mil. USD) nezanechal stopy na kvalite...zmena konceptu - jazdenie a zrod Frankensteina, death matche na život a na smrť a solídny béčkoví herci..oplatí sa vidieť ()

JJ.Gibson

Death Race 2 je úžasně lité béčko!!! Překvapuje mě kolik známých herců se zde objevuje Rhames, Trejo, Bean. To je opravdu dobrá skvadra. Jenže, jak už to tak bývá, když nedáte hercům kvalitní scénář, tak z toho nic moc skvělého nevznikne. Občas mám pocit, že jsou ve filmu nelogičnosti a zvláštní převraty a to mi úplně neštimuje! Nový polo-Statham sice neuráží, ale v jedničce hrál full-Statham, takže má smůlu! Konec je opravdu vtipný, oživení bájného Frankensteina se vším šudy -lol!!!! A to jsem někde četl, že má být i trojka, už se nemohu dočkat... ()

gogos

Absence Stathama je hodně znát. Luke Goss jeho charizmatu nesahá ani po kotníky. Celkově je herecké obsazení a výkony horší. Vyjímku snad tvoří pouze tradiční Robin Shou a válec Danny Trejo. Efektně i hudebně slabší nežli jednička, po stránce scénáře to však takový průser není. Kvalitní zápletka, místy dobré nápady, občas vyvedené akční scény. Videofilm Rallye smrti 2 kvalit jedničky ani zdaleka nedosahuje, avšak ostudu svému předchůdci rozhodně neudělá! ()

Bat55

Hoci som prvý diel (ešte) nevidel, tento nestál takmer za nič. Roel Reiné je absolútny antitalent na akciu. Akcia je nezáživná, o prehľadnosti strihu by sa dalo polemizovať a efektné spomaľovačky sú absolútne zbytočné. Námet nie je zlý, postaviť proti sebe väzňov v priamom televíznom prenose, ale tie súboje väzňov sú nenápadité. V nádeji, že aspoň naháňačka obrnených vozidiel na mňa urobí dojem, som dostal technicky hroznú scénu, ktorá ma ani trochu nebavila. Len som sa modlil, aby tá hrôza skončila. Tento film je hanba akčného žánru a zachraňuje ho len fakt, že ide o televízny projekt a že herci dokážu v divákovi nejaký ten pocit vyvolať. Či už je to sympaťák Luke Goss, či nehorázne sexy zákerná mrcha moderátorská s tvárou Lauren Cohan je jedno, tento odpadový akčňák už nezachráni nič, navyše s tak hrozným koncom. Tento film som "pretrpel". /15%/ ()

Tony.cs

Ačkoli se tenhle prequel k Death Race tváří vážně, jde o čistě béčkovou záležitost. Bitky jsou natočené špatně, ale honičky a závody docela solidně. Zjistíme jak nám vznikl Frankenstein a dobarvíme si to lepším prvním dílem se Stathamem. Prequel remaku Death Race 2000 se nakonec docela povedl. ()

Žralok

Tento film dějově předchází první díl s Jasonem Stathamem v hlavní roli. Je to téměř stejně dobrý snímek, jež ukazuje původ závodů smrti a zrod takzvaného Frankensteina. Závodníka v masce. ()

movieband

No tak co nám přichystala dvojka ? Vcelku slušnou nálož akčních scén jako bojových tak závodních. Potom vcelku slušné herecké obsazení v čele s duem Trejo - Goss. No a v poslední řadě tu máme pro mě teda lepší soundtrack. Pak už je to hrůza, děs. Konec je zmršený a nedává moc smysl s prvním dílem a nejen ten konec je nesmyslný. Ve filmu je vícero blbostí (spálený ksicht - v dalším záběru vousy). Film je až na pár vcelku solidních akčních scén neslaný, nemastný. Víceméně ztrátou času. Těží jen z úspěchů jedničky, která byla kvalitním akčákem. 34% ()

Thomassi

Pokračování první Death Race s Jasonem Stathamem o závodech vězňů na odříznutém ostrově. No, on je to vlasně prequel k původnímu filmu. Zde jsem svědky původních zápasů smrti a poté zrození rallye smrti. Vše pak končí tam, kde předchozí snímek začíná. Tak zaprvé, je tady neskutečně vidět, že jde o film s minimem peněz. Tatam je skvělá kamera, která snímá luxusně řezbu na okruhu. Také samotné souboje aut jsou o dost horší. Ale jakož to fanoušek jedničky jsem si to užil. Jednak také proto, že mi to pěkně doplnilo příběh o Frankensteinovi. A taky proto, že herci byli dobří. Iana McShana vystřídal Danny Trejo a někteří zůstali z jedničky. Líbil se mi ale halvně Luke Goss. Celkově tedy o dost slabší jak Andersonův film, ale myslím si, že i zde se nějaká ta zábava najde. ()

TominoLa

Ale jo, jednou za čas si něco podobného rád dám a připomenu si doby kdy jsem jako mladíček vešel do půjčovny a podobných filmů tam na mě koukalo víc. A rozhodně jsem v poslední době viděl horší filmy a dražší. Největší výtkou je Luke Goss. Mé sympatie si nezískal. To Jason Statham byl a je jiná liga. ()

Dubro

Ak náhodou plánujete v blízkej budúcnosti vykradnúť banku, jednoznačne, opakujem „jednoznačne“ musíte byť štyria a určite vám helfne nadupaná dvojdverová kára. To pomôže. Rátajte však s tým, že v policajných autách zásadne sedia nepriznaní potomkovia Nikiho Laudu, ktorí vás dobehnú, aj keď budú mať o 200 koní menej. Podobných kravín zožeriem aj viac, tak prečo nie fifty na to Béčko. ()

OG_Swifty

Tak nevim, cekal jsem od pokracovani shitovou zabavu a ono to vlastne nebylo tak hrozny.. Jasne, Statham a Gibson tu nejsou, ale Goss + Bean + tlustej Danny Trejo udrzeli aspon nejakou kvalitu a potesil "navrat" cinana se sprtem. Naopak trapnej byl Gibsonuv dvojnik a jeste trapnejsi byla ta stetka, co to cely organizovala. Kamera (klasicky trepani + v jednu chvili se obraz toci dokola asi 30 vterin, ze uz se mi motala hlava) a strih (nesmyslny a na sebe nenavazujici sekvence behem akcnich scen) celkove dost hrozny, ale jak jsem psal uz v uvodu, dalo se to prezit. Prvnimu dilu se Stathamem jsem dal lepsich 3/5 (cca 6/10), tohle je naopak horsi 3/5 (5/10). ()

Cl3ricK

Čert to vem, já se bavil. Nemá to sice takové koule jako jednička, ale zase tak moc se od ní neliší. Asi nejvetší chybu bych viděl, v nepřeberném množství zpomalovaček. Jako jasné, má to vypadat co nejvíc kůl, ale přeci jen pár jich mohli autoři vynechat. Všechny postavy se mi zdáli nějak moc přeborcovany. A střih z vás taky může v klidu udělat epileptiky. Ale jak sem řek sere pes, byla to sranda. ()

M.i.k.e

Paul W.S.Anderson se tentokrát přesunul na producentskou a scénaristickou židli a pomohl stvořit tohle zábavné a na nic si nehrající béčko,které šlape (byť se střídavou intenzitou) od začátku až do konce.Svému 2 roky starému bráchovi tenhle prequel rozhodně nedělá ostudu...70% ()

Chen

Tady snad stačí urazit autu zrcátko a vybuchne. Na videoprodukci slušný kousek, který ale bohužel postrádá dynamiku prvního dílu. Luke Goss je sympaťák, ale ani on nezachrání průměrné souboje a závody bez pořádné atmosféry. ()

Jango_Fett

Nebylo to zase tak špatné. Čekal jsem od toho slabší odvar jedničky (taky to šlo rovnou na DVD) a to jsem dostal. Navíc s parádním Dannym Trejem, který si zase po Machette alespoň pořádně zahrál. Rozhodně bych film zařadil mezi odpočinková béčka i když kvalit prvního dílu samozřejmě nedosahuje. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra